[Pomoc] Na pomoc Rebecce ?

Także o Resident Evil: Director's Cut
Awatar użytkownika
HardstyleR
Posty: 6
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: *****

[Pomoc] Na pomoc Rebecce ?

Post autor: HardstyleR »

Witam wszystkich. Czytałem, że podczas gry Chrisem Rebecca powinna w pewnym momencie krzyczeć o pomoc, niestety u mnie to nie nastąpiło. A jestem na etapie drugiej walki z wężem. Czy coś źle zrobiłem, może coś przypadkiem pominąłem ? To nie mój pierwszy raz z RE, ale chciałbym znowu, bo kiedyś mi się to udało doprowadzić do najlepszego zakończenia. (wtedy Rebbeca też nie krzyczała, ale natknąłem się na Huntera próbującego ją zabić pod schodami - tym razem tej sceny nie uświadczyłem) Dotychczas chyba wszystko szło w dobrym kierunku. (ostatnią rzeczą była pomoc Rebecci w starciu z Plant 42 po czym ukryła się w pokoju z chemikaliami) O dziwo nigdy wcześniej Rebecca mi w tym momencie nie pomagała, a najlepsze zakończenie zdobyłem :P

PS. Nie sądziłem, że RE zdoła mnie jeszcze czymś zaskoczyć tak jak tym razem :)

Następnym razem proszę zapoznać się z regulaminem i formą wpisywania pytań odnośnie pomocy :rad10:
Ostatnio zmieniony pn 26 lis, 2007 przez HardstyleR, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.[/center]
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Rebeke ratujesz pod schodami koło pokoju ze skrzynią tak jak wspomniałeś albo spotykamy ją w bibliotece (pomieszczenie nad pokojem z drugą skrzynią). Scenki z nią są zależa od wyboru kierunku, pójdziesz tak albo tak, rozumiesz? :)
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
HardstyleR
Posty: 6
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: *****

Post autor: HardstyleR »

Ale jej nie ma w żadnym z tych miejsc ;)
[center]Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.[/center]
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

A masz już klucz zza zegara w jadalni?

Ps: Pc czy psx?
Ostatnio zmieniony ndz 11 lis, 2007 przez Nemesis, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
HardstyleR
Posty: 6
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: *****

Post autor: HardstyleR »

Wszystko mam :) PSX.
[center]Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.[/center]
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Re1 ma 12 zakończeń i różnie sprawy sie toczą, widocznie ominąłeś jakiś ważny element a nawet szxczegół, popróbuj jeszcze raz, ratuj wszystkich i idź po "sznurku" a po powrocie do Spencer Mansion napewno usłyszysz jej wołanie o pomoc, wtedy uderzaj do biblioteki
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Wesker - Dark Life pisze:Re1 ma 12 zakończeń

Moglbys kontynuowac watek w odpowiednim do tego temacie (btw - a nie jest 7 zakonczen)?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Przytoczyłem to jako przykład, dalej jest więcej napisane :rad10:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
dragu slave
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 lip, 2009
Lokalizacja: Z Raccoon City

Post autor: dragu slave »

Witam, gram pierwszy raz Chrisem i mam ten sam problem... a dokładniej po walce z tą ogromna rośliną, zabieram klucz i wracam do Mansion. Najpierw zabijam węża, potem idę po czerwony kryształ i do figury tygrysa po Pythona. Gdy już mnie nic tam nie trzyma biorę baterię, "korbke" i wychodze z Mansion. :zmiesz8: Właśnie... o Rebecce ani słowa, a do Budynku juz niemuszę wracać... Przechodziłem jeszcze od tego samego momentu kilka razy i co hwla wracałem do biblioteki albo pod schody i nic... :pff3: Czy coś zostało pominięte? Chciałbym miec najlepsze zakończenie bo grając Jill niewiedziałem że trzeba zaczekac na Barrego z liną :pff6:
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Mhm, osobiście, przyznam się że Chrisem w RE1 zdarzyło mi się zagrać raz, jakkolwiek śmiesznie to brzmi, ale o ile pamiętam swoje jakże mocne doznania, to oczywiście jest podobno możliwość spotkania jej jeszcze w Mansion, mnie się to jednak nie zdarzyło, a czy kiedy spotkałeś tą ogromną roślinę ( Plant 42), to musiałeś potem grać Rebbecca'ą by zrobić chemikalia do zatrucia tej roślinki? ( nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dla scenariusza). U mnie właśnie tak było że spotkałem Rebbeccę by zrobiła te chemikalia, tzn Chris dał się złapać roślinie i pojawiła się Rebbecca :P, Potem z kolei spotkałem Rebbeccę jakoś w laboratorium chyba przed windą do laboratorium z Tyrantem, no i ostatecznie przeżyła.
Ostatnio zmieniony czw 23 lip, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dragu slave
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 lip, 2009
Lokalizacja: Z Raccoon City

Post autor: dragu slave »

Tak, Chris został złapany przez roślinę, a Rebecca musiała zrobić V-Jolt i wylac na korzenie aby ją osłabić. Potem pobiegła do pokoju w którym robiła miksturę i więcej jej nie widziałem... ale jeszcze zobaczę czy rzeczywiście ją spotkam przy windzie, chociaz ją nie uratowałem :smiech7:
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Ja również nie miałem okazji jej ratować przed Hunterem ( nie dostałem też żadnej wskazówki bym miał ją szukać), a mimo to spotkałem ją przy wcześniej wymienionej windzie do laboratorium ;)

EDIT:
nie ma sprawy i gratuluję przejścia ;)
Ostatnio zmieniony czw 23 lip, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragu slave
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 lip, 2009
Lokalizacja: Z Raccoon City

Post autor: dragu slave »

Tak jak powiedział Nemesisdestro Rebecca pojawiła się na końcu :rad8: , Jest najlepsze zakończenie, ale w napisach koncowych (w urywkach gry Chrisem) jest scena jak Rebecca zostaje ratowana przed Hunterem... :smiech7:

Ale dzięki za pomoc :rad5:
Awatar użytkownika
Mr.Kennedy
Posty: 40
Rejestracja: sob 22 sie, 2009
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Mr.Kennedy »

No właśnie ja mam taki sam problem. Dzisiaj po raz pierwszy przeszedłem pierwszą część Resa bo wcześniej nie miałem jakiejkolwiek styczności z jedynką i mam ją dopiero od niedawna. Przeszedłem cały scenariusz Chrisa z najlepszym zakończeniem i nie słyszałem wogóle krzyku Rebbeci o pomoc. Nie pomagałem jej z hunterem ani w bibliotece ani pod schodami. Wiece dlaczego tak się stało? Czy coś pominąłem przez przypadek?
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Awatar użytkownika
danny
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 gru, 2009
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: danny »

To zależy na jakim poziomie grasz lub od wersj ja mam director's cut , zdaje mi sie że to zależy od poziomu musi byc najtrudniejszy
Fine.....Caution.....Danger..... ??? .....
Awatar użytkownika
Mr.Kennedy
Posty: 40
Rejestracja: sob 22 sie, 2009
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Mr.Kennedy »

No właśnie chodzi o to że po powrocie do rezydencji nie poszedłem ani do pokoju z serum ani na 2 piętro w to drugie miejsce. Nie musiałem jej ratować przez hunterem w żadnym miejscu i ani razu nie słyszałem jej krzyku wołającego o pomoc. Kiedy wróciłem do rezydencji to odrazu biegłem w miejsca w których jeszcze nie byłem, zabierałem wszystko co potrzebne i wychodziłem. Gram w wersje na PC.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Istnieje ścieżka, w której nie musimy ratować Rebbeci. Widocznie musiałeś nieświadomie podążać akurat tą ścieżką. Chcesz ją ratować? Przejdź grę INACZEJ niż poprzednio. I po kłopocie.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Wykres do którego link dał bodek pokazuje, że także "czas" dotarcia do study room czy do pokoju z serum ma wpływ na akcję. Jeżeli od razu szybko pójdziemy do pokoju z serum to Rebecca w ogóle nie zostanie zaatakowana.

Podobnie jeżeli pójdziemy na drugie piętro, ale nie od razu tylko zwlekając to również nie będzie walki z hunterem.
Awatar użytkownika
Mr.Kennedy
Posty: 40
Rejestracja: sob 22 sie, 2009
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Mr.Kennedy »

Właściwie to nie zależy mi na tym żeby ją ratować przd hunterem tylko byłem ciekaw.
Przeszedłem grę na najlepszy możliwy sposób i Jill i Chrisem i to jest dla mnie najważniejsze. Po powrocie do rezydencji w ogóle nie zbliżałem się do pomieszczenia z serum ani tym na drugim piętrze więc może po prostu jakoś to ominąłem.
Ważne że wszystkich uratowałem i miałem najlepsze możliwe zakończenia bo dla mnie to się najbardziej liczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”