[Pomoc] Na pomoc Rebecce ?

Także o Resident Evil: Director's Cut
Awatar użytkownika
ARIKAR
Posty: 36
Rejestracja: pt 18 wrz, 2009
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: ARIKAR »

Faktycznie wątek z Rebeca jest dziwaczny :rad12:.

Dziś praktycznie przed chwilą ukończyłem sobie Re1 Chrisem mając najlepsze zakończenie ( Czytaj Jill i Rebeca wracają ze mną do domku a posiadłość szlak trafia), i o dziwo nie ratowałem Rebecki ani w bibliotece ani w pokoju z Serum (O tej drugiej możliwości nie wiedziałem).

Zaraz po wyjściu z ogrodu skierowałem się na pięterko i w bibliotece od strzała załatwiłem huntera więc odpada możliwość że się guzdrałem a Rebeki tam nie było :smiech1:.

Może komuś się wreszcie udało rozwikłać tą zagadkę z Rebeca ? Kiedy pojawia się jej wołanie i trza jej spieszyć na ratunek a która z dróg jest na tyle optymalna że nie pojawia się ten wątek :rad12: .
REfan
Posty: 234
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: REfan »

Ja z tego co kiedyś czytałem to wątek z Rebeccą jest losowy... Raz jest a raz go nie ma... Mi osobiście też raz się zdarzyło że nie musiałem ratować Rebbeci...
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Rebecca vs hunter pod schodami

RE: DC... Jak widzimy, Rebbece można uratować pod schodami... Jest jednak kilka nieścisłości:

- Rebecca zostaje zraniona przez huntera i nie zamienia się potem w zombie? Z tego co pamiętam, Hunter został stworzony na bazie wirusa T...

- Huntera można zabić 6 uderzeniami nozem... Jakim cudem? Na zombie idze dosłownie 10!

Rebecca's Death...

RE: Remake, Rebecca ginie.

Ta scena z kolei ma miejsce w bibiotece, nad pokojem ze skrzynią (nad tym, gdzie Wesker zostawia kartkę, klamka do niego jest zepsuta)

Cóż, ja swoją drogą, doszedłem do tej sceny pod schodami xD Nie wiedziałem, że to taka tutaj tajemnica xD Po prostu, po zdobyciu Colta Python'a (i reszty itemków z tego pokoju z medalem w książce) pobiegłem do pokoju z serum, żeby go schować... Pamiętam, że to chyba wtedy mój brat (który na chwilę przejął stery) nie kazał Rebecce iść ze mną, za co dostał ochrzan (więc w sumie, to jemu przez przypadek zawdzięczacie tę scenę xD)

Macie drogę:
Back in the Mansion

The first door to unlock is the door next to the Grey door (where you meet the first Hunter). Inside is a dark room, turn the light on and collect the Red Book and the Python Ammo. This is a clue; life is a lot easier with the Python.

VARIATION


CHRIS-About this time Chris will hear Rebecca scream, if you make your way to the room where you met her you will find that she is about to be killed by a Hunter, unless you save her. DON`T go yet as the Hunter is hard to kill with the shotgun. Instead find the Python.
Źródło:

Chris solucja (Rebecca - Hunter) Fragment: Back to the mansion

Swoją drogą nie wiem, jak doprowadzić do tej sceny w "biblioteczce" (z książką o roślinkach), a wiem, że można do niej doprowadzić, bo widziałem ją w napisach końcowych...

Jeśli możecie, pomóżcie Rebecce... Jest zbyt ładna/miła/młoda, by zostać zabita... Panna Trevor, to już inna bajka (z innej gry nawet xD)... A jak nie pomożecie, napiszcie co się stanie, jeśli uciekniecie, bo ja RE 1 pożyczyłem i nie zdążyłem tego odkryć...

Mały spam:

Że też Chrisowi nie przyszło do głowy, by się "zabawić" z panną Chambers... Zaraz obok był pokój z całkiem wygodnym łóżkiem xD
Ostatnio zmieniony pn 23 sie, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Ja też Rebbeci nie ratowałem. Od razu na heliport, flara i goodbye. Nawet walki z Tyrantem nie miałem, a tak sie jej obawiam że nieprzechodze RE jeszcze raz : )
Paul pisze:Że też Chrisowi nie przyszło do głowy, by się "zabawić" z panną Chambers... Zaraz obok był pokój z całkiem wygodnym łóżkiem xD
Zbereźnik : )
Ostatnio zmieniony ndz 22 sie, 2010 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 1 raz.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

J.Krauser pisze:Ja też Rebbeci nie ratowałem.
Nawet nie wiesz ile teraz straciłeś w moich oczach... xD (żart)

No cóż, Krauser nie miał zbyt dobrych kontaktów z kobietami - Ashley porwał, Ade chciał zabić, chyba tylko Manuelę tak trochę polubił...

Swoją drogą (takie moje powiedzenie), ja na początku zastanawiałem się, czy na pewno strzelać z Pythona (bo już go miałem - przyp.), co mnie tam życie jakiegoś członka Bravo Team... I tak wszyscy już nie żyją, oprócz Enrico (do czasu xD), Widząc pannę Chambers w RE: Remake, strzelałbym bez zastanowienia, a potem pokazał jej mojego "pythona" xD
J.Krauser pisze:Zbereźnik : )
No tak trochę ze mnie jest xD

Edit:
A nie, jednak pamiętam, gdy uciekniemy do pokoju z serum, słychać krzyk zabitej Rebecci... Niezapomniane "REEEBBBBECCAAAAA" Chrisa...

Edit 2:

O, a oto dowód moich powyższych słów, co do scenki w bibliotece:

RE 1 - All scenes

Przewińcie i oglądajcie wszystkie "spotkania" Huntera z Rebeccą od 2:15- 3:53... W bibliotece, jeśli wyjdziemy i wejdziemy do niej znowu, hunter ucina głowę pannie Chambers! Mocne!

Dowiedziałem się, że do tego spotkania można doprowadzić, jeśli na poziomie 2f znajdziemy Richarda i pozwolimy mu umrzeć (tj. umrze przed naszym przybyciem)...

W dodatku, jeśli do pokoju z serum przybędziemy szybko, Rebbece znajdziemy skuloną przy łóżku, a Huntera na zewnątrz tego pokoju... Jeśli ciut wolniej - Rebecca będzie pod schodami.

UWAGA!

Jeśli chcemy spotkanie pod schodami, należy pamiętać, by przy pierwszym spotkaniu z Rebeccą w pokoju z serum nie pozwolić jej iść z nami!

Wygląda na to, że z RE 1 jeszcze trochę się pobawię, by doprowadzić do spotkania w bibliotece...

Przepraszam, że edituję tyle razy, mam problem z klawiaturą...
Ostatnio zmieniony pn 23 sie, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 11 razy.
REfan
Posty: 234
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: REfan »

Paul pisze:Przewińcie i oglądajcie wszystkie "spotkania" Huntera z Rebeccą od 2:15- 3:53... W bibliotece, jeśli wyjdziemy i wejdziemy do niej znowu, hunter ucina głowę pannie Chambers! Mocne!
Ooo kurcze faktycznie mocne... Swoją drogą Rebbeca po tym jak traci głowę na widok Huntera i to dosłownie i w przenośni upada w zabawny sposób... Jak kłoda...
Paul pisze:Jeśli możecie, pomóżcie Rebecce... Jest zbyt ładna/miła/młoda, by zostać zabita...
Ja tam za każdym razem jak gram ratuje wszystko i wszystkich... Po prostu dobry ze Mnie człowiek (nawet w GTA staję czasami na światłach) a poza tym gra jest wtedy dłuższa i ciekawsza...
Paul pisze:Że też Chrisowi nie przyszło do głowy, by się "zabawić" z panną Chambers... Zaraz obok był pokój z całkiem wygodnym łóżkiem xD
I to jest kolejny z absurdów serii... Mając taką sztuke u boku jak Jill / Ada / Rebecca czy Ashley żaden z bohaterów nie postanowi wykorzystać być może ostatni okazji na akt sexualny... Chociaż być może im to nie w głowie i po zastanowieniu stwiedzam że po prostu się boją że w trakcie wpadnie jakiś zombi albo coś gorszego...

PS. Przepraszam za off-topa...
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

REfan pisze:I to jest kolejny z absurdów serii... Mając taką sztuke u boku jak Jill / Ada / Rebecca czy Ashley żaden z bohaterów nie postanowi wykorzystać być może ostatni okazji na akt sexualny...
Ale Luis chciał! Chociaż jeden porządny :smiech3: A tak serio, to byłby absurd jak by chcieli się parzyć : ) Wyobrażacie to sobie? Ujęcie jak w GTA i dzikie jęki, a zombiaki kibicują :rad5:

Bzdursky: ok, wystarczy. Chociażby dlatego, że właśnie wyobraziłem sobie seks w otoczeniu zombie... Nie, różne dziwne rzeczy stać się mogą, zażegnajmy ten wątek i wracajmy do tematu.
Ostatnio zmieniony pn 23 sie, 2010 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 1 raz.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

REfan pisze:Ooo kurcze faktycznie mocne... Swoją drogą Rebbeca po tym jak traci głowę na widok Huntera i to dosłownie i w przenośni upada w zabawny sposób... Jak kłoda...
Ponoć ucięta głowa widzi jeszcze przez ok. 20 sekund, więc może Rebecca zobaczyła walkę Chrisa...
REfan pisze:Swoją drogą...
Widzę, że rozpocząłem epidemię "swoją drogą"... Trzeba bomby atomowej... xD
REfan pisze:(nawet w GTA staję czasami na światłach)
Nie no, ja nie znajduję w sobie tyle dobroci... Nawet codzienne wchodzenie na pajacyk.pl tego nie przebije... xD
REfan pisze:I to jest kolejny z absurdów serii... Mając taką sztuke u boku jak Jill / Ada / Rebecca czy Ashley żaden z bohaterów nie postanowi wykorzystać być może ostatni okazji na akt sexualny... Chociaż być może im to nie w głowie i po zastanowieniu stwiedzam że po prostu się boją że w trakcie wpadnie jakiś zombi albo coś gorszego...
Jill z Carlosem odpada... Doszłoby do zbliżenia, a tam nagle "S.T.A.R.S!!! ŁUUUOOOOOOAAAAAHHH!!!" I co by wtedy było w opcjach do wyboru? xD

Albo Leon z Ashley, a tam nagle Sadler: "A więc to tak agenci USA ratują ważne osoby..."

Chris z Shevą , na co Wesker do Chrisa "Eee... Chris?" jak w RE 1...

No dobra, na bok takie gadki, a więc podsumujmy:

- Aby doprowadzić do spotkania z Hunterem pod schodami, trzeba przy pierwszym spotkaniu z Rebeccą w pokoju medyka nie pozwolić jej iść z nami... To, gdzie spotkamy Rebbece, zależy od tego, jak szybko tam dotrzemy...

- Aby doprowadzić do spotkania z Hunterem w bibliotece na poziomie 2F, trzeba najpierw spotkać Rebecce z konającym Richardem. Następnie trzeba tak zwlekać z przyniesieniem mu serum, aby Richard zmarł przed naszym przybyciem. Rebecca będzie wtedy chciała jeszcze przez chwilę zostać sama, a więc nie musimy jej nic nakazywać...
Ostatnio zmieniony pn 23 sie, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Paul, twój post aż prosi się o ripostę ale jak prosił Bzursky niebędę tego kontynuował. (choć moja głowa pęka od pomysłów :smiech3: ) Więc dziś sprawdzę sobie te opcje z Rebecą. Noc już jest to ide szaraczka odpalić i REsa. Mam nadzieję że mi sie uda.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Michał666666
Posty: 203
Rejestracja: pn 15 lut, 2010
Lokalizacja: Gierczyce

Post autor: Michał666666 »

Mnie na przykład zastanawia filmik, gdzie można natrafić na Rebeccę w pracowni laboratoryjnej koło tej sali gdzie walczy się z rośliną. Jak doprowadzić do tego, żeby Chris spotkał ją w Laboratorium???
"A blessing for the living, a branch of flowers for the dead.

With a sword for justice, the punishment of death for the villains.

By this, we arrive at the altar of the saints."
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Jakiej sali? Sal jest tam dużo... Sprostuj nieco swoje pytanie xD Jeśli chodzi ci o ten pokój z chemikaliami, to po walce z rośliną idz do niego po prostu, Rebecca opatrzy tam twoje rany...
Ostatnio zmieniony wt 24 sie, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Michał666666 pisze:Mnie na przykład zastanawia filmik, gdzie można natrafić na Rebeccę w pracowni laboratoryjnej koło tej sali gdzie walczy się z rośliną. Jak doprowadzić do tego, żeby Chris spotkał ją w Laboratorium???
Na pierwszej stronie tego tematu, bodek dał link do wykresu z wszystkimi możliwymi scenariuszami dla Chrisa. Tam takie rzeczy można sobie prześledzić.
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Tyle tylko, że ten wykres jest mało czytelny... Jak dla mnie przynajmniej...

Diadem: Można go przecież powiększyć :pff6:

Edit:
Nie w tym sensie xD Ok, żeby nie zgrywać mądrali, macie coś ode mnie:
RE 1, "wszechsolucja" (ENG)
Jeśli ktoś nie zna angielskiego, lub ma problem z odczytaniem pewnego fragmentu, niech napisze mi tutaj, lub na PW...

Edit 2:
Swoją drogą powoli schodzimy z tematu xD Może trzeba założyć nowy wątek?
Ostatnio zmieniony wt 24 sie, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”