[Pomoc] Jak zaoszczędzić amunicję

Także o Resident Evil: Director's Cut
Glan
Posty: 2
Rejestracja: wt 12 lut, 2008
Lokalizacja: Złomowice

[Pomoc] Jak zaoszczędzić amunicję

Post autor: Glan »

Gram w RE od niedawna i mam problemu z wiecznie kończącą sie amunicja. Jakieś rady lub podpowiedzi co z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony wt 12 lut, 2008 przez Glan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Tu ciężko coś poradzić oprócz stosowania uników przed zombie i uciekania przed wrogami tak często jak możesz. Nie ma cudownego sposobu na amunicję. I o to właśnie chodzi w tej grze ;)

A tak od siebie dodam - Witamy na forum, ale radzę się zapoznać z regulaminem. Staraj się nadawać jaśniejsze tytuły tematom, a jak prosisz w nich o pomoc, dodawaj znacznik [Pomoc].
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Możesz spróbować wybijać zombie za pomocą noża, jednak wymaga to niezłej wprawy ;) No i nie zapominaj że zombie możesz zabić za pomocą 1 strzału z shotguna, wystarczy wycelować w górę jak zombie podejdzie :)
Awatar użytkownika
MiStrzU7777
Posty: 10
Rejestracja: czw 20 gru, 2007
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: MiStrzU7777 »

To w re1 jest taka potrzeba by oszczędzać amunicję ? Standardowo na zombie i psy używać pistoletu (ewentualnie shotguna na większą ilość, lub bazooke z explosive rounds), na huntery, lab monsters i bossów używać shootguna, bazooki, miotacz ognia lub magnuma.
fenrir
Posty: 53
Rejestracja: sob 27 paź, 2007
Lokalizacja: Dom

Post autor: fenrir »

MiStrzU7777 pisze:To w re1 jest taka potrzeba by oszczędzać amunicję ?
Tylko z początku. Trzeba rozkminić na początek gry gdzie iść żeby zebrać jak najwięcej ammo i spotkać jak najmniej wrogów po drodze (po kilku próbach się uda), jak się da, to unikać walki i przede wszystkim: nie pudłować, zanim się strzeli, upewnić się, że się trafi.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Zagadzam się, w RE1 początek w istocie może być nieco trudny, ponieważ początkowo amunicji jest mało, a zombiaków trochę biega, po prostu jak należy starać się jak najlepiej omijać i zabijać je tylko w koniecznych sytuacjach. Nie należy to do trudnych taktyk. Istotne jest też, kim gramy, w przypadku Chris'a trzeba dodatkowo szukać small key, Jill posiada Lockpick, czyli szybciej dotrzemy do nowych do nowych pomieszczeń.
Ostatnio zmieniony wt 12 lut, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Ołów rozdzielaj mądrze - np zamiast 2 bulletów z pompki w psa tylko 1 z niej i 1-2 z beretty. Manipuluj trupami tak aby 1 strzałem z shotguna razić jak najwieksza gromade a nie pojedynczego pana. Dobijaj nożem, dokładnie obszukuj pomieszzcenia bo ammo jest sprytnie pochowane. Omijaj, uciekaj to standart, czasem lepiej sie dac ugryść w lokacji do ktorej juz nie trzeba bedzie wracac majac caution i sie pożadnie podleczyć sprayem/g+r. Te porady są jak przykazania panie i panowie;)
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Glan
Posty: 2
Rejestracja: wt 12 lut, 2008
Lokalizacja: Złomowice

Post autor: Glan »

Ok porady Pozwoliły zaoszczędzić kilka kol uciekając w paru miejscach :)
Co do zabijani zombie nożem to mi sie to niezbyt udaje(może brak wprawy :) ) ale co do zabijani nim Ptaszków to jest to doskonała metoda by nie tracić ani życia ani amunicji.

jeszcze raz dziękuje za porady :)

P.s.
Sorka Necraria za złe zatytułowanie posta - postaram sie poprawić i nie robić więcje taki błędów :)

Necraria: Jako, że jesteś nowy, jest to dopuszczalne. Więc się nie martw i po prostu następnym razem będziesz już wiedział co i jak :)

PS. Cieszę się, że porady pomogły
Ostatnio zmieniony czw 14 lut, 2008 przez Glan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kevin-R.P.D
Posty: 9
Rejestracja: sob 16 lut, 2008

Post autor: Kevin-R.P.D »

Hmm, w Re 1 sądze że nie mam jako takiej recepty na oszczędzanie amunicji. Ale na upartego, choć to nie odkrycie - omijać, strzelać gdy trzeba, a jak jesteś Mac Gyver to czaskasz bossów z noża :rad5:
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Ja oszczędzam zazwyczaj Shotguna aż do drugiej wizyty w Mansion, tzn nie strzelam z niego ani razu do tego momentu, nie licząc Plant-42, na którą wywalam JEDEN magazynem i dokańczam z Beretty. Wąż dostaje z EXPLOSIVE rounds, a reszta to Handgun, Handgun i jeszcze raz Handgun, na zombiaki, pieski itd... A z shotgunem nie ma problemu z Hunterami, jeśli występują pojedyńczo, a na trasie mojej wędrówki po Mansion spotykam 2 na raz tylko w jednym miejscu (nad Dining Room)
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Mauser
Posty: 38
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: Dąbie nad Nerem

Re: [Pomoc] Jak zaoszczędzić amunicję

Post autor: Mauser »

Po pierwsze nie trzeba zabijać wszystkich zombiaków (szczególnie ważne gdy się gra chrisem), nie warto używać w mansion na początku shotgun dopóki się nie wróci z guardhouse,po trzecie granatnik jest dobry na walkę z hunterami i chimerami (ale ich też nie trzeba zabijać), po czwarte zastoswanie colt pythona również jak w punkcie trzecim . Grając z głową w rezydencji można zaoszczędzić naprawdę mnóstwo amunicji , a mały slalom między nieumarlakami jeszcze nikomu nie zaszkodził :)
My warriors scream to me !! Death Metal Victory !!
fenrir
Posty: 53
Rejestracja: sob 27 paź, 2007
Lokalizacja: Dom

Re: [Pomoc] Jak zaoszczędzić amunicję

Post autor: fenrir »

Mauser pisze:mały slalom między nieumarlakami jeszcze nikomu nie zaszkodził :)
A ja mam inne zdanie w tej kwestii...
Awatar użytkownika
Mauser
Posty: 38
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: Dąbie nad Nerem

Re: [Pomoc] Jak zaoszczędzić amunicję

Post autor: Mauser »

Ale w sumie uciekanie też nie zawsze popłaca bo czasami trzeba się tu i tam wrócić i zombiaki będą przeszkadzać , ale każdy gra jak mu wygodniej :D heh :D[/b]
My warriors scream to me !! Death Metal Victory !!
fenrir
Posty: 53
Rejestracja: sob 27 paź, 2007
Lokalizacja: Dom

Re: [Pomoc] Jak zaoszczędzić amunicję

Post autor: fenrir »

Mauser pisze:Ale w sumie uciekanie też nie zawsze popłaca bo czasami trzeba się tu i tam wrócić i zombiaki będą przeszkadzać , ale każdy gra jak mu wygodniej :D heh :D[/b]
Właśnie, ja co prawda grałem Jill (bo to ponoć poziom easy, a ja dużo w takie gry nie gram), ale ja tłukłem prawie każdego wroga, jakiego napotkałem. Jedynie pod wodospadem łatwiej mi było ominąć Huntery niż wytłuc. Klucz do tej metody, to testy ile kul na jakiego wroga, jak tu podejść ze strzelbą, by jak najwięcej wrogów jednym nabojem trafić i jak zombiak upadał, to starałem się jak najwięcej cięć nożem zadać. Mój największy wyczyn to chyba Hunter załatwiony z beretty, ale wiem, że to nie dorównuje wyczynom ponad połowy użytkowników tego forum.
Awatar użytkownika
Kuba Pajączek
Posty: 203
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Kuba Pajączek »

Ja dobijam zombiaki nożem jak leżą, a gdy wstają dźgam dalej aż padną. Nie sprawdziłem tego, ale można chyba oszczędzić 5 kulek na początku gry. wchodzisz do pokoju z pierwszym zombiakiem, i kiedy cię widzi, poprostu uciekasz z pomieszczenia, a truposzem zajmie się Barry.
http://www.byond.com/games/DarkerEmerald/TLC
Nowa wersja Resident Evil Online 2(zmieniona nazwa, wiadomo: kopyrajt-orajt).

"You can't spell "slaughter" without "laughter"!! Hahahahahaha!!!"
fenrir
Posty: 53
Rejestracja: sob 27 paź, 2007
Lokalizacja: Dom

Post autor: fenrir »

Kuba Pajączek pisze:Ja dobijam zombiaki nożem jak leżą, a gdy wstają dźgam dalej aż padną. Nie sprawdziłem tego, ale można chyba oszczędzić 5 kulek na początku gry. wchodzisz do pokoju z pierwszym zombiakiem, i kiedy cię widzi, poprostu uciekasz z pomieszczenia, a truposzem zajmie się Barry.
Z tym jest ciekawy motyw, bo nawet jak zombiaka załatwisz, to i tak jest filmik jak Barry go zabija :D
Awatar użytkownika
Xardas99
Posty: 39
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008
Lokalizacja: NML

Post autor: Xardas99 »

Moim skromnym zdaniem jak ktoś gra w RE na PSX na emulatorze to warto robić quick save co ząbiaka po często po 2-3 strzałach ząbiakowi rozwala łep < oczywiście mowa o pistolecie > a czasami pada po 8-12 strzałach więc F5 w róch i QUICK SAVE a jak po góra 4 strzalach łep nie pęknie to LOAD ......

Necraria: Ortografia...czy to tak dużo pracy wkleić tekst do Worda przed wysłaniem?
Ostatnio zmieniony pn 22 gru, 2008 przez Xardas99, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagan Square OTS - najlepszy Polski OTS 7.6 - Zapraszam.
http://www.zsquare.eu/
Awatar użytkownika
Kratos
Posty: 87
Rejestracja: pt 02 paź, 2009
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Kratos »

W grze jest bug otóż jeśli dobrze pamiętam na psx1 było tak że jeśli włożyłeś dwa diamenty w oczy chyba lwa to były ta 3 magazynki od magnum jeśli weźmiesz dwa i wyjdziesz z pokoju i wejdziesz tam z powrotem pojawi się znowu magazynek od magnum można robić tak w kółko ale trzeba pamiętać aby jeden magazynek został w pomieszczeniu i wtedy nie ma problemu już z amunicją .
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Kratos pisze:W grze jest bug otóż jeśli dobrze pamiętam na psx1 było tak że jeśli włożyłeś dwa diamenty w oczy chyba lwa to były ta 3 magazynki od magnum jeśli weźmiesz dwa i wyjdziesz z pokoju i wejdziesz tam z powrotem pojawi się znowu magazynek od magnum można robić tak w kółko ale trzeba pamiętać aby jeden magazynek został w pomieszczeniu i wtedy nie ma problemu już z amunicją.
Tutaj jest film to pokazujący:
http://www.youtube.com/watch?v=RNcxLPUHHYo&NR=1

Trzeba jednak grać na Advanced Mode, aby było to wykonalne.
Awatar użytkownika
Mr.Kennedy
Posty: 40
Rejestracja: sob 22 sie, 2009
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Mr.Kennedy »

fenrir pisze:
Kuba Pajączek pisze:Ja dobijam zombiaki nożem jak leżą, a gdy wstają dźgam dalej aż padną. Nie sprawdziłem tego, ale można chyba oszczędzić 5 kulek na początku gry. wchodzisz do pokoju z pierwszym zombiakiem, i kiedy cię widzi, poprostu uciekasz z pomieszczenia, a truposzem zajmie się Barry.
Z tym jest ciekawy motyw, bo nawet jak zombiaka załatwisz, to i tak jest filmik jak Barry go zabija :D
Zdaje mi się, że kiedy nie załatwimy od razu tego zombie przy ciele Kennetha
to później wracając w to miejsce nie będzie można zebrać amunicji do handguna i zniknie
jego głowa o ile dobrze pamiętam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”