Oficjalna wersja scenariusza

Także o Resident Evil: Director's Cut

Oficjalna wersja

Gra Chrisem, ratowanie Jill i Rebecci
18
42%
Gra Jill, ratowanie Chrisa i Barrego
25
58%
 
Liczba głosów: 43

Awatar użytkownika
Kuba Pajączek
Posty: 203
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Oficjalna wersja scenariusza

Post autor: Kuba Pajączek »

No właśnie, tu niektórzy gracze mogą wyczuć nieścisłość. Czy oficjalną wersją jest, że gra się Chrisem i ratuje Rebecce i Jill, czy że gra się Jill i ratuje się Chrisa i Barrego?
Ja twierdzę, że oficjalna wersja jest taka, że Jill ratuje Barrego i Redfielda, bo Barry ratuje Jill i Carlosa w 3 części(taka jest tam wersja, bo z tego co wiem to Nicholai jest we Francji, a żeby żył, to według fabuły Barry musiałby uratować Jill i Carlosa), a Chris pojawia się w Code Veronice, jest jego pamiętnik w 2 części, są o nim wzmianki w pamiętniku Jill w części 3, ma być głównym bohaterem części 5. Poza tym, w żadnej części dziejącej się po 1/remake nie ma Rebecci.
http://www.byond.com/games/DarkerEmerald/TLC
Nowa wersja Resident Evil Online 2(zmieniona nazwa, wiadomo: kopyrajt-orajt).

"You can't spell "slaughter" without "laughter"!! Hahahahahaha!!!"
Awatar użytkownika
NightCrawler
Posty: 187
Rejestracja: pn 17 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecinek/Gdańsk

Post autor: NightCrawler »

Musze przyznać, że Twoje argumenty są trafne, dlatego też oddałem głos na ten scenariusz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Capcom za oficjalne uznaje obie wersje wydarzeń i czerpie z ich obu, tworzą swoistą mieszankę scenariuszy (tak samo jak z RE2).
Incydent w willi Spencera przeżyli: Chris, Jill, Barry, Rebecca, Brad i Wesker.

Rebecca faktycznie nie pojawia się już w kolejnych częściach, ale o tym, że przeżyła świadczy dokument z tzw. Ex files z RE2.
W dokumencie tym Rebecca zdaje raport, że widziała Billego Coen'a martwego (skłamała oczywiście).
Żeby napisać ten raport musiała przeżyć incydent w willi. Tutaj ten raport:
http://www.mwrc.pl/RE_Serie/RE2/RE2.php?n=N64&x=2
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Jeśli patrzeć z perspektywy późniejszych wydarzeń, to do oficjalnego scenariusza najbardziej psuje wersja Jill, ale jak wspomniał przedmówca oba scenariusze są uważane za oficjalne... Głosuje na 2 pozycje. :rad11:
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Jak dla mnie to oficjalna też jest Jill, choć wiadomo, we wszelkich komiksach itp równoprawnie korzysta się z obu wersji. Możliwe że odbywa się to na podobnej zasadzie jak RE2 mimo iż są to tak naprawdę dwie alternatywne wersje tej samej historii. W zasadzie
to dopiero od RE Code Veronica udało się stworzyć historie w której przygody Claire i Chris'a logicznie się pokrywają względem dokonanych poczynań. Nawet w RE2 przecież (zarówno w scenariuszach A i B dla obydwu postaci) wykonuje się te same czynności, które się wykluczają :) - przykład? motyw z korbą, gaszeniem helikoptera itp.
Wracając do RE1 no to fakt jest to trudne do ustalenia tym bardziej że jedna z postaci jest zamykana w celi, ale która, kiedy? hehe - choć przyjęcie że obie wersje są równoprawne może byłoby łatwiejsze gdyby np grając Jill spotykalibyśmy np Rebbecca'ę a Chris'em Barry'ego
A tak? domysły, domysły, domysły.....
Ostatnio zmieniony czw 05 cze, 2008 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Twórcy, robiąc jedynke, niekoniecznie zakładali powstanie kontynuacji i ponad spójność fabuły postawili gameplay - dwie drogi z kilkoma opcjami, więc więcej zabawy. Trafny sceniariusz to:
- Chris ratuje Rebeccę,
- Jill ratuje Barryego.
Jednocześnie. Takie jest moje zdanie, więc głosu nie oddaje :)
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
David77
Posty: 128
Rejestracja: pn 05 maja, 2008

Post autor: David77 »

Gra Jill, ratowanie Chrisa i Barrego- Zgadzam się z NightCrawler :rad12:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Może powtórzę Saladyna ale jedynka był stworzona jako jedna część, nie myślano w tym czasie o kolejnych, stąd późniejsze powroty i zwroty akcji, choćby śmierć Wesker'a a późniejsze wyjaśnienia jego rezurekcji. Także jak dla mnie obie wersje wydarzeń są możliwe i do wyjaśnienia ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Oddałam glos na pierwszą propozycję, bo wystarczy przypomnieć sobie scenkę, w której Tyrant przebija na wylot brzuch Weskera, a u Jill tej scenki nie ma (chyba, że Barry zginie, ale to się nie będzie ze sobą zgadzało).
U Jill było pokazane, że dostał kulką od Magnuma Barry'ego i potem "policzek" od Tyranta i potem szybko zwiał, uruchomiając przy tym system autodestrukcji.

I nie zapomninajmy, że Wesker zginął wskutek otrzymanej rany od Tytanta i otrzymał tą swoją nadludzką moc., gdzie było jedynie u scenariusza Chrisa.
Ostatnio zmieniony pn 07 lip, 2008 przez Veronica, łącznie zmieniany 1 raz.
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Kuba Pajączek
Posty: 203
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Kuba Pajączek »

Ale możliwe też, bo Barry wcale go nie postrzelił. Barry go walnął kolbą w łeb i mogło być tak, że ze złości na Wiesia za to co zrobił, udeżył go "ciut za mocno" i wiesiu kopnął w kalendarz. Potem za pomocą wirusa ożył i uciekł uruchamiając system autodestrukcji, a w weskers raport, czy gdzieś był błąd i tyle, może wiesiu miał problem z pamięcią? Dlatego zostaję przy wersji z Jill, Barrym i Krzysiem.
http://www.byond.com/games/DarkerEmerald/TLC
Nowa wersja Resident Evil Online 2(zmieniona nazwa, wiadomo: kopyrajt-orajt).

"You can't spell "slaughter" without "laughter"!! Hahahahahaha!!!"
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Zgadzam się z WDL'em i Sladyn'em. Pierwszy RE miał w istocie być pojedynczym tytułem, stąd taki obrót akcji ze śmiercią Wesker'a, itd. Ale ja zawsze obstawiałem przy wersji, że ucieczka Chris'a, Barry'ego i Jilll jest oficjalna względem fabuły serii.
Awatar użytkownika
Kuba Pajączek
Posty: 203
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Kuba Pajączek »

O zauważyłem ,że zapomniałem czegoś dodać, patrząc na mój powyższy post.
Przychylając się do wersji, gdzie ucieka Jill, Barry i Chris można stwierdzić, że Rebecca po prostu nie weszła do chałupki. Poszła odrazu do raccon city, złożyła raport o odnalezieniu Billego Coena martwego i poszła. A gdzie? Tego na razie nie wiemy... Może dowiemy się w piątce?
http://www.byond.com/games/DarkerEmerald/TLC
Nowa wersja Resident Evil Online 2(zmieniona nazwa, wiadomo: kopyrajt-orajt).

"You can't spell "slaughter" without "laughter"!! Hahahahahaha!!!"
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Oo kolego mylisz fakty zapominając o Umbrella Chronicles, w tej części mamy wyjaśnione jak Becca dostała się do Rezydencji oraz domku ogrodowego, cały jej scenariusz możemy prześledzić z jej punktu widzenia, czyli nawet tego czego nie było w RE1, polecam obadać Kroniki
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
matheo
Posty: 49
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007
Lokalizacja: Klin

Post autor: matheo »

Kuba pajaczek chyba slabo przeszedl re3??? skoro stwierdza fakt ze musial ich uratowac Barry przecierz re3 ma 2 zakonczenia

Diadem: Oficjalnym zakończeniem RE3 jest właśnie to z Barry'm i dlatego Kuba jest wspomina. Barry po ucieczce z rezydencji Spencera powrócił do Raccoon City, następnie zawiózł rodzinę do Kanady i gdy stamtąd wrócił w mieście była już zaraza. Ale tutaj rozmawiamy o RE1, a nie o RE3
Ostatnio zmieniony śr 01 paź, 2008 przez matheo, łącznie zmieniany 1 raz.
matheo
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

Gra Chrisem, ratowanie Jill i Rebecci

UZASADNIENIE wg mnie :


Nie żebym był seksista (choć może trochę jestem)
ale wydaje mi się że to twardy facet powinien ratować kobiety nie na odwrót . Pozdro dla ślicznych pań z forum :)
Awatar użytkownika
Birkin_Pl
Posty: 32
Rejestracja: ndz 06 lis, 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Birkin_Pl »

Według mnie oficjalny scenariusz jest jill ratuje chrisa,barrego.

Uzasadnienie
Bo Barry Ratuje Jill Carlosa W Re3
Milas
Posty: 28
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Milas »

Do tego co napisał Birkin_Pl
Nie wiadomo co dzieje się z Rebeccą, więc Jill scenariusz jak najbardziej nadaje się na oficjalną wersje scenariusz
Bolek
Posty: 34
Rejestracja: ndz 01 maja, 2011
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Bolek »

Ja widziałem na YouTube jak koleś gra w Umbrella Chronicles i tam na filmikach Jill i Chris zawsze byli obok siebie,tak jakby obydwoje byli razem przez całe RE1,przez rezydencję,stróżówkę i wszędzie.
I teraz nie wiem czy Jill i Chris byli razem na potrzeby co-opa w UC,czy twórcy RE1 nie potrafili JESZCZE zrobić tak żeby dwie postacie łaziły ze sobą,strzelały itp.
Możliwością jest że twórcy uwięzili Jill Lub Chrisa na potrzeby że się tak wyrażę prawidłowego działania gry,a nie dla fabuły.
Wydaje mi się jednak że byli razem na potrzeby CO-OP UC :rad10:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”