Dual Shock version

Także o Resident Evil: Director's Cut
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Dual Shock version

Post autor: Tyrantx »

Dorwałem w końcu jedyną wersje RE1 z którą nie miałem do czynienia , jestem dopiero na początku a już jestem mile zaskoczony a oto moje spostrzeżenia:

- większy obraz bez palowskiej ramki
- oczywiście fajne wykorzystanie duala ,szczególnie jak zombiak łapie ;)
- nie jestem pewny ale są chyba nowe albo zmienione utwory muzyczne
- 60 klatek animacji , i tu wielka uciecha dla wszystkich , RE! jest szybszy,płynniejszy i te 10 klatek więcej daje jednak efekt na animacji postaci i wrogów po prostu nie ma już takich przeskoków jak na wersji pal

i teraz pytanie , czy zna ktoś jeszcze jakieś inne zmiany i czy wersja arrange to directory cut?
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 2 razy.
STARSSss.......
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Arrange to wersja reżyserska w której mamy inaczej umieszczone potwory i PRZEDMIOTY.
Mówią nawet że jest kilka inaczej umieszczonych kamer. No i jak już pisałeś jest trochę inna ścieszka dzwiękowa.

Miłego grania. :rad13:

EDIT: Dlaczego mnie nikt nie poprawił! Jaka gapa ze mnie...nie lokacje tylko przedmioty.
Nikt nie widział?? [/b]
Ostatnio zmieniony pt 05 wrz, 2008 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

USA to przecież nie PAL, a NTSC - 10 klatek więcej nie powinno dziwić ;) Chociaż masz rację - robią one ogromną różnicę, że wspomnę tylko DMC czy FFX - wersje PAL były niemalże w slow-motion w stosunku do wersji NTSC, więc i z RE zapewne jest podobnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Bzdursky pisze:USA to przecież nie PAL, a NTSC - 10 klatek więcej nie powinno dziwić ;) Chociaż masz rację - robią one ogromną różnicę
Hehe Bzdursky mnie to nie dziwi tylko chodzi o to że człowiek przyzwyczajony do RE1 pal a tu nagle taki skok jakościowy :) miła niespodzianka... , mam też wrażenie że są textury poprawione zresztą gdzieś o tym kiedyś czytałem , tak czy inaczej polecam tą wersje re1 bo jest ona po prostu najlepsza , jak ktoś znalazł jeszcze jakieś zmiany lub ciekawostki proszę napisać , aha i faktycznie są zmienione niektóre lokacje. :rad12:
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Tyrantx pisze:mam też wrażenie że są textury poprawione zresztą gdzieś o tym kiedyś czytałem
Tekstury mogą być co najwyżej w niższej rozdzielczości - NTSC ma mniejszą pionową rozdzielczość.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Tekstury mogą być co najwyżej w niższej rozdzielczości - NTSC ma mniejszą pionową rozdzielczość.
Tak ale chodzi o ich dobór , zresztą trzeba to samemu zobaczyć , szczególnie widać to w bonusowych strojach które też jakieś inne chyba są , ehh chyba przejdę znowu re1 orginal.
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Wladius666
Posty: 20
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: CZ-ewa

Post autor: Wladius666 »

Widziałem gameplay z wersji Dual Shock i muszę potwierdzić że ścieżka dźwiękowa jest inna ale jest OKROPNA :szok2: Naprawde nie jest tak mroczna,przerażająca jak w oryginale.Wcale się do niej nie umywa.

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=0kcF7E69C6Q&feature=related
Można sobie posłuchać
:zmiesz7:
Awatar użytkownika
JJ220
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Konin

Post autor: JJ220 »

Nie chce zakładać odrębnego tematu więc zapytam w tym.
Moje pytanie brzmi:
1.Czy to prawda że gałki analogowe od pada PSX/PS2 działają tylko i wyłącznie w RE:DC w wydaniu JAP/USA a w PAL-owskich wersjach nie?(jeśli ktoś może to sprawdzić będę wdzięczny)
2.Czy istnieje wersja RE:DC Dual Shock Ver. ale ze starą oryginalną oprawą dźwiękową?
Ostatnio zmieniony pt 02 wrz, 2011 przez JJ220, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Tyrantx pisze:mam też wrażenie że są textury poprawione zresztą gdzieś o tym kiedyś czytałem , tak czy inaczej polecam tą wersje re1 bo jest ona po prostu najlepsza , jak ktoś znalazł jeszcze jakieś zmiany lub ciekawostki proszę napisać , aha i faktycznie są zmienione niektóre lokacje. :rad12:
Najlepszą wersją i najładniejszą jest RE1 na DS'a ;) a jeżeli chodzi o wyzsze tekstury to lepsze ma wersja z PSN'a bo lata w HD ;). Ciekawostką w tej wersji jest jeszcze podwójna ilość amunicji jeżekli na głównym menu przytrzymamy prawy d-pad przez 5 sekund na opcji arrange (zmieni ona kolor i mamy łatwiejszy poziom gry)
Ostatnio zmieniony sob 03 wrz, 2011 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

WESKER-DL pisze:Ciekawostką w tej wersji jest jeszcze podwójna ilość amunicji jeżekli na głównym menu przytrzymamy prawy d-pad przez 5 sekund na opcji arrange (zmieni ona kolor i mamy łatwiejszy poziom gry)
Ta sztuczka śmiga na każdej wersji RE. I mnoży nam ilość znajdywanej amunicji.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jak na każdej? Oryginalny RE1 nie miał opcji Arrange.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Ale o ile dobrze pamiętam, były trzy poziomy trudności. Podświetlało się ten ostatni (najtrudniejszy), prawy kierunek przez 5 sekund i heja. Sam grałem w Director's Cut i sprawdzałem ten trik. Działa na 100%. Z resztą w swojej kolekcji masz zapewne RE1 i możesz obadać ;)
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
JJ220
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Konin

Post autor: JJ220 »

Hej koledzy czy ktoś odpowie na moje pytania?,będę wdzięczny:)Zamierzam kupić PSX/PS2 pod warunkiem że RE:DC (EUR) będzie śmigać na analogach(czy ktoś może to sprawdzić u siebie)oraz czy istnieje RE:DC ver.Dual Shock JAP/USA z oryginalną ścieżką dzwiękową z wersji europejskiej?
Ostatnio zmieniony ndz 04 wrz, 2011 przez JJ220, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

JJ220 pisze:czy istnieje RE:DC ver.Dual Shock JAP/USA z oryginalną ścieżką dzwiękową z wersji europejskiej?
Nie ma czegoś takiego. Dual Shock to wersja która ma nową ścieżkę dźwiękową oraz obsługę Dual Shocka. Inaczej się nie da. Ma jeszcze nieocenzurowane wstawki.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Przepraszam,ale czy jest coś w ogóle takiego jak Resident Evil:DC ver Dual Shock ???
To chyba tylko RE2 miała takie wydanie,a jeśli istnieje to w jakich regionach to wydano ?
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
JJ220
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Konin

Post autor: JJ220 »

Oczywiście że istnieje wersja Resident Evil Director's Cut Dual Shock.Wydanie tej wersji obejmuje wyłącznie USA/JAPAN czyli wszystko w systemie NTSC.Od europejskiej wersji różni się tym że ma obsługę wibracji,gałek analogowych,intro jest bez cenzury w kolorze i trochę jest inne od tego co znamy u nas w Europie.Jest również nowy OST.
Nowy OST http://www.youtube.com/watch?v=8exj6IfU ... 96F4A5BD9C
Intro http://www.youtube.com/watch?v=YBPorxYQ ... re=related
PC+DOLPHIN=ALL RE IN HD :)
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 19
Rejestracja: pn 30 cze, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Seweryn »

Wszystko fajnie ładnie pięknie, poza tym że w wersji Dual Shock została zmieniona ścieżka dźwiękowa która jest beznadziejna w porównaniu do oryginalnej, osobiście nie polecam nikomu kto nie grał nigdy wcześniej w Re: DC ponieważ gra okropnie traci na klimacie który z oryginalną pierwszą ścieżką dźwiękową jest fenomenalny, z tą nową to już po prostu nie ta sama gra i wdg. mnie Dual Shock ver. to profanacja tego wspaniałego survival horroru, pozdrawiam wszystkich fanów serii RE :)
G ... G-Virus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”