[Pomoc] Zakonczenie bez ostatniej walki??

Także o Resident Evil: Director's Cut
piotrlomiej
Posty: 4
Rejestracja: pt 12 wrz, 2008
Lokalizacja: Głogów

[Pomoc] Zakonczenie bez ostatniej walki??

Post autor: piotrlomiej »

Witam.
czy zdarzylo sie komukolwiek skonczyc re1 bez ostatniej walki? Bo mi tak. Wlasnie dzis zachcialo mi sie przejsc po raz setny chyba re1 i ku mojemu zaskoczeniu kiedy konczylem gre na lotnisku po odpaleniu flary poprostu przylecial chelikopter i odlecielismy tyrant sie nie pojawil. Dodam, ze barry na koncu zginal dostalem tylko zdjecie. wczesniej tez w pokoju z wezem nie zaczekalem az wroci a do pomieszczenia z tyrantem wszedlem tylko ja i wesker, barry odszedl ze spuszczona glowa, no i spotkalem go dopiero jak wczesniej wspomnialem na koncu gdy konal. Nie mam pojecia co to za zakonczenie ani jak sie to stalo.

Recoil: Po pierwsze: SHIFT, po drugie: ALT
Ostatnio zmieniony pn 08 paź, 2012 przez piotrlomiej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie pamiętam, że w RE1 tak jest (na pewno jest w Remake), ale jeśli nie uratujesz postaci (grając Chrisem - Jill, i vice versa) to nie ma finałowej walki.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
piotrlomiej
Posty: 4
Rejestracja: pt 12 wrz, 2008
Lokalizacja: Głogów

Post autor: piotrlomiej »

grałem jil i uratowałem Chrisa i mimo to walki nie bylo. dodam jeszcze ze na koniec dostalem uzi z infiniti ammo ;D przed chwila tez gralem bo chcialem cos zobaczyc odnośnie scenariusza i zapomnialem zrobic save i głupio zginolem ustawiajac skrzynki zeby dojsc po pass nr2 (ulotnil sie gaz zamiast wyjsc poprawialem je ;/). Doszedłem tez do wniosku ze calym kluczem do zakonczenia o ktorym mowa powyzej jest nie zaczekanie na barrego by wrocil z lina bo pozniej nie ma go tez w kanalach. a filmik na zakonczenie bez ostatniej walki jest taki jak chrisa B (leca w heliku razem we dwojke no i nie ma wybuchu a jest tylko pokazany obrazek kawalka plazy i piasku na ktorym jest widoczny cien tyranta.
piotrlomiej pisze:Recoil: Po pierwsze: SHIFT, po drugie: ALT
Ostatnio zmieniony pt 12 wrz, 2008 przez piotrlomiej, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Spróbuj również zapoznać się z tym tematem:
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=975

:)
Ostatnio zmieniony pt 12 wrz, 2008 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

piotrlomej pisze:leca w heliku razem we dwojke no i nie ma wybuchu a jest tylko pokazany obrazek kawalka plazy i piasku na ktorym jest widoczny cien tyranta.
Chodzi zapewne o to:
http://www.youtube.com/watch?v=T-T1sdX5YA0

Są jeszcze trzy specjalne zakończenia:
1. Specjalne zakończenie dla Chrisa (scenki z gry z Chrisem)
http://www.youtube.com/watch?v=U44RF-q-BcM
2. Specjalne zakończenie dla Jill (scenki z gry z Jill)
http://www.youtube.com/watch?v=OfDBxxyxQvI
3. Specjalne zakończenie... ze scenkami pokazującymi potwory z którymi mierzyliśmy się w grze. To zakończenie tytułowane jest TYRANT.
http://www.youtube.com/watch?v=HSALrT9ZyHg
Ostatnio zmieniony sob 13 wrz, 2008 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Co to za muzyka w tych filmikach? Pamiętam, że jak kończyłem grę na Saturnie i na PSX-ie to miałem te filmiki, ale w tle leciała fajna gitarowa solówka...
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Diadem pisze:Co to za muzyka w tych filmikach? Pamiętam, że jak kończyłem grę na Saturnie i na PSX-ie to miałem te filmiki, ale w tle leciała fajna gitarowa solówka...
to trzecie zakończenie jest dla mnie zaskoczeniem, nigdy go nie widziałem :D a co do muzy to spoko, kojarzę ją, była puszczana w reklamówkach, można obejrzeć na mwrc.pl
pamiętam najlepszy był tekst na końcu "resident evil...that's not just a game" :D :D :D
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Żeby zobaczyć to trzecie zakończenie trzeba doprowadzić do śmierci Barry'ego/Rebeki oraz olać Chrisa/Jill.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Witam, ja ciebie zapytam inaczej, czy widziałeś kiedyś człowieka który ani razu nie przeszedł Resident Evil 1 z finałową walką ? Właśnie się udziela w tym temacie. Hehe, nie wiem co zrobić żeby mieć finałową walkę z tyrantem (w remake'u mi ciągle to wychodzi, jednak w pierwotną wersje Barry zawsze umiera). Słyszałem że żeby doczekać się finałowej walki z Tyrantem na lotnisku, trzeba po prostu poczekać aż Barry przyniesie drugą linę. Chrisem mam też normalnie finałową walkę, ale Jill... <cut>

Necraria: Nie przeklinamy. Nawet z cenzurą.
Ostatnio zmieniony ndz 02 lis, 2008 przez 2n01z, łącznie zmieniany 1 raz.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

2n01z pisze:Słyszałem że żeby doczekać się finałowej walki z Tyrantem na lotnisku, trzeba po prostu poczekać aż Barry przyniesie drugą linę. Chrisem mam też normalnie finałową walkę, ale Jill
Ano tak jest z tego co wiem :) po pokonaniu za drugim razem wężyka schodzisz na dół - otwierasz tajne przejście pod nagrobkiem, ale nie schodzisz na dół tylko wracasz pod dziurę i za chwilę Barry wraca :)
Awatar użytkownika
Mauser
Posty: 38
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: Dąbie nad Nerem

Post autor: Mauser »

Tak nie ma ostatecznej walki grając Jill jeśli po drugiej walce z wężem nie poczekasz za Barrym żeby przyniósł drugą linę tylko zejdziesz od razu drabiną w dół , Barry wtedy zginie w laboratorium. A Chrisem jeśli zginie Rebecca . Ta mi się przynajmniej wydaje mogło mi się trochę zapomnieć bo to dawno było ;)
My warriors scream to me !! Death Metal Victory !!
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Wszystkie wątpliwości rozwiewa tutaj przetłumaczony przez Diadema wykres, który pokazuje dokładnie wszelkie możliwe drogi, którymi może potoczyć się scenariusz.

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=2322
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
olek166
Posty: 33
Rejestracja: czw 02 kwie, 2015

Post autor: olek166 »

Jeżeli zabijesz barrego w scenariuszu jill to raczej finałowej walki nie będzie :smiech6:
Ostatnio zmieniony sob 04 cze, 2016 przez olek166, łącznie zmieniany 1 raz.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Barrego się nie zabija, co najwyżej można grać tak źle że on zginie(i nie możesz ratować Chrisa).
Wiem z doświadczenia :smiech3:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W starym re1 directors cut jeżeli paczkę flar położyliśmy w miejscu gdzie tyrant wyskakuje na lotnisku to również walka się nie odbywała ;) w nowym remake'u to zmienili i postać zawsze kładzie w tym samym miejscu (scenka)
Ostatnio zmieniony ndz 05 cze, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”