Nieliniowość fabuły (oba scenariusze)

Także o Resident Evil: Director's Cut
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieliniowość fabuły (oba scenariusze)

Post autor: Diadem »

Kompletny scenariusz Jill w RE1. Autor nieznany, tłumaczenie własne (mam nadzieję, że nic nie pokręciłem ;) ). Wygląda na to, że są w nim wszystkie ścieżki rozwoju akcji.

W wolnej chwili dorzucę scenariusz Chris'a.

http://img156.imageshack.us/i/scenariuszjill.png/
Ostatnio zmieniony sob 13 paź, 2012 przez Diadem, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Ale w tym tekście jest błąd... W skrajnie prawej ścieżce (kiedy wykres po złączeniu się w całość rozdziela się, tzn od ramki "Korzystając z drabiny udajesz się do kuchni") - mamy podane tylko jedno zakończenie, w którym Barry umiera. Jestem na 100% pewien, że Barry może przeżyć incydent w rezydencji, jeśli wybierzemy tą ścieżkę. Co prawda może to różnica między wersją na Saturna (którą posiadam), a pozostałymi (w które poza RE Director's Cut nie grałem), ale Barry niemal zawsze wychodził żyw z kłopotów. Nadmienię, że niemal zawsze grałem właśnie tą ścieżką, bo byłem pazerny na Acid Rounds. Tak więc albo autor się pomylił, albo wersja na Saturna ma zmienione ścieżki.

Swoją drogą dziwi mnie, że to, czy dostaniemy radio, czy też nie - nie ma żadnego wpływu na dalsze losy Jill. Czyżby ratowanie Richarda skutkowało tylko tym, że w kilku momentach możemy posłuchać Brada?
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Sprawdzę i dam znać. Ostatnio udało mi się uruchomić moją wersję na PC, która już się zakurzyła i pogodziłem się, że jej nie uruchomię na nowym kompie, tak więc posprawdzam przy okazji te wykresy, tak aby można było powiedzieć, że są na 100% wiarygodne :) No i tak jak mówiłem dorzucę jeszcze "drzewko" dla Chrisa i zmieni się wtedy nazwę tematu. Myślę, że do jutra uda mi się je dodać.
Insipiens
Posty: 5
Rejestracja: pn 06 lip, 2009
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Insipiens »

Hmm... bardzo ciekawa sprawa z tym drzewkiem. Nawet nie wiedziałem, że podczas pobytu w rezydencji można tak często spotkać Barry'ego. Jak będę grał następnym razem to muszę wypróbować inną ścieżkę ;) Nie mogę się doczekać na wykres Chrisa.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Oto i scenariusz Chris'a:
http://img24.imageshack.us/i/scenariuszchrisa.png/

Teraz nic, tylko grać ;)
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

O rzesz motyla noga! Nie wiedziałem że pierwszy res jest taki pokręcony. Widać że grając Chrisem mamy pole do popisu i możemy sobie wybrać z łatwością zakończenie a z Jill jest już nico trudniej.
Ostatnio zmieniony śr 16 wrz, 2009 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Najbardziej rozwalają mnie te "wybory" typu: wrócisz szybko-wrócisz za wolno.

Ciekawe ile to jest minut, jaki czas decyduje o tym, że się spóźniliśmy lub zdążyliśmy. Można by to określić metodą prób i błędów, ale sporo pracy by to wymagało :/ a każda konkretna sytuacja charakteryzuje się pewnie innym przedziałem czasowym na wykonanie zadania.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Sybko, wolno. Racja dziwne. Ale jak mnie pamięć nie myli to z serum można pobieć na dwa sposoby - dwie drogi - krótsza i dłuższa ;)
Awatar użytkownika
LiDeR
Posty: 19
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Katowice

Post autor: LiDeR »

To się z pewnością przyda.Odpalam PS2 i zaczynam przechodzić motywy, których nie znam:P
Co prawda jest ich niewiele ale jednak są...:]
S.T.A.R.S.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Diadem pisze:Najbardziej rozwalają mnie te "wybory" typu: wrócisz szybko-wrócisz za wolno.

Ciekawe ile to jest minut, jaki czas decyduje o tym, że się spóźniliśmy lub zdążyliśmy. Można by to określić metodą prób i błędów, ale sporo pracy by to wymagało :/ a każda konkretna sytuacja charakteryzuje się pewnie innym przedziałem czasowym na wykonanie zadania.
Z tego, co zaobserwowałem, grając w RE, tak naprawdę nie liczy się czas, a ilość odwiedzonych pomieszczeń. Jeśli pójdziemy krótką drogą, to możemy zwlekać w każdym pomieszczeniu (bez przesady oczywiście - po ok 15 minutach i tak będzie za późno), a jeśli odwiedzimy po drodze sporą część rezydencji, nawet jeśli zrobimy to błyskawicznie... to wtedy nie ma zmiłuj.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

Diadem, które z zakończeń u Jill to to, w którym Barry leży oparty o ścianę przy drabince w laboratorium i daje Jill zdjęcie swojej rodziny? Dziś opadła mi szczena jak grałem na DSie - nie spodziewałem się czegoś takiego ;)
Ostatnio zmieniony czw 01 paź, 2009 przez AT, łącznie zmieniany 1 raz.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Mam jedno pytanie. Kiedy Rebecca gra na fortepianie, to pyta się czy może poćwiczyć. Czy jest jakaś minimalna zmiana fabularna w zależności od tego czy wybierzemy TAK lub NIE?
Stay Punk
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Z tego co pamiętam jeśli damy NIE, Rebecca nie przyjdzie nam na pomoc podczas walki z Plant42 (Chris sam się wtedy uwolni, ale nie jestem na 100% pewny)).

Swoją drogą bardzo to fajnie wszystko rozpisane ;D.
Ostatnio zmieniony czw 16 lut, 2012 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Mam pytanie, czy wpływ na fabułę ma to co wybieramy na samym początku na tym "dokumencie" ??
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Możesz jaśniej? Na jakim dokumencie? No bo domyślam się, że nie chodzi Ci o wybór legitymacji policyjnej Chrisa lub Jill.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Jedu Alomar pisze:Mam pytanie, czy wpływ na fabułę ma to co wybieramy na samym początku na tym "dokumencie" ??
Prawdopodobnie chodzi Ci o REmake ? Wybieramy na "tym dokumencie" poziom trudności.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Tak chodzi o remake. Rozumiem ze opcja pierwsza jest trudniejsza ?? z góry dzieki ;)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie pamiętam, która opcja jest pierwsza, a która druga, ale "Mountain climbing " to opcja trudniejsza.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Z góry dzięki ;) REmake jest konkretny ;D długo nie grałem w tak klimatyczną gre ! RE bardzo stracił na klimacie.... niestety
gregk
Posty: 1
Rejestracja: pt 05 lut, 2016
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gregk »

Witam

Czy ktoś z was mógłby wstawić ponownie scenariusz dla Jill i dla Chrisa
Chciałem sprawdzić ale są one niedostępne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”