Director's Cut - Wydanie Europejskie

Także o Resident Evil: Director's Cut
Awatar użytkownika
Remi_GD
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Director's Cut - Wydanie Europejskie

Post autor: Remi_GD »

Z tego co wiem, RE DC jest bogatsze od podstawowej wersji nie tylko o nowe rozmieszczenie przedmiotów i ujęcia kamery (i Forest'a jako zombie:P), ale także o nieocenzurowaną wersję intra początkowego.
Niestety w żadnej z dostępnych na płycie (gram na PSX) wersji gry (Original, Training, Advanced) nie występuje ten nowy początek - a jedynie wersja z podstawowej edycji gry. Wiem, jak ten nieocenzurowany początek wygląda, jednak zastanawia mnie, dlaczego nie ma go w RE DC? Próbowałem na kilku egzemplarzach (oryginały PSX, PAL) - i nigdzie go nie ma. Ktoś wie coś na ten temat?
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Remi_GD, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Nieocenzurowane intro miało się pojawić w wersji Director's Cut, wiele osób nawet się szykowało na kupno tej wersji właśnie przez to intro (przypominam, że w tamtych czasach internet był rzadkością, a serwisów w stylu YouTube nie było, więc okazję na obejrzenie nieocenzurowanego intra mieli jedynie posiadacze wersji PC). Jednakże coś się stało - prawdopodobnie zareagowało Sony - i intro w wersji DC pozostało takie, jak w zwykłej wersji, czyli czarno-białe i poobcinane.

Po prostu uważano, że intro jest zbyt brutalne. Podobnie ocenzurowane jest outro z Chrisem, gdyż w tamtych czasach zabronione było promowanie palenia papierosów w grach video (o dziwo, jakoś do MGSa nikt się nie przyczepił).
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dokładnie Chris palił faje reklamując przy okazji zapalniczkę ;) ale nie tylko w Outrze, mam na dysku też filmik który przedstawia Bohaterów (po głównym Intrze i napisie CAST) i Chris też jara :smiech6: a Intro z wersji DC nie było aż tak brutalne, rozerwana ręka, głowa i kolor nie robił wrażenia
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Remi_GD
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Remi_GD »

A jak to sie ma w stosunku do wersji NTSC?
Gdzieś czytalem, że Intro to (oraz nieocenzurowane zakończenie z Chrisem) jest dostępne w wersji PSX w systemie NTSC.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Zapewne w NTSC-J, czyli japonskim wydaniu gry...
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Wesker - Dark Life pisze:Intro z wersji DC nie było aż tak brutalne, rozerwana ręka, głowa i kolor nie robił wrażenia
W chwili obecnej już tak strasznie nie wygląda, bo gry przyzwyczaiły nas do gorszych rzeczy.
Jednakże w tamtych czasach widok oderwanej ręki, psa, któremu z oka tryska krew, czy w końcu człowieka z rozszarpanym gardłem robiło wrażenie.
Zresztą, o ile dobrze pamiętam, samo zrobienie intra kosztowało niemało pieniędzy (nawet pomimo tego, iż wynajęto do tego czwartorzędnych aktorów... dziewczyna, która grała Jill chyba nawet nie była aktorką, a zwykła studentką :D).
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: RE: Director's Cut PSX Europejskie Wydanie

Post autor: Tyrantx »

Remi_GD pisze:Z tego co wiem, RE DC jest bogatsze od podstawowej wersji nie tylko o nowe rozmieszczenie przedmiotów i ujęcia kamery (i Forest'a jako zombie:P), ale także o nieocenzurowaną wersję intra początkowego.
Niestety w żadnej z dostępnych na płycie (gram na PSX) wersji gry (Original, Training, Advanced) nie występuje ten nowy początek - a jedynie wersja z podstawowej edycji gry. Wiem, jak ten nieocenzurowany początek wygląda, jednak zastanawia mnie, dlaczego nie ma go w RE DC? Próbowałem na kilku egzemplarzach (oryginały PSX, PAL) - i nigdzie go nie ma. Ktoś wie coś na ten temat?
to prawda , nieocenzurowana wersja jest w wersji jap. BIOHAZARD,pozatym gra się przyjemniej bo jest to wersja ntsc czyli + 10 klatek animacji przez co gra jest szybsza i płynniejsza.
Pozatym jest o wiele łatwiejsza niż nawet zwykły re na psx,co jest normą u japończyków.....
Ale to mnie akurat nie rusza..bo lubię się trochę wysilić przy re...
RE.DC był chyba natrudniejszym residentem o ile pamiętam...
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RE: Director's Cut PSX Europejskie Wydanie

Post autor: MiGoo »

Tyrantx pisze:RE.DC był chyba natrudniejszym residentem o ile pamiętam...

Dokladnie - ile to sie czlowiek natrudzil, by to przejsc... Masakra na maksa - dlatego ta odslone pierwszej czesci najbardziej lubie :)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W tym roku akurat wychodziły Hardkorowe tytuły, teraz wiadomo że coraz dalej tym łatwiej w grach, a poza tym RE1 był pierwszy i dopiero wchodziliśmy w Klimat RE :smiech6: (aż Łezka się w oku kręci ;))
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

MiGoo pisze:Dokladnie - ile to sie czlowiek natrudzil, by to przejsc... Masakra na maksa - dlatego ta odslone pierwszej czesci najbardziej lubie
heh dokładnie ,nie dość że człowiek przerażony bo młody i w szoku (pierwszy resident w życiu),to jeszcze poziom trudności wyśrubowany ,mało amunicji ,mało miejsca do ekwipunku , kilka klapsów i do piachu he he ale tak lubię... :rad7: ,no i akcje z zatruciem-brak niebieskiej roślinki dead....a w Director's Cut to już jazda bez trzymanki
przy tej wersji zbiłem szklany stół o który się opierałem ,rozwaliłem pada ,nie licząc kilka razy przygryzionego języka i spuchniętej dłoni od walenia ze złości w podłogę ,he he to były czasy...
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Gnapek
Posty: 28
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RE: Director's Cut PSX Europejskie Wydanie

Post autor: Gnapek »

Tyrantx pisze:pozatym gra się przyjemniej bo jest to wersja ntsc czyli + 10 klatek animacji przez co gra jest szybsza i płynniejsza.
Sorry za lekki OT ale o ile wiem NTSC ma mniejszą rozdzielczość ale ma za to więcej kolorów. (zauważyłem to w RE4 na PS2).
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Chodzi o szybkość która rzeczywiście jest widoczna (zmniejsz Siga ;))
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 78
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Dee Jay »

A czy niemiecki RE:DC nie miał przypadkiem nieocenzurowanej wesji intra. Pamiętam że kiedyś widziałem właśnie na bakt RE:DC z nieocenzurowanym intrem [ na pewno to było DC]
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Napewno nie niemiecka edycja.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Prisonbull
Posty: 77
Rejestracja: wt 26 cze, 2007
Lokalizacja: br

Post autor: Prisonbull »

Intro Re Make to prawdziwy horror!!!


Glos z tostera: A co ma Remake do RE DC? O Remake'u rozmawiamy gdzie indziej...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Prisonbull, łącznie zmieniany 1 raz.
Joneleth
Posty: 2
Rejestracja: ndz 30 gru, 2007
Lokalizacja: Gród Kraka

Post autor: Joneleth »

Pytanie trochę z innej beczki, ale dotyczące DC, więc coby nie zakładać nowego tematu, zadam je tutaj. ^^
Jestem absolutnym nowicjuszem w sprawach RE, ale postanowiłem zaznajomić się z tą kultową bądź co bądź serią. ^^ Pożyczyłem od kolegi wersję DC, wszystko ładnie chodzi jest jeden problem... Lepiej zacząć grać od trybu Original czy Beginner? Gdzieś tutaj na forum przeczytałem, że DC jest najtrudniejszą wersją pierwszego Residenta, to prawda? Z jednej strony chciałbym, aby gra była jakimś tam wyzwaniem, z drugiej nie chcę odczuwać frustracji - gra ma być przyjemnością. Tym bardziej, że mimo gry na emulatorze, nie chcę używać zapisu w dowolnym momencie - chcę grać w horror, a taka opcja skutecznie zmniejsza strach.
Joneleth
Posty: 2
Rejestracja: ndz 30 gru, 2007
Lokalizacja: Gród Kraka

Post autor: Joneleth »

Hm, u mnie jest Begginner, Original i Arrange.
Original to stary, dobry (ponoć ^^) RE, Beginner to jakiś łatwiejszy tryb, a Arrange to wersja reżyserska. Grałem przez chwilę na Original, ale dwa razy ugryzł mnie zombiak i Jill mi już padła. o_O I właśnie przeczytałem gdzieś na forum, że grając w wersję DC ktoś tam rzucał padem z frustracji. ^^'
Gram niby na emulatorze, ale walić w klawiaturę też mi się nie uśmiecha. xD
Awatar użytkownika
Garrador
Posty: 118
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Garrador »

Mam pytanie,mam RE directors cou't w wersji niemieckiej,a jest podobno arrange i begginer,a więc prosze mi przetłumaczyć które jest arrange a które begginer(nieznam niemieckiego).Mam nadzieję że zrozumiecie

Z góry dzięki :)



Możecie napisać na gg 6908440
Ostatnio zmieniony sob 05 sty, 2008 przez Garrador, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem... Mistycznym Teurgiem, poszukiwaczem całej dostępnej i zaginionej wiedzy świata. Stałem się Arcyliczem, dobrym liczem, by mieć praktycznie nieskończony czas na pogłębianie wiedzy...
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Training mode w niemieckiej wersji pewnie jest oznaczony jako Trainieren, albo coś w tym stylu... Po prostu próbuj włączać różne tryby. Rozpoznasz dosyć szybko, który jest który.

-training--- Jill lub Chris w strojach normalnych, znajdujesz 2 razy więcej ammo. (czyli np podnosząc clip dostajesz 30 naboi, więc Kenneth ma 60)
-original--- Jill lub Chris w normalnych ciuchach, amunicja w normalnych ilościach (clip-15 naboi, u Kennetha 30)
-arrange---Jill lub Chris w alternatywnych strojach, w dining room zamiast tarczy jest pusty otwór, amunicja normalnie, inny model beretty
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
WikiPL
Posty: 1
Rejestracja: wt 14 lip, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: WikiPL »

Witam. Ma ktoś do ściągnięcia z PS-store Resident Evil DC???

Necraria: Napisz proszę dokładniej o co Ci chodzi, bo coś nie rozumiem. Chodzi Ci o dostępność tej gry na PS Store czy co?
Ostatnio zmieniony wt 14 lip, 2009 przez WikiPL, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”