[Pomoc] Jak odpalić na Win XP

Także o Resident Evil: Director's Cut
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

A nie możesz po prostu ustawić koligacji procesorów tak, żeby gra działała tylko pod jednym (zakładam, że masz dwurdzeniow)? Ctrl+Alt+Del, zakładka Procesy, znajdź tam Residenta (nazwy procesu nie pamiętam), kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, wybierz "Ustaw koligację...", odznacz któryś z CPU. Powinno śmigać, podobny problem był z Prince of Persia.
Obrazek
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

Widzisz, tutaj jest problem. Mogę to zrobić... Ale jak wracam z powrotem do gry, wyskakuje mi błąd pod tytułem "Failed to initialize the Graphic Hardware. (0)" więc klops...
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

A po ponownym włączeniu gry dalej jest tak samo? Może spróbuj odpalić grę w oknie, wyłaczyć jeden rdzeń, a potem włączyć fullscreena.
Obrazek
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

W oknie? Jest taka możliwość?

Jak już się uda włączyć owe koligacje i tak muszę załączyć CPU Grabbera, który tak samo nie daje rady, a jak już się człowiek wymęczy by spowolnić grę, to strasznie tnie i nie masz szans na spokojną grę.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Stoker
Posty: 200
Rejestracja: wt 25 mar, 2008
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Stoker »

Nie wiem czy to może Ci pomóc AT bo masz procek dwu rdzeniowy, ale mi z moim starym Pentium 4 2'8Ghz pomogło :P Nie używałem CPU Grabber'a, który z kolei za bardzo go spowalniał, tylko włączałem programy typu GG, Winamp, jakieś inne cuda, ewentualnie zostawiałem otwartą przeglądarkę, i parę innych programów rezydencyjnych i wtedy dopiero odpalałem :rad11:
Wiem że to brzmi co najmniej dziwnie, a nawet absurdalnie, jednak mi to jak najbardziej pomagało. Krótko mówiąc zostaw parę procesożernych rzeczy w tle i zajmij się grą, może się uda.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Stoker, łącznie zmieniany 2 razy.
DZIĘKI ŻE O MNIE PAMIĘTACIE !!!
Wielki_Fan_Wielkiego_RE
Posty: 3
Rejestracja: pt 23 lut, 2007

Post autor: Wielki_Fan_Wielkiego_RE »

Mam oryginalną angielską wersję Resident Evil 1 na PC. Zainstalowałem gierkę, ustawiłem zgodność pod win95, bo inaczej by nie ruszyło nic i kiedy odpalam gierkę, po wstępnych filmikach okazuje się, że gra działa za szybko. CPU Grabber o dziwo nie pomógł (a przy ustawieniu go na 99 gra się troszkę zacinała, ale na sekundę by zaraz znowu szybko lecieć i tak na zmianę - efekt niezbyt dobry, grać się nie da).

Słyszałem o czymś takim jak DOSBOX (program emulujący stare gry i stare gry DOS'owskie), brzmi zachęcająco, ale za Chiny nie wiem jak tego używać. Próbowałem jakoś odpalić ten program z RE1 ale mi się nie udało. Czy wiecie jak można rozwiązać ten problem? Nie oczekuje, by ktoś mi tu napisał z góry do dołu po kolei co mam robić. Po prostu chce jakiejś rady, programu. A może jest jakiś prosty sposób by naprawić ten problem bez żadnych dodatkowych programów? Pozdrawiam. :rad2:
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Wielki_Fan_Wielkiego_RE, łącznie zmieniany 1 raz.
Degras
Posty: 99
Rejestracja: pn 18 lut, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Degras »

U mnie było tak jak u Stokera. Włączyłem parę przeglądarek i Tibie bo ciągnie najwięcej procka, dałem zgodność z win95 i wszystko śmigało jak ta lala :)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Degras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chris_BSAA
Posty: 214
Rejestracja: śr 25 mar, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Chris_BSAA »

Mam problem. Kiedy wchodzę w plik Setup RE1 to pokazuje się czarno-czerwony ekran i jak nacisnę kombinacje Alt+Ctrl+Del to jest jakaś aplikacja-błąd. Otworzyłem ten plik w zgodności z win95 i nic. Mój sprzęt to"
Dual Core E5200
4 GB RAM
Radeon HD 4850
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Chris_BSAA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

To ja cię zasmucę. Ten błąd wyskakuje dość często i niestety na oryginalnej wersji na PCta nie zagrasz - jest podobno wersja pod XPka, ale wychodzę z założenia, że jest chyba nielegalna - bo żadnych reedycji tej gry Capcom nikt nie tworzył od dawien dawna, o ile w ogóle tworzył.
Jeśli uda ci się błąd pominąć, (ja to zrobiłem, szybko klikając - to był QTE dopiero :D ) to i tak będziesz miał problem z płynnością gry. Gra chodzi za szybko, zombie biegają, strzały z pistoletu jak strzały z karabinu. Najgorsze, że każda próba jej spowolnienia na nic się zdaje - nie przy takim dobrym sprzęcie, jaki posiadasz. Na moim lapku, który jest o połowę postępu technicznego za tobą, był taki efekt, więc zakładam, że i u ciebie będą takie hiciory ;)
Ostatnio zmieniony pt 17 kwie, 2009 przez AT, łącznie zmieniany 3 razy.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Post autor: Jill Valentine »

AT pisze:To ja cię zasmucę. Ten błąd wyskakuje dość często i niestety na oryginalnej wersji na PCta nie zagrasz - jest podobno wersja pod XPka, ale wychodzę z założenia, że jest chyba nielegalna - bo żadnych reedycji tej gry Capcom nikt nie tworzył od dawien dawna, o ile w ogóle tworzył.
Jeśli uda ci się błąd pominąć, (ja to zrobiłem, szybko klikając - to był QTE dopiero :D ) to i tak będziesz miał problem z płynnością gry. Gra chodzi za szybko, zombie biegają, strzały z pistoletu jak strzały z karabinu. Najgorsze, że każda próba jej spowolnienia na nic się zdaje - nie przy takim dobrym sprzęcie, jaki posiadasz. Na moim lapku, który jest o połowę postępu technicznego za tobą, był taki efekt, więc zakładam, że i u ciebie będą takie hiciory ;)
Do tego dochodzi jeszcze żółty ekran,który pojawia sie po kilkudziesięciu minutach gry.
Jednym słowem jak chcesz sobie pograć w re1 kup bardzo staaaary komputer,albo kup na psx i graj na emu.
Awatar użytkownika
ARIKAR
Posty: 36
Rejestracja: pt 18 wrz, 2009
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: ARIKAR »

Bzdursky: przeniesione z innego tematu.

Jeszcze jedno pytanko gdzie pod XP są zapisywane sawe do RE 1 :P
Bo w folderze z grą ich nie ma więc pytam

I dzięki za pomoc :D
Ostatnio zmieniony pt 25 wrz, 2009 przez ARIKAR, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

ARIKAR pisze:Bzdursky: przeniesione z innego tematu.

Jeszcze jedno pytanko gdzie pod XP są zapisywane sawe do RE 1 :P
Bo w folderze z grą ich nie ma więc pytam

I dzięki za pomoc :D
Teoretycznie powinny być w folderze z grą. Sprawdziłeś dokładnie?
Awatar użytkownika
ARIKAR
Posty: 36
Rejestracja: pt 18 wrz, 2009
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: ARIKAR »

Po kilku krotnym dokładnym sprawdzeniu nie ma żadnego folderu w plikach z grą :P

W takim razie prosiłbym o podanie dokładnej informacji gdzie według was taki folder powinien się znajdować.Sam nie mogę za sejwować gry z powodu BUGA na samym jej początku.

Proszę o dokładną ścieżkę :rad12:
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Folder na savy jest zbędny, zapisywane są bowiem w głównym folderze gry.
U mnie to C:\Program Files\RESIDENT EVIL.
Save należy więc wrzucić do folderu RESIDENT EVIL.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
guaranes
Posty: 1
Rejestracja: sob 29 sty, 2011
Lokalizacja: bialy

Post autor: guaranes »

Chris_BSAA pisze:Mam problem. Kiedy wchodzę w plik Setup RE1 to pokazuje się czarno-czerwony ekran i jak nacisnę kombinacje Alt+Ctrl+Del to jest jakaś aplikacja-błąd. Otworzyłem ten plik w zgodności z win95 i nic. Mój sprzęt to"
Widzę że temat już jest stary, ale mimo to...
Miałem dokładnie te same problemy na Xp, więc wygrzebałem i zreanimowałem bardzo starego lapka żeby nie było problemów ze spowalnianiem gry. Na windzie 98 gra się pięknie zainstalowała, ale nie mogę jej uruchomić bo potrzebuje 256 kolorów, a ten archaiczny sprzęt wyświetla tylko 16... Co można zrobić? Dołożyć jakąś kartę graficzną?
...
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

guaranes pisze:Na windzie 98 gra się pięknie zainstalowała, ale nie mogę jej uruchomić bo potrzebuje 256 kolorów, a ten archaiczny sprzęt wyświetla tylko 16
Wejdź we właściwości i pogrzeb w ustawieniach karty graficznej.
One man forced to seek REVENGE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”