[Pomoc] Jak odpalić na Win XP

Także o Resident Evil: Director's Cut
Awatar użytkownika
Remi_GD
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

[Pomoc] Jak odpalić na Win XP

Post autor: Remi_GD »

Odpalam RE1 pod WinXP SP2 - niestety gra działa za szybko.
Czy ktoś wie, jak obejść/zlikwidować ten problem?

Wiem, że powinienem w tym przypadku czymś "zamulić" komputer w czasie grania, ale nie pomaga nawet CPU Grabber, który powinien skutecznie zwalniać procek.
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Remi_GD, łącznie zmieniany 4 razy.
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Post autor: Jill Valentine »

Hmm... a w którą stronę ustawiłeś grabber'a? W lewo do 1 czy w prawo do 99??
Ja też mam RE1 na Win XP i biorę na 99 czyli na maxa w prawo i gra czasami aż za mocno się tnie.
Aha i ustaw zgodność na win95 albo win98.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Jill Valentine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Zawsze możesz po prostu... zdobyć... wersję na PSX i grać na emulatorze - wówczas nie będzie żadnych problemów ze zgodnością, a nawet graficznie będzie lepiej (ePSXe, po odpowiednich ustawieniach, wygładza nawet tła, toteż nie ma już pikselozy).
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
DarkShadowPL
Posty: 2
Rejestracja: czw 15 lut, 2007

Post autor: DarkShadowPL »

Witam, posiadam wersję na PC i niedawno chciałem ją odkurzyć :)

Instalacja ruszyła po ustawieniu trybu zgodności z win95, gra się zainstalowała, wchodzę w ustawienia grafiki i jest kilka kart graficznych:
- Diamond Monster 3D (3DFX)
- Orchid Righteous (3DFX)
- Canopus Total 3D (Rendition)
- Creative 3D Blaster (Rendition)
- Intergraph Intense 3D (Rendition)
ale zgodnej z Geforce nie ma. Po żadną nie umiem odpalić gry, a kiedyś grałem w nią na GF 2MX.

Obecnie mam Sempa 2GHz, 1GB RAM, GF 7600GS i Win XP.
Można ją jakoś odpalić?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez DarkShadowPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Jak pod żadną kartą nie rusza to ja proponuję jeszcze zabawić się Virtual PC.
Jest to program Microsoftu, który tworzy... wirtualny komputer, na którym możesz sobie zainstalować inny system itp., jednocześnie działając na własnym systemie (coś w rodzaju emulatora komputera :) ). VPC nie ma jednak w swej ofercie żadnych nowych kart graficznych, a jedynie emuluje jakieś stare modele, toteż jest możliwość, że zadziała (od razu mówię, mi nie poszło).
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Wielki_Fan_Wielkiego_RE
Posty: 3
Rejestracja: pt 23 lut, 2007

Post autor: Wielki_Fan_Wielkiego_RE »

Mam RE1 jednak nie mogę zagrać.
Na początku nie wiedziałem czemu, ale doszedłem do wniosku, iż to wina mojej karty graficznej NVIDIA GeForce 7300 GT. Jeśli ktoś się orientuje, będzie wiedział że nowe karty typu właśnie NVIDIA nie obsługują (wina producenta) już starych technologii (tu: RE1).

Ustawiam zgodność na win95 jednak gra nie chce się włączyć, ponieważ wyskakuje komunikat: "Failed to initialize the Graphic Hardware Device.(3)". Na początku myślałem że do wina DirectX, bo gra wymaga DirectX 3, ale ja mam 9! Cały problem dotyczył jednak mojej karty, przez którą nie uruchomię gry. RE1 to na nią za stary "dziadek"...

Czy istnieje jakiś sposób, aby moja karta mogła obsługiwać, jak już mówiłem "stare technologie" tak, aby RE1 "zaskoczył"? Dowodem może być, iż mój kolega, który DirectX ma najnowszy, a kartę inną (Radeon x1300 series) i gra mu się odpala. Myślałem że może program o nazwie "aTuner":
http://www.pobieralnia.pl/plik-579-atuner.html
pomoże jednak jest dla mnie za bardzo skomplikowany. Proszę o pomoc i w razie jej otrzymania dokładne sposoby rozwiązania problemu.

Pozdrawiam fanów RE.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Wielki_Fan_Wielkiego_RE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prisonbull
Posty: 77
Rejestracja: wt 26 cze, 2007
Lokalizacja: br

Post autor: Prisonbull »

Odpalam RE1 na Win XP no i biorę Jill. Po scence z zombie, gdy gada z Barry'm i wypowie słowa "maybe it's a creature" (nie umiem ang. ze słuchu), gra stoi w miejscu, zegar tyka i nic!!!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Prisonbull, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Prisonbull pisze:Odpalam RE1 na Win XP no i biorę Jill. Po scence z zombie, gdy gada z Barry'm i wypowie słowa "maybe it's a creature" (nie umiem ang. ze słuchu), gra stoi w miejscu, zegar tyka i nic!!!
W Twoim przypadku sa dwa rozwiazania (o zgodnosci z win95 nie wspominam):

- uzyj save'a, ktory jest zrobiony zaraz po tej dyskusji --> http://www.mwrc.pl/Download/Save/Save.php

- omin ta sekwencje: jak wejdziesz z Barrym do Jadalni, nie podchodz do niego tylko wyjdz spowrotem do Glownego Holu. Po dyskusji z Weskerem, podbiegnij do Barry'ego, ale znowu wroc do drzwi do Holu (juz przez nie przejsc nie bedziesz mogl). Wracajac do Barry'ego ponownie, bedzie fajna scenka, ktora nie zawiesi Ci gry :P
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez MiGoo, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Prisonbull
Posty: 77
Rejestracja: wt 26 cze, 2007
Lokalizacja: br

Post autor: Prisonbull »

Dzięki! Wybrałem to drugie rozwiązanie i jest wszystko OK :rad1:
kindred
Posty: 250
Rejestracja: ndz 18 mar, 2007
Lokalizacja: Głogów

Post autor: kindred »

Panowie zamieszczam opis jak odpalic RE1 na Win XP. Z nudow kombinowalem i sie udalo :)

Sprzet na ktorym to odpalilem: Celeron2 900MHz, 393MB RAM, GeForce 4 MMX 64MB, Win XP Profesional z SP1,SP2.

Zaczynamy:
1. Wrzucamy plytke z RE1 i otwieramy. Wchodzimy do katalogu DATA i wszystkie pliki exe klikamy prawym przyciskiem myszy i we wlasciwoscich ustawiamy: "Uruchom w zgodnosci z win95" i "uruchom w 640/480". Zamykamy plytke.

2. Teraz klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpit, wybieramy wlasciwosci, ustawienia, zaawansowane, monitor i ustawiamy odswiezanie na 60Hz.

3. Wchodzimy w Start, uruchom, wpisujemy DXDIAG, wciskamy enter. Potem zakladka wiecej pomocy, zastap i sprawdzamy czy mamy ustawione "domyslna". Chodzi znowu o odswiezanie w grach jesli jest domyslna znaczy ze w grach odswiezanie jest na poziomie 60Hz. Jesli wpiszesz 85Hz to jesli monitor da rade bedzie odswiezał 85Hz, ale dla starych gier czyli RE1 zostawiamy domyslna.

4. Odpalamy plytke i instalujemy RE1. Zaznaczamy, ze wszystko ma zainstalowac sie na dysk. Po instalacji wchodzimy w ustawienia i wybieramy karte graficzna Canopus Total 3D (Rendition). Dajemy Ok i odpalamy!!!

U mnie wszystko pieknie chodzi :) Gra nie zawiesza sie podczas rozmowy z Barry'm o krwi, jedyny mankament postacie sa lekko przyspieszone, ale sa programy do obciazania procka wiec i to mozna obejsc :) Mam nadzieje ze komus pomoglem zycze powodzenia. BTW jesli nie bedzie chcialo sie odpalic mozna jeszcze ustawic na pulpicie nie 32-bit, tylko 16bit i pokombinowac z kartami w ustawieniach mi na dwóch pierwszych kartach gra nie chodzila dopiero ruszyła na tej Canopus Total 3D.

Powodzenia
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez kindred, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Ja mam taki problem ze włączam RE1, idzie ikonka czegoś tam, potem znaczek bodajże Virgin, a potem czarny obraz... i zonk :rad11: Co zrobić???
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez AdaM555, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
eRyahXa0S
Posty: 158
Rejestracja: pn 12 mar, 2007
Lokalizacja: Silent Hill

Post autor: eRyahXa0S »

Próbowałeś zmieniać kartę graficzną w opcjach?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez eRyahXa0S, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Pomogło, a czy jest możliwe żeby jakoś znikły takie kreski na ekranie?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez AdaM555, łącznie zmieniany 2 razy.
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
eRyahXa0S
Posty: 158
Rejestracja: pn 12 mar, 2007
Lokalizacja: Silent Hill

Post autor: eRyahXa0S »

Hmm... Chodzi o takie czarne kreski wzdłuż i w poprzek ekranu? Spróbuj wybrać inną kartę graficzną.

Zawiesza Ci się gra przy rozmowie Barry'ego i Jill?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez eRyahXa0S, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Zwiesza się :rad11: Wiem mogę sobie ściągnąć save z MWRC :rad11:

Mam pytanie. Są jakieś efekty uboczne używania programów do zwalniania procesora np. CPU Grabber'a?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez AdaM555, łącznie zmieniany 2 razy.
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Efektów ubocznych nie spostrzegłem. Po prostu spowalnia procesor i tyle.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Kamilos, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
eRyahXa0S
Posty: 158
Rejestracja: pn 12 mar, 2007
Lokalizacja: Silent Hill

Post autor: eRyahXa0S »

Hmm... Mam problem podczas gry Chris'em. W pewnych momentach ekran robi się cały żółty i trzeba wczytywać save. Ktoś może coś na to poradzić?
Dochodzi do tego np. podczas rozmowy z Rebecca w save roomie albo podczas wyjścia na korytarz, tu czy tam... Przy okazji prędkość gry spada do ułamków klatek na sekundę.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez eRyahXa0S, łącznie zmieniany 2 razy.
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Zółty ekran??

Post autor: Jill Valentine »

Mam to samo...

Gdy gram w RE1 (pełna wersja) obojętnie czy Jill czy Chris'em to nieraz pojawia mi się żółty ekran i grę trzeba wyłączyć, bo nic nie widać. Na przykład w pokoju z rośliną, albo w save room, nieraz zupełnie gdzie indziej...

Wygląda to tak:
Screen ekranu koło pokoju z ciuchami

Dodam tylko że mam Win XP, ale mam ustawioną zgodność z win95. Próbuję wszystkiego :/
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Jill Valentine, łącznie zmieniany 3 razy.
RedrumV
Posty: 155
Rejestracja: ndz 30 gru, 2007
Lokalizacja: Piekło.

Post autor: RedrumV »

Można spróbować zainstalować sterowniki graficzne z roku w którym ukazała się gra.

Najlepiej jest też zainstalować win95 na oddzielnej partycji. Mnie pomogło, ale miałem potem poważne problemy z systemem, tak więc w ostateczności.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez RedrumV, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Spowalnianie gry

Post autor: AT »

Chciałem sobie ostatnio odświeżyć pierwszą część gry, oczywiście grając na moim laptopie. I tutaj pojawia się pewien problem - jak wiemy, gra chodzi za szybko i trzeba ją spowolnić. Zazwyczaj używałem do tego programu CPU Grabber, który jednak, choć zwalniał samą grę, w tej chwili już nie wystarcza, gdyż postacie mimo wszystko, chodzą stanowczo za szybko, a dialogi sypią się podczas filmików i nakładają śmiesznie na siebie.

Czy znacie jakieś programy, podobne do CPU Grabbera dzięki którym udałoby mi się "spowolnić" mój komputer?
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil”