Fabuła filmu vs Fabuła gry

alpha_team
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007

Fabuła filmu vs Fabuła gry

Post autor: alpha_team »

Mam małe pytanko:Do jakiej części gry odnosi się film RE:Genesis? Ja bezskutecznie poszukuję gry bliźniaczej do tej części filmu...
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

I nie znajdziesz :P Bowiem ta czesc filmu (bardziej niz druga) nijak sie odnosi do fabuły gier RE. Wzieli tytul, zombiaki, Umbrelle, dorzucili swoja smieszna fabule i tak oto powstal pierwszy film RE... Wiec mozesz zakonczyc swoje poszukiwania ;)
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Dokładnie gdyby nie sama nazwa filmu oraz wszech obecne znaczki Umbrelli (no i kilka innych elementów) to nigdy bym się nie domyślił że to ma coś wspólnego z gra. :rad11:
alpha_team
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007

Post autor: alpha_team »

A szkoda...fajnie by było wcielić się w Alice, pobiegać po Ulu i zakończyć funkcje życiowe paru jęczącym (warczącym :rad6: ) delikwentom.

Dziwi mnie jedno trochę bo czytałem, iż gdy odrzucili scenariusz Romera to Capcom sam się wziął za scenariusz, jednym słowe wymyślili jakąś alternatywną historię... :-/ Może Capcom to sama Umbrella i chcą zatuszować parę rzeczy :rad5:
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Heh, ale to samo można powiedzieć o oficjalnych filmach, np. RE: Apokalipsa. Gdyby nie było takiego tytułu, znaczków, czy bohaterów to też bym się nie domyślił :D .
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No Genesis jest oficjalnym filmem ;). Co do pierwszej adaptacji RE więcej było nawiązan do gry niż znaczki, np. sama postac Lickera, Podziemne Lab pod rezydencją Spencera, charakterystyczny pociąg i kilka smaczków jak Virusy czy przeciwnicy
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

No tak, ale jak na oficjalny film wg mnie to za malo... No i na nasze nieszczescie wiecej bylo wlasnie tych roznic nizli rzeczy wspolnych. I stad ow temat ;)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No różnic było więcej, wiadomo inwencja Andersona, chciał pomieszać i mu się to udało. Fakt mógł zrobic idealną konwersję Fabuły z gry ale czy napewno byśmy tego chcieli wiedząc wszystko z góry i tylko komentując? Z pewnością niektórzy tak ale większość hmm wątpie
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 60
Rejestracja: sob 24 mar, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hien »

W sumie nie odwalili kichy, fabuła pierwszego filmu trzyma się kupy w jakiś tam sposób nawizauje do pierwszej cześci gry.
Z resztą pierwszy film to nic... trójka to będzie dopiero pomieszanie z poplątaniem.
President Evil....
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Każdy film RE nawiązuje do gry w stopniu 1/10 :( . I to cała masakra filmu...
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 60
Rejestracja: sob 24 mar, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hien »

dla mnie może nawiązywac nawet 0.5/10 ale niech ten film będzie dobry.
A trójka zapowiada się słabo...
President Evil....
alpha_team
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007

Post autor: alpha_team »

W RE Apokalipsa to ja nawet zauważyłem nawet nawiązanie do RE:Code Veronica w scenie gdy Alice w obliczu najemników UC upuszcza pistolety po czym je łapie
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Ta scena zapewne została ściągnięta z CV


Głos z sedesu: To ci odkrycie, jakby przedmowca tego nie napisal :P
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Barry, przecież alpha_team to właśnie powiedział :rad2: .
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

No dobra żle zinterpretowałem wypowiedz poprzednika...
Skutki alkoholu A co do fabuły 3 części RE to może reżyser dowiedział się jak będzie wyglądać 5 część gry i postanowił uprzedzić Capcom. :rad11: (teoria)
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Hmm może to faktycznie jest jakieś nawiązanie. No ale poza tym że RE5 ma rozgrywać się w jakimś miejscu, które jest "hotter than hell" więcej nie wiadomo. Można się tylko domyślać że uniwersum RE EX to coś podobnego oczywiście to tylko spekulacja....ale i tak gra będzie lepsza :smiech7:
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

Oglądałem trailer filmu i to ma być w zasypanym piaskiem Las Vegas, czyli tak jak na pustynii ale niby to Las Vegas. Dla mnie to porażka.
A wiecie że w pierwszej części filmu kilku zombiaków zagrali niektórzy twórcy gry- taka ciekawostka :rad5:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Zapodaj Linka do tego Newsa dotyczącego twórców - Zombie, bo niewydaje mi sie żeby Shinji albo Kobayashi grali w tym projekcie
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

To nie jest news, bo to o pierwszej części. Nie szukałem linka bo to czytałem kiedyś w telemagazynie jak miało iść na TVP 1 (wtedy co Polska grała z Finlandia w eliminacjach ME)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Informacje z Telegazety? :rad2: W takie "Newsy" to nie wierz
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”