Resident Evil: The Movies OST

Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Resident Evil: The Movies OST

Post autor: Alfred »

Jak wiadomo każdy horror musi mieć dobrą muzykę. Jak to jest w przypadku filmu? Moim zdaniem pierwsza część filmu trzyma niesamowity poziom,głównie dzięki Marilynowi Mansonowi i jego 4 genialnym kompozycjom,z których króluje motyw otwierający film.

W drugiej części filmu reżyser nie wiedzieć czemu zrezygnował z usług Marilyna i zatrudnił nowego kompozytora. W Apocalypse muzyka jest bardzo przeciętna,po prostu bedę szczery,uszy więdną!

A jakie jest wasze zdanie na temat muzyki z filmów? Jaka będzie muzyka w 3 części? I jakie zespoły widzielibyście najchętniej na ścieżce dżwiękowej filmu?
Ostatnio zmieniony śr 10 paź, 2012 przez Alfred, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

Bulelt for my valentine nieźle wymiatają, albo I kileld the proom queen
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Alfred »

kaspa pisze:Bulelt for my valentine nieźle wymiatają, albo I kileld the proom queen
Tu się z tobą zgodzę,zwłaszcza co do Bullet for my Vallentine :) Po OŚCIE z jedynki widać że RE najlepiej czuje się w muzyce metalowej ^_^ Chociaż Combichrist z utworem Blut Royale też by pasowało do mrocznych korytarzy Umbrelli...
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

Mi metal bardzo pasuje do horrorów :)
A Mansona nie lubie........... tak że wielka strata dla mnie to nie była jak go zabrakło w 2 części Inhale Exhale tez nieźle wymiata ale sa mało zanni.
A z rodzimych artystów to Behemoth i Vader który już występuje w Wiedźminie na ścieżce dźwiękowej .
Lubisz Bulletów :) ?
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Alfred »

kaspa pisze:Mi metal bardzo pasuje do horrorów :)
A Mansona nie lubie........... tak że wielka strata dla mnie to nie była jak go zabrakło w 2 części Inhale Exhale tez nieźle wymiata ale sa mało zanni.
A z rodzimych artystów to Behemoth i Vader który już występuje w Wiedźminie na ścieżce dźwiękowej .
Lubisz Bulletów :) ?
Oczywiście,zresztą,poza metalem życia nie widzę,heh ^_^ Dlatego łapczywie łyknałem OST z jedynki,gdzie występuje plejada mich ulubionych kapel:Manson,Saliva,Rammstein,Coal Chamber,Slipknot,Mudvayne,Fear Factory itd...
W sumie bedąc szczerym do jakiejś sceny ucieczki przez horda zombiech pasuje Prodigy-Voodoo People(Pendulum Remix) :)
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

Można jeszcze dołączyć SOAD bo niektóre mają nieźle psychodeliczne kawałki... do tego tylko metal mi pasuje, bo rock to już za lekko. No ejszcze Papa roach mogli by sie zmieścic :)
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Moim skromnym zdaniem mogl by byc tez Samael. No i emigrate(jak ktos lubi Rammstein to tam spiewa/gra/załozyciel gitarzysta z własnie z R+) ktorego piosenka "my world" chyba jest w filmie RE:E
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Alfred »

kaspa pisze:Można jeszcze dołączyć SOAD bo niektóre mają nieźle psychodeliczne kawałki... do tego tylko metal mi pasuje, bo rock to już za lekko. No ejszcze Papa roach mogli by sie zmieścic :)
Racja,na przykład...na przyklad...eee...Ludzie,co z SOADU pasuje do RE? P.L.U.C.K?
AdaM555 pisze:Moim skromnym zdaniem mogl by byc tez Samael. No i emigrate(jak ktos lubi Rammstein to tam spiewa/gra/załozyciel gitarzysta z własnie z R+) ktorego piosenka "my world" chyba jest w filmie RE:E
Racja,a skoro jesteśmy na temacie black metal,to i Satyricon niezle by się wtopił w Residenta...
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

No to widze panowie że się zgadzamy :)
metal rulesss
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Tego Satyricon nie znam. A mogło by byc tez cos dark electro (gothic) np.Hocico
Ostatnio zmieniony sob 08 wrz, 2007 przez AdaM555, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

Nie no Gothica to ja nie lubie jakoś tak nawet legendy Nightwish
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Alfred »

AdaM555 pisze:Tego Satyricon nie znam. A mogło by byc tez cos dark electro (gothic) np.Hocico
Nie znasz? szkoda,porzadna kapela ^_^ Może też coś bardziej spokojnego,np.Within Temptation?
kaspa pisze:No to widze panowie że się zgadzamy :)
metal rulesss
Dokładnie,miło widzieć że łączy nas zamiłowanie nie tylko do RE :)

Cradle of Filth byłoby dobre...Słyszałem też o japońskiej kapeli w której grają dziewczynki charakteryzowane na zombie... Szkoda że nie znam nazwy,bo muzyka nieprzeciętna...
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

Według mnie horrory chcąc nie chcąc łączą się z mroczną muzyką :)
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Alfred »

Masz rację,Kaspa,co więcej,jedno powstaje w pewnym sensie z myslą o drugim,spójrzcie tylko na teledyski The Tool!

I tu wychodzi pytanie:czemu nie słyszymy metalu w czasie gry? To by była miła odmiana...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

No wielka szkoda ze nie ma metalu w czasie gry. Chociaz kiedys moze to nastapi, miejmy nadzieje :rad11:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Alfred »

Z tego co widziałem w piątce gra bedzie dynamiczna,az się prosi o jakąś ostrą solówkę na gitarach w podkladzie...

Zresztą,by nie offtopować,to samo tyczy się 3-ciej części filmu ;)
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Alfred pisze:az się prosi o jakąś ostrą solówkę na gitarach w podkladzie...
Solówka na gitarach była zdaje się na koniec RE2, ale nie bardzo metalowa ;)
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Alfred »

Racja,chodzi,jak mniemam o napisy końcowe scenariusza B?

Tamta muzyka na serio była niezła :rad5:

Ale teraz RE robi się ostrzejszy,to samo powinno czekać muzykę...
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

Alfred pisze:Słyszałem też o japońskiej kapeli w której grają dziewczynki charakteryzowane na zombie... Szkoda że nie znam nazwy,bo muzyka nieprzeciętna...
Jeden znajomy mówi że to niejaka grupa- dir en gray to sobie sprawdź :P
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Przepraszam za odkopywanie tematu ale jestem już zdołowany bezowocnnym przeszukiwaniem internetu...a to wszystko za sprawą jednego utworu z Resident Evil Genesis , mianowicie : Reborn! T Alice " Jest to nuta która przypomina główny motyw RE G Marylina Mansona, tyle że jest zremixowana (w filmie pojawia się w końcowej scenie) .
Mam prośbę, czy ktoś z Was ma tą piosenkę? Jeśli tak to błagam aby jakoś ją udostępnił (wrzuta, YouTube). Abym ja i inni mogli jej posłuchać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”