Opłacalność kupna i różnice

Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Opłacalność kupna i różnice

Post autor: kamil12697 »

Witam chciałbym się dowiedzieć czy teraz jest choć mała opłacalność kupna RE:DS. Samego DS postanowiłem kupić dopiero teraz bo stał się tani. W zwykłe RE 1 nigdy nie grałem :pff4: więc postanowiłem z tej okazji zakupić DS, ale nie wiem czy są jakieś różnice pomiędzy wersją PSX w, którą nie grałem, ale widziałem. Głównie chodzi o zmiany graficzne i trudności. A może lepiej zakupić GameCube, ale nie wiem ile kosztuje :rad5:
Ostatnio zmieniony sob 31 maja, 2014 przez kamil12697, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Re: Opłacalność kupna i różnice

Post autor: Forte »

kamil12697 pisze:Witam chciałbym się dowiedzieć czy teraz jest choć mała opłacalność kupna RE:DS. Samego DS postanowiłem kupić dopiero teraz bo stał się tani. W zwykłe RE 1 nigdy nie grałem :pff4: więc postanowiłem z tej okazji zakupić DS, ale nie wiem czy są jakieś różnice pomiędzy wersją PSX w, którą nie grałem, ale widziałem. Głównie chodzi o zmiany graficzne i trudności.
Główne zmiany to dodanie kilku funkcji dotykowych które posiada Dual Screen (okazyjne ciachanie nożykiem zombiaków przy wejściu do pomieszczenia) oraz mikrofonu (sztuczne oddychanie dla Richarda). Poza tym, chyba jest to ta sama wersja co "Director's Cut" z PSX ale pewności nie mam. Na pewno jest troszke obkrojona graficznie, żeby DS dał radę ją odpalać, ale nie widać tego aż tak bardzo, w końcu to mały ekranik w handheldzie :rad11:

Jest też tryb Multiplayer lokalny gdzie da się sterować innymi postaciami S.T.A.R.S, ale IMO jest Crapowaty. Drugi gracz widziany jest jako znaczek chyba tylko.

Pewno jest jeszcze kilka pierdół pozmienianych, ale te najbardziej rzuciły się w oczy mi kiedy grałem.
kamil12697 pisze:A może lepiej zakupić GameCube, ale nie wiem ile kosztuje :rad5:
Wersja na Gacka to REmake, czyli zupełnie nowa gra nawiązująca fabułą i lokacjami do starej. Zmiany są praktycznie na każdym kroku. W cenie się nie orientuje, ale podejrzewam, że koło stówki będzie chodzić na alledrogo. Możesz też kupić Resident Evil Archives: Resident Evil na Wii. To praktycznie ta sama gra tylko na Wii, a może będzie nieco tańsza.

Jeżeli szukasz wersji RE graficznie nawiązującej do tej z PSX to jest jeszcze wersja na Segę Saturna, tam dodano nowe stroje i przeciwników.
Ostatnio zmieniony sob 31 maja, 2014 przez Forte, łącznie zmieniany 1 raz.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Ostatecznie postanawiam zakupić Wii, któro daje m możliwość grania w gry z GC i oczywiście z Wii.

by Deus Ex: To samo napisałeś w poprzednim poście, ostrzeżenie za spam.
Ale tamten post zniknął i myślałem że go nie wysłało

by Deus Ex: Tutaj go przeniosłem, kolego, ogarnij się :/.
Ostatnio zmieniony ndz 01 cze, 2014 przez kamil12697, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Odkop po 3 latach ale uważam że informacje jakie umieszczę są warte tej akcji :)

Ostatnimi czasy nadrobiłem wersję DS i muszę powiedzieć że to najlepsza wersja klasycznego RE jaka jest obecnie dostępna na rynku.

Główne zalety to:
- dwa tryby, Classic i Rebirth (o tym drugim później);
- udogodnienia w sterowaniu postacią: przeładowanie broni "z biodra" (bez konieczności wchodzenia w inventory), obrót o 180 stopni (jak w RE3), z inventory wyleciał nóż którego teraz używamy identycznie jak w RE4 (lewy bamper + atak);
- obsługa ekranu dotykowego w menu czy podczas wpisywania tekstu w komputerze;
- mapa pokazująca aktualną pozycję postaci i standardowo, które lokacje odwiedziliśmy a które nie + status zdrowia (bo jak wiemy w RE postać z Fine i z Danger wygląda identycznie);
- dużo jaśniejszą i w mojej ocenie płynniejszą grafikę niż wersja RE:DC z PSN na PSP;
- możliwość przewijania animacji drzwi (błogosławieństwo! :smiech1: );
- mini gierka po przejściu gry;

Minusy:
- nadal czarno-białe intro (przynajmniej w wersji PAL, a mogliby już odpuścić po tylu latach);
- gra przeszła chyba lekką kastrację graficzną ale nie wyszło jej to bardzo na złe;
- upierdliwość trybu Rebirth (szczegóły u dołu);

Tryb Rebirth wymaga osobnego opisania. Idea zacna, zmieniono niektóre zagadki (w pokoju ze zbrojami nie ma już statuetek, czy pianina w pokoju ze Snake'em) dzięki czemu zaskakują nas nowe elementy rozgrywki. Niektóre zagadki są upierdliwe (zakręcanie wody) i do puki nie poznasz zasad można się lekko zirytować. Knife Battle są fajne na początku (bo nowe), później robią się wkurzające (wybijają z rytmu). Mamy więcej przeciwników (więc zombie, małych pająków czy os) ale i amunicji. Kończąc Jill miałem tyle amunicji, że mogłem militarnie wesprzeć małe państwo w Afryce. I dodatkowe 'niebieskie' skrzynie których istnienia nie rozumiem :rad2:, ot, dodatkowy itemy i tyle.

Ogólnie tytuł zacny, nie tylko jako pozycja kolekcjonerska na regał, ale jako główna wersja RE do obrania co jakiś czas. Pozostawienie wersji Classic to strzał w dziesiątkę a modernizacja mechaniki gry to wyrywacz z butów. Jak masz okazję zdobyć, kupuj! Kaski nie pożałujesz ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

[RONIN] pisze: - gra przeszła chyba lekką kastrację graficzną ale nie wyszło jej to bardzo na złe;
Możesz rozwinąć? Bo z tego co kojarzę, to przynajmniej modele głównych postaci zostały poprawione w stosunku do oryginalnego wydania.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

O kurde, 10lat po ogrywaniu tego zacnego portu, niezła kopalnia :rad1: ale najważniejsze w sumie, że się podoba a co do grafiki to wersja Deadly Silence wygląda lepiej na DSie. Ba i to nie tylko modele zostały poprawione (btw. Fajne są nowe stroje dla postaci)

PS. Ronin posmyraj postacie stylusem w różnych miejscach typu np. Włosy Chrisa albo cycki Rebecci (ciekawa animacja i reakcja postaci)
Ostatnio zmieniony ndz 17 gru, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Mr_Zombie pisze:Możesz rozwinąć? Bo z tego co kojarzę, to przynajmniej modele głównych postaci zostały poprawione w stosunku do oryginalnego wydania.
Wcześniej ogrywałem tylko wersje na PSP. Jest to wersja z PSXa, zaadaptowana jedynie do gry na konsoli przenośnej. Grało się OK, człowiek przyzwyczajony jest do tego typu grafiki. Ale po odpaleniu gry na DSie, stwierdzam że grafika jest "jaśniejsza", bardziej sterylna i przez to, znacznie przystępniejsza dla oka gracza. W Wiki wyczytałem, że ten Resik został poddany lekkiemu downgrade'owi graficznemu ale absolutnie tego nie widać. Zresztą, nigdy do PSP'owej wersji nie wrócę. Kiedyś ogram jeszcze grę na Vitę, ponoć OLED dużo polepsza. A z ciekawostek, na tygodniu trafi do mnie Saturn :okulary3: RE już czeka ;)
WESKER-DL pisze:PS. Ronin posmyraj postacie stylusem w różnych miejscach typu np. Włosy Chrisa albo cycki Rebecci (ciekawa animacja i reakcja postaci)
Wiem, wiem, :rad12:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

WESKER-DL pisze: Ronin posmyraj postacie stylusem w różnych miejscach typu np. Włosy Chrisa albo cycki Rebecci (ciekawa animacja i reakcja postaci)
O co kaman :zmiesz8: ?
Ostatnio zmieniony pn 18 gru, 2017 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Deus Ex pisze:
WESKER-DL pisze: Ronin posmyraj postacie stylusem w różnych miejscach typu np. Włosy Chrisa albo cycki Rebecci (ciekawa animacja i reakcja postaci)
O co kaman :zmiesz8: ?
Jak klepniesz rysikiem pupy Jill, ta strzeli fajną animację :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Deadly Silence”