Lisa Trevor - kto, gdzie i kiedy ją ostatecznie uśmierca ?

Awatar użytkownika
sider
Posty: 6
Rejestracja: pt 14 mar, 2008
Lokalizacja: Sulechów

Lisa Trevor - kto, gdzie i kiedy ją ostatecznie uśmierca ?

Post autor: sider »

Grając w remake jak wiadomo, można sie natknąć na Lise Trevor..
..żywą Lise Trevor, będąc później świadkiem jej śmierci( skok w przepaść / zepchniecie jej)

Moje pytanie jet następujące: jak to jest z jej zejściem z tego świata, bo w WR2 można m.in. przeczytać :


"Ignorując John'a zaczęliśmy sprzątać teren po tej kobiecie. Musieliśmy ją zabić."(..)

następnie:

"Jej śmierć została potwierdzona w ciągu 3 dni, a jej "martwe ciało" zostało wywiezione przez Szefa."(..)

i podpis do raportu:

"Incydent" zdarzył się 3 lata później..."


Mam wrażenie że coś przeoczyłem żeby sądzić iż Capcom popełnił taki poważny błąd
Lisa później jakoś 'odrzyła' ?
Fear can't kill you, but...
Awatar użytkownika
wiking011
Posty: 218
Rejestracja: czw 13 gru, 2007
Lokalizacja: nieważne

Post autor: wiking011 »

Ginie wraz z eksplozją Willi i to chyba wystarczy a ostatni widzi ją prawdopodobnie Wesker ( RE:UC)
Ostatnio zmieniony pt 14 mar, 2008 przez wiking011, łącznie zmieniany 1 raz.
nie ma zła są tylko różne warianty dobra
Awatar użytkownika
sider
Posty: 6
Rejestracja: pt 14 mar, 2008
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: sider »

wiking011 pisze:Ginie wraz z eksplozją Willi i to chyba wystarczy a ostatni widzi ją prawdopodobnie Wesker ( RE:UC)

..nie, chodzi mi o fakt spotkania Lisy żywej, po tym jak mozemy czytac wczesniej w wr2, iż ją zabijają, potwierdzają śmierć i ciało wyworzą.
Fear can't kill you, but...
fenrir
Posty: 53
Rejestracja: sob 27 paź, 2007
Lokalizacja: Dom

Post autor: fenrir »

Nie orientuję sie w temacie, ale chyba mogli sobie zapomnieć co było w RE2, kiedy robili Remake? To sie zdarza, zwłaszcza przy tak dużych seriach :D
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

sider pisze:Lisa później jakoś 'odrzyła' ?
1 lipca 1988 roku Lisie został wszczepiony pasożyt Nemesis. Prawdopodobnie to on jest odpowiedzialny za jej zmartwychwstanie. Czas Lisy jako obiektu doświadczalnego się skończył, dlatego postanowiono jej się pozbyć. Jednak panna Trevor była twardsza niż podejrzewano i przeżyła, stając się jedną z doskonalszych kreatur Umbrelli.
Awatar użytkownika
sider
Posty: 6
Rejestracja: pt 14 mar, 2008
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: sider »

tak też myślalem, wczoraj na to wpadłem, że przecież wszczepili jej nemesisa, ktory jak wiadomo 'ożywia' martwe ciała, wiedziałem że coś przeoczyłem. Również można zwrócić uwagę na znacznik - " " w słowach w wr2 o rzekomo martwym ciele:

"Jej śmierć została potwierdzona w ciągu 3 dni, a jej "martwe ciało" zostało wywiezione przez Szefa."(..)

Jednak z drugiej strony, jeżeliby zwrócić uwagę na powagę siły tego wirusa, logiczne musiałoby być to, że gdyby chcieli sie jej pozbyć raz na zawsze, to by załatwili ta sprawę inaczej np. całkowicie niszcząc ciało, chyba że celowo pozostawili takiego 'straszaka' , musiał być jakiś powód..

Sądze, że odpowiedzią jest po prostu ekipa Capcomu, która chcać unaocznić postać Lisy, pominęła logiczne myślenie na potrzeby gry (zresztą jak zawsze, ale to chyba mus, żeby zbudować dobry klimat :smut2: )

Temat raczej do zamknięcia..
Fear can't kill you, but...
Awatar użytkownika
Mauser
Posty: 38
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: Dąbie nad Nerem

Post autor: Mauser »

Ostatni spotkał ją Wesker ( strzelił w wielki żyrandol który ją przygniótł ), a zginęła zapewne razem z wybuchem rezydencji. Bo skoro nawet skok w przepaść po odnalezieniu kości swojej matki przeżyła to wątpie żeby przygniecenie żyrandolem ją zabiło :)
My warriors scream to me !! Death Metal Victory !!
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Po wydarzeniach z Umbrella Chronicles, które przytoczyłeś wyżej nie było już w serii o niej wzmianek. Również uważam więc, że zgineła od wybuchu po uprzednim starciu z Weskerem ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Lisa Trevor - kto, gdzie i kiedy ją ostatecznie uśmierca ?

Post autor: PSKING »

Nie wiem czy jest lepszy temat do tego, jeśli tak to proszę o przeniesienie wątku.
Otóż ktoś nadesłał mi taki oto...fan-art?
https://www.pinterest.co.uk/pin/749779037940871541/
Brawo dla osoby która określiła to jako piękne wykonanie... Wygląda to gorzej od Re z 2002.

Moje pytanie brzmi... Czy była w historii serii okazja aby widzieć Lisę przed przemianą? Kojarzę tylko niskiej jakości zdjęcie, pozatym mutowała ona chyba już jako dziecko, po czym jej wygląd się deformował przez nieskuteczne próby uśmiercenia jej.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Lisa Trevor - kto, gdzie i kiedy ją ostatecznie uśmierca ?

Post autor: Deus Ex »

Raczej nie. Było chyba tylko zdjęcie do odnalezienia w Remake'u. Lisa została zakażona jako nastolatka.

https://www.evilresource.com/resident-e ... -and-notes

Wszystkie fanarty to wyobraźnia artystów. Chociaż trzeba przyznać, że można dostrzec podobieństwa w rysach twarzy w niektórych wizerunkach. Zapewne jakieś wzajemne inspiracje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”