Dwie płyty

Awatar użytkownika
sider
Posty: 6
Rejestracja: pt 14 mar, 2008
Lokalizacja: Sulechów

Dwie płyty

Post autor: sider »

zastanawiam sie dlaczego gra jest na 2 cd skoro na drugiej płycie jest tylko (w stasunku do pierwszej płyty !!) jedno niewielkie labolatorium na 5 mapkach a obie płyty zajmują tyle samo miejsca..
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez sider, łącznie zmieniany 1 raz.
Fear can't kill you, but...
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Po 1 to są dwie DVD, po drugie powód jest oczywisty na pierwszym zabrakło miejsca. Bo na drugiej poza laboratorium są też wszystkie endingi(przy takiej liczbie jaką ma remake to sporo zajmują)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Leon S. Kennedy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W dodatku możemy bez problemu się wrócić do rezydencji, będąc już na drugiej płycie, poza tym te miniDVD mają pojemnoś ok. 1,5GB, więc są dwie płytki. Ale należy zważyć na fakt, jaką ten tytuł ma porażającą oprawę audiowizualną, która do dziś robi wrażenie.
Ostatnio zmieniony sob 15 mar, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sider
Posty: 6
Rejestracja: pt 14 mar, 2008
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: sider »

NEMESIS US pisze:W dodatku możemy bez problemu się wrócić do rezydencji, będąc już na drugiej płycie
chodzi ci ze można sie wrócić bez przekładania płyt z 2 na 1 :szok8: ?

Leon, masz racje nie uwzględniłem endingów, które z pewnością zajmują "trochę" :rad2:
Fear can't kill you, but...
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

sider pisze:chodzi ci ze można sie wrócić bez przekładania płyt z 2 na 1 :szok8: ?:
Nic trudnego, sam byłem tym zdziwiony, po prostu z ciekawości chciałem sprawdzić, czy coś takiego jest w ogóle możliwe, ale można jedynie poruszać się po rezydencji, ponieważ do ogrodu już wrócić nie można.
Ostatnio zmieniony ndz 16 mar, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Pobawię się troszeczkę w archeologa i wyjaśnię, co następuje ;)

Otóż druga płytka była potrzebna żeby zmieścić dialogi i cut-scenki, które nie zmieściły się na pierwszej - to oczywiste. Nie wiem czy wiecie, ale najbardziej pojemnymi danymi na płytce z grą są scenki FMV i ścieżka dźwiękowa, sam kod gry, lokacje, tekstury postaci i przedmiotów nie są w takim stopniu "płytożerne". Dlatego nie powinno dziwić, że możemy wrócić do Mansion na drugiej płycie - same renderowane tła nie są zbyt duże wagowo, a skoro na drugiej płycie zostało sporo miejsca (laboratorium i trochę dialogów nie wypcha nośnika po brzegi) - wrzucono tam tyle, ile się dało - czyli całe Mansion.
Obrazek
Przemek
Posty: 10
Rejestracja: czw 03 cze, 2010
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Przemek »

Hello mam pytanie,czy WESKER RAPORT 2 jest zawarty w grze R.E. REMAKE? czy może jest tylko w japońskiej wersji,bo ja go w swojej nie mam :smiech7:
REAPER
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

http://www.mwrc.pl/RE_Serie/RE1R/RE1R.php?n=Wesk2
Tutaj masz napisane i to właśnie w dziale RE Remake więc musi być ;).A nie faktycznie może tylko w japońskiej bo tam są nawet screeny po japońsku :P.
Ostatnio zmieniony czw 24 cze, 2010 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Przemek pisze:Hello mam pytanie,czy WESKER RAPORT 2 jest zawarty w grze R.E. REMAKE? czy może jest tylko w japońskiej wersji,bo ja go w swojej nie mam :smiech7:
Krótka odpowiedź, nie ma ;P
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Patriota_1988 »

Przepraszam ale mam pytanie i nie wiem czy pisze w dobrym temacie,jak uruchomić drugą dvd bo gram ze zdjętą obudową ???

Bardzo proszę o pomoc .
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Patriota_1988 pisze:Przepraszam ale mam pytanie i nie wiem czy pisze w dobrym temacie,jak uruchomić drugą dvd bo gram ze zdjętą obudową ???

Bardzo proszę o pomoc .
Jakie DVD? Pirat powiadasz? Bo płyty z Nintendo Wii nie można uruchomić na NGC.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”