[Pomoc] System save'ów a rozgrywka poszczególnymi postaciami

matklein
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 paź, 2008
Lokalizacja: Bleblog

[Pomoc] System save'ów a rozgrywka poszczególnymi postaciami

Post autor: matklein »

Mam proste pytanie. Sytuacja następująca: Przerzedłem grę Chrisem zdobywając klucz. Teraz gram Jill. Proste pytanie, czy jeżeli zapiszę się grając Jill na save od Chrisa to wszystkie osiągnięcia z pierwszej gry będą również zapisane w tym save czy raczej muszę mieć osobne save do każdej z postaci? Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony pn 17 sie, 2009 przez matklein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Raczej w to wątpię - nadpisując grę Chrisa tracisz jego dokonania. Przynajmniej tak było w RE na PSX, ale podejrzewam, że w tym przypadku będzie tak samo,
Obrazek
matklein
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 paź, 2008
Lokalizacja: Bleblog

Post autor: matklein »

tak było w starych częściach gier, ale otarło mi sie o słuch że tutaj jest inaczej, tym bardziej że grając Jill rozpoczynam gre używając opcji Once Again.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Wszystko możesz zapisać na jednym bloku. Wtedy dając LOAD masz do wyboru czy chcesz kontynuować rozgrywkę, czy zacząć od nowa, a wszystkie osiągnięcia nadal będą dostępne.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Snake1944
Posty: 26
Rejestracja: pt 17 paź, 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Snake1944 »

W remaku nie tracicie osiągnięć czy zapisujecie na bloku Chrisa czy Jill. Pamiętajmy o jednym jeśli już gramy i w jakimś miejscu robimy savea a chcemy zagrac od początku wtedy pausa i reset games i już możemy zagrać w nową przygode. :okulary4: :okulary4:
Ostatnio zmieniony czw 30 paź, 2008 przez Snake1944, łącznie zmieniany 1 raz.
niaa_maiden
Posty: 25
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: niaa_maiden »

Wystarczy rozpocząć grę jedną postacią, a po przejściu jej scenariusza robimy save. Po wczytaniu tego save'a pojawia się opcja Once Again. Klikając na nią będziemy mogli zagrać scenariusz od początku zarówno jedną, jak i drugą postacią (przejście scenariusza obiema postaciami skutkuje pojawieniem się One Dangerous Zombie). Wszelkie zdobycze w postaci bonusowych broni będą dostępne dla drugiego bohatera.
Jak pamiętamy, w klasycznym RE jeden save odpowiadał scenariuszowi jednej postaci i żeby zagrać drugą należało rozpocząć nową rozgrywkę, wybrać drugą postać i zrobić oddzielny zapis (w przeciwnym razie traciliśmy zapisany stan gry dla pierwszej postaci).
Trzeba przyznać, że jest bardzo ciekawe rozwiązanie Capcomu i bardzo przypadło mi do gustu :smiech6:
Ostatnio zmieniony śr 18 mar, 2009 przez niaa_maiden, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Nie wiem, czy ktoś próbował, ale tak się składa, że raz omyłkowo zamiast zapisać grę na jednym slocie zapisałem poniżej na drugim, miałem zatem dwa zapisy, grę jednak zakończyłem na tym pierwszym zapisie. Po wszystkim, zacząłem grę ''Once Again'' na hardzie i tym razem zapisalem grę na tym drugim slocie i UWAGA odblokowało mi sie One Dangerous Zombie. Ciekawe ? Sami sprawdźcie, ale oczywiście to by oznaczało grę od zupełnego początku dla was, żeby się przekonać. Oczywiście mówię, co się stało u mnie.

W skrócie. Miałem dwa zapisy, poziom trudności Normal, zacząłem Once Again na Hardzie i nadpisałem omyłkowy zapis, bo sobie pomyślałem, że nie potrzebuje dwóch z Normala i ODZ się odblokowało mimo wszystko.
Ostatnio zmieniony pt 14 sty, 2011 przez r123x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

matklein pisze:Mam proste pytanie. Sytuacja następująca: Przerzedłem grę Chrisem zdobywając klucz. Teraz gram Jill. Proste pytanie, czy jeżeli zapiszę się grając Jill na save od Chrisa to wszystkie osiągnięcia z pierwszej gry będą również zapisane w tym save czy raczej muszę mieć osobne save do każdej z postaci? Z góry dzięki za pomoc.
Tak jak pisali,jeśli wziąłeś opcje Once again to nic się nie stanie,jeśli nie no to wszystko pójdzie do śmieci ;).
Ps3Centerbloog.pl
milkus123
Posty: 8
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: milkus123 »

Pytanie mam (nie wiem czy to tu).
Za czasow kiedy gralem na konsoli przy probie zapisu wyskakiwal mi komunikat, ze cos nie halo jest z pamiecia. I pytalo czy formatowac. Zawsze musialem robic na nie i ponawiac probe (wtedy sie dalo). To samo przy loadzie.
To byla wina konsoli, czy moze po prostu juz karte mialem po "wuju"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”