Emulacja na PC

Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Emulacja na PC

Post autor: Hunk74 »

Czas zacząć raj dla maniaków re !!! , re 1 remake oraz re o w końcu grywalne na pc , a to dzięki emu o nazwie Dolphinwx r2224 , emulacja praktycznie 100% , ale jest oczywiście ciemna strony mocy , potrzebny jest procesor dwu rdzeniowy oraz grafika odpowiadająca minimum gf 6600
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Hunk74, łącznie zmieniany 2 razy.
Deidara
Posty: 29
Rejestracja: ndz 10 sie, 2008
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Deidara »

tak, mam od jakiegos czasu, lecz nie polecam, pogratuluje temu kto przejdzie ta gre na PC, wolno chodzi, w niektorych miejscach nie widac postaci, po jakims czasie wyskakuje blad emulatora, owszem, gra wspaniala, lecz na pc nie polecam. http://www.youtube.com/watch?v=3wa2R1yA ... annel_page - film ktory ostatnio nagralem, RE:Remake na PC.

//edit - przed chwila dostalem od pewnego obcokrajowca bezproblemowa wersje emulatora, gra chodzi plynnie, duzo FPSow, 0 problemow! chce ktos?pisz na gg 5541216
Ostatnio zmieniony sob 14 lut, 2009 przez Deidara, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

Szanowny użytkowniku Deidara to co piszesz odnosi się do emu przed 2009 r , w chwili obecnej emulacja gacka jest tak zaawansowana że gra na pc wygląda lepiej niż na gc a posiadając procesor dwu rdzeniowy gry chodzą jak na oryginalnej konsoli , proponuję zapoznać się tematem w dziale re0
Deidara
Posty: 29
Rejestracja: ndz 10 sie, 2008
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Deidara »

^ tak juz wiem, w chwili obecnej posiadam nowa wersje emulatora ;-)

Recoil: Shift i Alt poproszę.
Ostatnio zmieniony sob 14 lut, 2009 przez Deidara, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Bawiłem się wczoraj cały dzień i jednak chyba muszę poczekać na nową wersje emu. Gra chodzi w 20-21 fps, ale jak pojawia się zombie fps spada do 15. W holu jak świeczki ustawione są na pierwszy planie fps spada do 5 hehe. No i dźwięk zaczyna czasem "ryczeć", ale ogólnie postępy niezłe zrobili z tym emu. Jak ktoś ma szczęście i mu giera chodzi gratulacje, REmake to prawdziwy,krwisty survival horror!
Deidara
Posty: 29
Rejestracja: ndz 10 sie, 2008
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Deidara »

Vocap - Jaką masz wersje emulatora? i jaki komputer? ;-)
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Emu to ta wersja podana przez kolegę Hunk74, bodajże 2224. Komputer to Intel Core 2 Duo 2Ghz, 2GB RAM, Geforce 8600 GT 256MB, Windows Vista - wydaje mi się ,że tragedii nie ma ;)

Gra chodzi szybciej, jeżeli wyłączę Enable Other Audio(throttle) w opcjach dźwięku, ale wtedy gra chodzi ZA szybko :smiech4: . A że mam Vistę, nie mogę nawet pobawić się z przyśpieszeniem dźwiękowym.

EDIT: funkcje Aero mam wyłączone.
Ostatnio zmieniony ndz 15 lut, 2009 przez Vocap, łącznie zmieniany 1 raz.
Deidara
Posty: 29
Rejestracja: ndz 10 sie, 2008
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Deidara »

ja mysle, ze problemy z FPSami to przez windows viste, mam dokladnie taki sam komputer jak ty, tyle ze windows XP, i RE:Remake smiga rowno ;-)!

//jesli chcesz wysle ci moja wersje emu, zkonfigurowana odrazu.
Ostatnio zmieniony ndz 15 lut, 2009 przez Deidara, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Wiesz, jakbyś mógł, byłbym rad :smiech6:
Nie ma to jak kochana Vista ;P
Deidara
Posty: 29
Rejestracja: ndz 10 sie, 2008
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Deidara »

http://www.sendspace.com/file/7jgcbz skonfigurowany, wystarczy wlaczyc emu (DolphinWxIL.exe) i wlaczyc RE :-) daj znac czy chodzi good
Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

Vocap pisze:Emu to ta wersja podana przez kolegę Hunk74, bodajże 2224. Komputer to Intel Core 2 Duo 2Ghz, 2GB RAM, Geforce 8600 GT 256MB, Windows Vista - wydaje mi się ,że tragedii nie ma ;)
Vocap twój komp powinien łyknąć re remake na emu jak świeże pączki.
Rada numer 1. podkręć procka w biosie o jakieś 20-40% ponieważ ten sprzęt na dzisiejszej technologi mikrona można kręcić bez znacznej tendencji do wzrostu temperatury rdzeniów.
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Dzięki za pomoc chłopaki!

Deidara: RE chodzi lepiej, ale ciut za wolno dalej, przy pierwszym zombiaku mam 18fps i mogę grać jedynie na fullscreen jeżeli odblokuję opcję Use External Framebuffer, ale to rozmazuje grafikę. Zapewne jest to wina mojego monitora(16:9, szerokoekranowy).

Hunk74: podkręcanie raczej nie pomoże bo mam laptopa, a laptopy strasznie się nagrzewają, wolę nie ryzykować.

Coż, nie dla psa kiełbasa :P
Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

opcja "Stretch to fit" (rozciągania) powodowała przekłamania w obrazie. Po wyłączeniu obraz zrobił się OK.
Wyłącz Stretch to fit.
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Ah, Stretch to fit: jak jest włączona ta opcja, ekran obcina się o połowę, nie widać dolnej częsci obrazu(lol) ale proporcje są normalnie, jak wyłączę tę opcję obraz jest na całym monitorze normalnie, ale spłaszczony. Nawet zabawy ze skalowaniem w panelu Nvidii nie pomogły ;(
Próbowałem już tylu kombinacji,że mam dość.
Ja mam takie szczęście do gier hie hie :smiech6:
Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

Vocap nie załamuj się , heh też się mordowałem na początku z tym emu , inna sprawa że ciężko komuś coś poradzić bo każdy komp jest złożony z odmiennych elementów , najlepiej zarejestruj się na tym forum http://www.emudreams.pl/forum/ tam ci chłopaki pomogą bo mają gigantyczne doświadczenie w tym temacie , dla uspokojenia powiem że re 0 i remake został już ukończony wielokrotnie i na różne sposoby na tym emu w komfortowej jakości.
19krz20
Posty: 11
Rejestracja: czw 11 gru, 2008
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 19krz20 »

Witam przeszedlem re0 i remake na starszej wersji dolphin wtedy postacie byly pol widoczne otoczenie i muzyka w grze do bani ale na nowszych wersjach tego emulatora idzie normalnie pograc jak na gc :rad5: wiec nie lamac sie i powodzenia
MaGiK
Posty: 2
Rejestracja: czw 05 mar, 2009
Lokalizacja: te pytania? :)

Post autor: MaGiK »

Witam! Mam problem z tymi emulacjami. Próbowałem już wszystkiego (różnych konfiguracji z różnych for) i nic. Gra dalej zacina, filmiki ok, ale w samej grze max 18 fps. Mam takiego kompa: Athlon 64 X2 3800+, 2GB ramu (na dniach będę miał jeszcze 2), gf 8800gts 320mb i używam Windowsa XP. Macie jakieś porady, bo kupiłem RE Remake z myślą o tym emulatorze i jeśli tego nie uruchomię to utopiłem sporo kasy, bo teraz te gry są naprawdę ciężko dostępne :/ Proszę o pomoc. Może za słaby procek? Może ktoś ma podobnego kompa i ma jakąś dobrą konfigurację. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam
19krz20
Posty: 11
Rejestracja: czw 11 gru, 2008
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 19krz20 »

moge podac ci moje ustawienia na ktorych gram w remake na Dolphin-r2614 (podaje opcje ktore mam zaznaczone) w gfx oczywiscie na pluginie dolphin openGL auto scale w advanced use safe texture sache i copy EFB to gl texture(hack) w config enable dual core,enable idle skipping,enable cheats,HLE to bios all the time,enable the jit dynarec,boomy oraz kliknij lewym w ikone z gra w glownym panelu i wybierz opcje properties tam zaznacz trzy pierwsze opcje powodzenia i jeszcze jedno odpalaj emulator z ikony DolphinIL
Ostatnio zmieniony pn 09 mar, 2009 przez 19krz20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Hmm, nie lepiej po prostu kupić GCN'a z RE Remake, obecnie to koszt maks. 250 zł. A naprawdę warto, nie musielibyście się martwić o to czy gra Wam odpali na kaszańskich emulatorach, przecież zawsze da się jakoś uzbierać. Tym bardziej, że cena naprawdę nie jest wysoka. :rad10:
Ostatnio zmieniony pn 09 mar, 2009 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
19krz20
Posty: 11
Rejestracja: czw 11 gru, 2008
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 19krz20 »

ja nie narzekam mi gra chodzi elegancko plus gram na padzie z ps3 wiec gra sie super :rad5:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”