Emulacja na PC

adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Zgrywanie gier na GameCube do formatu .gcm to dosyć żmudna robota, więc ten jeden post wyglądałby pewnie jak 10 postów. W każdym razie nie przekopałeś wyszukiwarki dobrze, bo ja widzę wyniki po minucie wysiłku (no chyba że angielski u ciebie kuleje, nie sprawdzałem, czy gdzieś są opisy po polsku, ale szczerze mówiąc, zarobisz się na śmierć).
andys
Posty: 1
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010
Lokalizacja: sie urwalem...

Post autor: andys »

sk91 - Pon 13 Wrz, 2010
Witam. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak zmienić CD1 na CD2?
Używam Dolphin SVN 6156
Od wersji svn 6206 , nie powinno być już prblemu ze zmianą dysków.

http://www.emudreams.pl/news,DolphinWX_R6206,7289.html/
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Witam właśnie pobieram Dolphina z tego oto linku http://www.emudreams.pl/n...6206,7289.html/
mam teraz pytanie skąd mogę wziąć RE Remake ?
Proszę o pomoc. I czy można robić savy, bo z tego co wiem w emulatorze PSX nie można było
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Jedu Alomar pisze:mam teraz pytanie skąd mogę wziąć RE Remake ?
Proszę o pomoc. I czy można robić savy, bo z tego co wiem w emulatorze PSX nie można było
Jak to skąd ze sklepu. Nawet używkę kupić. No i na każdym emulatorze można sejwy robić. Tylko trzeba opcję włączyć.
One man forced to seek REVENGE
Buczo
Posty: 3
Rejestracja: czw 04 lis, 2010
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Buczo »

Ludzie ja tą grę przechodze na max 15 fps z jednordzeniowym Prockiem Sempron 2500+ i grafą radeon x1050, a i tak czuje, ze mi staje za każdym razem gdy ją włączam. :rad5:

P.s Tak, chciałem się jeszcze podzielić uwagą, że grając chrisem mam o 4 fpsy średnio więcej...

Szakal: To bardzo ciekawe. Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami tą uwagą :pff2: .
Ostatnio zmieniony pt 05 lis, 2010 przez Buczo, łącznie zmieniany 3 razy.
Fryziu
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 lut, 2011
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Fryziu »

może ktoś by zarzucił jakieś linki by ściągnąć ta gre w formacie iso bo ja mam tylko emulator ale bez gry i nie wiem jak i gdzie ją ściągnąć :( prosze o pomoc :D

Bzdursky: Chris Ci odpowiedział, a ja radzę zapoznać się z regulaminem. Trafiłeś na moment, gdy mam arcyświetny humor, więc za tą prośbę osta nie dostaniesz, ale w przyszłości zarząd będzie miał Cię na oku. Capiche?
Ostatnio zmieniony pt 11 lut, 2011 przez Fryziu, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Fryziu pisze:może ktoś by zarzucił jakieś linki by ściągnąć ta gre w formacie iso bo ja mam tylko emulator ale bez gry i nie wiem jak i gdzie ją ściągnąć :( prosze o pomoc :D

Cześć Fryziu mam coś dla ciebie ;) http://allegro.pl/resident-evil-kultowy ... 65497.html To rozwiąże wszelakie twoje problemy :rad2:
Fryziu
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 lut, 2011
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Fryziu »

tak ?
no to prosze dla was link które znalazłem wczoraj i sobie gram :)
miłego ściągania jak i grania :)

Salvin: To bardzo uczynne, ale na tym forum piractwo jest zabronione, więc linki zostają usunięte, a Ty otrzymujesz należną "nagrodę".

[ Dodano: 13 Lut 2011 01:01 ]
no tak zapomniałem
no ale linki do znalezienia są tylko trzeba poszukać :P

Bzdursky: i bardzo dobrze, z tym, że na tym forum piractwo jest nietolerowane w żaden sposób, mkay?
Ostatnio zmieniony ndz 13 lut, 2011 przez Fryziu, łącznie zmieniany 2 razy.
zagroo
Posty: 3
Rejestracja: wt 17 maja, 2011
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: zagroo »

Mam taki problem, odpaliłem sobie Re: Remake na dolphine, fajnie chodzi płynnie ale na początku gry gdy próbuję wyjść głownymi drzwiami na dwór włącza się filmik, emulator zawiesza się, wyskakuje błąd i wychodzi mi z gry..
Ostatnio zmieniony wt 17 maja, 2011 przez zagroo, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Wiesz, pomóc Ci nie pomogę w kwestii emulacji, ale drzwi wejściowych do willi nie musisz otwierać w grze ani razu :roll: ... Może tylko w jednym miejscu będzie się kaszanić ta gra?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Gadałem ze znajmomym, który posiada emu i Remake i widocznie masz coś walnięte na ścieżce bo jemu normalnie animacja się odgrywa.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Bolek
Posty: 34
Rejestracja: ndz 01 maja, 2011
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Bolek »

Ja mam takie pytanie jak daje w emu new game to jest parte 1 i parte 2 o ile się nie mylę odpowiada to dyskom do gamecube ale jak dojdę do końca parte 1 to co mam zrobić żeby przejsć do parte 2 przecie płyty nie zmienię bo nie mam. I jeszcze jedno ile wam GB zajmuje ta gra bo mi jedyne 1,97GB.


Jeśli to piractwo to przepraszam ale dużo osób mówi tu o tym emu więc myślałem że można.
Ostatnio zmieniony ndz 22 maja, 2011 przez Bolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Max11
Posty: 2
Rejestracja: ndz 17 paź, 2010
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Max11 »

Jest Resident Evil Remake na PC! Chodzi mi o port z konsoli który chodzi pod windows, a nie o wersję gamecube pod emulator! Dodano kilka efektów graficznych i oczywiście jest rozdziałka Full HD.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

To może dałbyś linka z potwierdzeniem informacji? Jakiś gameplay, screen. Cokolwiek, a nie takie suchary dajesz.

Salvin: Nie radzę dawać linków do ściągania tego. To nie jest żaden oficjalny port, tylko obraz iso z wmontowanym emulatorem w formie instalki. Wrzucenie takiego linku będzie równoznaczne z piractwem za co otrzymuje się warna.
Ostatnio zmieniony wt 07 cze, 2011 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 4 razy.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Panowie, pytanie mam.

Emuluję sobie REmake na PC, wszystko fajnie, speed rzadko kiedy spada poniżej 90%, tylko... Tylko właśnie - widziałem na niektórych filmikach i screenach, że da się w Dolphinie włączyć shadery, czego u siebie za cholewkę zrobić nie mogę. Korzystam z wersji r6892, plugin D3D9 - jak włączyć to cholerstwo? Przy okazji screen:
http://imageshack.us/f/39/remakei.jpg/
Obrazek
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Żeby tylko się upewnić - chodzi o cienie postaci, tak?

Przykład (nie zwracać uwagi na "FPS: 30", podczas gry zawsze jest wyświetlane 50% faktycznej prędkości, podczas filmików nagle FPS skacze do 60, a gra wcale nie przyśpiesza, dla gier NTSC 30 FPS to jest OK, dla PAL - 25 FPS, a że to dump z używanego RE zza oceanu, no to jest 30 FPS...)

Szczerze mówiąc, nie wiem, co może być powodem ich braku. To są screeny zrobione z emulacji Remake'a na wersji r6117M, ale nie jest to oficjalny build, tylko kompilacja Xtreme2damax. Według mnie najlepiej ona nadaje się do emulacji gier z serii RE na GC i Wii (może coś się zmieniło i Dolphin 2.0 już uruchamia normalnie RE), jedyny problem (może już rozwiązany, nie sprawdzałem Remake'a na najnowszym buildzie Xtreme2damax) to zmiana płyty - ja to rozwiązywałem po prostu tak, że robiłem save'a tuż przed zmianą płyty, wczytywałem go na starej wersji Dolphina (akurat ja mam r2966, buildy około tego numerka emulowały bardzo dobrze RE na GC jak na tamte czasy, potem coś się zaczęło chrzanić, jeśli chodzi o oryginalne kompilacje) i potem po zmianie dysku, znów robiłem save'a, którego z kolei wczytywałem na wersji r6117M Xtreme2damax.

To są ustawienia, na jakich ja grałem i nie miałem żadnej zwieszki:
- General:
*Enable Dual Core (Remake: zaznaczone, Zero: odznaczone)
*Enable Idle Skipping
*Enable Cheats (kody Action Replay można dodać przez: PPM na grze > Properties > AR Codes)
*JIT Recompiler

- Display:
Odznaczyć: *Use Panic Handlers

- Plugins:

Graphics: Dolphin Direct3D9:
--General:
*Enable CPU->EFB access
*Use safe texture cache: fast

--Enhancements:
*Force bi/trilinear filtering
*EFB scaled copy

--Advanced:
*Enable EFB copy To Texture
*Enable Real XFB
*Use Native mipmaps
*Overlay FPS Counter (wyświetla aktualną liczbę FPSów podczas gry)

DSP: *wszystko zaznaczone, DSound, Volume na 100%
Gdzieś to krążyło w takim krótkim poradniku jak emulować RE, RE0, RE UC i RE DSC na Dolphinie, który napisałem jakiś czas temu. Link
To stary upload, więc pewnie tylko z MegaUpload jeszcze można ściągnać tego pdfa. Tylko że na bank link, który tam podałem jest nieaktualny. Teraz buildy Xtreme2damax można ściągnąc stąd.

Sprawdź, jakie masz ustawienia. Problem tkwi albo w buildzie Dolphina, albo w ustawieniach.

------------------------------

Sprawdzałem Remake'a na ostatnim oficjalnym buildzie r7590 na takich ustawieniach: LINK. Chodzi w porządku, spadki prędkości są takie jak na już trochę starym buildzie Xtreme2damax r6117M, czyli do 98% maksymalnie. Brak synchronizacji audio i video przy dłuższych filmach (czyli właściwie tylko intro) dalej jest. Ale na tych buildach z oficjalnej strony Dolphina (obecnej oficjalnej, czyli http://dolphin-emulator.com) nie da się grać ani w RE UC, ani w RE DSC, które chodzą bardzo dobrze na r6117M Xtreme2damax. Zatem do Remake'a (i do Zero na pewno też) oficjalny build znowu tak, do serii Chronicles nadal nie. To ciekawe, bo tak majstrowano przy kolejnych buildach, że w końcu Resident Evil przestał być grywalny na jakiś czas, bardzo długi czas, a np. na buildach ~r3000 Remake'a i Zero chodziły bardzo dobrze jak na zaawansowanie emulatora wtedy, tyle że były miejsca, w których np. RE Zero wieszał się - zaraz po wejściu do rezydencji, główny hol na dole, trzeba było iść przy samej ścianie, żeby nie włączać Dolphina i wczytywać wszystkiego od nowa. :smiech1: Na szczęście to przeszłość.
Ostatnio zmieniony pn 13 cze, 2011 przez adder, łącznie zmieniany 3 razy.
milkus123
Posty: 8
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: milkus123 »

Zassalem sobie wersje pc z angielsko ruskim instalatorem. Bylem zmuszony, bo po formacie obraz mi sie skasowal, a innego "zamiennika" w sieci nie znalazlem. Wie ktos moze gdzie w tej wersji zapisuje sie na dysku stan gry?

P.S. Moj naped nie obsluguje tak jak z PS2 krazkow z Gaclawa Totez moje sumienie pozwala mi na taka alternatywe.

Szakal: Ost za piractwo.

Przeciez mam oryginal, nie promuje lewych gier :(..
Ostatnio zmieniony wt 02 sie, 2011 przez milkus123, łącznie zmieniany 2 razy.
dragon0
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010
Lokalizacja: Raccon

Post autor: dragon0 »

W dolphin masz coś takiego jak "emulation" klikasz na to i na samym dole masz "load state"i "save state" , klikając na save mozesz sobie wybrać miejsce gdzie chcesz miec zapisany stan gry.
Fryziu
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 lut, 2011
Lokalizacja: Gdańsk

KONFIGURACJA RESIDENT EVIL REMAKE NA DOLPHIN EMULATOR !

Post autor: Fryziu »

Witam chciałbym poprosić a zarazem sie zapytać o najlepszą konfiguracje do emulatora dolphin przy grze Resident Evil remake. Z góry dzięki :)

Szakal: Po co zakładasz nowy temat, skoro kilka linijek niżej jest cały wątek związany z Remake na PC!? Przeniosłem.
Ostatnio zmieniony pn 07 lis, 2011 przez Fryziu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mroczny444
Posty: 10
Rejestracja: pn 31 paź, 2011
Lokalizacja: Miechów

Kilka pytań, m.in: Dolphin i Win 7, poziom trudności,

Post autor: Mroczny444 »

Witam serdecznie :) Mam kilka pytań odnośnie REmaka ;)

1) Emulacja na Dolphinie - mam do wyboru dwa systemy Win XP oraz Win 7 i zastanawiam się czy ktoś grał na emu w ta cześć na Win 7 - chodzi mi o stabilność.

2) Kumpel grał na emu w tą część (wczoraj) i co dochodził do pokoju (nr 30 z solucji z mwrc.pl) nie mając klucza to pokazywało błąd i wywalało do windowsa - czy ktoś się z czymś takim spotkał?

3) Czy ma ktoś może dobrze skonfigurowanego Dolphina? Tak aby chodził płynnie i bez problemu na mocnym kompie (Procek Quad (2,4), GTX550 Ti, 3 GB ramu itp..)

4) Czy różnica między poziomem łatwym i normal dotyczy tylko: mniejszej ilości przeciwników oraz większej ilość naboi i roślinek czy czymś jeszcze?

Proszę mi wybaczyć, że zamieszczam temat o emulacji, ale na NGC czy Wii mnie teraz nie stać, a kompa mam z wymiany za laptopa więc to jedyna możliwość w ogóle zagrania w tą grę :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”