Speed Demon's

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Speed Demon's

Post autor: WESKER-DL »

Oto lista graczy, którzy najszybciej ukończyli Rebirth'a, jeżeli ma ktoś fotkę niech podsyła a sukcesywnie lista będzie aktualizowana


1.SpeedDemon
- WESKER - DL - 1:38:24
- http://img91.imageshack.us/my.php?image=zdjcie36vb4.jpg

2. mcbiały1 - 1h:40m:29s
- http://img839.imageshack....bialy114029.jpg

3. NEMESIS US - 1:40:56
- http://img131.imageshack.us/my.php?imag ... rthmn7.png

4. Loco_gods - 1:44:48
http://img442.imageshack.us/my.php?image=img0309ns0.jpg

5. PiotrB - 1:45:26
- http://img247.imageshack.us/img247/4261 ... bretz2.jpg

6. mcbiały1 - 1h:52m:07s
- http://img222.imageshack.us/my.php?imag ... ly1jq4.jpg

7. Speyer - 2:24:04
- http://img108.imageshack.us/img108/984/jill4mp.jpg
Ostatnio zmieniony czw 04 lis, 2010 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
mcbialy1
Posty: 125
Rejestracja: czw 26 lis, 2009

Post autor: mcbialy1 »

Dzisiaj z nudow postanowilem zrobic speed run'a REmake. Oczywiscie nie obylo sie bez kilku bledow :) ... 1h:40m:29s

http://img839.imageshack.us/img839/2001 ... 114029.jpg
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

gratuluję wyniku, tym sposobem wskakujesz na drugie miejsce najlepszych "ścigaczy" i znawców tej gry, bo nie ukrywajmy, trzeba znać na pamięć całą grę żeby osiągać takie wyniki :rad10:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
mcbialy1
Posty: 125
Rejestracja: czw 26 lis, 2009

Post autor: mcbialy1 »

No trzeba wiedziec dokladnie co, gdzie i jak. Jednak kilka bledow zrobilem. Tego speeda robilem bez jakiegokolwiek przygotowania dlatego kilka potkniec. Z pewnoscia stac mnie jeszcze na lepszy wynik. Moze kiedys sie przygotuje i wysrubuje jakis lepszy czas ;). I dzieki Wesker ;). Peace!
Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Suchy »

Moje pierwsze przechodzenie na szybko. Popełniłem parę błędów , niepotrzebnie brałem self defence item, dwa razy pomyliłem kierunki oraz parę razy musiałem wrócić się do skrzyni . Do tego mój pad jest jakiś felerny bo niekiedy podczas biegania sam mi robi odwracanie postaci o 180° .
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/478 ... f54f8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/126 ... dff66.html
Mam nadzieje że następnym razem lepiej mi pójdzie :)
Ostatnio zmieniony wt 28 cze, 2011 przez Suchy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Może swojego czasu do tematu jeszcze nie wniose, ale muszę powiedzieć że jak zobaczyłem te wasze czasy to aż mi się zachciało odkurzyć mojego gacusia i się sprawdzić na tle waszych wyczynów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :okulary3:
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Mikey »

Troche słabo, ale to po drugim przejściu gry :D


Cóż poziom normal bez bonusowych broni i 0 saves.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Rywalizacja dotyczy też bonusowych broni? Jeżeli tak, to ja odpadam, bo dla mnie to żadna frajda grać z czymś takim.

Jill - Hard mode, bez infinite ammo: 2 h 58 min.

Oczywiście nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, więc jak tylko poprawię ten (dosyć marny) wynik, to od razu zrobię aktualizację i wrzucę stosowną fotkę.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Mój pierwszy speedrun (HD Remaster, 2015 rok), celowałem w czas poniżej 3 godzin i się udało.
https://i.imgur.com/K8UfMT5.jpg
Trochę za dużo ink ribbonów zeszło, ale speedrun był okresie kiedy czasami miałem tylko kilkanaście/kilkadziesiąt minut dziennie na granie. Nie chciałem mimo wszystko rezygnować z frajdy jaką mi to dało. Jak zakończę mój obecny maraton ze starymi REzydenciakami, to na pewno zrobię ponowne podejście i może chociaż gdzieś po środku rankingu się znajdę :smiech3:
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

To ja dorzucę swoją cegiełkę speedrunów.

Rekord:
Obrazek

Pozostałe
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

RVRE pisze:To ja dorzucę swoją cegiełkę speedrunów.

Rekord:
Obrazek

Pozostałe
Nice. Na SkipDoorze jechałeś zapewne. New Game, Normal czy z Rakietową Snajperom biegałeś?
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Tak, skipdoor to coś co powinno być wbudowane w tę grę. Po 50 razach już mnie znudziły te animacje. Ale bez skipdoora jakoś to nie odbiega za dużo. +/- 20 minut trzeba dodać.

EDIT: Wszystkie gry są na New Game+, poziomów trudności nie pamiętam ale raczej Normal. U Jill używałem rocketa, Chris jest zrobiony nożem.
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2019 przez RVRE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

RVRE pisze:U Jill używałem rocketa, Chris jest zrobiony nożem.
Widać po ilości użyć herbów :) Ja miałem 2:22 raz i jakoś się nie ścigam aby to pobić :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeśli używa się mechanik zaimplementowanych w grze to wszystko jest ok. Ale jeśli się omija jakieś ograniczenia w grze to jest to po prostu oszustwo. A z tego co czytam to
skipdoor to coś co powinno być wbudowane w tę grę


a więc nie jest to mechanika zaimplementowana. W zwiazku z tym ten wynik to, brzydko mówiąc, ściema. Tak?
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2019 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Tak. Przynajmniej osoby wymienione w rankingu z tego typu modów nie korzystały :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Recoil pisze:Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeśli używa się mechanik zaimplementowanych w grze to wszystko jest ok. Ale jeśli się omija jakieś ograniczenia w grze to jest to po prostu oszustwo. A z tego co czytam to
skipdoor to coś co powinno być wbudowane w tę grę


a więc nie jest to mechanika zaimplementowana. W zwiazku z tym ten wynik to, brzydko mówiąc, ściema. Tak?
Niekoniecznie ;) Jest osobna kategoria speedrunów w której korzysta się właśnie ze SkipDoorów i nie ma w tym nic z oszustwa. Ba! nawet są kategorie w których korzysta się lub nie z różnego rodzaju glitche'ów (przykładowo w RE z 1996 można "oszukać" roślinę na której używa się chemikaliów czy magiczna roślina/amunicja w CV).

Dobrym zwyczajem jest jednak, informowanie o platformie na której dany wynik się wykręciło. Jak ktoś się orientuje, to po wyniku wie na czym było grane, z czym w ręku a nawet poziom trudności ;) Na konsoli poniżej 1:20 NIE MA opcji zejść ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Ten wynik można dodać do rankingu z gwiazdką informującą, że osiągnięty ze skipdoorem. Niektórzy dopuszczają wykorzystanie glitchy w robieniu wyniku (np glitch ze strikerem w RE4). Po samych screenach trudno czasem zweryfikować czy jakieś triki pomogły w zrobieniu wyniku. Dlatego dobrze jest opatrzeć wynik jakimś komentarzem. Umówmy się, że jeżeli dopuszczamy skipdoora to dopuszczamy też np. "walk through walls" tylko czy jakiekolwiek rankingi mają wówczas sens :)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Dlatego powstały kategorie :)
Według mnie wystarcz tylko informacja, o platformie i ewentualnie czy korzystne było ze skipdoora. Nikt tutaj się chyba nie ściga ;) Jak coś, zapraszam do sułtanów tej dyscypliny: RE Speedruns

Polecam gościa Pessimism. Mało interesujące rzeczy opowiada ale zamiata ten tytuł ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dlatego skipdoors nie uznaję w rankingu w pierwszym poście. Tak samo jak używanie na PSX gameshark i korzystanie z kodów w pełnym zakresie, takie speedruny omijam i nie tykam nawet, to nawet speedrun nie jest ;) Oczywiście można dodać takie coś ale z adnotacją w jaki sposób się to udało zrobić bo sorry ale osoby które starały się jak cholera skracać czas na każdym zakręcie i planowały każde pomieszczenie (pozdrawiam ranking) nie są równe z tymi którym przeszkadzała animacja drzwi a która zajmowała większość czasu którego nie dało się przeskoczyć.

Edit: Ronin kij mnie obchodzi, że ktoś ma kategorie, korzystasz z oszustwa to omijasz schemat. Gra wyznacza pewne standardy, których nie omijamy. Jeżeli bawimy się w mody to jaki to sens? Żaden. Niedługo dojdzie do sytuacji że lepszy komp to szybszy wynik, takie coś to o kant D... rozbić. Przykro to pisać ale jako zamierzchły speedrunowiec wiem jak potoczyła się ta branża, teraz ciężko udowodnić speedruny ale przyszedł YouTube i można z nagraniem całego przejścia dlatego szykuję się na RE2 REMAKE z nagraniem za jednym podejściem bo inaczej nie da rady.
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2019 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 4 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Wersje konsolowe zawsze są w większym poszanowaniu przy tego typu rozwiązaniach, gdyż oferują 99% identyczną platformę dla każdego. Dlatego taki CoD utrzymuje się na PS4. Bo nie ma faworyzowania platformy.

Kategorie są, kto chce ten ogląda ;) Wole wersje konsolowe.

Powracając na chwile jeszcze do wspomnianego prze zemnie wcześniej Pana Pessimism. W jednym z materiałów wspomniał, że potrafi poświęcić weekend, aby jeszcze bardziej zoptymalizować rozgrywkę celem ugrania kilka sekund. Nie każdy wie że speedrunerstwo serii Resident Evil to naprawdę fajna sprawa. Jak komuś się wydaje, ile razy można oglądać to samo, to niech wie, że pomimo podobieństwa w rozgrywkach, każdy gameplay jest w praktyce różny i równie ekscytujący. 100% perfecta nie ma. Zawsze gdzieś ktoś zgubi sekundy, czy to na obracaniu statuły w podziemiach, czy na tarasie z psem czy znienawidzonej układance z pudełka. Polecam serdecznie ;) Tyle offu z mojej strony :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”