RE Remake najlepszym Residentem?

Czy REmake to najlepszy Resident?

Do diabła, oczywiście że tak!
58
46%
Wszystkie są tak samo dobre.
33
26%
Jest super, ale są lepsze.
30
24%
E tam, taki sobie ten remake.
4
3%
 
Liczba głosów: 125

Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

Recoil pisze:Jakby kolory były żywsze to moglibyśmy w konsekwencji uzyskać coś na kształt RE:CV, która jest maksymalnie przesłodzona. To, że Remake jest taki mroczny i stonowany to jeden z jego największych atutów.
Zgodzę się z tym Recoil i co do lokacji ok masz rację , faktycznie tworzy to atmosferę ale chodzi mi głównie o postacie które to powinny jednak wyróżniać się pewnymi kolorami , np. elementy munduru , ekwipunku , emblematy i naszywki.
Zombie oraz reszta stworów też są stonowane , mam czasami wrażenie że zrobione zostały z jakiegoś kamienia a ubrania oraz skóra to jeden występujący rodzaj , ale pewnie się czepiam :smiech6: , coś na minus trzeba było napisać żeby nie było słodko.
Hę? Mi od zawsze CV wydawała się mdła i stonowana. Może dlatego, że grałem na DC...
Również RE:CV przechodziłem na DC i momentami było wręcz tęczowo co akurat mi nie przeszkadza , no ale to nie o tym temat :rad5:
Ostatnio zmieniony czw 19 lut, 2009 przez Hunk74, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Hunk74 pisze:
Recoil pisze:Jakby kolory były żywsze to moglibyśmy w konsekwencji uzyskać coś na kształt RE:CV, która jest maksymalnie przesłodzona. To, że Remake jest taki mroczny i stonowany to jeden z jego największych atutów.
Zgodzę się z tym Recoil i co do lokacji ok masz rację , faktycznie tworzy to atmosferę ale chodzi mi głównie o postacie które to powinny jednak wyróżniać się pewnymi kolorami , np. elementy munduru , ekwipunku , emblematy i naszywki.
Zombie oraz reszta stworów też są stonowane , mam czasami wrażenie że zrobione zostały z jakiegoś kamienia a ubrania oraz skóra to jeden występujący rodzaj , ale pewnie się czepiam :smiech6: , coś na minus trzeba było napisać żeby nie było słodko.

Przeszedłeś tą grę na PC przez emulator i widzisz jakieś stonowane problemy wizualne ?
W tej grze ostatnie do czego bym się przyczepił to grafika i kolory (patrz rok wydania gry), a jeżeli widzisz jakiś problem z tonacją na konsoli to proponuje ci zakup telewizora z lepszym kontrastem.
-Sorry nie mogłem się powstrzymać i coś czuje że będzie z tego jeden wielki cytat xd.


Osobiście bardzo mi się podobał ten powrót do starych czasów z odświeżoną grafiką, jednak RE Remake i zwykły RE oprócz wątków fabuły to dwie różne gry. Wszystkie Residenty są dobre, trudno powiedzieć która część jest najlepsza. Remake ma u mnie pierwsze miejsce jeśli chodzi o klimat, ale moje zdanie jako masy się nie liczy ;].
Ostatnio zmieniony ndz 22 lut, 2009 przez 2n01z, łącznie zmieniany 2 razy.
niaa_maiden
Posty: 25
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: niaa_maiden »

Moim zdaniem Resident Evil Remake jest świetną próbą odświeżenia trochę już przestarzałego graficznie RE. Oprawa wizualna jest wręcz kapitalna, ileż to razy zostałem ugryziony tylko dlatego, że podziwiałem jakiś element graficzny :smiech6: .
Muzyka w Remake'u również stoi na bardzo wysokim poziomie. Idealnie wręcz buduje klimat, do spółki z wszędobylskim mrokiem, który potęguje poczucie strachu.
Można tak jeszcze długo wymieniać, ale (jak wspomniało już pare osób) czy nie możemy w ten sam sposób opisać innych części RE? Fakt, Remake góruje nad wieloma Resami pod względem grafiki, ale każda część RE ma kapitalną muzykę i świetny klimat.
Dlatego też wybrałem drugą opcję, mianowicie stwierdzenie, iż wszystkie Resy są tak samo dobre :rad2: .
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Gram, gram, gram i jako fan "starych" RE czuję się jak ryba w wodzie. Zagadki, rozpierducha, eksploracja... A jak ostatnio przemierzałem Spencer Mansion to o mały włos serca nie wyplułem. Biegnę sobie radośnie, a tu bęc - zombiaki wbijają mi się przez okno do korytarza. Sprawdzam stan amunicji - grubo poniżej norm Unii Europejskiej, dlatego nie podejmuję walki i biegnę do pierwszych możliwych drzwi. Ciasna łazienka, a tu Crimson Head... "Dobra, to ja wpadnę później" - myślę, po czym bez namysłu wbiegam w inne drzwi. I co? Nie dość, że trafiłem na CH to jeszcze jeden z zombiaków z korytarza najwyraźniej stwierdził, że musi zobaczyć coś w pokoju. Akurat w tym, w którym rozpaczliwie pojedynkowałem się z przebudzonym zombiakiem... Nosz kurde, zaszczucie w tej grze daje po głowie, oj daje...
Ostatnio zmieniony wt 04 sie, 2009 przez Bzduras, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Bzdursky pisze:Nosz kurde, zaszczucie w tej grze daje po głowie, oj daje...
Ha ha ha no nie ma co, ja co i rusz gdy gram w Remake'a to czuję że ta gra łamie wszelkie prawa ustalone w poprzednich częściach :D - powstające ponownie zombiaki, bestie które idą za nami nawet do innego pomieszczenia - SKANDAL :smiech1: , już dawno żaden RE nie wzbudził we mnie takiej niepewności za każdym razem gdy w niego gram co RE:R.
Gdybyśmy zawsze dostawali "odgrzewane kotlety" takiego kalibru, to było by naprawdę coś :smiech6:
Ostatnio zmieniony pn 03 sie, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Crimson Heady dają kopa - zawsze jak przechodzę koło leżących zwłok to trzęsę portkami ("nie wstawaj, nie wstawaj, grzeczne zombie... TY POKRAKO, LEŻEĆ MÓWIĘ!")... Wzorowy remake, tak powinno się odświeżać stare gry.
Obrazek
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

He he he przechodzisz koło leżących powiadasz, ja zwykle przebiegam co sił :smiech2: a gdy już wstaną to na ogół staram się tak opracowywać drogę łażenia po posiadłości by omijać te lokacje gdzie są :smiech3: no chyba że to konieczne, wiesz, staram się żyć w harmonii z nimi - ja zostawiam ich w spokoju a oni mnie ( czasami :P )
Ostatnio zmieniony pn 03 sie, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Ja mam z tym lekkie problemy :P

Co do pytania postawionego w pierwszym poście - nie grałem w RE0 więc moja opinia nie jest wiążąca, ale na chwilę obecną REmake jest dla mnie najlepszym RE w "starej konwencji". Przewyższa każdą z części gęstym klimatem, zagadkami i ogólnym wrażeniem, jakie na mnie wywołuje. Po prostu must have na Gacka. Ta gra jest dla tej platformy tym, czym był Soul Calibur dla DC, Halo dla Xboxa czy Tekken 3 dla PSX - po prostu wstyd nie mieć tej gry posiadając GC.
Obrazek
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Bzdursky pisze:nie grałem w RE0 więc moja opinia nie jest wiążąca
Niestety, RE Zero odstaje od Remake'a, co prawda jest naprawdę fajną grą, nie da się ukryć, ale zdecydowanie Remake go przewyższa gdy idzie o klimat grozy, najlepiej zagrać najpierw w Zero a potem w Remake'a wtedy jest najlepszy klimat, po prostu Zero to taka przystawka ( i zarazem bardzo dobre wprowadzenie fabuły, no i atmosfery) przed tak mięsistym daniem głównym jakim jest Remake :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

I czy tak nie można było robić kolejnych Resów z numerkiem...? :(
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Jak zobaczyłem kto napisał ostatni post to mogłem normalnie założyć się o flaszkę, że będzie utrzymany w takim tonie :D Ale to już materiał na dyskusję, która toczyła się w innym topicu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Hmm ciężko powiedzieć czy najlepszy,ale jednak jeśli chodzi o klimat i strach to uważam że najlepszy.W sumie to nie mam co się za bardzo zastanawiać bo raczej mi najbardziej się podobał ze wszystkich a więc obstawiam go póki co za najlepszego :rad12: .
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Moim zdaniem wiele osób uważa że jest to najlepszy Resident ze względu na sentyment, w końcu to RE1 zapoczątkował w nas Strach ;). Świetny Remake w żaden sposób nie okaleczony (jak to sie nieraz robi z odświeżaniem tytułu) a wręcz udoskonalony i to pod każdym względem, zarówno audio wizualnym, fabularnym jak i Klimatycznym ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

WESKER-DL pisze:Moim zdaniem wiele osób uważa że jest to najlepszy Resident ze względu na sentyment, w końcu to RE1 zapoczątkował w nas Strach
Nie grałem w RE1, a moją przygodę z RE zacząłem od 4 części i uważam, że RE:R jest naj. Szkoda, że każda cześć tak nie wygląda.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Nakami
Posty: 42
Rejestracja: czw 06 sie, 2009
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Nakami »

pinek pisze:
WESKER-DL pisze:Moim zdaniem wiele osób uważa że jest to najlepszy Resident ze względu na sentyment, w końcu to RE1 zapoczątkował w nas Strach
Nie grałem w RE1, a moją przygodę z RE zacząłem od 4 części i uważam, że RE:R jest naj. Szkoda, że każda cześć tak nie wygląda.
No szkoda, szkoda a zarobiliby trochę kaski xD Ja zaczęłam od 3. A wiecie dlaczego? Gdyż była w CD action :) Ja niestety nie grałam w remeke ale widziałam gameplaya'e i jestem pod wrażeniem. Nie grałam w Remeke gdyż nie mam gamecube :/

Necraria: Ost za posty nic nie wnoszące do dyskusji. To temat o REmake, jak nie grałaś w REmake, to się nie wypowiadaj a także nie powtarzaj informacji, które już podałaś w innym temacie.
Noo dobra to nie piszę już w tym temacie i dziale nic :P
Ostatnio zmieniony sob 08 sie, 2009 przez Nakami, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
dragon149
Posty: 21
Rejestracja: śr 05 sie, 2009
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: dragon149 »

Według mnie remake jest świetny tylko na samym początku ma diabelski poziom trudnośći w porównaniu z pierwowzorem
Resident Evil is king of a game;)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Poziom jest tylko trudny na początku, później robi się coraz łatwiej a pod koniec gry nie będziesz miał co robic z amunicją ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Degras
Posty: 99
Rejestracja: pn 18 lut, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Degras »

Początek nie jest znowu taki trudny xD Ostatnio nawet sobie przeszedłem scenariusz Chrisem, i wkurzały mnie jak zwykle 2 rzeczy xD Crimson? Heady I huntery które prawie zawsze odrąbały mi glowe...

Pod wzgledem graficznym jest trszoke gorszy od Re 0 ale i tak ma lepszy klimat, dzwiek i to,ze sie przy nim nie nudze jak np. przy re 0 xD
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Może nie jest trudny jeżeli chodzi o poziom ogólny trudności ale z amunicja trzeba uważać tak do momentu wyjścia po raz pierwszy z Rezydencji, później ammo wpada w ilościach hurtowych. Dziwny podział wproawdził Capcom, mogli trzymać tendencję do końca gry lub tylko trochę nam pomóc.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
D-M
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: D-M »

muzykę ma <ciach> za to ;) Z oryginału z części pierwszej najbardziej klimatyczna była jeśli chodzi o inne części to w Remake-u jeszcze straszniej brzmi ;) zwłaszcza w labolatorium.

Recoil: Zapraszam do zapoznania się z regulaminem (szczególnie punkt 5 i 6).
Ostatnio zmieniony czw 30 cze, 2011 przez D-M, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”