Resident Evil Archives: Resident Evil - Wii

JillValentine
Posty: 14
Rejestracja: śr 30 cze, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Resident Evil Archives: Resident Evil - Wii

Post autor: JillValentine »

Witam piszę o tym tu bo nie ma odpowiedniego działu o RE A:RE (Resident Evil Archives Resident Evil),ale ta wersja i RE:Remake to prawie to samo tylko różnią się konsolą.
Planuję kupno RE A:RE na Wii i mam pytanie czy aby grać wymagany jest pad wii czy wystarczy mieć tylko wii remote i wii nunchuk?
Ostatnio zmieniony ndz 15 kwie, 2012 przez JillValentine, łącznie zmieniany 2 razy.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Z tego co wiem to sterujemy Wiilotem & nunchuk'iem. Jest także możliwość granie padem od GaCka.

Edit
Sprawdziłem, grał obsługuje:
-Wiilot & Nunchuck
-Classic kontroler
-GameCube kontroler
Ostatnio zmieniony ndz 08 sie, 2010 przez pinek, łącznie zmieniany 1 raz.
---->www.pajacyk.pl<----
JillValentine
Posty: 14
Rejestracja: śr 30 cze, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: JillValentine »

Dziękuje Ci bardzo. Nie muszę się teraz obawiać,że coś będzie nie tak. :)
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Miałem okazję zagrać i sterowanie nie jest najgorsze, ot takie Wiiwowe, ale rzeczą niedopuszczalną dla mnie jest brak możliwości przestawienia się na Widescreen. Gra przez to dużo traci.

Widać, że wypuszczona aby napchać sobie kieszenie...
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Brak wide screenu i trzeba dodać grafika poniżej 480p :pff2:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

Najśmieszniejsze jest to ze RE z GC nie ma przyciętych boków LOL, wiec lepiej kupić używkę na GC niż Archives...kto to wymyślił zasługuje na medal
Steam : AvalarRaziel
3DS : Sprzedany
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Kupno RE: Archives poleciłbym chyba tylko osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z Zero i Remake. Capcom nie pokusił się nawet o drobne podniesienie rozdzielczości. Tylko dla tych, którzy chcą mieć wszystkie edycje gry.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Nemesis US pisze:Kupno RE: Archives poleciłbym chyba tylko osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z Zero i Remake. Capcom nie pokusił się nawet o drobne podniesienie rozdzielczości. Tylko dla tych, którzy chcą mieć wszystkie edycje gry.
Czyli nie kupować edycji na Wii, tylko zostać przy wersji z NGC? Chciałem jakoś teraz uzupełnić brakujące tytuły z Wii... hmmm
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Jeżeli nie grałeś jeszcze to sięgnij po edycję Wii Archives.

Necraria: Zmieniłam nazwę tematu na ogólną, gdyż dyskusja przestała dotyczyć sterowania.
Ostatnio zmieniony ndz 11 wrz, 2011 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Nemesis US pisze:Jeżeli nie grałeś jeszcze to sięgnij po edycję Wii Archives.
Remake i Zero już dawno zaliczyłem po kilka razy na NGC. Tylko muszę się pospieszyć z zakupem Wii, bo mi wytną kompatybilność wsteczną w nowej wersji Wii.
Ostatnio zmieniony ndz 11 wrz, 2011 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

Ja bym bardziej powiedział ze Archives jest dla tych którzy nie maja pada od GC( o memory zapomniałem ;p ) i muszą grac na Wiilocie w innym wypadku lepiej brać wersje z GC bo zmian nie ma żadnych z wyjątkiem tego ze Archives ucina nam boki ekranu co jest strasznie denerwujące.
Ostatnio zmieniony ndz 11 wrz, 2011 przez Avalar Raziel, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A nie mo&#380;na tych boków ustawi&#263; w menu gry? do opcji Wide do TV HD wide? Bo a&#380; mnie to dziwi &#380;eby Capcom az tak zaniedba&#322; ten aspekt? Masz kopie gry? Je&#380;eli tak to luknij na ty&#322; opkaowania jakie opcje widniej&#261;.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

Jako ze mam obie wersje RE i RE archives postaram się to sprawdzić w ustawieniach tyle ze jak dobrze pamiętam nie dało się tego zmienić (przynajmniej brak takiej opcji w grze ) u mnie RE archives wygląda mniej więcej tak :
http://www.youtube.com/watch?v=j3e7uqCzk2M (przypadkowy filmik z yt)
obraz na środku i czarne boki a znowu RE na GC wykorzystuje cała przestrzeń.
No nic postaram się jutro coś dopowiedzieć jak tylko oblukam jeszcze raz RE archives.
Ostatnio zmieniony pn 12 wrz, 2011 przez Avalar Raziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam : AvalarRaziel
3DS : Sprzedany
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Jestem ciekawy jak wypadnie ten test porównania.
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

OK muszę przyznać ze jednak wprowadzałem w błąd ,dziś po sprawdzeniu dokładnie gry mogę napisać :

Gra z tylu na pudełku ma zaznaczone "EDTV/HDTV Compatibile" wynikiem "czarnych boków" była wina w jaki sposób Capcom zrobił te HD(LOL).
O ile w grach na GC jest tylko 1 format obrazu 4:3( wiec w [16:9] obraz jest rozciągany przez TV/konsole )NP:tak jak na PC mamy .jpg w formacie 1024x768 ,a chcemy go ustawić na pulpit z rozdzielczość 1280x720 wynikiem czego musimy dać opcje "rozciągnij" żeby nasz obrazek obejmował cały pulpit-to właśnie dzieje się z grami GC na HDTV(jak i z każdą starsza grą).

RE Archives obsługuje oba formaty 4:3/16:9 tylko ze w wypadku 16:9 mamy nie wykorzystana przestrzeń(czarne boki) najwyraźniej tak według Capcomu wygląda Widescreen... dopiero ustawiając konsole na 4:3 możemy cieszyć się pełnym obrazem.

Czyli podsumowując Archives broni się tylko dlatego ze może wyświetlać obraz w starszym formacie 4:3 w wypadku nowego zaznaczonego na pudełku EDTV/HDTV jest to po prostu obraz 4:3 z dodanymi "czarnymi bokami" dzięki czemu obraz nie jest rozciągnięty na boki (nie mówiąc ze wygląda to idiotycznie...)

PS:sa to raczej moje spostrzeżenia wiec jeśli z czym się nie zgadzacie proszę napisać (nie jestem specem od takich spraw) .
Ostatnio zmieniony wt 13 wrz, 2011 przez Avalar Raziel, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Co jednak nie zmienia faktu, że i tak trzeba grzebać w ustawieniach konsoli (nie gry) ta wyżej wymieniona wygląda zwyczajnie obrzydliwie.
Brak trybu HD, HD Ready, wyższej rozdziałki, widescreena? To znaczy, że gra wygląda tylko ładnie na telewizorach SD.

No na upartego na panoramicznych można wszystko rozciągnąć.... ale będzie to wyglądać obrzydliwie...
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Forte pisze:No na upartego na panoramicznych można wszystko rozciągnąć.... ale będzie to wyglądać obrzydliwie...
I jak tu grać w HD? Nie da się... ;/
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Avalar Raziel pisze:
Gra z tylu na pudełku ma zaznaczone "EDTV/HDTV Compatibile"
No i to mi wystarczy, gra obsługuje 480p czyli jedną z niższych rozdzielczości HD ;) na Wii w nowszych produkcjach takie formaty są i to cieszy bo jeżeli mamy odpowiedni kabelek to możemy na TV HD oglądać wysoką rozdzielczość i powiem wam z własnego doświadczenia, że taki Metroid czy Mario Galaxy 2 wygląda przyzwoicie na moim 47 Full HD. Nie jest to wszak 720p chociażby ale przynajmniej jest to hd i wszystkie napisy w grach są wyostrzone.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

WESKER-DL pisze:
Avalar Raziel pisze:
Gra z tylu na pudełku ma zaznaczone "EDTV/HDTV Compatibile"
No i to mi wystarczy, gra obsługuje 480p czyli jedną z niższych rozdzielczości HD ;) na Wii w nowszych produkcjach takie formaty są i to cieszy bo jeżeli mamy odpowiedni kabelek to możemy na TV HD oglądać wysoką rozdzielczość i powiem wam z własnego doświadczenia, że taki Metroid czy Mario Galaxy 2 wygląda przyzwoicie na moim 47 Full HD. Nie jest to wszak 720p chociażby ale przynajmniej jest to hd i wszystkie napisy w grach są wyostrzone.
Tak tylko ze w tym wypadku jest to zwykle 4;3 ze starą rozdzielczością powiększone o czarne pasy po bokach ;].
Co śmieszniejsze właśnie odpaliłem RE na GC(RGB) i Archives na Wii(Component) do tego w wypadku GC ustawiłem TV na(4:3) dzięki czemu w obu przypadkach nie ma rozciągnięcia obrazu.
Rożnicę są niewielkie w wypadku Wii kolory są trochę "żywsze" ale znowu piksele są bardziej widoczne.Rozdzielczość jest identyczna.

Edit: RE z GC odpalony na Wii wygląda prawie identycznie jak Archives(jeśli nie identycznie) RE tak jak Archives ma "żywsze" kolory oraz bardziej wyraźnie piksele.
Ostatnio zmieniony wt 13 wrz, 2011 przez Avalar Raziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam : AvalarRaziel
3DS : Sprzedany
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Rozdzielczość chyba jednak musi być większa na wii bo jednak jest to HD. A na jakim TV sprawdzałeś?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”