REmake Remastered HD (PS4, XONE, PC, PS3, X360)

Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Dziwnie się ogląda trailer gry którą zna się jak własna kieszeń.
To co odróżnia tę wersję gry od wersji na GC to brak blura który, z racji czasów z których pochodzi gra, był widoczny. I dobrze.

Klimat jest, za co ma nie być :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A masz już wersję remaster? :smiech3:

Btw. Jeżeli chcesz aby na półce wyglądał to zostaje import
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

DarkLife pisze: Mnie osobiście cieszy w tym tylko jedno - kupię sobie Remake i będzie ładnie na półce wyglądał :)
Ej, ale wiesz że nie będzie wydania pudełkowego?
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Ten wasz "ruski remaster" to nic innego jak wersja z GC/Wii z wbudowanym emulatorem z instalką i podniesioną rozdziałką. Krótko mówiąc pirat pełną gębą :)
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Jeżeli ktoś nie widzi różnic graficznych pomiędzy oryginalnym REmake a nową wersją:
https://www.youtube.com/watch?v=SrrOPj6PH8w

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z oczywistych minusów: całość jest dużo ciemniejsza; tak ciemna, że wiele szczegółów tła zostało utraconych.
Z plusów: poprawiono oświetlenie i cienie, postaci mają lepsze tekstury i shadery, gdzieniegdzie poprawiono również animacje (np. moment, w którym Chris mdleje po zatruciu przez Yawn).
Awatar użytkownika
DarkLife
Posty: 22
Rejestracja: wt 22 paź, 2013
Lokalizacja: Racoon

Post autor: DarkLife »

Salvin pisze:Ten wasz "ruski remaster" to nic innego jak wersja z GC/Wii z wbudowanym emulatorem z instalką i podniesioną rozdziałką. Krótko mówiąc pirat pełną gębą :)
Jaki nasz? Tak się składa, że nie jest to tylko instalka. Na emulatorze też możesz wybrać full HD.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Co nie zmienia faktu, że nie wygląda to tak jak remaster, co wy ludzie porównujecie? Interesujecie się w ogóle tematem? Czy jaja sobie robicie?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Dla mnie i tak mogliby nie poprawiać grafiki (która nie jest zła do dzisiaj), tylko wydać tą grę na nowsze platformy i PC! Mi ledwo Dolphin działa, a to zadziała bez problemu na pewno :rad5:
molte volte
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Piszesz, że chciałbyś ujrzeć na inne platformy a Twoim chwaleniem jest fakt, że na dolphinie Ci ledwo idzie, tak trudno kupić original? Co? Kupisz jak wyjdzie remaster?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Mr_Zombie pisze:Z oczywistych minusów: całość jest dużo ciemniejsza; tak ciemna, że wiele szczegółów tła zostało utraconych.
Szkoda, że to tak wygląda. Remake na GC i tak jest mroczną grą, nie raz ciężko było dojrzeć szczegóły otoczenia, np. na zewnątrz posiadłości. A w ciemnym korytarzu potrafił ukryć się stojący nieruchomo hunter czy zombie. No ale może ostateczny efekt nie będzie taki zły :).
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Oczywiście 1 dnia kupuję, a nie będę Gamecube'a kupować dla jednej gry :P
molte volte
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Z tym że Gamecube kosztuje teraz mniej niż obecnie nowa gra :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

molte volte
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

kamil12697 pisze:http://allegro.pl/resident-evil-remake- ... 30968.html + http://allegro.pl/konsola-nintendo-game ... 86750.html
Raczej nie, a Remake jest ciężko na necie dostać :(
Jeszcze jest RE2, RE3, RE0 które na razie są najlepsze właśnie w wersji na GC. Ciekawe czy inni by temat by się tak rozkręcił jakby jednak wersja na PC się nie pojawiła :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Mniejsza z tym czy zmiany będą spore czy bardziej kosmetyczne. Dla mnie chwała Capcomowi za wydanie tego na ps3/ps4! Wii już dawno poszło w odstawkę, a gra tylko się kurzy... Reasumując, fajnie będzie pograć na ps3, a później może na ps4. Więc nie bardzo wiem po co narzekać.
Teraz zajważyłeś dopiero? Już jakiś czas nikt tam nie chce pisać, nie wiem czy się nie chce czy jakiś powód a szkoda bo newsów troche jest do podzielenia się.
Kumpel już dawno to zauważył i sam się dziwi zaistniałym stanem rzeczy... :smut8:
Ostatnio zmieniony śr 03 wrz, 2014 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Szczerze mówiąc jak patrzę na screeny porównawcze, to nie widzę prawie żadnej różnicy między obiema wersjami. Ale i tak cieszę się z zapowiedzi tego remastera. Jeszcze tylko niech zapowiedzą odświeżone RE0 i w końcu będę mógł sprzedać Wii, które leży i zbiera kurz, bo poza rzeczonymi Residentami w nic na tej konsoli nie gram :)
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Różnica jest znaczna, wszystko wygląda pięknie, i można się nacieszyć najpiękniejszą twarzą Jillw HD :D Nie mogę się doczekać, gdyż wstyd się przyznać, nigdy RE1 nie przeszedłem :<<<
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Przecież nowa wersja wygląda wręcz okropnie porównując ze starą, zdecydowanie atrakcyjniej wygląda stara wersja. Specjalnie użyłem słowa atrakcyjniej, bo w tym przypadku wyższe tekstury dały niekorzystny efekt. A co do RE1, ja nawet w niego nigdy nie grałem i nie mam zamiaru :) . Zbyt dużo tam komicznych sytuacji z dzisiejszej perspektywy tam występuje. Wolę nie zaczynać.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Jedu Alomar pisze:Różnica jest znaczna, wszystko wygląda pięknie, i można się nacieszyć najpiękniejszą twarzą Jillw HD :D Nie mogę się doczekać, gdyż wstyd się przyznać, nigdy RE1 nie przeszedłem :<<<
Sam też nie przeszedłem, nie ma co się wstydzić ;) Dałem jedynce ze dwie szanse nawet (a było juz ładnych parę lat temu, jak z Residentami zaczynałem) i mnie odrzuciła (do klasycznych Alone in the Dark nawet nie próbowałem podchodzić [z których pierwszy Resident, jakby się dłużej zastanowić, niemało zerżnął, przynajmniej jeśli mowa o ogólnym koncepcie gry] ), więc w sumie chętnie powrócę do tematu w bardziej zjadliwej formie.
Kazuo pisze:Szczerze mówiąc jak patrzę na screeny porównawcze, to nie widzę prawie żadnej różnicy między obiema wersjami. Ale i tak cieszę się z zapowiedzi tego remastera. Jeszcze tylko niech zapowiedzą odświeżone RE0 i w końcu będę mógł sprzedać Wii, które leży i zbiera kurz, bo poza rzeczonymi Residentami w nic na tej konsoli nie gram :)
IMO na to są dość spore szanse, bo i zapewne pod kątem "odświeżania graficznego" proces przebiegałby bardzo podobnie, jak przy zapowiadanym "Remasterze" (czy przypadkiem remake i zero nie powstały jakoś w zbliżonym okresie? jeśli pamięć mnie nie zawodzi, to chyba tak).
Ostatnio zmieniony sob 06 wrz, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 6 razy.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Hehe, zrobią REmastera, później RE0 HD, a na końcu wydadzą składankę obu tych gier. Cwaniaki z Capcom mają wszystko zaplanowane, co by wycisnąć wszystkie pieniążki z naszych kieszeni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”