REmake Remastered HD (PS4, XONE, PC, PS3, X360)

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Alternatywne jest straszne :/ od razu przestawiłem na klasyka :). Owszem różnice są w grafice ale skoro to bundle i mam obie to sobie sprawdziłem z ciekawości.

Jedyne trofi, do którego podejdę z powagą to knife only ale re3 sie całe nożykiem zaliczyło to tutaj problemu chyba dużego nie będzie, więcej wymijać i zbierać ziółka na bossów :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

A tak z innej beczki. Taka miła obserwacja. Mam bodaj 8 znajomych na PSN (mój nick Fifth_Survivor, jakby ktoś chciał w coś pograć online :)), i miło mi było widzieć, gdy aż 3 z nich grało w jednej chwili w Remake'a :) Nawet w czasie premiery RE6 tego nie było ;)
Awatar użytkownika
wczorajszy
Posty: 3
Rejestracja: wt 10 lis, 2009
Lokalizacja:

Post autor: wczorajszy »

Gra znakomicie zoptymalizowana, bardzo dobry port. Na średnim sprzęcie w 1080p mam stałe 60fps bez spadków (i3 4160, gtx 660, 4gb). W trakcie gry nie uświadczyłem również żadnych bugów czy crashów.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Deus Ex pisze:A tak z innej beczki. Taka miła obserwacja. Mam bodaj 8 znajomych na PSN (mój nick Fifth_Survivor, jakby ktoś chciał w coś pograć online :)), i miło mi było widzieć, gdy aż 3 z nich grało w jednej chwili w Remake'a :) Nawet w czasie premiery RE6 tego nie było ;)
8 znajomych? :szok8:

by Deus Ex: No. Byle kogo tam nie trzymam. I nie offtopuj, taka delikatna uwaga.
Ostatnio zmieniony ndz 25 sty, 2015 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
M@ster
Posty: 1
Rejestracja: czw 22 sty, 2015
Lokalizacja: Berlin (Niemcy)
Kontakt:

Post autor: M@ster »

Europejska jest o wiele wolniejsza od USA lub JAP ???
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

M@ster, nie te czasy. xD Jedynie wersja pctowa ma 60 FPS.
Obrazek
Awatar użytkownika
BrudnyHeniek
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BrudnyHeniek »

Deus Ex pisze:A tak z innej beczki. Taka miła obserwacja. Mam bodaj 8 znajomych na PSN (mój nick Fifth_Survivor, jakby ktoś chciał w coś pograć online :)), i miło mi było widzieć, gdy aż 3 z nich grało w jednej chwili w Remake'a :) Nawet w czasie premiery RE6 tego nie było ;)
Jak chcesz to możemy nawet wspólnie pograć w parę części, mam całą kolekcje, a żadnego znajomego polaka do wspólnej gry :P
Pomóc Ci zrobić ostatnie osiągnięcie w FC4? :D Nick taki sam jak tutaj, wyśle zaproszenie.
Ostatnio zmieniony wt 27 sty, 2015 przez BrudnyHeniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Ja ciupie właśnie na alternatywnym sterowaniu i jak czasem kamera mocno potrafi zmylić, jak i sama postać nie zawsze robi co się od niej chce, tak sterowanie jest dobre.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Właśnie dlatego warto zostać przy starym ustawieniu po i,e ujęć kamer tyle perspektyw wychylania gałki :). Ja właśnie kończe drugi raz grę, tym razem Chrisem na hardzie :) na razie było prosto, nawet zauważyłem że wymijanie przeciwników idzie bardzo łatwo (tak wolne zombie:))
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Z ciekawości, ile osób ostrzy sobie zęby na platynę :D? Ja chyba zadowolę się 70-80 %, knife only mnie przeraża :).
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Deus Ex, ja się będę starał o platynę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :D
Obrazek
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Deus Ex pisze:Z ciekawości, ile osób ostrzy sobie zęby na platynę :D? Ja chyba zadowolę się 70-80 %, knife only mnie przeraża :).
NA YT jest filmik jak koleś przechodzi na poziomie Hard, bez sejwowania, samym nożem :) Yawna jest pokonać banalnie łatwo (bo sam spróbowałem, i udało się) a w innym filmiku widziałem że Tyrant pada po 12 ciosach nożem na Normal bodajże :P. Reszta to chyba kwestia wymijania przeciwników, więc nie jest tak ciężko jak mogłoby się wydawać :P
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

No tak, mamy też do wyboru poziom Very Easy - może wprowadzony z myślą o tych, którym daleko do umiejętności Azjatów, a którzy mimo to chcieliby zdobyć platynę :)
Maestro pisze:widziałem że Tyrant pada po 12 ciosach nożem na Normal bodajże
Ciekawe. Pamiętam, że nóż Weskera w CV (X), w trybie Battle Mode był stosunkowo potężną bronią, nadawał się do czegoś więcej niż otwierania konserw, bo zadawał naprawdę duże obrażenia :). Dodatkowym problemem w tym trofeum jest zakaz używania defense items (naprawdę wiele razy mnie uratowały), nie można także rozbić głowy pełznącemu zombiakowi poprzez zmiażdżenie jej stopą :/ No, może nie licząc cutscenki, gdzie Jill wymiotuje po właśnie takim zmiażdżeniu :smiech3:

A, nie można także używać zapalniczki.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Zmartwię Cię :P. Ponoć na poziomie Very Easy trofeum nie wpadnie (tak przynajmniej wynikało z komentarzy na YT). Ale na pocieszenie dodam, że podczas walki na lądowisku z Tyrantem (jeśli poprowadzisz fabułę by tak sie stało) gra nie zalicza wystrzału z RL zrzuconego przez Brada, więc technicznie można oddać jeden strzał i trofeum powinno wpaść.

Sam mam zamiar zabrać się za to jutro, najpierw obejrzę sobie po raz drugi całe przejście i zanotuję kolejność pomieszczeń i przydatne triki ;)

A tutaj poniższy filmik, żeby daleko nie szukać (wersja japońska, ale chyba nie różni sie poziomem trudności):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EnIH24nbYCw[/youtube]
Ostatnio zmieniony śr 28 sty, 2015 przez Maestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rodzislaw
Posty: 73
Rejestracja: pt 25 lis, 2011
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Rodzislaw »

Ja to już chyba wypadłem z wprawy. Ostatni raz grałem na PSXie,i mam straszne problemy z wymijaniem zombiaków,nie mówiąc o walce nożem:-/ Ta gra mi uświadamia jak proste są obecnie robione gry.

Gra się świetnie,ale kamera czasem mnie robi w balona. Biegne,zmiana kąta i cofam się :rad6:
Co do sterowania,to gram na alternatywnym. Próbowałem inne,ale jakoś nie mam przekonania.
nie można także rozbić głowy pełznącemu zombiakowi poprzez zmiażdżenie jej stopą
hmm tak było zawsze,czy to dodano? Jak się to robi?
Ostatnio zmieniony śr 28 sty, 2015 przez Rodzislaw, łącznie zmieniany 2 razy.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Rodzislaw pisze:hmm tak było zawsze,czy to dodano? Jak się to robi?
https://www.youtube.com/watch?v=b26fLAiwiZQ#t=2m08s
Awatar użytkownika
Rodzislaw
Posty: 73
Rejestracja: pt 25 lis, 2011
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Rodzislaw »

No ok,ale trzeba nacisnąć któryś guzik?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Żaden. Postać wykonuje tę akcję automatycznie, gdy leżący (czy raczej pełznący) zombie gryzie bohatera w nogę :)
Ostatnio zmieniony śr 28 sty, 2015 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Krótko mówiąc: Trzymaj się z dala od leżących zombiaków.
Deus Ex pisze:Z ciekawości, ile osób ostrzy sobie zęby na platynę :D ? Ja chyba zadowolę się 70-80 %, knife only mnie przeraża :) .
Też będę musiał zadowolić się podobnym wynikiem. Poza moim zasięgiem widzę Knife Run, Invisible Enemy i kto wie, czy dam sobie radę z Real Survivorem...
Deus Ex pisze:Pamiętam, że nóż Weskera w CV (X), w trybie Battle Mode był stosunkowo potężną bronią, nadawał się do czegoś więcej niż otwierania konserw
Przypomnij sobie kosę w RE4 w walce z Krauserem. Chojrak był w stanie przyjąć na klatę tony ołowiu, a wystarczyło go dziabnąć nożem a padał momentalnie ;)
Rodzislaw pisze: kamera czasem mnie robi w balona. Biegne,zmiana kąta i cofam się :rad6:
Przełącz na normalne sterowanie i problem z głowy. W ogóle tak patrzę, że to alternatywne sterowanie to kolosalne ułatwienie. Postać staje się leciutka jak piórko. :pff1:
Rodzislaw pisze:Próbowałem inne,ale jakoś nie mam przekonania.
Nie masz przekonania do sterowania, które zaimplementowane jest w serii od samego początku, i na którym bazuje większość gier z serii??? Nie nadążam.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Rodzislaw
Posty: 73
Rejestracja: pt 25 lis, 2011
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Rodzislaw »

Rodzislaw napisał/a:
Próbowałem inne,ale jakoś nie mam przekonania.

Nie masz przekonania do sterowania, które zaimplementowane jest w serii od samego początku, i na którym bazuje większość gier z serii??? Nie nadążam.
Po prostu się rozleniwiłem,i nie chce mi się trzymać guzika do biegania;-)

To racja,iż na alternatywnym gra się łatwiej,a postać wręcz sunie jak po lodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”