Spolszczenie Resident Evil HD Remaster

Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jednym z najważniejszych elementów survival horroru jest odpowiednie wczucie się. Moim zdaniem teraz właśnie wygląda to sztucznie.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
ptgt
Posty: 14
Rejestracja: czw 12 sty, 2012
Lokalizacja: Wschód

Post autor: ptgt »

Jeżeli jest taka potrzeba, to chętnie pomogę w tłumaczeniu ;)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Tłumaczenie rzeczywiście budzi pewne zastrzeżenia, jednak dla kogoś kto "zawodowo" nie zajmuje się tłumaczeniem z angielskiego, nie jest to taka prosta sprawa... Swego czasu przetłumaczyłem cały skrypt z RE0 i naprawdę sporo się namęczyłem. Jednocześnie chciałbym dodać, iż np. epilogi z RE3, zostały swego czasu przetłumaczone na nowo z oryginału, rzekomo tym razem porządnie, na j. angielski, bodajże przez redaktorów projectumbrella. Bo te epilogi, jakie widzimy w grze ponoć całkiem sporo odbiegały od oryginału, wskutek niestarannego tłumaczenia właśnie :).
crafter
Posty: 4
Rejestracja: sob 13 lut, 2016
Lokalizacja: Kraków

Post autor: crafter »

a wiecie może jak poradzić sobie z wersją na ps 4? Tam nie można wgrać spolszczenia więc przydałby się jakiś plik taki jak np wgrywa się do filmów z napisami, ma ktoś może coś takiego?
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Nie poradzisz sobie, gdyż konsole nie pozwalają na żadne modyfikacje gier (z drobnymi wyjątkami, jeżeli developer oficjalnie wspiera takie rozwiązania).
crafter
Posty: 4
Rejestracja: sob 13 lut, 2016
Lokalizacja: Kraków

Post autor: crafter »

szkoda, dzięki za informacje.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Mr_Zombie pisze:Nie poradzisz sobie, gdyż konsole nie pozwalają na żadne modyfikacje gier (z drobnymi wyjątkami, jeżeli developer oficjalnie wspiera takie rozwiązania).
I dlatego są super ;) Na PS1 można jakieś rzeczy zmieniać ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

[RONIN] pisze:I dlatego są super ;)
Nuh-uh, na konsoli nie doświadczysz takiego cudeńka ;)
https://youtu.be/q-9lOaWRvHU

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 14 lut, 2016 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Z pewnością takich rzeczy się nie zrobi. Konsola ma swoje plusy i minusy jak i PC.
Swoją drogą, nie wiedziałem nawet że ktoś połączył ze sobą starego i nowego Resa ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

I na co komuś ten efekt? Chcę to odpalę starego re1 a jak nie to remake, nie podnieca mnie łączenie, aby przechodzić tą część.

Chris93: Wesker interpunkcja do poprawy, bo to nie pierwszy Twój post w którym jej zapominasz. Jednocześnie przypominam, że temat dotyczy spolszczenia, a nie możliwości i wyższości PC (mody) nad PS4 czy na odwrót.

Ps. Skoro dotyczy spolszczenia to powyższe posty odnośnie modów i teksty Zombiaka trafią do śmietnika? Wyluzuj, na tym forum posty pojawiają się już rzadko i jak będzie lekkie odstępstwo od normy to nikt nie ucierpi. No nie wierzę, że doczepiłeś się do przecinka, serio aż tak Cię to razi? :szok8:
Ostatnio zmieniony pn 15 lut, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 5 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Ja sądziłem, że to się już dawno skończyło, ale jak widać:

https://www.youtube.com/watch?v=GmJf5Gz6ZDg

Sorry, taki mały żart :smiech3:
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

WESKER-DL pisze:I na co komuś ten efekt? Chcę to odpalę starego re1 a jak nie to remake, nie podnieca mnie łączenie, aby przechodzić tą część.
A na co Capcom wsadzał do RE6 modele postaci stylowane na te z PSX? Po co Rebece w RE Zero HD cała szafa ubrań, w tym tak wymyślne stroje jak strój cheerleaderki czy seksownej pielęgniarki, bądź tryb w którym Billy'ego zastępuje Wesker? For fun, my man, for fun. ;)

Ciebie takie rzeczy nie jarają, ale innych już tak. Gdy się przechodzi grę po raz N-ty z kolei, to różnego rodzaju urozmaicenia są zawsze fajne.

A wracając do tematu, sam fakt, że dzięki modom można np. wrzucić do REmake'a spolszczenie - którego w wersji sklepowej zabrakło - pewnie niejednemu graczowi, który jest na bakier z angielskim, pomoże.
Ostatnio zmieniony pn 15 lut, 2016 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na bakier? W Residentach nigdy nie było jakiś ciężkich rozmów a już zwłaszcza w jedynce (osławionej zresztą z tego powodu, serio trzeba być upośledzonym lub bardzo młodym, żeby nie zajarzyć). Spoko, może się komuś przyda do dokumentów. Co do modów, Zombiak źle to odebrałeś, uwielbiam tego typu smaczki, żeby się chwilę pobawić ale jak napisałem "aby przechodzić grę" (dziwnie zmienia to koncept i zaliczanie całe tytułu nadmuchanym Chrisem psuje wizerunek a mnie osobiście irytuje).
Ostatnio zmieniony pn 15 lut, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
febra1976
Posty: 4
Rejestracja: sob 13 sie, 2011
Lokalizacja: strzelin

Post autor: febra1976 »

Chmm! Może to trąci archeologią ale zapytam, jak tam spolszczenie? Umarło śmiercią naturalną, czy jednak ktoś jeszcze przy tym grzebie?
febra
jagoda350
Posty: 5
Rejestracja: śr 28 cze, 2017
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: jagoda350 »

czy ktoś robi to spolszczenie do re hd bo ja jusz nieczekam sam się za to zabrałem i mam ukończone w 80 procentach z teksturami
jagoda350
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

jagoda350 pisze:czy ktoś robi to spolszczenie do re hd bo ja jusz nieczekam sam się za to zabrałem i mam ukończone w 80 procentach z teksturami
To pewnie pierwsza skończysz :)
Powodzenia w drodze do finishu!
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jakość postu wzbudza we mnie wątpliwości odnośnie do jakości spolszczenia. :pff1: Z drugiej strony chętnie zobaczę efekty :smiech3:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Jak komuś potrzebne to czeka. Mnie absolutnie nie ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Wszelkie spolszczenia potrzebne są residentom jak umarłemu kadzidło.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Zgadza się, ale jeżeli ktoś ma zapał i chęci to niech działa, może się komuś przyda. Tylko czy post jagody to jednie wpadka, bo jeżeli nie to słabo widzę to spolszczenie.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil (2002)”