12 Zakończeń

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

12 Zakończeń

Post autor: WESKER-DL »

Jak wiemy ten Resident ma najwięcej możliwości zakończeń gry, jeżeli ktoś zastanawia sie jak uzyskać dane zakonczenie z 12 oto cała rozpiska:

Chris:

1. Najlepsze:

- Musisz uratować Rebeccę w Rezydencji kiedy usłyszysz jej wołanie o pomoc a raczej krzyk ;) oraz uwolnić Jill z więzienia

2. Uratuj Rebeccę w momencie kiedy woła o pomoc ale musi ona zginąć na lotnisku z rąk Tyranta, Jill musisz uratować

3. Nie ratuj Rebeki kiedy wzywa pomocy, Jill musisz uratować

4. Ratujesz Rebeccę, Jill ignorujesz i nie zbierasz MO-Disków potrzebnych do otworzenia więzienia

5. Złe

- Uratuj Rebeccę w momencie kiedy woła o pomoc ale musi ona zginąć na lotnisku z rąk Tyranta oraz zignoruj Jill

6. Złe 2

- Zignoruj obie dziewczyny, czyli nie ratuj w rezydencji Rebecci oraz zignoruj jill

Jill:

1. Najlepsze:

- Oddajesz Barremu broń w odpowiednim momencie oraz starasz się nie doprowadzić go do śmierci, ratujesz Chrisa z Więzienia

2. Oddajesz Barremu broń w odpowiednim momencie ale na lotnisku musi zginąć, z Chrisem j.w

3. Nie oddajesz Barremu broni, z Chrisem j.w

4. Oddajesz Barremu broń w odpowiednim momencie lecz nie ratujesz z więzienia Chrisa

5. Złe

- Oddajesz Barremu broń w odpowiednim momencie ale na lotnisku musi zginąć, Chrisa ignorujesz

6. Złe 2

- Nie oddajesz broni ani nie ratujesz Redfielda
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Hehe, bardzo podobnie jest w oryginalnym RE1... Ale zeby tego az 12 bylo - dobrze, ze ktos umie liczyc :P ;)
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

dziwne,skończyłem tyle razy i się nie doliczyłem tylu zakończeń huh!?
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A więc jeszcze trzeba poprzechodzić ;) Ja nie mogłem usiedzieć dopóki nie obejrzałem wszystkich (kiedy to było ;))
Ostatnio zmieniony czw 05 lip, 2007 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

i faktycznie różnią się jakimiś animacjami dodatkowymi itp?
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jasne, poza zmianą ośi fabuły filmiki koncowe się różnią, np. animka kiedy Jill sama opuszcza lasy Raccoon i ...zdejmuje czapkę ukazując bujne piękne włosy :smiech6:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

hmm.....ale wtopiłem,nadrobię na urlopie....,uu wstyd mi... :smut6:
STARSSss.......
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Tyrantx pisze:hmm.....ale wtopiłem,nadrobię na urlopie....,uu wstyd mi... :smut6:

Mi tez, bo wiedzac, ze podobnie bylo z RE1 (7 zakonczen), tu jakos sie nimi nie zachlysnalem i nie przechodzilem gry by je wszystkie zobaczyc (praktycznie gralo sie tylko tak, by miec to najlepsze zakonczenie ;)). Tak wiec jak czas pozwoli, trzeba bedzie REmake'a jeszcze troszke poprzechodzic (co mnie tak na prawde w ogole nie martwi :P) :rad12:
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W Remake'u jest naprawdę sporo zakończeń o czym świadczy lista zapodana przez WDL'a, to świetne, że mamy możliwość zaliczac grę i odkrywać 12 zakończeń, dzięki temu rozgrywka ulega ogromnemu urozmaiceniu.
Awatar użytkownika
pms87
Posty: 9
Rejestracja: czw 30 lip, 2009
Lokalizacja: Piła

Post autor: pms87 »

Szkoda tylko że zakończenia (animacje) są takie krótkie i trwają kilka sekund, jednak wystarczy zapisać grę w odpowiednim momencie (koncówka lab) na innym bloku i możemy zaliczyć kilka zakonczeń bez konieczności przechodzenia gry aż 12 razy :rad6:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

pms87 pisze:Szkoda tylko że zakończenia (animacje) są takie krótkie i trwają kilka sekund, jednak wystarczy zapisać grę w odpowiednim momencie (koncówka lab) na innym bloku i możemy zaliczyć kilka zakonczeń bez konieczności przechodzenia gry aż 12 razy :rad6:
Wydaje mi się, że w ten sposób nie obejrzysz wszystkich 12 zakończeń, np. w scenariuszu Jill, podczas walki z Lisą nad trumną Jessici już wtedy ważą się losy zakończenia - jeżeli nie oddasz Barry'emu broni to on zginie i oczywiście nie pojawi się w zakończeniu. A jest to jeszcze przed laboratorium.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

W zależności od scenariusza mamy 2 punkty krytyczne, po przejściu których nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkich zakończeń. I o ile w przypadku Jill to mały pikuś, bo wystarczy save (jak powiedział Deus) spod schodów prowadzących do miejsca konfrontacji z Lisą (zostaje nam wtedy do przejścia tylko laboratorium), o tyle Chris ma nieco gorzej, bo punkt ten przypada prawie na początek gry, gdzie ratujemy Rebecę przed Hunterem.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
pms87
Posty: 9
Rejestracja: czw 30 lip, 2009
Lokalizacja: Piła

Post autor: pms87 »

Tak wiem chodziło mi o to że w przypadku Jill oddając broń barremu i robiąć zapis pod koniec lab czyli po walce z tyrantem w laboratorium możemy odblokować aż 4 zakończenia, pozostałe dwa tak jak pisaliście wymagają nie oddania broni barremu. Więc wystarczy grę ukonczyć w przypadku Jill dwa razy by odblokować wszystkie 6 zakończeń
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

''Dobre'' i ''złe'' zakończenia, co za dylematy moralne, a ile to osób nie ukończyło ''najgorszego'' scenariusza, dla bonusowych broni ? Bo jak wiadomo, robiąc wszystko cacy, traci się cenne minuty. No, ale przyznam, że trudno tak przejść obojętnie koło Rebbeci w opałach, albo trochę nie fajnie podnosić zdjęcie, które pozostawia Barry po sobie. Ale co zrobić, kiedy nie chce się bić z tyrantem, nie ?

[ Dodano: 13 Sty 2011 13:34 ]
Naliczyłem 8 zakończeń

Jill:

1. Jill odlatuje z Barrym i Chrisem

2. Jill odlatuje z Barrym

3. Jill odlatuje z Chrisem

4. Jill odlatuje sama.

Chris:

1. Chris odlatuje z Rebbecą i Jill

2. Chris odlatuje z Rebbecą

3. Chris odlatuje z Jill

4. Chris odlatuje sam

Razem osiem.
Ja sam uśmierciłem Rebbece nie ratując jej ze szpon tyranta i zakończenie było tylko takie, jak to gdzie wszyscy odlatują z tą różnicą tylko, że scenki leżącej Rebbeci nie ma. Kto da sobie palca uciąć, że jeśli nie uratuje się Rebbeci przed hunterem, to zakończenie będzie inne od tego, które jest po nie ratowaniu z łap tyranta ? Według mnie to co podaje WDL, to tylko warianty w grze, które jednak nie zmieniają filmików, filmików uważam, że jest tylko 8, ale to trzeba sprawdzić. Czy może ktoś już widział rzekome wszystkie 12 filmików ? Ja coś wątpię w te 12 zakończeń. Ale to sprawdzę jeszcze, po prostu teraz nie uratuje Rebbeci przed hunterem i zobaczę, czy filmik będzie inny, od tego ostatniego, co nie ratowałem jej przed tyrantem i wszystko będzie jasne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”