[Pomoc] Jak rozwalić łeb zombiaka z shotguna?

HuntRE
Posty: 2
Rejestracja: czw 16 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

[Pomoc] Jak rozwalić łeb zombiaka z shotguna?

Post autor: HuntRE »

Ostatnio czynałem na mwrc.pl że zombie rozwalić można strzałem z shotguna wm łeb. Jak dokładnie to zrobić?
Ostatnio zmieniony pn 17 sie, 2009 przez HuntRE, łącznie zmieniany 1 raz.
deek
Posty: 62
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Post autor: deek »

musisz gdy zbliża sie już do ciebie zombiak podnieść shotguna do góry i strzał . :szok9: .Chodź nie w każdym RE tak jest.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

We wszystkich starych RE (RE1 - RECV) tak jest. W nowych klasycznych (REmake i RE Zero) to, czy zombiak straci głowę czy nie po takim strzale jest losowe.
Awatar użytkownika
Auri_Genesis
Posty: 10
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Auri_Genesis »

Tak,ale powiedzmy w 2 i 3 za każdym razem gdy strzelam w glowę,to zobbie ją traci :P Czyli można uznać,że w każdej części można to zrobić czyniąc to samo,co w poprzednich RE. Chyba,że ktoś sobie sterowanie zmienił,ale to już inna filozofia. :rad8:
Jill Valentine -> Carlos Olivera -> Nemesis -> Raccoon City!
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Nie. W REmake i Zero (w RE4 zresztą również) specjalnie wprowadzono losowość rozwalania głów - by gracz nie mógł mieć pewności, że zombiak zabity z bliska z shotguna, bądź z magnum, nie stał się później Crimson Head (przeitoczeniu się zombiaka w Crimson Head można tylko poprzez rozwalenie mu głowy bądź spalenie).
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Jeśli chodzi o Magnum to za każdym razem Zombiak zostaje pozbawiony głowy w prostej linii strzału, nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby strzał Magnum'a nie pozbawił Zombiaka głowy. Chyba, że strzał padł w innej linii.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Aha, czyli mój błąd. Wydawało mi się, że z Magnum również nie ma pewności, czy zombiak straci głowę.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Oj jak najbardziej, strzela niczym arbuz
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
HuntRE
Posty: 2
Rejestracja: czw 16 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: HuntRE »

wydaje mi się, że chrisem jest ta losowość- gdy grałem nim kilka razy łeb zombiego nie zostastał rozwalony, mimo iż strzelałem na prost do zombie
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Widocznie niektóre zombiaki to nieźli twardziele :rad10:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

HuntRE pisze:wydaje mi się, że chrisem jest ta losowość- gdy grałem nim kilka razy łeb zombiego nie zostastał rozwalony, mimo iż strzelałem na prost do zombie
Istotne jest oczywiście to z jakiej broni strzelałeś.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Potwierdzam losowaść zrobienia headshota strzelająć z pompki Chrisem lub Jill. Beretta czasem też pokozuje swój pazu pozostawiająć zombi bez głowy...
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
PiotrB
Posty: 28
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: PiotrB »

Jeśli chodzi o Shotguna to nim można za każdym razem zrobić headshota jeśli tylko odpowiednio się namierzy i strzeli w odpowiednim momencie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No z Shotguna to wiadomo ale trzeba strzelić w odpowiednim momencie a nieraz nie wyjdzie i nie ma headshot'a
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

odpowiednim momencie.
Tzn?

Zauważyłem że niektórym zombiakom nie można łba rozwalić (wczytywałem i testowałem :smiech3: ) a paru innym prawie zawsze do max 3 strzałów z klamki i nie ma dyni...
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
PiotrB
Posty: 28
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: PiotrB »

Nemesis pisze:
odpowiednim momencie.
Tzn?

Zauważyłem że niektórym zombiakom nie można łba rozwalić (wczytywałem i testowałem :smiech3: ) a paru innym prawie zawsze do max 3 strzałów z klamki i nie ma dyni...
Nie za późno i nie za wcześnie. Przy niektórych ujęciach kamery czasem ciężko jest ocenić odległość, ale wiesz mi, że zawsze się da. Jeszcze powinieneś być wprost zombiaka, a żeby to zrobić naciskaj "zmiana celu". Oczywiście tak jest w przypadku Shotguna bo jak strzelasz z Magnum to zawsze jest headshot (celując prosto; nie do góry czy na dół), a headshot w przypadku Handguna jest losowy.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

PiotrB pisze:headshot w przypadku Handguna jest losowy.
Właśnie tu jest już z góry ustalone który zombi straci głowe po 9mm...
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
PiotrB
Posty: 28
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: PiotrB »

Nemesis pisze:Właśnie tu jest już z góry ustalone który zombi straci głowe po 9mm...
Tak, ja doskonale o tym wiem. Na początku przecież pisałem o Shotgunie, więc już się chyba rozumiemy :).
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Chyba ta, w sumie to wole knife w remaku na zombiaki niż ołów różnch rozmiarów, satysfakcja jest duża, tylko nożem głowy sie nie odetnie niestety. A przez to więcej crimsonów będzie, bo benzynki mało na hardzie :) Co tu dużó pisać... Coś za coś
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

NEMESIS US pisze:Jeśli chodzi o Magnum to za każdym razem Zombiak zostaje pozbawiony głowy w prostej linii strzału, nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby strzał Magnum'a nie pozbawił Zombiaka głowy. Chyba, że strzał padł w innej linii.
Z magnum sprawa ma się dokładnie tak samo jak z innymi gunami - losowo, jednak szanse są dużo większe. Mi się zdarzyło kilka razy, że zombiak dostał w klatę a headshota ni widu ni słychu.

Za to zdarzyło mi się też, że zombie stracił głowę po pierwszym strzale z handguna.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”