Dyskusje przedpremierowe

Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Diadem pisze:Obstawiałbym, że będzie podpisana pod jakimś artykułem w gazecie, którą odnajdujemy podczas rozgrywki i tyle.
Dla niektórych ta i kilka innych podobnych pierdółek wystarczy, by gra była residentem "pełną gębą". Próba użycia choćby samych danych postaci ze starej części to coś w rodzaju wyciągania trupa z szafy. Ten trup był fajny zanim trupem został, teraz już niestety trochę śmierdzi...

RE to pacjent trzymany pod respiratorem, któremu sztucznie wydłuża się życie tylko dlatego, że można jeszcze na nim nieźle zarobić.
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Można pisać że to będzie ********* gra, itp.
To dlaczego nie jest to nowe ip(pytanie retoryczne)?
Capcom nie miał już żadnych pomysłów na tą serię, a tu mamy efekt. Zwykłe doklejenie tytułu do nowego ip.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

I tak dobrze że Capcom nie sypie Reskami jak przykładowe Call of Duty. Co rok kotlet, a potem to co się nie sprzedało jeszcze raz na patelnię. I jeszcze raz, i jeszcze.

Capcom chce zmieniać, chce być w czołówce, ale mu puki co nie wychodzi.
Na rynku są głupi konsumenci to i głupie ruchy robią.

Zostawili by już tę serię. Ile ja bym dał za remake Dino Crisis (jedynki jedynej słusznej części). Albo godnej kolejnej części...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Kilka osób na forum mi to zaznaczyło, Re jest teoretycznie wydawane co roku. Ale rozumiem że chodzi ci o największe części.
Ale co z tego?
Capcom nie wiedział co z tą serią zrobić już po Re4. Mam tu na myśli zmiany, nowości.
Dodali kilka elementów których nie było w Re4, i się udało. Ale chyba jak nigdy wcześniej, przeciwnicy byli kopiami tego co było w poprzedniku.
Mimo upływu lat w Resident Evil 6 poupychali co się da, jadąc na schematach z Re4/5, i tu już nie wyszło, gdzie takiemu Ubisoftowi udawało się wydawać coroczne gry Assasins Creed aż do czwórki, bez większego hejtu.
Może problemem Capcomu jest też to , że właśnie ciągle próbują wcisnąć jakieś spin-off'y i dodatki do głównej serii?
Eeeh...za dużo nad tym wszystkim rozmyślam(y). Od małego szczawia(początek podstawówki), aż do Re6 (gdzie wówczas miałem ledwie 15 lat) zwyczajnie cieszyłem się z kolejnych części, aż do czasu wielkiego zawodu, zwyczajnie cieszyłem się tymi grami, a teraz mam jakieś durne rozmyślania nad tym co poszło nie tak. A co to zmieni?
Mam dość, wrócę na premierę ReVII...
See you :santagrin:
Ostatnio zmieniony wt 13 gru, 2016 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Każda zmiana przez Capcom gameplay'u rodzi takie dyskusje i obawy orzed samą premierą. Ronin nie uważam, że gracze są głupi, nie baw się w Sapkowskiego i oceny graczy, na innych forach znam paru ludzi, którzy jarają się nowym wymiarem strachu pod szyldem marki RE i uwierz mi, że są to osoby po 35 roku życia, którzy na grach zjedli już zęby. Recenzenci również, bo takim tokiem rozumowania jak niektórych to :gra się sprzedała bo marka i debile (owszem marka robi swoje), ludzie się podniecają bo nie ma w co innego grać? Mamy wybór jako gracze, recenzenci przepłaceni więc nie bierzmy w ogóle ich pod uwagę. W ostatecznym rozrachunku sami gry nie kupujemy po tym wszystkim, a może jednak warto by było sprawdzić? Może pożyczyć i spróbować się wczuć?

Recenzja preview od naszych kolegów z rely bardzo pozytywna :)
http://www.relyonhorror.com/in-depth/ca ... nt-evil-7/
Ostatnio zmieniony sob 17 gru, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W najnowszym numerze PSX Extreme znajdziemy kalendarz gracza i na styczniowej stronie jest artwork RE7. Hype czas zacząć. Kalendarzyk z RE7 oczywiście już prawilnie wisi na ścianie z zaznaczonym 24 stycznia. Warto kupić bo zarówno numer jak i kalendarz solidne.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Capcom nie przestaje z marketingiem, tym razem mieszkańcy UK:

http://re7experiencelondon.com/

Za darmow wraz z grupką dziennikarzy będzie można zwiedzić rezydencję bakerów na żywo :)

20-23 styczeń, czas zwiedzania 45 min
Ostatnio zmieniony sob 07 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Istnieje także szansa na nocną premierę w Wawie ale w tej chwili nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony wydawcy czyli Cenegi.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W sumie już pre order na kolekcjonerkę złożyłem więc raczej nie pojadę ale inicjatywa fajna :)

News z ostatniej chwili, edycje kolekcjonerskie już w Europie wyprzedane w niższych cenach (uff dobrze, że zdążyłem) i fakt na allegro chodzą już w granicach 800 i 900 zł.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Za 780 znalazłem. To i tak nie jest drogo patrząc na fakt że jest tam makieta domu- w sumie najdroższy element zestawu. Mały, bo mały (18cm) ale osobno byłby sprzedawany zapewne po 300-400 złota. Wersja na PC jest za 650, zwykła za 160. Nie jest źle patrząc na ceny takiego GTA5 czy Tomb Raidera, które trzymają się wysoko. Gdyby to nie było w FPP, to bym wziął w premierę ale nie znosze gier na siłę robionych z tym widokiem. Sama historia mnie ciekawi, głównie dlatego czy spuszczą w klozecie to co wytworzyli w RE6 czy nie.
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Do tego co pisał trochę wcześniej Wesker.
Sprzedaż nie jest napędzana przez fanów takich jak my.
Gościu od zDupy w najnowszym PE opisał to idealnie.
W ogólnej sprzedaży gracze hardkorowi są nic nie warci, sprzedaż napędzają ci co zobaczą fajne reklamy.
Przy akcji marketingowej REVII nie ma szans żeby to się źle sprzedało.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nie zupełnie masz racje, owszem reklama jest ważna ale gdyby Capcom nie miał hajsu z poprzednich odsłon to i marketing by leżał. Ich podejście zawsze było reklamowane nawet Mercenaries 3D na ds'a miał reklamy niezłe i to w renderach (w sumie w samej grze ich nie było :smiech5: ). Ktoś coś kiedyś pisał, że ta część nie jest reklamowana itd. niech się biczuje teraz za herezje :D

Gry jako takie jadą na marce ale nie za każdym razem definiuje to sprzedaż vide COD vs Battlefield i ostatnie ich części, dwa różne obozy a fanów miliony i nie śmiałbym twierdzić, że więcej osób kupi Battlefielda takich którzy nie są fanami tej jakże cudownej strzelanki bo inaczej weszli by na serwer i zostali zajechani w 5min a gra leciałaby na allegro :) albo weźmy taką Mafię 3, marka kultowa, reklam od groma, marketing światowy a sama gra okazała się słaba i sprzedaż też nie za wielka :D

Reasumując marketing jest bardzo ważny zarówno w nowy target ale i dla starych fanów ale gra musi być dobra i trzymać poziom, wiele fanów zaczyna mi wysyłać na PS4 pytania, dyskusje, zaczyna się ostry hype i porównania do poprzednich odsłon. Ja tam się cieszę niezmiernie, że Capcom zarobi na sprzedaży nowej części, jako fan jestem dumny bo gadają wszyscy a i hajs będzie się zgadzał i marka będzie dalej szła wielkimi krokami.

Ps. Chodzą plotki, że po premierze RE7 na dniach pojawi się Remake 2 demo lub gameplay. Oby to było prawdą

Ps. Kolejny news potwierdza dość wysoki poziom rozgrywki w nowym RE7 co ma nadać odpowiednie tempo i nie zniżać się do casuali, ich targetem będą hardkorowcy (dzięki Capcom, obyś miał rację :smiech6: )

Ps. Na dniach pojawi się również lista trofeów na które również oczekuje jako łowca :)

Edit 11.01.2017 - 20.30

Preview, gameplay i Trailer (biohazard france)

http://m.ppe.pl/news/48635/resident-evi ... miere.html
Ostatnio zmieniony śr 11 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 5 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Krótka zajawka dość klimatyczna na swój sposób (muzyka z RE1 rządzi :D)

https://www.youtube.com/watch?v=K2WRq1zy8O0
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Właśnie dostałem info na fb sklepu Muve.pl , że sami też będą dodawać odcięty palec czyli wychodzi na to, że z kolekcjonerki i od nich już dwa ucięte palce będę miał. Ciekawe skąd mają chyba pracownicy nie oddają własnych hehe.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Jeden pan gra sobie właśnie w pełną wersję i streamuje na Twitchu (oczywiście spojlery): https://www.twitch.tv/uaehero2050

Gra jest już sprzedawana w niektórych miejscach (zignorowane wytyczne producenta).


edit:
Te miejsca to Zjednoczone Emiraty Arabskie, kolejny dowód (bez spojlerów): https://twitter.com/leakdgame/status/820622128861036544

edit2:
A tutaj jeszcze gameplay z eventu promującego RE 7 w Hamburgu (SPOJLERY nie aż takie znaczne ale jest kilka): https://www.youtube.com/watch?v=7uZWHPDqtDU

----
Spoiler!
Spoiler!
Spoiler!
Spoiler!
Spoiler!
Spoiler!
Resident Evil 7 Biohazard walkthough part 1 (spojlery): https://www.youtube.com/watch?v=6MT6UBBVxhk
---

Edit do WDLa: no tak, kwestia gustu. Wrzucam to dla takich osób jak ja, czyli tych które i tak nie będą chciały grać w tę część, pomimo tego że historię chcą znać żeby być na czasie ;)

---
Kolejny Edit. Będzie to masa spojlerów PLUS zdjęcia bo sporo tego wyciekło.
Spoiler!
Spoiler!
Ostatnio zmieniony pn 16 sty, 2017 przez Slayer, łącznie zmieniany 21 razy.
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dobrze, że ospoilerowałeś to :D cóż wycieki zawsze będą, co poradzić ;), kwestia jest tylko taka czy ktoś chce sobie popsuć grę i klimat jeszcze przed premierą :/ ja swojego streama zapuszczę w premierę a i postaram się również machnąć unboxing kolekcjonerki.
Ostatnio zmieniony ndz 15 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Kebaby widać znowu się wychylają. I znowu jest to duża premiera (nie pamiętam już tytułu poprzedniej gry, którą też puścili sobie tydzień wcześniej ale też była aferka).

Z drugiej strony nie muszę kupować już gry zbyt szybko. :rad12: A przynajmniej do czasu aż zapomnę to co przeczytałem czyli pewnie za godzinę już będe zamawiać.
Slayer pisze:
Spoiler!
Spoiler!
Spoiler!
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Zawartość obfita tak samo jak cena. Norma tych czasów, powinni do kolekcjonerki dodawać kod na passa no ale trudno po wymasterowaniu podstawki zaopatrzę się w przepustkę.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

A propos spoilerów http://www.ppe.pl/news/48733/resident-e ... erami.html Tekst można śmiało czytać. W galerii niewielki spoiler.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil VII”