Dyskusje przedpremierowe

PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Wróciła na właściwe tory...
A nie słyszałeś przypadkiem nigdy o tym że seria od początku miała wyglądać jak Re4? Tylko PSX był za słaby.
Poza tym to nie jest żaden powrót a całkowicie nowa droga.
Od mechaniki (fpp, stonowany gameplay), po klimat (takim horrorem seria nie była jeszcze nigdy).
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Seria i tak od kilku lat nie była horrorem. Dopiero Revelations trochę pod tym względem zaczęło działać. Nie mogę się już doczekać premiery. To będzie wielki powrót na właściwe tory. Capcomu nie boi się ryzyka i bardzo dobrze. Kto nie chce, nie musi grać.
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Post autor: dark_throne »

Słaby gunplay, serio słabo wygląda te strzelanie z pistolca. Mam nadzieję, że poprawią ten aspekt.

Udało mi się znaleźć trochę gameplayu bez komentarza:

https://www.youtube.com/watch?v=zX4gWfWflL8
Ostatnio zmieniony pt 02 gru, 2016 przez dark_throne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

PSKING pisze:Wróciła na właściwe tory...
A nie słyszałeś przypadkiem nigdy o tym że seria od początku miała wyglądać jak Re4? Tylko PSX był za słaby.
Poza tym to nie jest żaden powrót a całkowicie nowa droga.
Od mechaniki (fpp, stonowany gameplay), po klimat (takim horrorem seria nie była jeszcze nigdy).
Nie? Nie słyszałem? Podeślij mi linka, że tak Capcom stwierdzał bo jedyna zmiana podyktowana mocą konsoli była podczas Re2 gdzie Capcom jednak ulepszył grafikę rezygnując z gorszej jakości Bety. Serio pierwsze od Ciebie słyszę, że RE1 miał mieć gameplay jak RE4 ( i to jeszcze w tamtych czasach), czekam na konkrety i wtedy zwracam honor. Klimat? A oglądałeś nowy gameplay? Backtracking, drzwi oznaczane symbolami, charakterystyczne ujęcia, sceneria i muzyka? To buduje swoisty klimat pierwszej części Resident Evil a nawet taki smaczek jak live action trailer na modłę re1,re2. Nawiązań jest bez liku. Powrót na stare tory jeżeli chodzi i rozwiązania, które towarzyszyły nam podczas pierwszych odsłon. Skrzynia na przedmioty, poziom zdrowia, Baker-Nemesis, rozwalanie z noża skrzyń, korba do podnoszenia platform (hehe chyba w każdym Re się pojawiała), save room, specjalne bronie, itd itd można znaleźć tego sporo a to tylko zwiastuny i krótkie pokazówki a co jeszcze będzie w pełniaku?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Że niby jak? RE1 miał mieć mechanikę jak RE4 :smiech2:

@dark

A co Ty chciałeś BF? Spójrz nawet jak wygląda strzelanie w takim Obc y:Izolacja. Jest właśnie realistyczne i do tego jak widać na materiale bez celownika. Czyli tak jak w klasycznych odsłonach. 24 stycznia już tak niedługo. Oby Capcomowi przyszykowali nam jakieś fajne bonusowe tryby, żeby przedłużyć żywotność gry. Seria odzywa i dawno nie była w takiej formie.

W ubiegłym roku na początku świetny HD Remaster potem Revelations 2 a w 2016 Zero HD, i zapowiedź RE7. Do tego wydawca ruszył z machiną marketingową. A w przyszłości RE2 Remake :banderas
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

PSKING pisze: A nie słyszałeś przypadkiem nigdy o tym że seria od początku miała wyglądać jak Re4? Tylko PSX był za słaby.
Coś chyba pokręciłeś. Jeżeli już, to pierwotnie RE1 miało być właśnie FPS-em. Z duchami zamiast zombie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Mocne ogłoszenie: na PSN darmowe theme z Resident Evil 7, wygląda konkretnie z motywem muzycznym, polecam pobrać :) Capcom zaczyna ostro z akcja marketingową :)

Ps. Chyba jeszcze żaden Resident nie był aż tak dopieszczony przez Capcom dla nas - fanów. Klimatyczne teasery, 3 dema, motywy na ps4, 3 wersje gry w tym pokaźna kolekcjonerka.
Ostatnio zmieniony wt 06 gru, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Motyw jest darmowy tylko dla subskrybentów PS+
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Tak, zapomniałem tego dodać bo nie oszukujmy się kto teraz nie ma ps4 z plusem? Już nie mówię o grach z plusa ale przede wszystkim online :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Ja nie mam. Już nie mówię o grach z plusa, bo w przeciągu kilkunastu miesięcy były może ze dwa interesujące mnie tytuły, ale przede wszystkim granie online, które interesuje mnie jeszcze mniej niż Trudne Sprawy, Sędzia Anna Wesołkowska czy dzieje rodziny Lubiczów z Klanu.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

WESKER-DL pisze:Ps. Chyba jeszcze żaden Resident nie był aż tak dopieszczony przez Capcom dla nas - fanów. Klimatyczne teasery, 3 dema, motywy na ps4, 3 wersje gry w tym pokaźna kolekcjonerka.
Już nie przesadzaj, bo efekt "podjarania" przysłonił Ci funkcje logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Wystarczy przypomnieć sobie akcje marketingową związaną z RE6 i No Hope Left (również klimatyczne teasery).

Przy demie RE6 też bawiłeś się świetnie i byłeś podjarany, że dostałeś trzy dema w jednym (po jednym fragmencie z trzech kampani) i zapewniałeś forumowiczów, że dostaniemy Residenta doskonałego w którym każdt znajdzie coś dla siebie (w sumie piszesz tak co część, ale nie dziwimy Ci się, jesteś chyba najbardziej zaślepionym fanem - mnie już to minęło).

Motyw na PS4 to dla Ciebie element dopieszczenia nas przez Capcom? :smiech3: :smiech3: :smiech3:

Pokaźna kolekcjonerka? Nie mniej ustępująca tej z RE6 a w droższej wersji dodawano nawet kurtkę Leona, które prezentowała się lepiej jako dadatek niż makieta jakiegoś domku czy pedndrive stylizowany na ucięty palec.
Obrazek


Ja jestem dalej sceptyczny i staram się zachować zimną krew. Po ograniu pełnej wersji gry wypowiem się, czy tak faktycznie Capcom wprowadził zmiany na dobre, czy też jest jeszcze gorzej niż w RE6. Motyw z żoną mocno zalatuje Silent Hill 2, a ogólna otoczka to pierwszy RE z rodzinką rodem wyjętą z Teksańskiej Masakry. Mam nadzieję, że się pozytywnie zaskoczę.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Capcom wcześniej nie udostępniał trzech wersji demo i nie dodawał nowej zawartości do wersji demonstracyjnej jak teraz. To najlepsza kampania marketingowa w historii marki. Do tego gra jest po prostu swietna co widać już po Beginning Hour. Będzie grane 24 stycznia.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Czy to że Capcom robi (przyznaję)świetną kampanie marketingową, w jakikolwiek sposób sprawia że gra z góry też taka będzie? Nie.
Nakręcają największy hype od lat, i już mają zapewnioną sprzedaż.

Sorry Wesker, bez obrazy, ale zgodzę się z Chrisem, jesteś najbardziej niepoprawnym fanem serii na tym forum. Mogę uwierzyć że trafili poprostu w gusta Nemesisa, ale ty broniłeś do końca Re6 pod każdym względem, ale nawet można to jeszcze zrozumieć, ale to samo było z Umbrella Corps, które jest ogromnym crapem, jedną z najniżej ocenianych gier generacji.
Z jednej strony cię rozumiem, bo też tak miałam do czasu Re6, ale teraz już zawsze będę zachowywał zimną krew do premiery. Choć mimo wszystko sądzę że ta gra mocno podzieli graczy i recenzentów.
Ale jeśli to będzie gra 9/10 (bo najwyraźniej tak to zapowiadasz) to przyznam ci rację w kwestii że to udana gra.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Ale mi się RE6 mimo wszystko podobało. Umbrella Corps to jest crap ale RE7 jest powrotem do korzeni we współczesnej formie survival horrorów.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Druga sprawa, że Sony mocno ciśnie aby RE7 nie okazał się kupką liści.
Ma pokazać ogrom jaki daje PS4Pro, VR, HDR. Stąd też większość materiałów marketingowych jest sygnowane Japońską marką. Należy pamiętać że dziś nie liczy się tytuł tylko sprzedaż.

A teraz hipoteza. Wiem że tak się niestanie, ale jak zwiększyć sprzedaż RE7 i to znacząco? Dorzucić na płytce z grą RE2 Remake :smiech1:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Chris i psking odkąd jesteście fanami serii? Też od początku? Pieprzenie o zaślepieniu albo nie poprawności ujawnia się nie u mnie ale w waszej ignorancji bo to, że mi się mocno podoba ich tor re7 i nie tylko mnie (poczytajcie jeden z drugim inne fora o grach i opinie, mogę wam wkleić nawet jak się ludzie rozpływają, a nie zamykacie się w utopii). Nie każdy Resident mi się podobał ale RE6 do jasnej ciasnej bardzo mi się podobał i co? Myliłem się? Gra sprzedała się w ponad 6 mln nakładzie a oceny plasowały się na poziomie 8/10. Teraz kilka miesięcy wcześniej jedziecie po re7 kiedy jeszcze był mało popularny, teraz kiedy dostrzegacie potenciał nie przyznajecie racji tylko pojawia się nowy argument w postaci zaślepienia, niedługo wszyscy będą zaślepieni bo drażni to co? :) a ja mam generalnie satysfakcję z tego i uśmiech na twarzy hehe bo tak was pali, że to szok. Spoczko poczekamy do premiery i zobaczymy kto miał racje i czy RE7 osiągnie pułap dobrej a nawet bardzo dobrej gry.

Ps. Edycję kolekcjonerską RE6 mam do tej pory i nie żałuję ani złotówki :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Nie mogę się doczekać tych pękających z zawiści zadòw w styczniu. Hejterzy przymknąć dzioby, obejrzą grę na YT i będą pisali że lipa że pif-pafy RE4/RE5 lepsze. 24 stycznia nadchodzi, odrodzenie marki i powrót do korzeni.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Śmiesznie się to czyta :rad11:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

I to jak :D Siedzę w pracy i się akurat nudzę to sobie poczytałem :P Wesker i NUS to chyba mają jakieś profity za reklamowanie RE7 :P Bo po prostu nie wierzę, że można aż tak bezgranicznie wierzyć w tę grę. BTW wysoka sprzedaż tytułu wcale nie oznacza, że jest on dobry ;)

Aha, sto lat Recoil :)

Recoil: A dziękuję ;)
Ostatnio zmieniony śr 07 gru, 2016 przez Salvin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No owszem niech będzie, że nie tylko sprzedaż choć moim zdaniem jest to bardzo istotny argument ale zostają jeszcze opinie, społeczność w sieci (jest z kim nawet teraz zagrać w RE6)

Ps. Profitem jest opinia graczy, którzy na innych forach są mega podjarani i szczęśliwy z samego dema nadchodzącego RE7, to mnie jako fana cieszy (nie muszę niczego bronić bo gra sama się broni), kiedyś były skrajności a teraz każda praktycznie opinia jest pozytywna. Dumny jestem z tego powodu jako fan serii oraz gracz :)

Kilka opinii:

"Uciekłem z domu" w trybie VR, i powiem że moment wejścia do piwnicy nawet z pistoletem w łapie zrobiło na mnie spore wrażenie! Ku.rwa nie spodziewałem się tam tego regeneratora. To tylko demo, ale już dziś kupuje zapas pieluch, bo co to będzie przy pełnej wersji"

"Cieszy fakt, że RE7 z każdą chwilą wydaje się mieć coraz więcej wspólnego z klasycznymi odsłonami, na czele z częścią pierwszą (domostwo, zagadki, zarządzanie ekwipunkiem i skrzynie, szukanie kluczy itp.). Zapowiada się to na ciekawe połączenie starego z nowym. Gameplayowo widzę też inspiracje ostatnim Alienem (chowanie się przed niektórymi przeciwnikami, a chociażby save będzie wymagał najpierw zebrania kasety wideo, wzorem tuszu w starych Residentach, a potem zaś chwili majstrowania przy magnetowidzie, czyli podobnie jak w Alien: Isolation. Myślę, że to naprawdę może wypalić i mi tam hype stale rośnie od pewnego czasu. :)"

"Gra bedzie straszyc. Podoba mi sie kampania reklamowa z tymi krotkimi fragmentami gameplayu.
A co do gry... jak najbardziej i od samego poczatku wiezylem, ze to bedzie cos fajnego, co zastapi nam PT. Obawiam sie tylko czy aby jeden dom, nawet jesli nie maly starczy nam, zeby nie popasc w monotonnie. Ale mozliwe, ze pozniej pojdziemy do piwnicy ktora okaze sie duzpnymi podziemiami"

"Po tych filmikach już nie mam wątpliwości, że szykuje się dojebany, pełnoprawny Resident Evil.
Też mam takie wrażenie. Po genialnym RE4 piątka była guvnem, a szóstka nie zasłużyła nawet na to miano. Wydaje się, że siódemeczka wraca na właściwe tory...

Nigdy nie wybaczę Capcomowi co zrobili w piątce, fabularnie głupotą zbliżyli się właściwie do poziomu filmowej sagi. Jasne ten element nigdy nie był w Residentach zbyt ambitny ale zrobić z Weskera ultradebila, który nie wiadomo jakim cudem dozył aż do tej odsłony, Chris koksu napieprzający z piąchy w skałę, jeszcze brakuje żeby w trakcie tej walki wyszło na jaw, że sam jest podobnym mutantem co Albert albo ukrytym Saiyaninem. W zasadzie jedynym powodem dlaczego w ogóle w to zagrałem to dowiedzieć się o dalszych losach Jill i ograć zachwalane DLC. Z nią też zaje.biście potoczyli wątek "tylko ty możesz go powstrzymać" litości.
Czekam na siódemeczkę nie wierzę, że dałoby się zrobić już coś gorszego tej serii. Taki cykl wydawniczy, gdzie Revelations mogłoby uderzać w stare postacie i jakieś coop multi a główna seria różnymi konwencjami uderzać w bycie po prostu survival horrorem byłoby strzałem w dziesiątkę. "
Ostatnio zmieniony śr 07 gru, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil VII”