Dyskusje przedpremierowe

Majster
Posty: 2
Rejestracja: pn 16 sty, 2017
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Majster »

Generalnie, jeżeli ktoś ma ochotę zamówić jeszcze pre - order lub w ogóle kupić grę, to polecam podziałać tutaj http://bit.ly/Resident-Evil-VII-Pre-order - pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Oficjalna cena jest deczko wygórowana, co chyba jest jasne.
Ostatnio zmieniony wt 17 sty, 2017 przez Majster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Majster pisze:Generalnie, jeżeli ktoś ma ochotę zamówić jeszcze pre - order lub w ogóle kupić grę, to polecam podziałać tutaj http://bit.ly/Resident-Evil-Pre-Order - pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Oficjalna cena jest deczko wygórowana, co chyba jest jasne.
To nie najlepsze miejsce na reklamy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Majster
Posty: 2
Rejestracja: pn 16 sty, 2017
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Majster »

To nie reklama, bo ja nic z tego nie mam... Tylko sugestia.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Majster cyfrowo to się goń :D tylko fizyczne ;).

Co do spoilerów unikam jak ognia i na razie wygrywam czy to tutaj czy na PRO :) Ludzie czytają, oglądają całe przejścia, sorry ja nawet innej gry bym tak sobie nie krzywdził :D
Ostatnio zmieniony pn 16 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Jeżeli nie masz zamiaru grać a chcesz wiedzieć o co chodzi to oglądanie to jedyne wyjście ;)
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Zamiar zawsze może się zmienić, poza tym czy byłby to Resident czy Tomb Raider to jak większość graczy gardzę spoilerowcami, to chyba najgorszy sort graczy, którzy czasem specjalnie psują sobie zabawę żeby dodatkowo zepsuć innym. Po premierze spoko, nie przeszkadza mi to ale przed wkurza nie miłosiernie. Piszę oczywiście o typowych spoilerach, odkrytych i ludziach którzy i tak zagrają choćby kiedyś.

Ps. Nebaarukun gra w demo RE7 po czym ląduje w szpitalu psychiatrycznym :D co ta Japonia to ja nawet nie wiem :D
https://youtu.be/rcZRjwvG9Kw
Ostatnio zmieniony wt 17 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

W Japonii to norma. MG Rising miał reklamówki gdzie cosplayowy Raiden w pracy dostaje szału i robi Zan-Datsu na kopiarce. Druga była w domu jak mu się chyba pralka popsuła, to ją pociął.

Co do spoilerów, to polecam nie czytać komentarzy po prostu. 99% to ściek ludzkich rzygowin niezależnie od serwisu i od branży. Zagrajmerski YT to też jeden wielki rak i dziwię się jak ludzie mogą oglądać ludzi jak grają w grę i pitolą głupoty przy tym. Mnie w sumie spoilery nie parzą, bo zagrać, a przeczytać to różnica w odbiorze jest. Gra bardziej wypala wspomnienie z historii, kiedy zwykłe przeczytanie fabuły znika ci z głowy po tygodniu. Na gry też się nie napalam zbytnio. Wolę nie mieć oczekiwań i się zaskoczyć pozytywnie niż kupić i się rozczarować. Mam nadzieję że RE7 mnie zaskoczy (Aliena Isolation też na początku nie lubiłem, a gra dla mnie 10/10).
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Poziomy trudności, nie jest to spoiler ale ukrywam
Spoiler!
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

http://m.ppe.pl/news/48751/resident-evi ... -hero.html

Coś za friko będą rozdawać.

A ja nie uważam, żeby spoilerowanie po premierze było "spoko". Nie widzę różnicy między sortem spoilujacym przed i po premierze. Chyba nikogo nie boli w wyrażaniu opinii otagowanie posta spoilerem żeby nie psuć zabawy innym. Niby intencje inne ale skutek taki sam. I to o to to czysty egoizm.
Ostatnio zmieniony wt 17 sty, 2017 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No dobra zaraz po premierze kwestie w pewnych tematach mogą być spoilerowane ale nie na tyle aby nie móc dyskutować lub ograniczać dyskusje osobom które już kupiły grę. Problem polega na tym, że niektóre tematy muszą z góry mieć w nawiasie określenie możliwe spoilery i myślę że to najbardziej bezpieczne rozwiązanie. Recoil jeszcze odnośnie różnicy to owszem jest, jeżeli ktoś przed premierą wrzuca spoilery to robi to perfidnie bo wie że wiele osób nie jest w stanie jeszcze kupić gry natomiast po premierze każdy ma opcje posiadania gry.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Posiadanie a granie to jest różnica. Mogę mieć a jeszcze nie grać (z różnych powodów). Mogę też chcieć o tym czytać. Bezpiecznie. Co premierę temat jest wałkowany. Uważam że potrzebny jest kompromis i z każdą premierą o tym mówię - tematy spoilerogenne tagowac
Spoiler!
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Spoiler!
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Gra na dysku zajmuje dokładnie 22,15 Gb, po odpaleniu nie musimy również ściągać żadnego patcha co jest standardem w innych grach na premierę.

I taka krótka opinia dotycząca RE7 po ograniu przez gracza:

Generalnie sprawa wygląda następująco. Jeżeli ktoś lubi niezwykle udane Outlast , bądź cenił sobie godziny spędzone przy znakomitym Alien Isolation (ewentualnie jedno i drugie) cóż, może czuć się jak w domu.

Klimat zaszczucia i niepewności towarzyszy graczowi niemal cały czas. Podobnie jak w przypadku wspomnianego AI możemy sobie przez 40 min. zwiedzać upiorne domostwo nikogo nie spotkawszy, a i tak włos jeży się na karku.
Gęsty klimat to zdecydowanie ogromny plus RE VII. Bardzo dobrze, że gra wróciła do korzeni odcinając się od tego koszmaru jakim RE Sześć było/jest - niepotrzebne skreślić.
Oczywiście mogli to wypuścić pod szyldem nowej marki, ale wiadomo, nazwa zrobi swoje. Choć trzeba zaznaczyć, że produkcja nie żeruje bezczelnie na swoim słynnym tytule.

Jakiś czas temu dało się słyszeć pogłoski, że gra wygląda fenomenalnie na Pro. Nie, nie wygląda fenomenalnie. To nie będzie czołówka najpiękniejszych gier bieżącego roku choć źle nie jest.
Outlast też nie jest śliczny, a broni się jako gra znakomicie. Natomiast sfera audio - poezja.

Gra korzysta z punktów kontrolnych. Jeżeli chcemy przejść z wirtualnej rzeczywistości do klasycznej rozrywki (bądź na odwrót) uprzejmie informuje nas, że stracimy niezapisany postęp i dany fragment będzie trzeba powtarzać. I bardzo dobrze. Dzięki temu sprawdziłem dwa etapy grając na PSVR i powtarzając go na tv. oceniałem różnice.

Podtrzymuje swoje słowa z oceny wersji demonstracyjnej. Rożnica w rozrywce jest kolosalna. Oczywiście na korzyść VR.
Grając w RE VII na telewizorze czujemy się jakbyśmy oglądali klimatyczny, trzymający w napięciu horror i w zasadzie tyle. Natomiast dzięki VR mamy wrażenie uczestnictwa w nim.

Być może nie każdy podzieli moje zdanie, nie twierdzę też, że bez gogli RE VII to kiepska pozycja, ale traci wiele. Zbyt wiele by mając VR grać nie wykorzystując jego dobrodziejstwa. Nawet jeżeli pierwsza miejscówka (las) wygląda niezwykle licho.
Pierwszy plan jest kapitalny. Dość napisać, że byle przecinanie łańcucha robi wrażenie, podobnie jak zwykły dialog z postaciami. Gdy rozglądasz się po rezydencji widzisz truchło i te panoszące się larwy, czy nawet zasyfioną lodówkę zdajesz sobie sprawę, że VR nie będzie służył tylko do 40to minutowych mini gier będących raczej demami technologicznymi.

Świetna sprawdza szczególnie, że znakomicie poradzono sobie z samym sterowaniem. Gra nie jest zbyt dynamiczna, a jeżeli płynny obrót nam przeszkadza, możemy ustawić go w sposób skokowy o daną wartość, którą zresztą możemy sobie ustalić.

Gry jeszcze nie skończyłem, niemniej pierwsze wrażenie jest niesamowite. Klimat, ta cała parszywa otoczka, elementy rodem z SH, dodatkowo doznania jakie VR oferuje - wstępnie 9/10.

Wesker- kurde już doczekać sie nie mogę, już tylko klikaj dni do powrotu w gęsty klimat! :)
Ostatnio zmieniony sob 21 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Post autor: dark_throne »

Pytanie mam o długość gry dla tych którzy już przeszli.
Doszedłem do momentu w którym (otwierasz na własną odpowiedzialność)
Spoiler!
Daleko jeszcze do końca? Chce mieć nadzieje, że tak bo pograłem niecałe 2 godziny a uświadczyłem prawie wszystko co było pokazane na trailerach
sniper222
Posty: 6
Rejestracja: ndz 22 sty, 2017
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sniper222 »

Dobry wieczór, ja się wypowiem z poziomu TV.

Klimat jest, lokacje są super wykonane, przemierzając korytarze niemal "lizałem" ściany zaglądając w każdy zakamarek i rozmyślając co tuta się wydarzyło. W moim osobistym odczuciu ta gra nie straszy tylko przez długi czas trzyma w napięciu to jest bardziej thiller z elementami grozy. Natomiast kolejną sprawą jest to, że im dalej zagłebiam się w grę (jeszcze jej nie ukończyłem) to odnoszę wrażenie, że gdzie to już widziałem. Po godzinie szlag mnie trafił jak się zorientowałem, że bezczelnie zżynają z RE1 Ba! Nawet znalazła się tam jedna z zagadek z re1 w mniej "śmiercionośnej" wersji. Taki RE1 w wersji wieśniackiej dla mnie. Panowie z Capcomu się nie popisali. W moim odczuciu na chwilę obecna gra z pod znaku RE 6/10 jak by jako nowego IP to by było 7/10

PS.

Co do outlasta to on nie bardzo ma czym straszyć, prędzej amnestia, czy soma.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Capcom mówił już o nawiązaniach, robił tak już wcześniej (zagadki, rezydencja) i czy to plus czy minus to już indywidualne podejście :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil VII”