Resident Evil 7 - wersja demo - wrażenia, opinie, sekrety

Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Resident Evil 7 - wersja demo - wrażenia, opinie, sekrety

Post autor: Nemesis US »

Na wstępie zaznaczam, że w tym temacie nie piszemy o pozycji biznesowej gry ani nie zajmujemy się prognozami odnośnie sprzedaży ani teorii nt. ewentualnego sukcesu gry lub porażki w mediach tylko opisujemy swoje wrażenia i spostrzeżenia po zagraniu w dostępne na PlayStation Store demo oraz analizujemy pod kątem technicznym. Zaczynamy!

Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Już ograne w czerwcu demo zaraz po targach E3 mną pozamiatało. Bardzo fajnie wygląda eksploracja i sporo fajnych sekrecików można znaleźć. Jeszcze w pierwszej wersji w szufladzie(dobrze kojarzę?) można było odnaleźć sztuczny palec i za nic nie wiedziałem, w którym miejscu go użyć. Sądziłem, że na strychu bo tam stoją w sumie trzy manekiny (i czwarty pojawia się za naszymi plecami jeśli podejdziemy do ściany). W nowej aktualizacji dodane jeszcze amunicję do pistoletu, pozmieniano wyglądy niektórych obrazów, itd.

Wciąż szukam zjaw podczas fragmentu z nagrywaniem kamerą. Jak na razie widziałem dwie a jest ich chyba ze 7. Jakie są Wasze spostrzeżenia i w którym momencie podskoczyliście z fotela?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Uuu widzę tłumy osób, które ograły hehe :D no dobra to zacznę, choć w dyskusjach już opisywałem wrażenia z obu wersji demówki tak fajnie będzie popisać tylko w tym temacie stricte o demku.

Pierwsza wersja dema została pobrana w ekspresowym tempie jak tylko się pojawiła. Pierwsze skojarzenia? P.T, którego teaserem również byłem mocno zainteresowany i ogrywałem je kilkadziesiąt razy (huh kiedy to było, prawie dwa lata temu). Zaczynając od najważniejszego, to nie jest typowy symulator chodzenia. Przejście dema zajeło mi 10min, potem odpaliłem drugi raz i zakończyłem demko na drugi sposób, za trzecim zaś odkryłem siekierę a za czwartym szukałem godzinę co można zrobić z palcem mamekina. Gameplay wyborny a same menusy klimatyczne. Za kolejnym razem zacząłem szukać sławnych zjaw (niektóre spowodowały szybsze bicie serca, serio jeden motyw dawał radę). Po wyczyszczeniu wszystkiego co się dało czekałem....

Na drugą wersję dema, a właściwie update, który wprowadził kilka zmian do rozgrywki (amunicja, nowe pomieszczenie, inna rozmowa przez telefon, napisy krwią na ścianie, rękę manekina, nowy obraz nad kominkiem oraz nowe odgłosy zza drzwi, które tym razem są pokryte dziwną mazią) i znów wsiąkłem w poszukiwaniach i domysłach na temat rodziny Bakerów. Próbowałem siekierą w dwóch trybach ataku rozwalić wszystko ale oprócz skrzyń nic więcej nie znalazłem (fajny patent jak po uderzeniu w drewno czy też szklo reaguje na nasz cios i zostawia ślad).

Czy coś jeszcze znaleźliście? Jakieś ukryte smaczki albo przedmioty? Z pewnością demko będzie jeszcze aktualizowane ale jak na razie chyba to tyle. Sumując opinie na temat ogranych demówek to będzie sztosik. Jeżeli tak będzie wyglądała cała gra to bite godziny będą nad nią spędzane a odkrywań będzie bez liku co jeszcze bardziej zagęści nasz czas spędzony przy nowym Resident Evil 7.
Ostatnio zmieniony czw 22 wrz, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

O jakich nowych drzwiach mówisz i jak te zjawy uchwycić?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Zaraz za pierwszym pomieszczeniem w prawo, wcześniej były to zwykłe drzwi a teraz są pokryte czymś zielonym przypomnającym maź jaką ufajdany jest Baker w dodatku jak postoimy przy nich chwilę to coś usłyszymy a chwilę później szarpanie i uderzenie.

Co do zjaw to jest ich siedem, możemy je ujrzeć dosłownie na chwilę (postać kobiety jak z Ringu). W pewnych momentach się pojawiają i przyprawiają o zawał, trzeba tylko mieć na uwadze, że owe zjawy ukazują się tylko podczas grania w "kasecie VHS" i tylko na ułamek sekundy. Jeżeli nie możesz znaleźć lub chcesz podejrzeć jakto wygląda to łap filmik: https://youtu.be/PH5ZTVPdybw
Ostatnio zmieniony czw 22 wrz, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Już 5 razy męcze demo i dalej chce mi się w to grać. Może Capcom wrzuci jeszcze jakieś fajne ficzerki na Halloween?
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Gdyby ktoś chciał już teraz zaklepać sobie wypasiony egzemplarz tej gry to może ją zamówić w przedsprzedaży. Najwięcej zawartości oferuje gra w cenie 349 zł i chyba zawiera wszystko co Capcom przygotowuje dla graczy:

1. zestaw recovery
2. natychmiastowy dostęp do trybu "szalony"
3. monetę szczęścia
4. dlc, na które składają się:
a. 4 wątki poboczne
b. dodatkowy epizod
c. dodatkowy epizod

Wymagana płatność natychmiastowa. Prawdopodobnie podobnie będzie z wydaniem pudełkowym.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

WTF? Skąd to wzięłaś? O grze mało wiadomo, a ci zapowiadają takie coś? Nie no...super. Capcom wyczuł pieniądze jak przy Re5. Teraz czekać na GOTY (Gold w Re5). WRe6 nie byli pewni, i DLC było mało. Teraz?
Serio piszę, warto czekać na rozwój wydarzeń. Na dobrą sprawę jeszcze nie pokazali walki w tej grze.

Recoil: :no:

Przepraszam :pff6:
Ostatnio zmieniony sob 24 wrz, 2016 przez PSKING, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na trailerze widać walkę ;) co do edycji biorę ale jeszcze czekam na pudełko jak będzie wyglądało i czy dodadzą chociaż jakiegoś steelbooka :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Kapi2002pl
Posty: 2
Rejestracja: wt 27 wrz, 2016
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Kapi2002pl »

Powie mi ktoś jak to jest ze oglądałem angielskie gameplaye to mieli za granicą inne demo takie z latarnia w ręku i uciekało się przed taką kobietą
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Masz na myśli gameplay trailer?
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Tego dema nie ma jeszcze dostępnego publicznie (tzn. do ściągnięcia na konsole). Na razie było jedynie prezentowane na TGS plus aktualnie Capcom prowadzi akcję marketingową, że po Stanach jeździ ciężarówka, w której można sobie w to zagrać:
Obrazek
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na zbliżających się targach Warsaw Games Week będzie demo VR RE7 więc z miłą chęcią opiszę swoje wrażenia po pobycie :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Na zbliżających się targach Warsaw Games Week będzie demo VR RE7 więc z miłą chęcią opiszę swoje wrażenia po pobycie :)
Apropos zbliżającej się innej imprezy, czy ktoś z przybyłych zamierza to demko mieć?
Bo bym chętnie obejrzał w realu (albo cerfie) a nie na jujubie.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na stronie Facebooka pojawiło się zdjęcie szykowanej specjalnej strefy RE7 w postaci starego domu, fajny motyw :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Łodzianin
Posty: 33
Rejestracja: śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Łodzianin »

Byłem, zagrałem w demo na VR. Powiem tak, idzie się w czuć, choć pikseloza jest zauważalna. Ale zaglądanie za szafki, i za wszystko co możliwe, wyjście poza dom.. zobaczenie lasu w VR... ciężko to oddać panowie i panie. Jest miazga! Boje się ,że jak kupię VR to odetnie mnie od rzeczywistości. Grałem jeszcze w Drive Club i Until Down Rush of Blood. Drive Club jest też niesamowity. Prowadzenie tych wszystkich wozów z wnętrza to dopiero gratka. Tak to wyglądało

Obrazek

Obrazek

Obrazek
XboxOne & Switch & Wii & GameCube

Śledź moją kolekcję gier na instagramie: nintendo.games.collector
XBL: peerki
PSN :s_perczynski
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Super, tego właśnie oczekuje :) ja na targach dziś się pojawię to też zdam relacje, już się nie mogę doczekać :rad6:

A czytając na innych forach w tym ppe, ludzie są zachwyceni a jednocześnie przerażeni co tylko potwierdza moje wcześniejsze odczucia, to będzie sztos nad sztosy. Wychwalana jest wczuwka niesamowita po założeniu googli, zdecydowanie najlepszy tytuł na ten sprzęt.

Edit po targach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Co jak co ale do stanowisk z Resident Evil 7 ustawiały się najdłuższe kolejki targów, wyczekiwanie 1.30min to i tak było dość szybkie. Fajny kącik w stylu starego domu wpadający ostro w klimat dema Lantern. Pierwsze chwile z VR = omg nieźle oszukuje mózg. Z początku tutorial co i jak, kalibracja ostrości i jedziemy. W pewnych momentach idzie się tak wczuć, że jak samemu się tego nie spróbuje to nic tego nie odda. Klimat over 9000 i jazda bez trzymanki. Demo dość krótkie ale wrażenia niesamowite, ukrywanie się orzed tą babką, kurde ta gra to system seller vr a jednocześnie nowa jakość i wrażenia Residentowe. Grafika spoko, rozdzielczość wiadomo na vr spada ale nie przejmujemy się grając, tfu wróć, będąc w grze, dosłownie! Jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany a opinie wymienione z ludźmi, ich zachwyty i strach nie do opisania :)
Ostatnio zmieniony ndz 16 paź, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Jeśli ktoś z Was ma już PS VR to na PlayStation Store jest dostępne demo "Kitchen". Pobierajcie i grajcie i spiszcie koniecznie Wasze wrażenia w temacie. :okulary3:
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Nemesis US pisze:Jeśli ktoś z Was ma już PS VR to na PlayStation Store jest dostępne demo "Kitchen". Pobierajcie i grajcie i spiszcie koniecznie Wasze wrażenia w temacie. :okulary3:
A jakie jest Twoje?
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

A jeśli nie mam VR (nie mam w zwyczaju ślepo podążać za modą i nowinkami technicznymi - nadal siedzę w 2005 roku) to mogę się podzielić wrażeniami czy moja opinia jest opinią drugiej kategorii?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jeśli nie masz VR to demo przywita Cię komenatrzem w stylu "podłącz VR" a tym samym go nie odpalisz więc swojej opinii nie napiszesz ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”