Wrażenie, opinie, recenzje, ...

Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Fabularne, darmowe DLC "Not a Hero" zaliczy obsuw. Na wiosnę raczej nie zagramy.

http://www.eurogamer.pl/articles/2017-0 ... opoznienie
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Nemesis US pisze:Fabularne, darmowe DLC "Not a Hero" zaliczy obsuw. Na wiosnę raczej nie zagramy.

http://www.eurogamer.pl/articles/2017-0 ... opoznienie
I jak to Japończycy. Honorowo się przyznają:
https://www.youtube.com/watch?v=0It01eYQqBM&t
Ostatnio zmieniony wt 25 kwie, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Spoko, nie ma pośpiechu, jest na razie w co grać. Najlepszy termin to lipiec, sierpień, sezon ogórkowy w pełni więc wtedy można by było wrócić do RE7
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Zamówiłem RE7 w tym tygodniu zobaczę czy gra jest faktycznie tak dobra i straszna :-P.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Zdecydowanie. Polecam potem ogarnąć dodatki. Daje tyle samo funu z grania co podstawka.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Recoil grałeś już w RE7? Ja jestem po jakiś dwóch godzinach i... pogram dalej bo dawno nie grałem w taką grę :D :P
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Czemu akurat mnie pytasz :zmiesz8:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Jestem ciekaw Twojej opinii, bo potrafi być kontrowersyjna w stosunku do danej części patrz ----> CV :D.
Ostatnio zmieniony czw 31 sie, 2017 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Przecież Recoil już wyraził swoje uwielbienie do tej cześci choćby zakładając jak burza tematy o niej :D
Ostatnio zmieniony czw 31 sie, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Arktyczny
Posty: 12
Rejestracja: czw 23 cze, 2016
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arktyczny »

A ja korzystając z okazji chciałbym publicznie przeprosić Weskera, gdyż osądzałem grę z góry, a kompletnie racji nie miałem, mimo widoku z pierwszej osoby grało mi się znakomicie, gra jest bardzo klimatyczna, fabularnie jest średnio, choć dla mnie i tak dużo lepiej niż w części 6.
Tą część RE platynowałem z czystą przyjemnością + ograne na 100% oba DLC.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

I to Arktyczny bardzo mnie cieszy :), fajnie, że Ci się spodobało i robiłeś 100% z przyjemnością. Pozdrawiam ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie grałem.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Przed chwilą ukończyłem RE7... i brak mi słów, muszę ochłonąć, by jeszcze raz przeanalizować ten tytuł , kopara na koniec opadła to jest pewne ;). Brawo CAPCOM brawo!!!! ;)
Ostatnio zmieniony wt 05 wrz, 2017 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

To teraz ładuj dodatki póki są w promocji. Warto. Ten sam poziom co podstawka.

Chyba że wolisz zaczekać na Gold Edition.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

W tekście mogą się znaleźć spoilery, także czytacie na własną odpowiedzialność ;)
Przed chwilą ukończyłem RE7... i brak mi słów, muszę ochłonąć, by jeszcze raz przeanalizować ten tytuł , kopara na koniec opadła to jest pewne ;) . Brawo CAPCOM brawo!!!! ;)
Musiałem ochłonąć, przeanalizować ten tytuł i czas na moje podsumowanie. Brawo CAPCOM, brawo, za "spłycenie" i stworzenie tak odmiennego tytułu na tle mojej ukochanej serii. RE7 nie ma, powstarzam NIE MA nic wspólnego z serią, która powstała 1996r/ (RE PSX) i ewoluowała w 2005 (RE4 NGC). Większość pisze tu o powrocie do korzeni i pytam się gdzie on jest? Bo zrobienie save room'ów i zapisywanie w tych pomieszczeniach nie czyni powrotu do korzeni. To samo gdzie te zagadki? Bo zabawa z cieniem jest jeszcze bardziej banalna niż zagadki z RE4. Backtracking to powrót do korzeni? Niekoniecznie, bo w RE4 też były jego przejawy, a prawdziwy powrót był w REvelations (2012 3DS). Gdzie ten klimat serii? Bo tutaj mamy klimat typowego slashera na poziomie Teksańskiej Masakry piłą mechaniczną czy Piły(SAW) doprawioną szczyptą F.E.A.R i azjatyckich horrorów gdzie mamy małą upiorną dziewczynkę z paranormalnymi mocami (kontrolowanie umysłu WTF?). Gra jest przepełniona absurdami jak odcięcie ręki głównemu bohaterowi (ciekaw jestem kto przeprowadził tak skomplikowaną operację przyszycia dłoni, bo każdy nerw trzeba było połączyć) lub jego totalny brak emocji - wszystko przyjmuje z zimną krwią, a jest zwykłym szarym człowiekiem, który powinien nie panować nad emocjami w takich chwilach, zwłaszcza, że problem dotyczy kogoś dla niego bliskiego. Amunicji nadbywało, środków leczniczych to samo. Mała różnorodność przeciwników, bossów. Lokacje to inspiracja dla pierwszych odsłon i w sumie nie zapadają bardziej w pamięć (no może po za głównym domem i statkiem). Gra łatwa, krótka i bez polotu dla fana serii. Jako RE jest to dla mnie najgorszy RE w jakiego grałem i jest mi przykro, że Capcom nie zrobił z tego eskperymentu spin-offa. Jako gra jest całkiem znośna, bo klimat horroru ma, ale brakuje tego klimatu RE. Grając w to mamy wrażenie jakbyśmy oglądali jakiś horror typu wyżej dwa wymienione przez mnie tytuły. Nie przeszkadza to w grze, nawet bawi, ale patrząc, że to RE to nóż mi się w kapsie otwiera. Parę nawiązań w postaci nazwisk, czy loga Umbrelli nie czyni tego grę bliską serii - bo już RE4 miało więcej wspólnego pomimo całkowicie zmienionego stylu i miejsca akcji jak odległa Hiszpania. Do tego zastanawia mnie to zakończenie. Chris wysiadający z Helikoptera z logiem Umbrelli? Ciekawe jak rozwiną ten wątek. Nie mniej jestem rozczarowany tą pozycją, ale czekam na DLC z Chrisem, które mam nadzieję da nam to czego ozekiwaliśmy po RE6. Podobały mi się kasety z perspektywy innych bohaterów jak Clancy czy Mia. W sumie to uważam, że najlepszą postacią w tej części jest Mia i grywalne momenty podobały się bardziej niż momenty gry Ethanem. Coś jeszcze? Gra jest TRAGICZNIE KRÓTKA i PROSTA. Nie śpieszyłem się, starałem się szukać wszystkich figurek, dokumentów i monet, więc każde pomieszczenie przeglądałem po dwa, trzy razy. I wynik końcowy to coś niewiele ponad 9H. Poprzednie RE przy pierwszym podejściu (mówię o częściach 4-6) zajmowały minimum 18H czyli raz tyle i były chociaż trudniejsze. Nowe IP byłoby całkiem dobre, ale jako RE nie przyjmuję tej gry.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

RE 1, 2 i CV (3 dla mnie to zapychacz i najgorsza część z tej trylogii :smiech2: ) => trylogia klasyczna
RE 4, 5 i 6 (ostatnia część po raz drugi najgorsza w trylogii) => trylogia REaction
RE 7, 8 i 9 => trylogia Ethana?

Taki zarys się stworzył przez ostatnie lata :)
RE7 tworzy nowy rys, nową świerzość którą akceptujesz lub nie. I tyle :) Mnie się RE7 podoba. DLC również są fajne, chociaż szkoda że trzeba za nie płacić (wcześniej takie tryby były w grze tylko do odblokowania). A to jeszcze nie koniec, więc pożyjemy zobaczymy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Płatne tryby były już od czasu RE4 (dodano po wersji GC kilka dodatków w wersji na ps2 więc trzeba było kupić ponownie grę), RE5 tryby również płatne, to samo RE6 więc co tu się dziwić? ;) tutaj w re7 chociaż można zaoszczędzić zaopatrując się w Season P lub teraz poczekać do wersji Gold.

Odnośnie opinii na temat gry, śmieszy mnie do łez wręcz wychwalanie RE4 po tylu latach kiedy przy premierze było zdecydowanie więcej negatywnych opinii jak teraz przy RE7, teraz to mamy serio sztosa w porównaniu z hejtem wtedy przy RE4 (oj wojny szły ostre i ciężko było wygrać hehe). Oczywiście nie mam tu na myśli chrisa czy recoila, tylko takie wspomnienia mi się nasunęły :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

WESKER-DL pisze:Płatne tryby były już od czasu RE4 (dodano po wersji GC kilka dodatków w wersji na ps2 więc trzeba było kupić ponownie grę
Ciężko to nazwać płatnym trybem. Nikt nie kazał Ci kupować ponownie gry. Wystarczyło kupić na PS2 i miało się wszystko bez dodatkowych kosztów. Bardziej porównałbym to do GOTY, która sama z siebie nie generuje dodatkowych kosztów.
WESKER-DL pisze:śmieszy mnie do łez wręcz wychwalanie RE4 po tylu latach kiedy przy premierze było zdecydowanie więcej negatywnych opinii
O RE VII raczej się nie wypowiadam bo nie grałem. Widzę tylko co mi się w niej nie podoba, przez co jej nie kupuję. RE4 zawsze chwaliłem jako genialną grę, i zawsze krytykowałem jako Residenta. I w tej kwestii nic się nie zmieniło. Możliwe, że w przypadku VII jest podobnie, ale zamysł tej genialnej gry do mnie nie przemawia.
WESKER-DL pisze:Oczywiście nie mam tu na myśli chrisa czy recoila, tylko takie wspomnienia mi się nasunęły :)
Chris i Recoil pisze się z wielkiej litery ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Recoil pisze:
WESKER-DL pisze:Płatne tryby były już od czasu RE4 (dodano po wersji GC kilka dodatków w wersji na ps2 więc trzeba było kupić ponownie grę
Ciężko to nazwać płatnym trybem. Nikt nie kazał Ci kupować ponownie gry. Wystarczyło kupić na PS2 i miało się wszystko bez dodatkowych kosztów. Bardziej porównałbym to do GOTY, która sama z siebie nie generuje dodatkowych kosztów.
WESKER-DL pisze:śmieszy mnie do łez wręcz wychwalanie RE4 po tylu latach kiedy przy premierze było zdecydowanie więcej negatywnych opinii
O RE VII raczej się nie wypowiadam bo nie grałem. Widzę tylko co mi się w niej nie podoba, przez co jej nie kupuję. RE4 zawsze chwaliłem jako genialną grę, i zawsze krytykowałem jako Residenta. I w tej kwestii nic się nie zmieniło. Możliwe, że w przypadku VII jest podobnie, ale zamysł tej genialnej gry do mnie nie przemawia.
WESKER-DL pisze:Oczywiście nie mam tu na myśli chrisa czy recoila, tylko takie wspomnienia mi się nasunęły :)
Chris i Recoil pisze się z wielkiej litery ;)
Wersja na PS2 była bogatsza w tryby ale uboższa graficznie.
No i trzeba było na nią zaczekać aż na to PS2 wyjdzie.

RE7 odziedziczyło plakietkę po RE4 że to właśnie świetna gra ale słaby Resident. Ja uważam że to bardzo dobra gra. Nie wzór do naśladowania, ale w porównaniu do takiego RE6 to jest to mistrzostwo świata!
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ejże RE6 nie był aż tak zły ;)

Wiadomo, zawsze taka sama tendencja jest przy zmianach gameplay'u, są tego zwolennicy i przeciwnicy, cieszy fakt że jednak przyjęcie jest lepsze a najbardziej cieszy mnie osobiście sama gra bo to chyba najważniejsze :). Sam jej rozwój widzę od pierwszego newsa. Ilość graczy nawet tu na forum, przy RE4 na gcn miało może 3 osoby hehe, tutaj same tematy puchneły w szybkim tempie.

Ps. Jest jeszcze opcja VR która tworzy niesamowitą imersję i w plusach samego tytułu nie pomijamy tego faktu. Pierwszy raz na Warsaw Games Week rok temu miałem okazję ograć demo a późnej już u siebie na swoim hełmie i jest to spora różnica w wersji na Ps4 pro co daje niepowtarzalny klimat, polecam
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”