Wrażenie, opinie, recenzje, ...

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W recenzji z ppe (8.5) już chyba mam na wszystko odpowiedzi w ich plusach :D
+
Survival horror, jak się patrzy
+
Atmosfera, styl
+
Scenariusz, narracja
+
Projekty poziomów, zagadki
+
Nawiązania do klasycznych odsłon
+
Solidna oprawa graficzna, 60fps
+


Ronin czyli jednak zmieniasz zdanie co do tej części w odniesieniu co pisałeś w temacie dyskusje przedpremierowe? :D

Ps. Warto jeszcze napisać, że pojawił się patch 806,2Mb

- dodatkowe pucharki
- obsługa dodatków
- powiadomienia o nowych rozdziałach
- fix niektórych błędów
Ostatnio zmieniony pn 23 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Post autor: dark_throne »

Kiedy robimy pierwsze speedruny? Jest ktoś chętny? :rad12: Nawet jest pucharek za przejście poniżej 4 godzin.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Sam pucharek to będzie pikuś natomiast niższe czas na speedach będą ciekawym doświadczeniem :) Spoko, ja się piszę na to zaraz po zrobieniu 100% ;)

Temat o speedrunach ;) Dark wbijaj ;)

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=4023 - możliwe spoilery
Ostatnio zmieniony pn 23 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Jaki ta gra ma flow starszych części. Ale będzie masterowanie na calaka. Dla fana serii to jest zakup obowiązkowy bo RE7 jest warte tych pieniędzy. Klimat zamiata, Bakerzy są mega i każdorazowe potyczki z nimi przyprawiają o dreszcze. Takiego noża na gardle nie czułem od czasów biegającego za Jill Nemesisa. Do tego te ciągłe próby wymijania potworów, wymagająca walka i eksploracja. Biegnijcie do sklepu czym prędzej bo właśnie na tron wraca dawny król survival-horrorow i nie ma w tym żadnej przesady.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Boże drogi, a ja tu gnije na nocce i z tego wszystkiego rano nie będę mógł zasnąć... Dobrze, że dwa dni wolnego sobie załatwiłem, a Capcom jak widać świetnego Resa nam dostarczył i to dzień po moich urodzinach :rad13:
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Wesker, dlaczego wpisałeś tylko plusy :smiech3: .
Tak swoją drogą, nie jest to jeden z najlepiej ocenianych Re jak głosiłeś, jest oceniany na poziomie Re5.

No ale cóż. Opinie powinny zadowolić fanów, powinien już nastąpić pokój, itp.
Wyszła dobra gra i dobry Re (to już sam kiedyś ocenie).
Największy zarzut tej gry jaki wyłapałem to że jest to kalka kilku znanych horrorów, dlatego też nie rzucę się na ten tytuł, i kupię w jakiejś przecenie poniżej 80 gdy już będę miał Pro.
W końcu w kolejce jest jeszcze Origins i Rev2.
Co więcej, sądzę że pierwszy raz od czasu Re5 może wyjść GOTY, tym bardziej nie co się spieszyć.
No nic, tyle odemnie, czekamy teraz na REmake 2.
PeaceV
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Bo chodziło mi o odpowiedzi na moje pytania ;) , które właśnie w plusach się znalazły. Ciekawe czy plotka o wydaniu lub pokazie Remake2 już na dniach się pojawi :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

WESKER-DL pisze:Ciekawe czy plotka o wydaniu lub pokazie Remake2 już na dniach się pojawi
Na to czekam. Wprawdzie nie ma co liczyć na klasyczny profil rozgrywki jaki oferuje nam Remake czy Zero, ale pomimo obaw jestem tego bardzo ciekawy. Z jednej strony VII pokazuje, że można, z drugiej ten FPP... A do tego nad Remake 2 pracuje zapewne inny zespół, więc progres głównej osi serii nie musi przekładać się na obraz odnowionej dwójki.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Zwiastun premierowy

https://youtu.be/ZBh1_u7BgiU

Po prostu nie mam pytań :D
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Podobno ten zwiastun pokazuje za dużo. Zalecam ostrożność.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Dramat panowie. Zdecydowałem się kupić, w końcu 150 w premierę lepiej wygląda niż 250 i tak sobie zainstalowałem, odpalam i uwierzyć nie mogę. Fabuła póki co zapowiada się na gniot pokroju tych kiepskich horrorów z nastolatkami co gdzieś tam jadą i ich zaczynają zabijać z byle powodu. Póki co czuję się jakbym grał właśnie w taki film kategorii Z.

Tutaj dochodzi jeszcze fakt że już sam wstęp zabija sens fabuły i po prostu strzela się gigantycznego facepalma.
Spoiler!

Spoiler!


Najbardziej wybijające z rytmu gry jest ekwipunek, w którym muszę klikać co chcę wybrać i co z przedmiotem zrobić. Bardzo to słabe jest. Myślałem że w pełniaku to zmienią ale to przecież Capcom. No i menu główne. Chcesz coś wybrać, to musisz klikać dwa razy. Strasznie irytuje. Tak samo nie kumam dlaczego szuflady, zamki, kłódki itd. otwierają się dzięki sile woli bohatera jakby był jakimś Jedi. 2017 rok i rozwiązania z lat 2005. Kiepsko.

Póki co to moja opinia jest taka jak po demie. Resident to żaden ale gra może być dobra jeśli przełknie się te debilizmy jakie nam serwują. Zobaczymy co będzie dalej.

Spoiler!
EDIT:
A, i tak wygląda oficjalne nazewnictwo gry. Szkoda że jeszcze 4 razy nie wpisali. :rad5:
Obrazek

EDIT 2:
Broń to też porażka. Jakbyśmy strzelali z zabawki. Zero odrzutu, czegokolwiek. Pew, pew, pew i tyle.

EDIT 3:
W grze nie ma luster. Nawet jeśli na jakieś natrafimy to jest pozbijany i brudne i jedyne co widzimy to ciemność i odbłysk naszej latarki. Droga na łatwiznę.
Ostatnio zmieniony wt 24 sty, 2017 przez RVRE, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Spoiler!
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Spoiler!
Spoiler!
Co do drugiego to faktycznie lekka przesada, ale tak czy siak dramat jest, ale w dobrym znaczeniu tego slawa panie.
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2017 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Spoiler!
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2017 przez RVRE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Zamiast bawić sie w klucze wyrabalbym drzwi, stary to gra a zwłaszcza Resident ;)

Btw. Na Spotify wlasnie ukazał sie soundtrack ;)
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Wiem że to tylko gra ale nawet w grze można zrobić spójną i trzymającą się kupy fabułę. Capcom niestety wolał zaczerpnąć pomysł z niszowych horrorów, bo w sumie jak narazie zalatuje mi trochę Martwym Złem.
Spoiler!
Otwieranie zamków można przeżyć, animacje otwierania dałbym może na główne zamki jak to było z RE4 i drzwiami. A co do drzwi i ich wyłamywania, to zbieranie kluczy podczas apokalipsy zombie jest trochę głupie ale to ma swoje zastosowanie w gameplayu. Gdyby dali możliwość przestrzeliwania zamków, to te gry kończyłoby się w 30 minut i nie byłoby zabawy. Chyba że zamiast kluczy byłyby karty magnetyczne, elektryczne zamki i stalowe pancerne drzwi. :rad12:
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Raczej nie Martwym Złem tylko seria FEAR bo gość od scenariusza RE7 wcześniej pracował nad tą serią. I to widać w trakcie gry. Jak dla mnie na plus.

Całe RE7 to wyśmienity restart modelu rozgrywki i jednocześnie powrót do klasycznych rozwiązań. Obok RE1 i RE4 to najważniejsza część pod kątem obranego kierunku prowadzenia fabuły i gameplejem.
Ostatnio zmieniony sob 28 sty, 2017 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Dla mnie to nie była klasyka tylko RE4 w ciemniejszej scenerii i w FPP. W FEAR nie grałem, ciężko dostać pudełkowe wersje na PC w jakimś sensownym stanie.

Najbardziej brakuje laboratoriów, które odwiedzaliśmy chyba w każdej odsłonie. Tutaj dali kopalnie, która była najgorsza jeśli chodzi o lokacje. Domy i statek OK ale kopalnie wydawały mi się na szybko wrzucone do gry. Zresztą dużo czasu tam nie spędzaliśmy.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Resident Evil 7 idealnie wypunktowany, błąd po błędzie. Większość błędów sam wypisywałem na forum, a gość dodaje ich jeszcze sporo. O niektórych nie wspominałem, bo uważałem to za kompromis pomiędzy projektem gry a logiką świata, jednak on wymienia wszystko. Oczywiście- spoilery, wchodzisz tylko na swoją odpowiedzialność lub pod obecnością rodziców.

https://www.youtube.com/watch?v=x6GAwM83J2k
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nie możesz edytować poprzedniego posta? :pff1:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”