Speedrun (spoilery)

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Speedrun (spoilery)

Post autor: WESKER-DL »

Wzorem tego tematu o poradach: http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php? ... bb00d9dee0

Chyba większość wie co to są Speedruny, jak najszybsze ukończenia gier (nieważne z jaką bronią, ważne zeby nie używać kodów). Resident Evil 7 posiada wszak pucharek za przejście gry poniżej 4h ale z pewnością da się jeszcze szybciej. Dark_Throne rzucił pomysł i wyzwanie więc do dzieła ;).

W tym temacie również dajemy porady co do Speedrunów oraz zdjęcia z końcowego wyniku, do biegu.....START ;)

Ranking
1. Wesker-DL - 3:08'55
2. RVRE - 3:21'12
3. Dark_Throne - 3:30:49
4.
3.
Ostatnio zmieniony wt 31 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Post autor: dark_throne »

Dobry temat Wesker :rad10: Przed momentem skończyłem. Dużo motania, błędów. Trzeba się nauczyć dobrze mapy i rozmieszczenia przedmiotów, bo jest kilka pokoi do których nie trzeba wchodzić :). Najbardziej miotałem się w głównym domu, nie pamiętałem jeszcze za dobrze rozmieszczenia drzwi węży/wrony/skorpiona przez co mapa była praktycznie cały czas używana :P W starym domu zapomniałem, gdzie była korbka i też trochę minut uciekło. Statku też trzeba dobrze się nauczyć, bo jest kilka zbędnych pokoi gdzie nic nie ma :P Kopalnia to już pikuś, chyba najłatwiejsza lokacja, wystarczy gnać przed siebie. No i dużo minut zajęła mi walka z Jackiem "kupą mięcha", trzeba się wykazać nielada cierpliwością, żeby dobrze celować w jego oczy. Ostatni boss to już formalność. Porad jako takich nie mam. W ciasnych pomieszczeniach chyba lepiej jednak zabijać przeciwników, w miejscach rozleglejszych warto wymijać, np spalarnia w dużym domu, pełno tam tego chodzi, a problemów z wymijaniem nie ma. Kasety można olać, wystarczy dobrze nauczyc się jednej - Happy Birthday i w rzeczywistości nie przekręcać korbki z beczką, żeby olej nie wyciekł. Jedna zagadka z wprowadzaniem kodu w sali testowej-jest losowa. Kod generuje się losowo, więc zgaduj zgadula tu nie przejdzie i walka z grubasem nas nie ominie. Antyczne pieniażki chyba też można olać, choć ja zbierałem żeby szybko zdobyć sterydy i stabilizator, przydatne to rzeczy. Czas na pewno można uzyskać lepszy, ale trzeba dobrze nauczyć się gry, to był taki bardziej treningowy speedrun :). No i zagadki z operowaniem cieni, na nich też można trochę stracić. Można grać na łatwym , prawda? W końcu chodzi o jak najszybsze przejście gry.

Wpadł trofik za przejście poniżej 4h, dodatowo dostałem jakąś tarczę i okulary, ciekawe co to.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 24 sty, 2017 przez dark_throne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

WESKER-DL pisze:Teraz ruszyłem na speedruna i mam godzinkę a jestem chwilę w domku z mamą
Ja już jestem na statku w kasecie z retrospekcją. Na liczniku 2:33 z sekundami. Mam nadzieję że poniżej 4h mi się uda. Generalnie najwięcej czasu może nam zabrać Jack w ostatniej mutacji. Jak strzela się w jego oczy i któreś się zbije, to należy odczekać chwilę, inaczej marnujemy amunicję. Na molo przed walką z nim, najlepiej ominąć wszystko, nawet jeśli dostaniemy w plecy. To samo tyczy się mamuśki. Zbieramy szybko miotacz ognia, pyk pyk do gniazda omijając ją ew. ciachnąć w mordę nożem. I nie wiem czy w stodole możemy pominąć walkę z grubasem, nie przyszło mi do głowy sprawdzić. Jeśli będzie można go wyrolować, to też z 3-4 minuty można urwać.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No i trzeba pamiętać, że kasety też możemy pominąć, olałem na razie dwie pierwsze a to trochę czasu zaoszczędzi ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Post autor: dark_throne »

Elo ziomble, w kwestii tej walki z grubasem. Może uda się wpisać kod na chybił trafił? Dwa pierwsze przejścia miałem 1408 (jak ten film ;) a drugi 1446. Może by tak spisać listę dostępnych kodów? Ominięcie tego całego PGRu to byłby duży zastrzyk czasowy, ciekawe czy to jest możliwe.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Nie da rady, bo gra generuje je losowo. Pewnie jest jakaś zamknięta pula tych kodów ale wątpie aby gra nas puściła omijając tak duży etap. Ludzie też piszą że jeśli zgadniesz poprawnie 1408, to gra zmieni to na 1146 (taki miałem za drugim razem) i na odwrót.
Nyjacz
Posty: 13
Rejestracja: ndz 22 sty, 2017
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Nyjacz »

Ja mialem 2:50, a popelnilem kardynalne bledy. Na statku w pewnym momencie miotalem sie z 10 minut, bo zapomnialem o przejsciu gornym i nie wiedzialrm gdzie isc. Zbieralem monety i Mr. Everywhere, wiec musialem obejrzec kasete. Otwieralem niepotrzebne pomieszczenia, bo zapominalem, ze nie musze do nich wchodzic. Mysle, ze daloby sie zrobic 2h i nie byloby to jakies wymagajace.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Obrazek

Przed chwilą skończyłem pierwszego speeda i faktycznie można zejść sporo niżej a sam się aż tak bardzo nie spieszyłem, No i nie używałem broni specjalnych co również skraca czas gry, na razie mój wynik to 3:08'54
Ostatnio zmieniony pn 30 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

What is it? A picture for ants?

Przerzuć się na IMGUR. Ten Imigeshack stał się trochę upośledzony i zamiast zdjęcia pokazuje linki do niego.

EDIT: Również skończyłem swój speedrun. Na statku już po kasecie trochę się zamotałem, nie pamiętałem gdzie znaleźć części do windy. Kopalnia to już czyste parcie do przodu z wyjątkiem końcowych dwóch grubasów. Można ich pominąć? Dwa razy udało mi się dojść do końca drabiny ale zawsze mnie zrzucali swoimi rzygami. O dziwo najszybciej padają od miotacza ognia co mnie zdziwiło. Miotacz zawsze był najsłabszą bronią w grach. Warto też wybrać Mię do speeda, omija nas wtedy walka z nią po uwolnieniu na statku. Zawsze te parę minut do przodu.

Jestem ciekaw jak bardzo te specjalne buty nas przyspieszają. Z nimi pewnie będzie można zejść do 2h bez stresu.
Spoiler!
Ostatnio zmieniony wt 31 sty, 2017 przez RVRE, łącznie zmieniany 1 raz.
Nyjacz
Posty: 13
Rejestracja: ndz 22 sty, 2017
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Nyjacz »

One przyspieszaja chod, nie bieg. Choc dosc znacznie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No i dodatkowe bronie, choć grałem bez nich to z pewnością nieco ułatwią śrubowanie niższego czasu.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Post autor: dark_throne »

Może ustalmy pewne kryteria, bo przechodzenie gry na czas z nieskończoną amunicją, fleksą czy szybkimi butami to ch...nie speedrun :P

by Deus Ex: Proszę pamiętać o pkt 6 Regulaminu.
Ostatnio zmieniony sob 04 lut, 2017 przez dark_throne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Speedrun jak sama nazwa wskazuje ma na celu przejście gry w jak najkrótszym czasie. Wszelkie ułatwiacze są wg mnie dozwolone. Bo gdyby podążyć tą logiką, to nie powinno się pomijać kaset, są przecież integralną częścią historii.

A co do nieskończonej amunicji, to nigdy nie kumałem dlaczego twórcy dają to po skończeniu gry na najtrudniejszym poziomie. Zazwyczaj jak kończysz Hard/Very Hard to w grze nie ma co robić, staje się nudna i taka nagroda jest wg mnie nic nie warta. Pamiętam w Black na PS2 nieskończoność amunicji mogliśmy odblokować i używać jej na każdym poziomie, niezależnie czy go skończyliśmy czy nie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dark niestety nie udowodnisz czy używałeś ułatwiaczy czy nie, niestety. Jakby było to widoczne w końcowym podsumowaniu to spoko ale takto....

Ja przechodziłem od początku, nie korzystając z żadnych dopałków, bo z nimi podejrzewam że zszedłbym poniżej 2:30

Dobrze, ustalmy, że możemy używač wszystkiego w celu jak najszybszego przejścia, głównie z racji nie możności udowodnienia czy używaliśmy udogodnień czy nie.
Ostatnio zmieniony ndz 05 lut, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Wiesz, ciężko w ogóle cokolwiek udowodnić z tej części, bo końcowy screen nie różni się niczym od screena statystyk w który możesz wejść podczas gry. Także tego. Speed można zrobić w 0:01 i nikt ci nie udowodni że tak nie jest.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Owszem, dlatego przyjmij, że sobie zaufamy :D i potraktujmy to jako zabawę a nie ostrą rywalizację ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Nie no, podałem tylko taki skrajny przykład. Wiadomo że nie będziemy żyłować czasów, przynajmniej ja daję spokój ze speedami. Zrobię 100% i gra wylatuje z systemu.
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

Mnie udało się dzisiaj ukończyć poniżej 4 godzin - miałam czas 3godziny 14minut ale zapomniałam zrobić screena :/ Mogłam troche zejść z czasu ale trochę się zakręciłam na statku :D
Ostatnio zmieniony pt 24 lut, 2017 przez PaLa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”