Soundtrack

Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Soundtrack

Post autor: Recoil »

Jak oceniacie ścieżkę dźwiękową do najnowszej odsłony? Seria zawsze słynęła z ciekawych soundtracków. Posłuchałem nieco na YT i zdaje się być bardzo minimalistycznie, a klimatem nawiązywać nieco do klimatów The Last of Us (gitary akustyczne), które podłapano też w serialu Walking Dead. Jak Wam podoba się soundtrack?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na tą chwilę muzyka z save room jak dla mnie to połączenie RE4 i właśnie TLoU, większość tracków jakie przesłuchałem pasuje w klimat idealnie, komponuje się z tym co dzieje się na ekranie.
Ostatnio zmieniony czw 26 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Kasia
Posty: 22
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kasia »

Zepsuły mi się słuchawki, nie wydam już tyle na kolejne turtlebeach, muszę przesłuchać na yt, także ciężko mi się wypowiedzieć. Najbardziej muzykę z saveroomu zapamiętałam, kojarzy mi się z muzyką z S. Hillów.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Cały OST oficjalnie na Spotify:

https://open.spotify.com/album/45H9DLevekKB41uW23dSBf

Jak dla mnie jeden z mocniejszych w serii :) a motyw przewodni :rad1:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
NIHIL
Posty: 4
Rejestracja: pn 06 lut, 2017
Lokalizacja: Umbrella Corporation

Post autor: NIHIL »

Cały OST trzyma wysoki poziom. Cenię dobry ambient a tutaj jest go sporo i tam gdzie jest, pasuje. Dużo też pianina i gitary, ogólnie soundtrack zasługuje na szacunek. Save theme niezawodny.

Podsyłam wersję na długie, bezsenne noce.

https://www.youtube.com/watch?v=AmCPP_PGxQI&t=583s
Everyday we are facing harsh life just for survival believing in childish dreams. But whole time they are nothing. Life without
happiness and purpose. We are all like zombies...

In fact there is no difference between us and them.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Soundtrack na tle całej serii wypada naprawdę słabo - po za save room theme i nową aranżacją utworu z REmake nic nie zapada w pamięć. Cały ost minimalistyczny i praktycznie przez większość czasu nawet nie słuchamy muzyki, tylko wsłuchujemy się w dźwięki otoczenia jak pukanie, kroki itp. Daleko do poziomu RE0, RE5, RECV, REvelations 1 i 2 nie wspominając o REmake, RE2 i RE3.
Ostatnio zmieniony czw 07 wrz, 2017 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

To może wersję betę kupiłeś, że masz powycinane utwory? :D

Ps. W każdym temacie porównujesz części choć jarasz się niesamowicie, spójrz na nowe wcielenie RE, na klimat samej gry do której ambient i utwory pasują w klimat gry o czym wyżej też pisałem a co w recenzjach jest poruszane jako plus :)

Ps2. Albo przejdź więcej niż raz grę albo odpal ost na spotify/yt i oddzielnie przesłuchaj może zmienisz zdanie
Ostatnio zmieniony czw 07 wrz, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

WESKER-DL pisze:W każdym temacie porównujesz części choć jarasz się niesamowicie,
Czym się jaram?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Resident Evil 7 :D
Ostatnio zmieniony czw 07 wrz, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

W którym temacie się niby jarałem? :D Przesłuchałem i naprawdę żaden utór nie ma tej magii, co części 0-6 wliczając CV, REvelations 1 i 2 oraz Outbreaki. Nawet utwory skomponowane na potrzeby Darkside i Umbrella Chronicles (nie mówię o nowych aranżacjach) wypadają o wiele lepiej niż cały ost z RE7.
Ostatnio zmieniony czw 07 wrz, 2017 przez Chris93, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No chyba, że brawa dla Capcomu były ironiczne w temacie "wrażenia..." :D choć odniosłem inne wrażenie :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Soundtrack

Post autor: MiGoo »

Soundtrack minimalistyczny, to prawda. Muzyka w save room czy na ekranie startowym naprawdę dobra, w innych miejscach po prostu daje radę. Na tą chwilę nie jest to poziom ponadczasowych kawałków z pierwszej trylogii (czy ich Remakow), ale ogólnie pasuje do klimatu gry. W chwili obecnej jestem na etapie statku i powiem, że muza tutaj też mi bardzo podeszła. Przy kolejnych przejściach jakie planuje postaram się bardziej w nią wsłuchać i wyłapywać perełki 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”