Całkowity czas gry

Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Całkowity czas gry

Post autor: Recoil »

Producenci chwalili się, że kampania VII będzie długa. Źródła recenzenckie donoszą jednak, że to nieprawda. Pomijam speedruny i pucharek za przejście poniżej 4h. Jaki czas udało Wam się uzyskać na spokojne ukończenie RE7?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Pierwsze przejście zaliczyłem w 6 godzin i 34 minuty. Trochę słabo. Grałem na easy, co mogło wpłynąć na długość gry (choć RE4 na easy zajmował wciąż 12h za pierwszym razem) ale po RE6 i totalnie popsutych przeciwnikach, którzy walili na oślep, kolejne gry serii będe ogrywać na easy aby zachować ciągłość rozgrywki na wypadek jakby znowu im przyszło na myśl popsuć balans gry.

Na easy bardzo skuteczny jest też nóż, który kładzie stwory na parę machnięć. Chyba cztery bądź pięć. Jedynie na Bakerach nie testowałem.
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Post autor: dark_throne »

Easy i normal to już jest duża różnica. Np na normalu te pleśniaki są szybkie i agresywne, a na easy zamulają.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na normalu pierwsze podejście to 10 h z lizaniem wszystkich ścian chociaż wpadły pucharki za dokumenty wszystkie. No i pewnie niecała godzinka na bawienie się trybem HDR w niektórych pomieszczeniach. Myślę, że statystycznie zajmie z 9h pierwsze podejście. Teraz ruszyłem na speedruna i mam godzinkę a jestem chwilę w domku z mamą ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

Czas przejścia Resident Evil 7 to 20 godzin przy dokładnej grze na poziomie "łatwy". Zresztą czytajcie moją recenzję.

Chyba trzeba pędzić jak szalony i mieć gdzieś klimat horroru, żeby grać poniżej 15 godzin.
Recoil pisze:Źródła recenzenckie donoszą jednak, że to nieprawda.
Tak, barany które przechodzą na sucho daną grę, czyli mają całkiem gdzieś jej klimat, fabułę i postacie.
Oni grają tylko po to żeby ją przejść.
Z takim podejściem to 10 godzin albo mniej.
Ostatnio zmieniony czw 06 kwie, 2017 przez miriosi, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

miriosi pisze:Tak, barany które przechodzą na sucho daną grę, czyli mają całkiem gdzieś jej klimat, fabułę i postacie.
Oni grają tylko po to żeby ją przejść.
Z takim podejściem to 10 godzin albo mniej.
Już nie przesadzaj. Gra jest liniowa i płytka jak kałuża po deszczu i nie ma tam miejsca aby się zaciąć na dłużej lub aby coś zwiedzać.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

RVRE pisze: Już nie przesadzaj. Gra jest liniowa i płytka jak kałuża po deszczu i nie ma tam miejsca aby się zaciąć na dłużej lub aby coś zwiedzać.
Nie masz racji. Niektóre zagadki były trudne. Chociażby ta ze świeczką (nie wiedziałem o ukrytym balonie).
A odnośnie tych sarkofagów to chyba był jaki błąd w notatce i straciłem przez to aż 2 godziny.

Pisało otworzyć 3"a" (3ds) i ten ze znakiem.
Więc ze znakiem się zgadzało, a o drugim informacji nie było.
Poza tym skoro pisało "3" to sądziłem, że 3 trzeba otworzyć, a nie dwa.
Tak idiotyczna notatka, że nie dosyć tego, że nie pomagała to jeszcze wprowadzała w błąd.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Ale jaki błąd? Otwórz najpierw tą ze śladem krwi, potem z imieniem zawierającym trzy litery A. Wystarczyło otworzyć wszystkie, znaleźć imię, zamknąć i otworzyć tylko te potrzebne. Ciężko w ogóle w tej grze nazwać zagadki zagadkami.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

RVRE pisze:Ale jaki błąd? Otwórz najpierw tą ze śladem krwi, potem z imieniem zawierającym trzy litery A. Wystarczyło otworzyć wszystkie, znaleźć imię, zamknąć i otworzyć tylko te potrzebne. Ciężko w ogóle w tej grze nazwać zagadki zagadkami.
Dopiero teraz zauważyłem, że imię Tamara miało 3 literki a. Wtedy w ogóle nie sprawdzałem tego. Ale po angielsku pisało 3ds (znaczy bezpośrednio na liście).
To była jednak bardzo trudna zagadka skoro nie domyśliłem się tego. :D
Napisali 3"a", a wystarczyło napisać 3 literki "a" i wszystko byłoby oczywiście.
Pisało również "odcisk ręki" i to było prostsze.

A ze świeczką to nie domyśliłem się od razu, że Ethan nie może wyjąć tego korka i może od razu wpisać kod.

Nie miałem pojęcia że kod "loser" można wpisywać od początku (na kasecie się nie dało, więc sądziłem że teraz będzie tak samo), a poza tym nie wiedziałem że z tej beczki wypływa paliwo.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Pierwsze podejście na NORMALu (niestety nie ma wyboru HARD przy pierwszym przejściu gry) i czas to nieco ponad 9H, a nie śpieszyłem się specjalnie i starałem się znaleźć wszystkie figurki i monety. Liczyłem na dłuższą kampanię, ale niestety się zawiodłem, gdzie pod tym względem poprzednie numerowane odsłony nas rozpieszczały.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

Chris93 pisze:Pierwsze podejście na NORMALu (niestety nie ma wyboru HARD przy pierwszym przejściu gry) i czas to nieco ponad 9H, a nie śpieszyłem się specjalnie i starałem się znaleźć wszystkie figurki i monety. Liczyłem na dłuższą kampanię, ale niestety się zawiodłem, gdzie pod tym względem poprzednie numerowane odsłony nas rozpieszczały.
Nie wiem po co w ogóle grać i tak pędzić jak ty. To zabija przyjemność z gry. Jeśli grasz normalnie bez pośpiechu (podziwiasz każdy skrawek terenu) to grasz około 20 godzin.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Szukałem wszystkich znajdziek, więc podziwiałem każdy kawałek terenu nie ma opcji, żeby w tak krótkiej grze przy normalnym przechodzeniu wbić 20H, chyba, że lubisz sobie wypić kawę przy każdym save roomie, posłuchać muzyki z niego i popatrzeć na animacje Ethana co robi jak się nudzi...
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

20 godzin to powinien być standard dla tej gry. Nie wiem po co tak pędzą do przodu, a potem narzekają. Przecież w tej grze są chociażby zagadki, które zabierają czas.

20 godzin to jest czas przy normalnej, spokojnej grze za pierwszym podejściem.
Ostatnio zmieniony czw 07 wrz, 2017 przez miriosi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Całkowity czas gry

Post autor: MiGoo »

Ja gram pierwszy raz, na easy, i w tej chwili mam ponad 11h, a jestem na statku. Już wiem, że część rzeczy opuściłem, więc drugie przejście również będzie z lizaniem ścian.

Zagadka w prosektorium z 3a i znakiem zakrwawionej ręki również mi sprawiła trudność - cała rezydencje prześwietliłem psychostymulantami i za diabła nie wiedziałem o co chodzi. Do chwili, kiedy zauważyłem ta cholerną łapę i od razu skumalrm i co chodzi (jakim cudem jej wcześniej nie widziałem, to nie wiem)...

Fakt faktem gram sobie powoli wieczorami kiedy mam czas, nie lubię się spieszyć. Zobaczymy ile ostatecznie mi zajmie pierwsze przejście 😉
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Całkowity czas gry

Post autor: PSKING »

Nie znam mojej długości, ale na normalnym poziomie trwało to dłuższy czas. Nie utykałem na zagadkach, ale byłem bardzo ostrożny przy nie których momentach, a sama gra nie należała do najprostszych w jakie grałem na normalu. Że wszystkimi dodatkami zajęło to tyle, że aż w pewnym momencie zrobiłem sobie przerwę od tej gry.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Całkowity czas gry

Post autor: MiGoo »

Dobra, pierwsze przejście z lizaniem ścian (chociaż okazało się, że nie do końca dobrze lizałem 😉) zabrało 14 godzin i kilka minut na łatwym poziomie (oczywiście na liczniku).

Drugie podejście będzie na pewno trwało krócej, ale już będę grał na normalnym poziomie trudności. Zobaczymy ile teraz zajmie 🙂
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Całkowity czas gry

Post autor: PSKING »

Wow. To jest długo. Nie mam pojęcia jaka jest trudność na easy, jednak na normalu same sterowanie utrudnia życie(celowanie). Pamiętaj, będziesz miał całkiem trudno więc i tak trochę ci pewnie zejdzie.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Całkowity czas gry

Post autor: MiGoo »

Za drugim razem idzie dużo szybciej, natomiast różnica pomiędzy Easy a Normal jak na moje subiektywne odczucia, jest bardzo duża.
Na myśl o Szalonym poziomie trudności mam dreszcze ;)
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Całkowity czas gry

Post autor: Leon. KennedY »

Ogrywam właśnie 3 raz i tym razem drugi na normalu. Na easy nawet nie włączam. Zaś sam normal potrafi trochę napsuć krwi. Tak czy siak kończę statek i mam niecałe 7 godzi.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Całkowity czas gry

Post autor: MiGoo »

Leon. KennedY pisze: pn 03 maja, 2021 Ogrywam właśnie 3 raz i tym razem drugi na normalu. Na easy nawet nie włączam. Zaś sam normal potrafi trochę napsuć krwi. Tak czy siak kończę statek i mam niecałe 7 godzi.
Ja właśnie przechodzę drugi raz, tym razem na normal, jestem na statki i mam jakieś 6h z hakiem, także nie jest źle ;)
Może dziś uda się skończyć, to jeszcze jutro będę miał czas na DLC przed ósemką ;)

EDIT: udało się przejść drugi raz, wczoraj w nocy skończyłem, wyszło jakieś 8 i pół godziny. DLC już nie zdążę ograć, lecę po ósemkę za chwilę 😛
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”