Season Pass - słuszność i zawartość.

Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Season Pass - słuszność i zawartość.

Post autor: Recoil »

Season pass jest tematem dość drażliwym (przynajmniej w moim mniemaniu). Do RE7 SP już został zapowiedziany. Jak Waszym zdaniem wygląda opłacalność SP w stosunku do zawartości, którą oferuje? Ponadto Capcom zapowiedział fabularny, darmowy dodatek, który z racji swej ceny (lub jej braku) nie wchodzi do zawartości SP. Co Wy na to?

Ja osobiście uważam, że zawartość SP jest średnio interesująca, natomiast dodatek wypuszczony za friko, który de facto mógłby śmiało znaleźć się w zawartości SP, jest najkonkretniejszym kawałkiem mięska. To chwyt czysto marketingowy, ale muszę przyznać że przy promocji VII Capcom nie szczędzi środków.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

SP nie jest skończonym złem, jeśli robi się to dobrze.
Jeśli zawartość gry jest zadowalająca, to duże fabularne dodatki są ok.
Z drugiej strony to z tego co słyszałem to poza kampanią to noe ma co robić.

Mimo wszystko to powinny istnieć tylko samodzielne dodatki.
Takie jak te do Wiedźmina, inFamous, itd.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ciężko ocenić zawartość do ceny, której defacto (zawartość) nie pojawiła się jeszcze w dokładnej rozpisce. Do SP zawsze podchodzę z dystansem i nerwami (trend którego nie nawidzę w grach) ale i tak trzeba będzie się zaopatrzyć bo sama podstawka na długo nie wystarczy a skoro Capcom zapowiedział wspieranie gry do końca 2017 roku to ciągle będzie tematem numer 1. Darmowy dodatek to zachęcanie tylko, gest miły ale przy całym Season Pass denerwujący trochę.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

PSKING pisze:Takie jak te do Wiedźmina
Wszystkie płatne dodatki do Wieśka były objęte Season Passem.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dobra mamy więcej info, pierwszy dodatek już pod koniec miesiąca (free) zawartość konkretna (nowe tryby!)

Źródło PPE.
Banned Footage Vol. 1 – premiera 31 stycznia, cena około 40 zł, 2 nowe rozdziały (taśmy) i nowy tryb
Bedroom – trzeba uciec z pokoju. Typowy „Escape Room”, ale Marguerite Baker nie może dowiedzieć się, że wyszliśmy z łóżka.
Nightmare – walcz z falami wrogów i twórz przedmioty oraz pułapki
Extra Mode: Ethan Must Die – nowy tryb, który jest oddzielony od rozdziałów (taśm) i głównej historii


Banned Footage Vol. 2 – premiera 14 lutego, cena około 60 zł , 2 nowe rozdziały (taśmy) i nowy tryb
21: gra hazardowa prowadzona przez Lucasa Bakera
Daughters – zobacz tragiczne wydarzenia przez historią Resident Evil 7
Extra Mode: Jack’s 55th Birthday – ścigaj się z czasem i dawaj jedzenie Jackowi w tym komicznym dodatkowym trybie, który został oddzielony od rozdziałów (taśm) i historii
Ostatnio zmieniony wt 24 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
sniper222
Posty: 6
Rejestracja: ndz 22 sty, 2017
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sniper222 »

Takie rzeczy to były darmowe np w RE1 przy przejściu gry teraz ładują jako płatne DLC. Zależy jaki długi ten content jest, bo płacić 100 zł za 2-3 godziny rozrywki to ja podziękuje. Za tyle to ja bede miał grę, która starczy mi na +/- 10 godzin.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No to był i jest ból :/ takie czasy, zobaczymy co w darmowym dokładnie będzie. SP około 159zł więc jak kontentu będzie tyle co podstawka to będzie spoko ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Troszkę ogólnie, ale ciągle przychodzą mi do głowy dwie skrajności tworzące fajny kontrast:
-Fallout 4, gdzie season pass w krótkim czasie podrożał ponad dwukrotnie (z 99,- do 209,-) za jeden konkretny dodatek (Far Harbour), jeden pseudo-konkretny (Nuka World) i kilka żałosnych (wszystkie te craptingowe shity), przy czym twórcy usprawiedliwiali podwyżkę naprawdę dużą ilością contentu...
-Wiedźmin 3, gdzie dodatki rzeczywiście były konkretne (zwłaszcza Krew i Wino).

Dlatego też ostrożnie podchodzę do SP i decyduje się na nie najczęściej w 2 przypadkach (jeszcze jak wystąpią kumulatywnie to w ogóle jest cacy :p):
-wszystkie dodatki już są na rynku - wiemy wtedy za co ile dajemy,
-jest promo na SP - powód wiadomy ;)

Tym sposobem właśnie nabyłem wszystkie Wieśkowe dodatki i epizody Walking Dead.

EDIT ↓ : Dlatego też nie mam zamiaru inwestować w dodatki do F4, tylko poczekać na GOTY. Wiesiek to inna sprawa - tam (biorąc pod uwagę Twój przelicznik) mogę dać dużo więcej (kupiłem season pass) bo przy grubo ponad 700h grania, na złotówkę przekłada się konkretna ilość grania.
Ostatnio zmieniony wt 24 sty, 2017 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ja sprzedałem podstawowego Wieśka i kupiłem wersję GOTY i uważam, że takie rozwiązanie jest konkretne. Wersja GOTY na 129h gry za 129zł wydaje się spoko. Taka wersja RE7 pewnie będzie dostępna ale dopiero na początku 2018 roku.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Ja tam wykupie SP. Na dniach ma się ukazać pierwsze darmowe DLC do gry. Kolejne już systematycznie do końca roku.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nie mogłem się powstrzymać i kupiłem za 130zł passa a i tak pewnie wyjdzie całość kiedyś na płytce i też kupię no ale to jest tak świetny tytuł, że już mam głód na więcej :D
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Też postanowiłem nabyć SP w marcu. Liczę że będzie warto :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Pojawił się nowy patch dodający nowe trofea które będą w kolejny zakazanych kasetach (vol.2).
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Pojawił się nowy patch dodający nowe trofea które będą w kolejny zakazanych kasetach (vol.2).
Już wczoraj się pojawił. Korci mnie już kupić tego SP :/
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Bierz śmiało bo już teraz dodatki są świetne a jeszcze trochę tego wyjdzie.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Bierz śmiało bo już teraz dodatki są świetne a jeszcze trochę tego wyjdzie.
Problem z ca$h'em. A właściwie muszę dokonać wyboru :D ten czy przyszły miesiąc :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No z drugiej strony nie ucieknie Ci ;) a w sumie możesz podstawową wersję wyrzeźbić na 100%. Tak czy inaczej warto kupić a czy teraz czy za kilkanaście dni to nie będzie tragedii.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Season Pass - słuszność i zawartość.

Post autor: MiGoo »

A ja z innej beczki, trochę zajedzie niedoświadczeniem 😉 Czym u diabła jest ten season pass, czyli po polsku przepustka sezonowa?

Rozumiem, że dzięki niej dostaje się dostęp do DLC, ale czy jest to dostęp czasowy, na ograniczony okres, jak nazwa wskazuje? Czy jednak możliwość kupna wszystkiego taniej i tyle?

Czy może jednak chodzi o to, że DLC wychodzą w dłuższym czasie i wykupuje się do nich dostęp z góry?
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Season Pass - słuszność i zawartość.

Post autor: Szakal »

To ostatnie. Wykupujesz season passa i później dostajesz DLC kiedy wyjdą. Z reguły wychodzi taniej niż gdybyś miał kupować DLC osobno, ale niekoniecznie pakiet musi obejmować wszystkie dodatki. Zazwyczaj jest dokładnie napisane co dany season pass obejmuje.
Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Season Pass - słuszność i zawartość.

Post autor: PSKING »

W skrócie, to dodatki, które już masz. Twoja zawartość edycji Gold.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”