Możliwe zakończenia [spoilery]

Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Możliwe zakończenia [spoilery]

Post autor: Nemesis US »

W trakcie gry otrzymujemy możliwość wyboru pomiędzy uratowaniem jednej z dwójki postaci. Która opcje wybraliście za pierwszym podejściem?
Ostatnio zmieniony sob 28 sty, 2017 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Wybrałem Zoe. W sumie wybór, to za dużo powiedziane, bo zrobiłem losowanie. Machałem myszą, nacisnąłem klawisz i wyszło na nią. Było to złe zakończenie wg opisu. Patrząc na mordę Chrisa było wręcz tragiczne. :smiech3: Przejdę jeszcze raz aby zobaczyć jak będzie wyglądać zakończenie z Mią.

PS. Dopisz do tematu że spoilery są.

by Deus Ex: Skoro temat nie miał oznakowania spoilery powinieneś był użyć tagu spoiler. Edytowałem nazwę tematu.
Spoiler!
... co nie zmienia faktu, że zasady funkcjonowania działu o RE VII są takie same bez względu na jego nazwę, i już nie dyskutuj.

Wiem jakie są zasady ale jakoś wątpie aby ktoś kto nie grał w grę, lub dopiero ją przechodził, wchodził w temat o zakończeniu gry. No, ty musisz ale taka jest cena tej twojej świętej misji. Jak chcesz się czepiać, to idź tam gdzie jest to potrzebne, a nie szukasz byle okazji.
Ostatnio zmieniony ndz 29 sty, 2017 przez RVRE, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Chris w ogóle niepodobny i gdyby się nie przedstawił to w sumie bym nie poznał xddd
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Fajnie, że słychać go przez radio przed zejściem do kopalni :) ale faktycznie facjatę mu przerobili i widać, że przestał ładować rakjet fjuel :D

Za pierwszym razem wybrałem swoją kobite ale teraz na speedrunie spróbuję Zoe dla drugiego zakończenia :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

RVRE pisze:Wybrałem Zoe. W sumie wybór, to za dużo powiedziane, bo zrobiłem losowanie. Machałem myszą, nacisnąłem klawisz i wyszło na nią.
Ty tak serio? :D
Przecież wybór Zoe (za pierwszym razem) jest totalnie absurdalny.
Ty przyjechałeś znaleźć swoją żonę, a wszystko inne to dodatki.
Wybranie Zoe to nic innego jak zdrada swojej żony, o czym zresztą sama ci mówi przed śmiercią. :D

Ogólnie zakończenie totalnie SSIE.
Bez względu na wybór kobiety to zawsze tylko Mia ląduje na tym statku.
Odpływasz z Zoe, ona umiera (jak widać szczepionka gówno daje), a po chwili w magiczny sposób jest dokładnie tak samo, jakbyś wybrał swoją żonę.

Zawiedli mnie totalnie. Oczekiwałem alternatywnej ścieżki dla Zoe.
Przeceniłem twórców tej fabuły.

Warto dodać że twórcą scenariusza, po raz pierwszy nie był Japończyk.
Nemesis US pisze:Chris w ogóle niepodobny i gdyby się nie przedstawił to w sumie bym nie poznał xddd
To był szok. Negatywny szok.
Ostatnio zmieniony czw 06 kwie, 2017 przez miriosi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

miriosi pisze:Ty tak serio?
Przecież wybór Zoe (za pierwszym razem) jest totalnie absurdalny.
Ty przyjechałeś znaleźć swoją żonę, a wszystko inne to dodatki.
Wybranie Zoe to nic innego jak zdrada swojej żony, o czym zresztą sama ci mówi przed śmiercią.
Co? To tylko gra. Jakie to ma znaczenie?
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

RVRE pisze: Co? To tylko gra. Jakie to ma znaczenie?
Zawsze za pierwszym razem to lepiej wybrać rozsądniej, a dopiero za drugim razem sprawdzić alternatywę.

Zresztą śmieszne było to, że jedna (Zoe lub Mia) zawsze się na mnie obrażała, a przecież była tylko jedno szczepionka, więc to nie moja wina.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Miałem to gdzieś, bo oba zakończenia były tak samo trywialne. A z tymi szczepionkami to była najgorsza głupota jaką mogli zrobić i zmarnować jedną na już martwego dziada.

Poza tym przyczepiłbym się jeszcze do kwestii bycia supermenem przez Ethana. Dlaczego marnować serum na kogoś, kto już jest zainfekowany w tak dużym stopniu co Zoe lub Mia? Dlaczego Mia mogła przeżyć, a Zoe nie? Dlaczego dziewczynka nie mogła pozbyć się Ethana przy pierwszej lepszej okazji skoro jej moc była telepatyczna? Najrozsądniej to użyć serum na sobie i mieć nadzieję że zadziała (patrząc na Zoe, to nic by nie dało).
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

RVRE pisze:Miałem to gdzieś, bo oba zakończenia były tak samo trywialne.
Mnie również zakończenie bardzo zawiodło. Wszystko jednowątkowe i bez żadnego zaskoczenia.
RVRE pisze: A z tymi szczepionkami to była najgorsza głupota jaką mogli zrobić i zmarnować jedną na już martwego dziada.
Widocznie musiał ją użyć, żeby wygrać. Nie zrobił tego bo chciał się jej pozbyć.
RVRE pisze: Dlaczego marnować serum na kogoś, kto już jest zainfekowany w tak dużym stopniu co Zoe lub Mia? Dlaczego Mia mogła przeżyć, a Zoe nie?
Serio tego nie rozumiesz?
Szczepionka działała dopóki dana osoba była człowiekiem.
Gdy stała się potworem to było już za późno.
Mia i Zoe były podobnie zainfekowane, ale warto się zastanowić czy szczepionka z klasy D może działać przeciwko klasie E? No chyba właśnie niezbyt.
Mia dlatego przeżyła bo Eveline nie chciała ją wtedy zabić (nadal miała nadzieję, że ta zgodzi się zostać jej matką, a jak wiesz to Mia była opiekunką Eveline od początku). Ethana też nie chciała od razu uśmiercić, żeby Mia ją nie znienawidziła.
Natomiast Zoe była nikim dla Eveline. Traktowała ją tylko jako coś niepotrzebnego, więc zabiła ją od razu pomimo szczepionki.
Szczepionka ma jakieś działanie osłabiające to przejmowanie umysłu przez Eveline (może leczy również to zakażenie pleśnią), ale raczej nic więcej. Jeśli Eveline zaatakuje bezpośrednio żeby zabić to szczepionka nic nie da.
Na statku również tamtego faceta chciała zabić więc zabiła, a Mię tylko zainfekowała żeby utworzyła jej rodzinę.
RVRE pisze: Dlaczego dziewczynka nie mogła pozbyć się Ethana przy pierwszej lepszej okazji skoro jej moc była telepatyczna?
Używała innych żeby się go pozbyli. Na początku wykorzystała żonę Ethana.
Mówiła mu żeby się "nie wtrącał", czyli zapewne nie niszczył "jej rodziny".
Możliwe,że nie mogła go zabić bezpośrednio.
Można by się o to czepiać, ale tak jest z wieloma przeciwnikami w grach i filmach.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

miriosi pisze:Mia dlatego przeżyła bo Eveline nie chciała ją wtedy zabić (nadal miała nadzieję, że ta zgodzi się zostać jej matką
miriosi pisze:Zoe była nikim dla Eveline.
Reszta tłumaczeń nie ma sensu. Używasz szczepionki na sobie i tyle. Dopisywanie filozofii do tego jest niepotrzebne.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

RVRE pisze: Reszta tłumaczeń nie ma sensu. Używasz szczepionki na sobie i tyle. Dopisywanie filozofii do tego jest niepotrzebne.
Prawie wszystko ma sens, ale ty nie rozumiesz. RE7 jest dla ciebie zbyt skomplikowana.

Używasz szczepionki na sobie? Przecież Ethan nie był nawet zarażony.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

miriosi pisze:RE7 jest dla ciebie zbyt skomplikowana.
Spoiler!
Zostawię to bez komentarza...... :smiech2:
miriosi pisze:Używasz szczepionki na sobie? Przecież Ethan nie był nawet zarażony.
A to przepraszam, ludzi szczepi przeciwko chorobom przed zarażeniem aby zapobiec chorobie czy już po?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

To nie jest dopisywanie filozofii tylko fabuła gry, która RVRE o tym mówi, jakbyś nie leciał na pałę przez grę klikając myszką co popadnie a poczytał kilka dokumentów to byś to ogarnął, RE7 nie jest zbyt skomplikowany ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

RVRE pisze: Zostawię to bez komentarza......
Po prostu wiele twoich postów pokazuje, że nie zrozumiałeś Resident Evil 7.
RVRE pisze: A to przepraszam, ludzi szczepi przeciwko chorobom przed zarażeniem aby zapobiec chorobie czy już po?
Pomyśl. Główny bohater ma poświęcić kobiety, w tym swoją żonę i ratować siebie?
Chociaż tak na dobrą sprawę to nawet nie wiadomo czy ta szczepionka w ogóle działała.
Nawet halucynacji nie likwidowała.

WESKER-DL pisze:jakbyś nie leciał na pałę przez grę klikając myszką co popadnie a poczytał kilka dokumentów to byś to ogarnął, RE7 nie jest zbyt skomplikowany ;)
No właśnie dlatego zawsze gram bardzo dokładnie, a po przejściu gry można poczytać różne spoilery czy opisy postaci.

Prosta fabuła. beznadziejne wybory i zakończenie to niestety wady RE7.
Mogli się bardziej postarać, urozmaicić i wydłużyć fabułę, a gra byłaby dużo lepsza.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Rozkminy na poziomie gimnazjum w gierce wideo. Najważniejsze, że RE7 to świetny tytuł i powrót do formy. Fabularnie zakończenia mi się podobało a to co będzie dalej zależy tylko od Capcomu. Taka jest wizja twórców i tyle.

Capcom już mówi o planowaniu RE8. Sprawdźcie nowy, czwarty już materiał z cyklu "making of RE7" na YT.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

Nemesis US pisze:Rozkminy na poziomie gimnazjum w gierce wideo.
To nie jest jakaś tam gierka, ale świetna gra z ciekawą fabułą w stylu horroru. Zresztą wiele obecnych gier to jak filmy w formie gry.
Dokładne dyskusje o fabule interesują wiele osób.
Nemesis US pisze: Najważniejsze, że RE7 to świetny tytuł i powrót do formy. Fabularnie zakończenia mi się podobało a to co będzie dalej zależy tylko od Capcomu. Taka jest wizja twórców i tyle.
Co się mogło podobać w zakończeniu? Było takie zwyczajne i nijakie jak na horror.
Nemesis US pisze: Capcom już mówi o planowaniu RE8.
Dobrze, że gra im się ładnie sprzedała.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

To jest klasyczne zakończenie w stylu RE i dlatego mi bardzo przypadło do gustu.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

Nemesis US pisze:To jest klasyczne zakończenie w stylu RE i dlatego mi bardzo przypadło do gustu.
Jak dla mnie to zakończenie słabe jak na horror.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

miriosi pisze:Jak dla mnie to zakończenie słabe jak na horror.
Jak na horror to jest bardzo typowe. 99,9% horrorów kończy się w takim rozluźniającym się tonie. Powiedziałbym że jak na RE to jest nawet wręcz klasyczne. Helikopter, narracja, odlatywanie ku słońcu. Sztampowo do bólu.
miriosi
Posty: 57
Rejestracja: ndz 26 lut, 2017
Lokalizacja: Polska

Post autor: miriosi »

RVRE pisze:99,9% horrorów kończy się w takim rozluźniającym się tonie.
Chyba sobie żartujesz. :)
Właśnie cechą horrorów jest to, że zakończenie nie jest typowym happy endem, a nawet nie powinno być.
W takim zakończeniu powinno być coś mrocznego, tajemniczego.
No chyba, że to bardziej gra/film akcji niż horror.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”