Banned Footage vol.2 - DLC

Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

W pełni się z Tobą nie zgadzam. Kolekcjonerskie karcianki ze swojej definicji polegają na kolekcjonowaniu. Podstawka jest tylko przedsmakiem a sama zabawa to (poza graniem) składanie dobrze działającej talii. Na dzień dobry więc wiesz na co się piszesz. Co innego niekolekcjonerskie karcianki. Tam talia podstawowa w zupełności wystarcza do rozgrywania satysfakcjonujących pojedynków a rozszerzenia są opcjonalne. A więc stosując te metaforę Residenty nie są kolekcjonerskimi karciankami tylko niekolekcjonerskimi.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Recoil pisze:W pełni się z Tobą nie zgadzam. Kolekcjonerskie karcianki ze swojej definicji polegają na kolekcjonowaniu. Podstawka jest tylko przedsmakiem a sama zabawa to (poza graniem) składanie dobrze działającej talii. Na dzień dobry więc wiesz na co się piszesz. Co innego niekolekcjonerskie karcianki. Tam talia podstawowa w zupełności wystarcza do rozgrywania satysfakcjonujących pojedynków a rozszerzenia są opcjonalne. A więc stosując te metaforę Residenty nie są kolekcjonerskimi karciankami tylko niekolekcjonerskimi.
OK, godzisz się na to, że będą kolejne dodatki, ale ci którzy kupili tylko podstawki, wiedzą że są dodatkowe możliwości. To samo z RE, wiesz że jest coś dodatkowego ale nie akceptujesz ceny. Jedni nie mają z tym problemu, inni tak. Ja tego nie oceniam tylko prezentuję jak się ma sprawa. Ja jednak SP kupiłem. I tak bym to zrobił. Nie mam z tym problemu. Ale nie wszystkie resy mam z DLC mimo że nieraz były już w przecenach.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie do końca. Kupując CCG wiesz, że podstawka nie jest "pełną wersją" gry. Kupując niekolekcjonerską kupujesz autonomiczny, pełnowartościowy produkt.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Przecież nikt nikomu nie każe kupować DLC ani przepustek sezonowych. Ja np. chcę poznać dodatkowa zawartość gry a że dziś mamy DLC to już po prostu kwestia tego, że gry pomimo wzrostu kosztów produkcji nie podrożały a są nawet tańsze niż dawniej.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Nemesis US pisze:gry pomimo wzrostu kosztów produkcji nie podrożały a są nawet tańsze niż dawniej.
250 zł podstawka (w przypadku konsol), kolejne 130-190 lub 200 za SP/Premium. No rzeczywiście tańsze jeśli chcesz mieć całą zawartość. A zakładam że chcemy ją mieć skoro porównujesz ceny do starych czasów sprzed DLC.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Pomijając absurdalne ceny PSStore :p
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

RVRE pisze:
Nemesis US pisze:gry pomimo wzrostu kosztów produkcji nie podrożały a są nawet tańsze niż dawniej.
250 zł podstawka (w przypadku konsol), kolejne 130-190 lub 200 za SP/Premium. No rzeczywiście tańsze jeśli chcesz mieć całą zawartość. A zakładam że chcemy ją mieć skoro porównujesz ceny do starych czasów sprzed DLC.
Średnia cena gier na konsole to 215 zł obecnie. To też zależy od wielu czynników bo za premierowego Battlefielda 1 czy Dying Light płaciłem 189zł. Standardowe ceny, podobne do tych z ps3 chociażby. Ceny gier za czasów psx to średnio 199zł. Turok na N64 premierowo kosztował 349zł. Ceny jak widzisz nie uległy zbytniej zmianie a w wielu przypadka są nawet tańsze. Przypomnę również, że nakłady pracy nad np GTA 1 były mniejsze, tak samo jak liczba ludzi w zespole. Teraz nakłady są znacznie większe, zespoły również, ba nawet marketing pochłania miliony. Nemesis ma rację i dotyczy to również samych konsol. Premiera PS2 i cena 2.500zł, premiera PS3 - 2.300, za PS4 w premierę day one dałem 1649zł. Faktem jest, że same konsole potaniały a jaka jest przepaść? Spora. Gier nie robi teraz zespół 50 osobowy ale liczący setki więc jakby jestem w stanie zrozumięc dlc i sp, bo firmy chcą dodatkowo zarobić na swój produkt i ja osobiście nie popieram tego. Nie mam nic do dodatków np w Wiedźminie 3 bo to jest wzór do naśladowania ale po części staram się zrozumieć chociaż politykę firm. Może tych czasów nie pamiętasz bo za młody jesteś RVRE.
Ostatnio zmieniony sob 18 lut, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Wow, odkryłeś normalnie Amerykę. Zauważ tylko że ceny konsol spadły, bo ich specyfikacja jest dosyć mierna. Krztuszą się przy 1080p, Xbox w ogóle nie wie co to jest. O natywnym 4K nie wspominając. Konsole stały się zabawką masową, dlatego też ceny gier musiały spaść ale odbili to sobie na dodatkach. Dla casuali są dzisiaj konsole i cierpią na tym niestety normalni gracze, bo jakość tego sprzętu jest porażająco niska względem dawnej epoki.

Jak chcecie porównywać stare gry i stare ceny, to dodawajcie do nowych gier ceny dodatków i SP. Dawniej gry były kompletne, a nie dzielone na części. A często dochodzi jeszcze fakt że w grach AAA pojawiają się mikrotransakcje. Za BF1 dziś musisz wyłożyć blisko 500 zł aby mieć całość (podstawka + premium), a na konsolach dochodzi jeszcze płatny multi co jest już w ogóle cyrkiem.

Co do cen konsol to też nie porównuj starych z nowymi, bo to jest kwestia przystępności technologii i kosztu jej produkcji. Kiedyś pierwsze nawigacje GPS jak trafiły z wojska do cywilów, to kosztowały krocie, a dziś masz to wbudowane w telefon i nawet się tym nie przejmujesz.
Do PS3 Sony długo dokładało chyba po 10 lub 12-15 dolarów do produkcji i dopiero od bodaj 2010 roku zaczęli na niej zarabiać. Zresztą nawet składając komputer za ok. 600-900 zł na używanych częściach jesteśmy w stanie grać na takim samym poziomie co na PS4/XO więc porównywanie cen sprzętu mija się z celem.
WESKER-DL pisze:ja osobiście nie popieram tego.
Nie popieram ale kupuję, bo jednak popieram. :smiech3: Wiesz, wydawca ma gdzieś twoje zdanie póki widzi że przelewasz mu kasę. Taki mały hint na przyszłość. Pierwszy za darmo, każdy kolejny już po $5.
WESKER-DL pisze:Nie mam nic do dodatków np w Wiedźminie 3 bo to jest wzór do naśladowania ale po części staram się zrozumieć chociaż politykę firm. Może tych czasów nie pamiętasz bo za młody jesteś RVRE.
Ale których czasów? Wiedźmina 3 i jego dodatków? No nie pamiętam, bo akurat jak pykałem w Wieśka, to wyszedł Arkham Knight, a wiadomo- Batman > cokolwiek innego i musiałem odłożyć chodzenie po łąkach na kiedy indziej.

A tak na marginesie, 6 lat różnicy to nie jest dużo więc nie zgrywaj kolesia, który przeżył dwie wojny.
Ostatnio zmieniony sob 18 lut, 2017 przez RVRE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Widzę że kłótnia o to czy DLC jest dobre nie ma sensu. Jedni kupili, drudzy nie. Niech tak zostanie i każdy cieszy się że widział/zaoszczędził. Nie mniej darmowego dodatku każdy wyczekuje. Skoro DLC jest be, to dla zasady nie pobieraj NaH. No ale z drugiej strony darmo i kółko się zamyka.

PS. To nie prawda że kiedyś nie było DLC. Były. Dodatki do gier pojawiały się już w latach 90, kiedy do zabawy potrzebna była podstawowa wersja gry. Owszem, ciała takie dodatki miały więcej ale i czekać na nie trzeba było długo. Przykład? Metal Gear Solid na Szaraka i SPECIAL MISSIONS które pojawiły się jako osobna pozycja. Czy to nie DLC? Na płycie ale DLC. Dziś dodatki są małe, ale pojawia się częściej. I dystrybucja również jest łatwiejsza, bo neta ma praktycznie każdy. No tak teraz jest. Kupujesz lub nie. Wybór prosty. Koniec dyskusji. Przejdźmy do meritum wątku.

PS. Ogólnie gdzieś mam na czym kto gra. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć... i tyle....
Ostatnio zmieniony sob 18 lut, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

RVRE odnośnie wieku, premiera psx'a była w PL koło 96 roku, ile lat miałeś? 3? I w tym przypadku różnica wieku 6 lat trochę robi ;). A właśnie o to mi chodziło, nie o Wieśka :).


Tak jak Ronin pisze, dlc zawsze były tylko w innej formie. Ja pamiętam wydanie tomb raidera 2 na pc w edycji Gold, Red Alerty, resident evil directors cut i o ile na konsolach faktycznie było tego mniej to na pc co druga gra miała takie edycje na płytkach. skończmy tą dyskusję bo tak samo jak wojna pc konsola którą jako jedyny chyba bronisz do niczego nie doprowadzi. Spróbujmy również nie śmiać się i nie dziwić jak ktoś kupi dlc, to każdego sprawa czy chce czy nie. Z mojej strony tyle.
Ostatnio zmieniony sob 18 lut, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Wesker, to piekna idea jest. Ja osobiście jestem za. Ale w zwiazku z tym Ty spróbuj nie śmiać się i nie dziwić, gdy ktoś gra na 24" bez dodatkowego nagłośnienia, a do tego wypowiada się negatywnie nt. Rezydentów. To każdego sprawa jak i na czym gra i jakie ma na ten temat zdanie.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

A może by tak w końcu.coś na temat tych dodatków ?? :rad11:
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

WESKER-DL pisze:skończmy tą dyskusję bo tak samo jak wojna pc konsola którą jako jedyny chyba bronisz do niczego nie doprowadzi.
Co ty ćpiesz? Gdzie tu niby jest wojna PC vs Konsole? Człowieku, naucz się czytać ze zrozumieniem.
RVRE pisze:Dla casuali są dzisiaj konsole i cierpią na tym niestety normalni gracze, bo jakość tego sprzętu jest porażająco niska względem dawnej epoki. [...] Zauważ tylko że ceny konsol spadły, bo ich specyfikacja jest dosyć mierna. Krztuszą się przy 1080p, Xbox w ogóle nie wie co to jest. O natywnym 4K nie wspominając. [...] Zresztą nawet składając komputer za ok. 600-900 zł na używanych częściach jesteśmy w stanie grać na takim samym poziomie co na PS4/XO więc porównywanie cen sprzętu mija się z celem.
Wskaż mi miejsce w którym jest napisane że PC > konsola.
[RONIN] pisze:PS. To nie prawda że kiedyś nie było DLC.
DLC - Downloadable Content. Kiedyś dodatki były wydawane jako standalone więc DLC =/= standalone.
Ostatnio zmieniony sob 18 lut, 2017 przez RVRE, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Kolejny post nie związany z tematem = ostrzeżenie dla autora. Dotyczy wszystkich.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Właśnie dziś na spokojnie zapoznałem się z wszystkimi dodatkami. W skrócie jest lepiej niż poprzednio chociaż "sypialnia" była mega ciekawa tak tutaj mamy naprawdę klimat w niektórych momentach przewyższający podstawkę ale po kolei:

21

Gra karciana w stylu blackjack ale urozmaicona narzędziami tortur co rundę, na myśl od razu przychodzi seria Piła. Co najważniejsze kart zwykłych jak i specjalnych jest całkiem sporo i wraz z progresywny otrzymujemy nowe, kurde to serio wciąga. Może nie jest to Gwint z Wiedźmina ale cała otoczka gry z przeciwnikiem robi wrażenie. Mam nadzieję, że do tego dodatku wprowadzą jakiś tryb online bo aż się prosi!

Córki

Chyba najlepszy kąsek z pakietu DLC. Zaczyna sie wiadomościami, przenosi nas do domu gdzie za oknem szaleje burza. Klimat urywa tyłek ale co najważniejsze akcja dzieje się jeszcze przed przemianą rodziny. Mamy dwa zakończenia, rozgrywka jest dość krótka ale fajnie ujrzeć tych zwyrodnialców jeszcze w normalnej formie ;)

Urodziny Jacka

Tutaj mamy połączenie Merców z karmieniem tatki ;) dodatek z jajem i w starym stylu ale też wciągający. Odskocznia od powagi i horroru i widać Capcom lubi coś takiego wtrącić do dodatków. Coś w stylu dodatku zombie do najnowszego Call Infinite. Z jajem, na czas, punkty i z jakimś pomysłem (poszukiwanie jedzenia i kombinowanie jak je przyrządzić i połączyć jest całkiem fajnie). Do tego dochodzi odkrywanie umiejętności, gospodarowanie miejscem w ekwipunku i ciągle odkrywanie :)

Ten pakiet dlc oceniam jako udany. Fajnie kompletuje grę i dodaje coś od siebie. Fakt krótkie rozgrywki nie licząc kart bo tam coś czuję spędzę kilka godzin ;)
Ostatnio zmieniony ndz 19 lut, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

System nagród w dlc jest cokolwiek wkurzający. Gra "21" jest dosyć wciągająca i chciałam wygrać nagrodę główną, którą zdobywamy na poziomie "survival+" a warunkiem jest pokonanie 10 przeciwników nie przegrywając żadnej rozgrywki. Zawzięłam się i cel osiągnęłam. Otrzymałam nagrodę:

Spoiler!
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Polecam na imprezie w to pograć :D
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

W dodatku "urodziny Jacka" są fajne pistolety laserowe. Uważam, że taki pistolet jako nagroda za zdobycie wszystkich trofeów byłby naprawdę wspaniałą nagrodą. Capcom zachęciłby graczy do spędzenia większej ilości czasu przy grze a gracze mieliby frajdę jak z chicago typewraiter czy handcannona. W ogóle uważam, że system nagród w RE7 kuleje.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dlaczego? Ja uważam, że jest całkiem spoko. Mamy bronie dodatkowe, atuty, nowy tryb rozgrywki, okulary ;) jest tego trochę. Mi spodobała się piłka tarczowa i zachęciła, żeby z nią zaliczyć grę :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Nie wiem jak odblokować dobre zakończenie w "Córkach". Korci mnie, żeby na YT sprawdzić ale może coś przeoczyłem. Pewnie chodzi o znalezienia hasła do laptopa na strychu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VII”