Dyskusje ogólne

Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

J.Krauser pisze: Osobiście też wolałbym aby Revelations zostało wydane na normalne konsole. Fanem Nintendo nie jestem i nie widze celu kupowania ich sprzętu dla jednej gry, a samo 3D też raczej tego nie przesądzi.
Ja tez bym wolał by revelationsa mógł odpalić na moim blaszaku, ale kupiłem 3ds właśnie dla revelations ( i po części merceneries 3d) i nie żałuje wystarczyło kilka minut z grą i od razu wsiąkłem, jeżeli Revelations się przyjmie ( a z tego co się orientuje bardzo dobrze został przyjęty), Capcom zacznie wydawać kolejne tytuły. Bardzo bym chciał aby na 3ds pojawiły się np re1 czy 2 ( gry które na moim psx już nie chodzą najlepiej bo i sama konsola wiele przeszła)
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ja liczę na wydanie Remake i RE0, bo po tym co zobaczyłem w Revelations jestem skłonny napisać, że konwersja przeszła bym bez problemu. Statyczne tła to pikuś, postaci oraz przeciwnicy wyglądają nie raz gorzej niż w Rev. więc czekam na takiego newsa ;D Szczerze powiedziawszy konsole Nintendo 3DS nie kupiłem ze względu na REsy choć był to decydujacy czynnik, lubie przenośne i stacjonarne konsole Niny bo nigdy mnie nie zawiodły tak samo jak kultowe serie typu Zelda, Mario czy też Metroid. Teraz młuce online w Tekken'a Prime Edition przez sieć w pracy i jest całkiem w porzadku :rad10:
Ostatnio zmieniony pt 09 mar, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Na 3DS-a powinny się, jak najbardziej, ukazywać residenty ograne na dużych konsolach.
Nikt nie twierdzi, że Revelations nie jest grą wciagajacą, bo jest i to bardzo, ale poprzez mały ekranik ta gra nie oddaje swojego rozmachu.
Konsolkę mam dopiero od czterech dni i muszę się do niej przyzwyczaić a o jej zakupie zadecydowały: RERevelations i Spirit Camera.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Finka pisze:Ta gra nigdy nie powinna się pojawić na 3DS-a. Jest na to za duża i na lilipucim ekraniku dużo traci ze swoich walorów.
Przed zakupem swojej konsoli troszkę się o to obawiałem, że w grę na tym "małym ekranie" będzie się źle grało. Oczywiście się myliłem i Revelations czy np. Mercenaries 3D gra się wyśmienicie i gra nic nie traci ze swoich walorów.
Finka pisze:Nikt nie twierdzi, że Revelations nie jest grą wciagajacą, bo jest i to bardzo, ale poprzez mały ekranik ta gra nie oddaje swojego rozmachu.
Nie oddaje swojego rozmachu ? Oddaje i to bardzo, aż się wierzyć nie chce, że ta gra tak wygląda (lepiej niż np. Outbreak czy RE4) i wszystko co widzimy na ekranie jest wciągające, a wtedy zapomina się o małym ekranie. Ja tam nie narzekam i jestem bardzo zadowolony z kupna 3DS'a który pokazał, że idealnie nadaje się do gier akcji czy horrorów.

Czekam na kolejne WIELKIE Resident Evil na 3DS, bo po Revelations uwierzyłem, że to platforma idealna do tej serii.
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Pobawiłem się trochę w revelations próbowałem przejść grę znajdując wszystkie sekrety wszystkie ukryte punkty, łapki bronie itd. I tu zauważyłem że łapki nie znajduje w tym samym miejscu co byłem w nim przy poprzednim przechodzeniu gry, teraz pytanie czy owe łapki zmieniają pozycje po każdej nowej grze czy po prostu liczone są już jako znalezione?

Nie rozumiem tez końcowego filmiku o ile wiadomo że Jessica była kretem, to sam Raymond wydawał się po stronie BSSA, dlaczego wiec na końcu przekazuje wirusa Jess? Mniemam że to mój angielski tu szwankuje
Ostatnio zmieniony ndz 11 mar, 2012 przez Dreddenoth, łącznie zmieniany 1 raz.
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Łapki liczone sa juz jako zaliczone ;). W sumie dobe pytanie jeśli chodzi o Raymonda bo też się nad tym zastanawiałem

Raymond skakał z jednej strony na drugą, bo raz był z BSSA, później działał dla Veltro (przykrywka) a na końcu przekazał T-Abyss Jessice. Może od połowy gry nie co mu sie pozmieniało, bowiem traktował BSSA tylko w mniemaniu Parkera (w końcu raz mu uratował tyłek), a czy był bardziej podległy i w dodatku komu to tego do końca nie wyjaśniono.
Ostatnio zmieniony ndz 11 mar, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Ukończyłam grę na poziomie normal a więc tradycyjnie. RE Revelations, dla mnie, miało dwa oblicza - sześć rozdziałów pierwszych i sześć kolejnych to po prostu jakby dwie różne gry. Pierwszymi rozdziałami zwyczajnie się cieszyłam, miały najbardziej zbliżony klimat do trzech pierwszych resów. Następne sześć to już mało klimatyczna strzelanina okraszona podwodnymi slalomami i od tego momentu chciałam już jak najszybciej ukończyć grę. Boss końcowy trudny, nawet bardzo i satysfakcja z pokonania go jest duża.
Na pewno wszyscy pamiętają trailer i wiele domysłów o postaciach a szczególnie jednej......no cóż, ostatnimi czasy stało się modne oszukiwanie graczy, dla mnie coś takiego jest nieetyczne żeby nie powiedzieć: bezczelne i chamskie.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

W weekend postanowiłem poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z fabułą RE:Revelations i ogólnie jak wygląda gra. Zeszło na to parę godzin ale ogólnie uważam to za udanie spędzony czas, wiem że "obejrzeć =/= zagrać" ale mimo to wrzucę parę swoich przemyśleń na temat tego co zobaczyłem, będzie masa spoilerów w tym poście, więc odradzam lekturę tym którzy nie zagrali a zamierzają ;)
.
.
.
.
.

SPOILERY:


Oto moje wnioski:

Fabuła: Dość wielowątkowa i skupiona na wielu postaciach, wygląda mi na to że Revelations jest jedną z bardziej zaawansowanych fabularnie gier w serii. Ma mocne i słabe strony, ale wciągnęła mnie mimo bycia jedynie biernym widzem. Bliźniacze statki, virus T-Abyss, różnego rodzaju zdrady, intrygi między BSAA a FBC - bardzo ciekawe.

Postaci: Fajnie że ta część skupia się głównie na Jill, ostatnie części skupiają się głównie na facetach więc to miła odmiana, inni bohaterowie są ok, choć dziwi mnie że niektóre z nich przetrwały, np Parker czy tamtych dwóch agentów BSAA, którzy przetrwali "bombardowanie" lotniska. W sumie nie są to jakieś mega wyjątkowe postaci ale mimo to ich śmierć mogła by dodać ciut więcej dramatyzmu - jest wojna z bioterroryzmem są i ofiary i nie muszą się one kończyć jedynie na bezimiennych ofiarach które zmieniły się w potwory ;)

potworki: Gdyby tylko Capcom szybciej wpadł na pomysł tych stworów zamiast Majini i Gonados, ech, ale wygląda to dobrze, różne rodzaje przeciwników, bossów, z czego szczególnie zpadła mi w pamięć Rachel ze swoimi psycho dźwiękami jakie wydawała. Przez chwilę myślałem że ostatnim bossem w grze jest ten duży wielorybo-podobny mutant z mackami, z którym Jill i Chris walczą na zewnątrz statku, jego design nie jest tragiczny, ale nie jest to nic czego już nie można było widzieć w różnego rodzaju wcześniejszych resach, dead speacach itp. Z radością zobaczyłem że faktycznie ostatni boss miał bardziej Tyrnat'ową sylwetkę, może jego zdolności przekombinowane ale całość bardziej pachnie RE niż pojedynek w wulkanie ;)

Klimat: fakt większość akcji na statku jest spoko, pozostałe epizody które są skupione na akcji już niestety tak mi nie przypadły do gustu, ta nawałnica Hunterów....pamiętacie te czasy kiedy jeden Hunter wystarczył aby zapewnić nam błyskawiczny zgon, że nie wspomnę o dwóch ;) ?, ale to co wyglądało horrorowo zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, gdyby te 6 lat temu w moje ręce trafił taki resident jak ten tyle że z numerkiem 4 na pudełku to był bym usatysfakcjonowany ;)

To w sumie tyle, z moich spostrzeżeń, gra wygląda bardzo fajnie może kiedyś uda mi się w to to zagrać, może wtedy będę miał pełniejszy zarys tej gry, do tego czasu będę miał nadzieję że Capcom zrobi więcej części tego typu i to na domowe konsole zamiast inwestować w abstrakcje typu Operation Raccoon City.
Ostatnio zmieniony pn 12 mar, 2012 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Można jeszcze dodać, że RE Revelation to jeden z najtrudniejszych Residentów o ile w ogóle nie natrudniejszy. Trochę jestem zawiedziona, że nie można wybraać rozdziału żeby zagrac go od początku bo czasami taka możliwość by się przydała.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Finka pisze:Można jeszcze dodać, że RE Revelation to jeden z najtrudniejszych Residentów o ile w ogóle nie natrudniejszy. Trochę jestem zawiedziona, że nie można wybraać rozdziału żeby zagrac go od początku bo czasami taka możliwość by się przydała.
Trudny? Słyszałem, że ktoś tam miewał problemy z przeciwnikami, ale ukończenie RE:R na normalnym poziomie trudności nie było trudne. Nie wiem jeszcze jak z poziomem hell, ale też ogram... Dodam tylko że ogarnięcie Raid Mode na 3 xS + bonus stage było bardzo przyjemne. :]
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Oceniając poziom trudności zawsze należy brać pod uwagę pierwsze przejście bo jak już poznamy lokacje i podrasujemy bronie to jest dużo łatwiej. Co prawda zagadek tu nie ma jednakże przeciwników jest dużo, niektórzy są mocni, że nie wspomnę o stadach hunterów i podwodnych rajdach.
Obecnie gram w Raid Mode na mapach abyss i równolegle gram kampanię na poziomie hell. Całą grę przechodzę solo a później może zagram duo ale tylko z ciekawości.


Edit:

Ukończyłam już wszystko chociaż na hellu miałam niemiłą przygodę bo będąc w siódmym rozdziale musiałam zacząć grę od początku z powodu swojej niefrasobliwości. Satysfakcja jest spora ale największą miałam po zaliczeniu Ghost Ship.
Zagrałam też dwa razy duo ale przechodzenie Raid Mode z partnerem jest równie banalne jak przejście RE4 z typewriterem i przez to nudne.
Na koniec powiem, że nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na 3DS`a i RE Revelations :P
Ostatnio zmieniony sob 14 kwie, 2012 przez Finka, łącznie zmieniany 1 raz.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

Jako iż kupiłem 3DS ,pewnie następny wielki niewypał jak Wii - konsola będzie służyła mi tylko do grania w RE z braku jakichkolwiek dobrych gier na ta platformę. Ok ale wracając do tematu mam pytanie czy warto jest kupić Circle Pad Pro do grania w RE:Revelation(jak się sprawdza ,czy w ogolę jest potrzebny) .
Ostatnio zmieniony sob 14 kwie, 2012 przez Avalar Raziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam : AvalarRaziel
3DS : Sprzedany
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Jest już temat o circle pad pro, od siebie mogę powiedzieć, że nie ugrałabym solo ani map abyss ani poziomu hell bez tej przystawki. Swoboda rozglądania się przede wszystkim, chodzenie i strzelanie, weź też do ręki pada i zobacz co wygodniej się trzyma: konsolkę czy pada.
Ostatnio zmieniony sob 14 kwie, 2012 przez Finka, łącznie zmieniany 2 razy.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

kurcze jakoś go przeoczyłem, ale dzięki za odpowiedz. Jeszcze nie mam jak sprawdzić bo konsola jest dopiero w drodze.

Edit:
ok konsole już mam.Jak na razie miałem okazje zagrać tylko w demo RE ,wiec na temat gry raczej nie mam co się wypowiadać , może tylko tyle ze już demo potrafi wciągnąć ,a co do sterowania łatwo się przyzwyczaić .

teraz czekam tylko na możliwość kupienia RE:R + circle pad pro :)
Steam : AvalarRaziel
3DS : Sprzedany
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

W Polsce się nie doczekasz, obie rzeczy możesz kupić ale osobno co się nie opłaca, mi na zavvi wraz z przesyłką bundle RE:R + CPP wyszło 190 zł więc od siebie mogę polecić zakup tam jeśli jesteś w stanie tydzień ok. na przesyłkę czekać.
Ostatnio zmieniony sob 21 kwie, 2012 przez Alucard, łącznie zmieniany 1 raz.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

Dokładnie strasznie ciężko to w ogolę znaleźć-a jak już jest to na allegro ale używki za +200zl, no nic dziś bylem w sklepie i kupiłem sama grę ze 169zl ( no mogło być 149 bo sprzedawca za dużo wydał - sam nie wiem ale jakoś nie moglem ich przemilczeć :) ) teraz zostaje kupić CPP ale to już trochę później ,najpierw przetestuje grę ). Potem się wypowiem co myślę o RE:R.
Steam : AvalarRaziel
3DS : Sprzedany
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Grałem 15 min minut w demo i czuje sie :heart:
Czuć klimat starego RE ( pytanie tylko na jak dlugo, bo na 15 min można zaczarować gracza na 1000000 sposobow :rad4: ), mało ammo, mało Zielonego Ziela i więcej przeciwników niż w starych RE co na dłuższą metę może wypaść ciekawie :rad4:

Ogólnie mam takie małe wrażenie, że klimat rezydencji przeniesiono na statek :rad4:

Co jeszcze, udźwiękowienie pierwsza klasa.

Trochę minie jeszcze czasu zanim zagram w Ship of Evil: Revelations, ale już nie mogę się doczekać :rad4:
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Jest sporo różnica miedzy gra na 3ds a na PC, co mnie zaskoczyło łatwiej jest znaleźć grę na 3ds niż na stemie... być może ludzie już nas najwyższym poziomie biegają, oby nie skończyło tak jak re;orc i re;6 gdzie czekanie na innych graczy w trybach dodatkowych jest niemożliwe o ile niema się kolegów.
Gra się dobrze i szybko łapie się klawiszologie, granaty apteczka wszystko to ogarnia się po jakiś 2-3 min ( no chyba że zaczniemy od kampanii tam od razu mamy samouczek) zauważyłem więcej rzeczy do odblokowania choćby stroje postaci. Niech by dali steam workshop do tego i był bym szczęśliwy.

Wadą tej gry w wersji pc jest to że nie mogę grać na leżąco jak było to mozliwe w przypadku konsolki
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
azzma
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja, 2013
Lokalizacja: GOP

Post autor: azzma »

Jezeli jest ktos chetny pograc przez steam to prosze zagadac na prv, podam steam acc. Na chwile obecna mam 8 lvl.
I love the smell of dead zombies in the morning.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

A miał ktoś kłopoty z dostaniem giery ( szzukałem na ps3 ), bo ja tak... W Tesco powiedziano mi, że chyba jej nie będą mieli, Empik był pusty, i dopiero w Miedia Markt udało mi się ją dorwać za 220 zł.
Ostatnio zmieniony wt 28 maja, 2013 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations”