Dyskusje ogólne

Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Tak, to jaką cyfrę chcesz wstawić Residentowi, skoro trójka i czwórka, już są ? 3,5 ? czy może 4,5 ? Fajnie to tak ? To raczej powinni myśleć wcześniej i nazwać aktualną Czwórkę, jakąś kiczowatą nazwą na jaką zasługuje, jak np. "Shadow of the Ganados", albo "Lasplagas", tak ładniej może. Ale nie, chciało się Capcomowi zrobić główną serią odsłonę, którą można spokojnie potraktować, jak spinoffa (RE4 i 5). Z aktualnej czwórki dowiadujemy się zaledwie, że są jakieś tam robaczki, które można porównać wkładem do serii do wirusa T-veronica, który jest i tak bardziej residentowy, niż te robaczki.

W Revelation mamy natomiast wirusa o nazwie T-Abyss, połączenie wirusa T z nowo odkrytym Abyss. Wynikiem zarażenia tym wirusem jest powstawanie maszkaronów, jakie właśnie widzimy, według mnie, jest to zdecydowanie bardziej Residentowe, niż jakieś tam robaczki. Do wyjątków mógłbym zaliczyć Nemesisa, bo był on "Specjalnym Robaczkiem", nie jakimś tam plagasem.

Co do samej akcji, chciałbym rozwinąć troszkę; maszkarony poruszają się w większości powoli i jest ich w różnych momentach gry mniej lub więcej. Po pewnym czasie robią się respawny, jak w RE0. W każdym razie, ile by potworów nie było, nie ma ich w tak makabrycznie absurdalnych ilościach i nie ma się uczucie, że wyskoczy Ci znikąd znowu 20 innych potworów, nawet jeżeli walczy się czasami z pewną grupką maszkaronów. Akcja gry miesza się z momentami, gdzie idziesz korytarzami wytrzeszczając gały, czy czegoś za rogiem nie ma z momentami, gdzie trzeba się trochę wysilić. Może to nie ten sam Resident, co dawniej, ale jest zdecydowanie lepszy od aktualnych RE4 i 5.

Jeżeli powstanie port dla tego Residenta, to wiele osób się przekona z tych, które nie mają 3DSa, że RE4 i 5 w porównaniu z Revelation wyglądają, jak kpina, a nie odsłony, które zasługują na numerki. To moje zdanie. Tak, grałem dużo w RE4 i 5, ale zdecydowanie wyglądają blado w porównaniu do Revelation.

Ja aktualnie jestem chyba przy ostatnich czapterach. Wiecie, jak dotąd nie miałem jeszcze tej sceny, gdzie Chris celuje do Jill, a Jill do siedzącego Chrisa i zastanawiam się, czy to w ogóle będzie, bo teraz, jak gram, to Jill z Chrisem zmierzają do ostatniego bossa załatwić sprawę na dobre, więc nie mam pojęcia, co miał znaczyć ten filmik z trailera. Cała scena wygląda zupełnie inaczej, niż to, co pokazali w trailerze, ale nie będę wam psuł zabawy, sami zobaczycie. Chyba, że gra ma różne warianty, ale wątpię, bo fabuła jest raczej liniowa (choć bardzo udana) i przemierzamy od lokacji do lokacji, jak w RE4 i 5 z tą różnicą, że jest już nareszcie straszniej i bardziej trzymająco w napięciu.

Coś jeszcze ? Co do sposobu celowania. Snuto tu domysły o celowaniu z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, jest z trzeciej osoby, ale w zależności od lokacji i sytuacji widzimy plecy i broń postaci bliżej lub dalej.

Ponad to - chyba mogę wam zdradzić - nie gra się tylko Jill, albo Chrisem. Powiem wam, że będziecie grali dwoma innymi postaciami jeszcze poza Jill i Chrisem, ale nie zdradzę wam kim. ;)

Co do pani Jessici - zaskoczy was. ;)

No to miłego czekania na grę i miłej zabawy. ;)

[ Dodano: 30 Sty 2012 17:38 ]
Acha i na pudełku mam wszystko normalnie napisane.
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

r123x pisze:Tak, to jaką cyfrę chcesz wstawić Residentowi
Ja tam nie chcę żadnej cyfry wstawić, zacytowałem ci tylko treść newsa w którym capcom mówi że Revelations to pełnoprawna odsłona serii i tak należy ją traktować. Cyfry zostawiają dla konsol stacjonarnych, dlaczego ? Bo to mainstream i najwięcej pieniędzy z tego leci.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

RE: Revelations i konsole stacjonarne? Po zapowiedzi reedycji Kronik (Umbrella i Darkside Chronicles) z Wii na PS3, jestem już w stanie we wszystko uwierzyć, gry przechodzące z różnych platform na inne ( w tym z przenośnych na stacjonarne) to już od jakiegoś czasu dość częste zjawisko, z resztą nawet bym chciał. Nie planuję zakupu kolejnej konsoli, choćby przenośnej, mam i tak już za duże zaległości z PS3, ale Revelations byłem ciekaw od początku i gdyby to się wydarzyło (przypuszczam że są jakieś szanse, choćby za rok, może nieco więcej) to nie miałbym nic przeciwko :)
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

nemesisdestro pisze:RE: Revelations i konsole stacjonarne? Po zapowiedzi reedycji Kronik (Umbrella i Darkside Chronicles) z Wii na PS3, jestem już w stanie we wszystko uwierzyć, gry przechodzące z różnych platform na inne ( w tym z przenośnych na stacjonarne) to już od jakiegoś czasu dość częste zjawisko, z resztą nawet bym chciał. Nie planuję zakupu kolejnej konsoli, choćby przenośnej, mam i tak już za duże zaległości z PS3, ale Revelations byłem ciekaw od początku i gdyby to się wydarzyło (przypuszczam że są jakieś szanse, choćby za rok, może nieco więcej) to nie miałbym nic przeciwko :)
Raczej wątpię, aby RE:Revelations wyszło na konsole stacjonarne, bo to cenny tytuł dla 3DS'a. Przypomnę jeszcze, że RE: Remake i RE:0 nie wyszło na inne platformy jak PS3 lub X360. :)
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Alucard pisze:Ja tam nie chcę żadnej cyfry wstawić, zacytowałem ci tylko treść newsa w którym capcom mówi że Revelations to pełnoprawna odsłona serii i tak należy ją traktować. Cyfry zostawiają dla konsol stacjonarnych, dlaczego ? Bo to mainstream i najwięcej pieniędzy z tego leci.
Iwata, to zdaje się producent, a jego rolą w zabawie jest sprzedać produkt. Nic dziwnego, że powiedział, co powiedział, choć tak naprawdę wcale, a wcale się nie myli z mojego punktu widzenia. Nie zależnie od jego intencji przy mówieniu tego, co powiedział, to nie zmienia faktu, że cyferka w tytule, jednak coś oznacza, określa miejsce rzeczy w szeregu, jak Twoje imię oznajmia, że jesteś Określoną osobą. Revelations natomiast dostało podtytuł przez co nie możesz powiedzieć dokładnie gdzie chronologicznie jest jego miejsce i to jest właśnie krzywdzące. Tak może to bez znaczenia dla kogoś, ale nie trzeba być fanem serii, żeby zauważyć, że jeżeli coś dostało cyferkę, to zostało dołączone do głównego nurtu serii. Po prostu według mnie jest to krzywdzące i tyle, takie jest moje zdanie.
Ostatnio zmieniony pn 30 sty, 2012 przez r123x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

B@rt pisze:Przypomnę jeszcze, że RE: Remake i RE:0 nie wyszło na inne platformy jak PS3 lub X360. :)
Bo to zupełnie inna generacja konsol. Obie za to wyszły na Wii.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Muszę się poprawić; przeszukałem opcję i jest wybór celowania z pierwszej osoby lub trzeciej. Nie wiem teraz sam, czy domyślnie jest ustawione na celowanie z pierwszej osoby, czy trzeciej. Wiem, że grzebałem w opcjach już przed rozpoczęciem gry i może zmieniłem z pierwszej osoby na trzecią i o tym zapomniałem, nie wiem, w każdym razie, ja grałem z perspektywy trzeciej osoby. To tyle.

No, to ciekawi mnie już, co myśleć będzie kolejna osoba, która zagra.
Według mnie gra jest dużo lepsza od RE4 i 5. Może, to nie taki horror, jak RE0, 1, 2, czy 3, ale na pewno nie takie coś, jak RE4 i 5. Ta gra jest inna, to na pewno. Coś, jak Cod Veronica, która różni się tak samo od pozostałych Residentów.

Rozpisuję się i zachwycam się, a komuś może nie przypaść do gustu, są i tacy.
Pozostaje tylko czekać na opinie innych.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

r123x pisze:Muszę się poprawić; przeszukałem opcję i jest wybór celowania z pierwszej osoby lub trzeciej. Nie wiem teraz sam, czy domyślnie jest ustawione na celowanie z pierwszej osoby, czy trzeciej. Wiem, że grzebałem w opcjach już przed rozpoczęciem gry i może zmieniłem z pierwszej osoby na trzecią i o tym zapomniałem, nie wiem, w każdym razie, ja grałem z perspektywy trzeciej osoby. To tyle.
Jak zaczynasz dopiero grę, to w oryginale jest ustawione na FPP, a jak sobie zmienisz to masz TPP.
r123x pisze:Pozostaje tylko czekać na opinie innych.
Mój egzemplarz jest jeszcze w drodze, więc muszę poczekać kilka dni...
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Już skończyłem grę. Długa, albo ja długo gram na co stawiam. Wiadomo, jak to gra mieści się w przedziale 8-16 godzin, zwłaszcza, że to Resident.

To ciekawe, widocznie musiałem namieszać w opcjach, ale to nic, 3rd person według mnie lepsze.

Co mogę powiedzieć, po skończonej grze. Nie było sceny z trailera, gdzie to Jill i Chris celują do siebie, a to oznacza, że to chyba musiał być jakiś chwyt reklamowy. Poza tym grałem na Casualu, więc może to też ma jakiś wpływ ? W każdym razie, po przejściu gry nawet na Casualu dostaję się coś w rodzaju Trofea (Medal) za przejście gry. Teraz zaczynam grę na Normalu, później odblokowuje się poziom trudności "Hell". Z dostępnej listy medali, którą widzę wynika, że jest do zdobycia "Infinite Rocket Launcher" po przejściu gry na poziomie "Hell". Co jeszcze - po przejściu gry jest opcja "New game+" i można zacząć grę z całym sprzętem i jego ulepszeniami, oraz możliwy jest wybór poziomu trudności. Czyli nic się nie traci. I to na razie Tyle.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

B@rt pisze:Mój egzemplarz jest jeszcze w drodze, więc muszę poczekać kilka dni...
Ja też muszę czekać ;/, Pani w Ultimie napisała, że dystrybutor się nie popisał i musimy czekać :pff1: . B@rt też składałeś pre-order ?

r123x

Proszę, oznaczaj co można odkryć itp. bo nikt nie chce zepsuć sobie zabawy...
B@rt pisze:Raczej wątpię, aby RE:Revelations wyszło na konsole stacjonarne, bo to cenny tytuł dla 3DS'a. Przypomnę jeszcze, że RE: Remake i RE:0 nie wyszło na inne platformy jak PS3 lub X360. :)
Jeśli REvelations sprzeda się bardzo dobrze, wtedy gra ma duże szanse, że nie pojawi się na innych platformach. Jeśli sprzeda się słabo jak UCH i DCH wtedy zrobią port na inne konsole. Mam nadzieję, że ta część zostanie exem, bo to dla tej gry kupiłem głównie 3DS'a :P.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Chris93 pisze:r123x

Proszę, oznaczaj co można odkryć itp. bo nikt nie chce zepsuć sobie zabawy...
Dokładnie tak jak mówisz, a już przeczytałem połowę wpisu, że czegoś tam nie ma... :/
Chris93 pisze:Ja też muszę czekać ;/, Pani w Ultimie napisała, że dystrybutor się nie popisał i musimy czekać :pff1: . B@rt też składałeś pre-order ?
Sklep Check-Point z Łodzi.
Chris93 pisze:Jeśli REvelations sprzeda się bardzo dobrze, wtedy gra ma duże szanse, że nie pojawi się na innych platformach. Jeśli sprzeda się słabo jak UCH i DCH wtedy zrobią port na inne konsole. Mam nadzieję, że ta część zostanie exem, bo to dla tej gry kupiłem głównie 3DS'a :P .
Ja też nabyłem 3DS'a wyłącznie dla Resident Evil The Mercenaries 3D oraz Revelations, ale Resident Evil DS też już jest w kolekcji. :) Tak czy inaczej, Revelations nie ma numerka, ale jest prologiem do wydarzeń z Resident Evil 6.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

B@rt pisze: Tak czy inaczej, Revelations nie ma numerka, ale jest prologiem do wydarzeń z Resident Evil 6.
W ostatnich tygodniach na temat REvelations unikałem jakichkolwiek informacji, ale z tego ca pamiętam akcja gry dzieje się w tym samym roku co Degeneration. Więc tytuł nie może być prologiem do RE6 ;), chyba, że poznamy jakieś tam szczegóły fabularne/ Nie mniej czekam z niecierpliwością.
B@rt pisze:Sklep Check-Point z Łodzi.
Kobieta z Ultimy pisała, że inne sklepy w całej Polsce też nie otrzymały tej gry ;/.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Kobieta z Ulitmy nie ma pełnych danych ;) Jak na razie grę zaliczam drugi raz aby nieco więcej po odkrywać ale juz teraz mogę stwierdzić, że jest to świetny Resident kunsztem ocierający sie o Rebirth'a w połączeniu z RE5 ;). Najładniejsza oprawa na 3ds jaką do tej pory widziałem a muzyka i OST warto kupić oddzielnie na płytce ;). Wciąga jak cholera tryb Raid, do którego plansze odkrywamy poprzez zaliczanie epizodów z głównego wątku gry. Teraz swoich sił próbuje na Hell aby łyknąć infinite rocket launcher (zauważcie że nawet tego typu smaczki pozostały ;)). Jeszcze wstrzymam się do pełnej i obszernej recenzji bo widzę, że mało osób na forum zaliczyło tą odsłonę a nie chcę nawet w najmniejszym stopniu zaspoilerować.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Gra już w końcu wysłana. Tylko czekac na kuriera i na wspólną grę w Raid Mode :rad6:
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

B@rt pisze:Dokładnie tak jak mówisz, a już przeczytałem połowę wpisu, że czegoś tam nie ma...


Że czego nie ma ? tej sceny z Jill i Chrisem, co do siebie celują ? To chyba nie żaden spoiler, spoilerem byłoby, gdybym Ci napisał, jak było naprawdę. Poza tym, to co się odblokowuje po przejściu gry można przeczytać w wielu recenzjach gier, więc to też nie spoiler.
WESKER-DL pisze:Jak na razie grę zaliczam drugi raz aby nieco więcej po odkrywać ale juz teraz mogę stwierdzić, że jest to świetny Resident kunsztem ocierający sie o Rebirth'a w połączeniu z RE5


Widzę, że jednak ktoś myśli podobnie do mnie. Tak, Ten Resident jest w końcu czymś w co może zagrać fan tych Residentów z przed Czwórki. Co mnie w Czwórce i Piątce najbardziej raziło, to to, że przeciwnicy brali się dosłownie znikąd, nawet w miejscach, gdzie właściwie nie było sensu, żeby tam byli. Może i tak przeciwników jest sporo na drodze, ale nie mnożą się, jak bakterie, co kilka sekund, tylko są do wyeliminowania i koniec (pomijając respawny). I w brew pozorom, to nie jest spoiler, a informacja o tym czego w grze nie uświadczy gracz, co było w RE4 i 5. Sam, zabieram się do ponownej gry na normalu tym razem, żeby Hell odkryć.
Ostatnio zmieniony wt 31 sty, 2012 przez r123x, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Chris93 pisze:Kobieta z Ultimy pisała, że inne sklepy w całej Polsce też nie otrzymały tej gry ;/.
Taka jest prawda, bo hurtownie poleciały po całości... -_-
WESKER-DL pisze: Jeszcze wstrzymam się do pełnej i obszernej recenzji bo widzę, że mało osób na forum zaliczyło tą odsłonę a nie chcę nawet w najmniejszym stopniu zaspoilerować.
Wesker? Wrzuć mój FC do siebie, bo czeka na akceptację od dawna. :smiech3:
Awatar użytkownika
Gmeru
Posty: 4
Rejestracja: śr 01 lut, 2012
Lokalizacja: HDTVPolska.com
Kontakt:

Post autor: Gmeru »

Witam,

Wczoraj dorwałem się w końcu do swojego zestawu. Tak, nie będę oryginalny, że też kupiłem specjalnie 3DSa dla tej gry. Jak wszystkie konsole pod RE ; ) A jakoś ciągle pada, że rodzyny idą na nintendo więc siłą woli jestem fanem GC, Wii czy 3DSa ;)

http://img94.imageshack.us/img94/7869/20120131249.jpg

Jak widać nie jest to pack RE ale zestaw osobny. Cóż tak wyszło.

Muszę powiedzieć, że duuuużo lepiej leży mi konsola w rękach z CPP. Mniej bolą nadgarstki. To chyba naleciałości z PSP... wolę mieć coś większego w rękach. Dla mnie bardzo fajna sprawa mimo, że wygląda dziwnie. Ale w praktyce rewelacja. Jeżeli chodzi o sterowanie to lewą gałką chodzimy, prawą się rozglądamy i można strzelać z 3 osoby. Do górnych spustów przypisano też inne rzeczy niż normalnie więc mniej się używa klawiszy XAYB. Jest jak na dużych konsolach czyli jak w domu. Do tego już wspomniana ergonomia.

Pierwsze minuty z nowym RE to szok, że jest duuuuuuuuuuuużo lepiej niż w RE5. Akurat 4 lubię więc tamto pozostawiam bez narzekania. Ale klimat, który wylewa się od początku jest bez porównania. Jak już wyżej kolega napisał jest poczujcie strachu. Tak, to już coś, że w ogóle jest po tym czymś co było w 5 czy w sumie też w 4. W końcu horror, ciasne korytarze i rewelacyjne udźwiękowienie. Już czuję, że cała gra będzie bomba i dla fana RE spełnieniem marzeń na które długo czekał.

Jako fan HD nie mogę nie wspomnieć o efekcie 3D. Super, że Capcom zdecydowało się dodać dodatkową regulację efektu z poziomu menu. Możemy go naprawdę mocno wyżyłować i dzięki temu, że mamy ekran bez okularów nawet tak bardzo nie widać podwójnego obrazu (tylko trochę jak jest na maxa ale jak już o tym zapomnimy to mamy mega głębię). Grafika zyskuje wiele dzięki 3D. A w sumie nie wiele traci na jakości. Da się zrobić odlot graficzny na 3DSa? Jak widać da.

Podsumowując jestem zachwycony i nie żałuję ani złotówki. Mam taką samą zajawkę jak przy RE0 czy RERemake.

ps. Czemu ta gra nie ma osobnego działu na forum???

Chris93: Na forum nie umieszczamy zdjęć w postach tylko linki do nich. Witamy ;)
Ostatnio zmieniony śr 01 lut, 2012 przez Gmeru, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Czy po pierwszym ukończeniu gry, jest jakiś bonus w postaci dodatkowych broni lub wdzianka dla Jill i Chrisa?
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Po przejściu gry dostaje się różne Medale, jak pisałem wcześniej, ale tak w sumie, to są to różne rzeczy do zdobycia - to nie są takie trofea, jak na PS3, ale normalne rzeczy do zdobycia. Np. po przejściu gry na Hellu (hardzie) dostaje się Infinity rocket launchera. Poza tym jest do zdobycia wiele części do broni za przejście gry z określonymi wynikami, jak np. za zadanie 10 fizycznych ataków otrzymuje się pewną część do broni, za przejście gry na normalu itd. itp.. Czy stroje są, tego jeszcze nie wiem, bo są pewne medaliki, które jeszcze nawet mi się nie odblokowały, bo niektóre są zablokowane i trzeba je dopiero odkryć - pewnie przez ponowne przejście gry, co zresztą czynię. No i jeszcze odblokowuje się Raid Mode, które jest czymś w rodzaju Mercenaries, tylko że z jakimś zadaniem np. rozwalenie iluś tam potworków itd..

[ Dodano: 02 Lut 2012 01:29 ]
O coś zauważyłem - no cóż, czasami coś umknie komuś coś, a zwłaszcza Mi. Wygląda na to, że poziom Hell jest dostępny od razu, już po przejściu Casuala. Przepraszam za wprowadzenie innych w błąd. Ja jednak będę kończył tego Normala, bo za przejście gry na Normalu też się Coś dostaje.

[ Dodano: 02 Lut 2012 01:31 ]
I poza tym z nowymi ulepszeniami zdobytymi na Normalu, logiczne, będzie mi łatwiej przejść Hell.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Pochwalę się tylko, że w końcu przeszłam Residenta, prawdziwego Residenta.
Łatwo nie było zwłaszcza podczas walki z finałowym bossem. Ale z ręką na sercu naprawdę polecam :rad6:
Resident Evil rządzi!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations”