[Ankieta] Czy jest coś co Was rozczarowało?

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

[Ankieta] Czy jest coś co Was rozczarowało?

Post autor: WESKER-DL »

Każda osoba chwali Resident'a bo ma za co i zasłużył sobie na najwyższe noty ale czy jest coś co was rozczarowało lub zdenerwowało? Być może nawet zniechęciło do gry? Ja mam tylko jeden element, którego zabrakło chociaż żyć bez niego się da i nie jest to jakimś wielkim rozczarowaniem a mianowcie roślinki. W grze mamy tylko zieloną, nie możemy mieszać z żadną inną bo ich po prostu nie ma. Kiedyś przed premierą wkurzał mnie Parker zarówno swoim wyglądem jak i gadkami. Jednakże ogrywając Revelations nawet go polubiłem a i do powiedzenia ma całkiem sensowne kwestie.
Ostatnio zmieniony wt 16 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Ayon
Posty: 15
Rejestracja: pn 15 sie, 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ayon »

Roślinki to raz.
Dwa ekwipunek... trochę żałuje, że jednak nie było motywu z ograniczoną przestrzenią przez co dwa razy należałoby się zastanowić co ze sobą zabrać. Z drugiej strony mało było też key itemów (Sprowadzało się to głównie do kluczy), więc przestrzeń w ekwipunku i tak zapychałaby w głównej mierze broń.
Trzy mapa. Szczerze mówiąc wielokrotnie nacinałem się na tym, że próbowałem sobie przypomnieć jak dojść do pomieszczenia na drugim końcu statku, a ta cholerna mapa w 3d bynajmniej mi tego zadania nie ułatwiało. Już wolałbym dobrą starą mapę z re1. Przynajmniej była przejrzysta.

Ale to drobne mankamenty, szczegóły do których mało kto się przyczepi. To już takie moje własne widzimisie ;)
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Brak urozmaicenia potworów, wszystkie są podobne do siebie i w jednym kolorze. Co do większych przeciwników? Jest OK! Huntery i Little Dog, też są fajne, ale ileż można ubijać Ozeee? :) Co do roślinek, to minus dostępną ilość w ekwipunku, bo nie każdy jest wyjadaczem i przechodzi grę z zamkniętymi oczami. :rad2:
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2012 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

mapa nie umiem się w niej odnaleźć, brakuje mi starych residnetowych mapek gdzie [po kliknięciu l2i r2 przeskakiwał mi kolejne piętra...ostatnio obiegałem wszystkie poziomy bo nie umiem dostać się na mostek nie pamiętałem drogi, w efekcie skończyłem z 56minutami zabawy w etapie...

Zmiana broni u nie Jill postaciach, w misji dwóch klaunów jeszcze mi to nie przeszkadzało ale u Chrisa już tak, gdy tylko podszedłem do kontenerka miałem napisy typu "nie czas na to", tak wiec Chris w tej grze jest dla mnie postacią poboczna a główne skrzypce gra tu Jill. Stąd tez rozczarowało mnie brak możliwości w pełni operować innymi fajfusami w grze
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Dla mnie największym rozczarowaniem jest partner. Nie ma z niego żadnego pożytku. Jest bo jest ale jego obecność w niczym nie pomaga. Dobrze, że przynajmniej nie trzeba się o niego martwić bo jest nieśmiertelny :okulary3:
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
DISCOVERY
Posty: 9
Rejestracja: wt 31 sie, 2010
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DISCOVERY »

Mnie coś rozczarowało. Na pewno coś z bosami. Albo było ich za mało, albo nie mutowali, albo oba na raz. Przyzwyczajony przez uniwersum do oglądania wszelakich i przeochydnych mutacji po zakończeniu tego resa czuję niedosyt. Nic nie sprawiłoby mi większej radości niż przeobrażenie chociażby Jack'a Normana. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale chyba wyczuwam tu cenzurę...
Ostatnio zmieniony czw 12 lip, 2012 przez DISCOVERY, łącznie zmieniany 1 raz.
spacery z nożem
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ankieta] Czy jest coś co Was rozczarowało?

Post autor: PSKING »

Lubię tą grę, ukochana sprawiła mi pudełkową edycję na PS4 na święta, dzięki czemu ogrywam ją w najlepszej wersji. Mam wrażenie że lubię tą część bardziej niż powinienem, choć na to raczej związek z RAIDem który ogrywam w kooperacji, wszak od 2015 i ReV2 nie dostaliśmy żadnej sensownej coop'owej przygody w uniwersum(naprawdę liczę na to że Revelations 3 stanie się faktem!). Jak tak dalej pójdzie, to godzinowo najwięcej godzin spędzę właśnie z tą częścią.
Zamierzam skupić się na kampanii, bo RAID to zupełnie inna bajka.
Co mi się nie podobało? Naprawdę wiele mogę wybaczyć tej części przez jej 3DSowy rodowód, zwłaszcza że tak wiele rzeczy robi dobrze, są jednak dwie rzeczy które rzuciły mi się w oczy.
Powrót do Terragrici.
Po cholere? Bo budżet się skończył? Przechodzimy tą samą lokacje, znowu z jednym rodzajem Hunterów, tylko że w drugą stronę. Po tak wielu fajnych rozdziałach jest to zawód totalny, nie ważne co przedstawia on fabularnie.
Walka z wielkim zakażonym.
Tu mam dziwną sytuację. Pamiętam że gdy grałem w to w 2015 r. na PS3, to byłem tą walką zachwycony. Wow, taki gigantyczny przeciwnik, nie spodziewałem się tego, i to z gry na 3DSa? No wow. No i wtedy przychodzi nam wsiąść do helikoptera i strzelać z działka. No wow...
Pierwszy etap jest w porządku. Drugi jest jest...za długi. Nie było by nic złego w tym że on istnieje, gdyby skróciło się go może o połowę, albo i 2/3 czasu. Co za geniusz wpadł na to by strzelanie w wiecznie odrastające ,,macki'' trwało tak potwornie długo? I na PS3, i na PS4 grałem na Normalu.
Teraz coś na siłę. Brak multiplayera w kampanii. Dlaczego go nie uwzględniono?? Nie żeby miało to jakikolwiek związek z handheldem, bo RAID istniał już tam. Nie był bym zły o jego brak, gdyby nie fakt że prze chyba 99% kampanii chodzimy z partnerem właśnie. Co z tego że parę razy się rozdzielają, gdy można by jakoś to rozwiązać? A tak? Zostajemy z kimś kto nawet nie potrafi nas uratować z chwytu maszkary.
.
.
.
Miało nie być Szturmu, ale co mi tam.
Zdecydowanie za duży grind przy trzecim poziomie trudności, dwójka robiła to o niebo lepiej.
Pisząc to i tak mam że 35h na liczniku i będę więcej, więc to tylko uwagi. Gra jest super.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: [Ankieta] Czy jest coś co Was rozczarowało?

Post autor: Arc »

Tryb RAID to taki loot shooter.
Mam ponad 97 godzin w tym trybie i 48 lvl. ale niektóre części do broni są baardzo rzadkie (takie odnawianie się amunicji do magnum czy brak przeładowywania, seria 2 czy 3 strzałów lub opróżnienie całego magazynka za jednym pociągnięciem spustu - z tych to mam po jednym :) Niestety nie mogę upolować części, która zwiększa EXP. Raz grając w co-opa w sieci zauważyłem też że jeden gracz miał 7 naboi do magnum tylko (i miał jeszcze na pewno autoloadera do niego i strzelanie serią) i co chwilę mu się przekręcała tylko ta 7 w magazynku po każdym naciśnięciu spustu.

Mało ludzi już gra od miesiąca dwóch, zostało nas na PS3 z 10 osób może ? Ciągle te same osoby. Pewnie na PS4/XOne jest lepiej, było po 30 zł Revelations w grudniu na ms store xboxa ale nie wyobrażam sobie od nowa tyle tyrać :) Dobrze jak na początku ktoś popchnie człowieka o te parę leveli.

Wiesz PSKING czy można się wymieniać custom partami z innymi użytkownikami? Podziel się jaki masz poziom i ile medali itp.
Ja mam 151 medali, w "Otchłani" 4 poziomy bez rangi "S" :(
I jeszcze jedno pytanie, czy na PS4 jak grasz z kimś to jak przejdzie przez drzwi to gdy Ty naciśniesz zaraz zanim też otwieranie to drzwi się nie zamkną a Twoja postać się wślizguje zaraz za nim? Na PS3 tak jest i minimalnie szybciej to trwa.

I przypadkiem natrafiłem na fajną możliwość, że dzięki stronie oficjalnej można importować części do gry, są losowe ale może coś się trafić fajnego więc warto się logować i zbierać punkty na stronie za które kupimy części i przetransferujemy do gry.

Z broni dobra jest snajperka M40A1 "Zajcew" (na 42 poziomie ma parametry lepsze lub zbliżone niż zwykły odpowiednik z 49) albo G18 "Rzeźnik" - bardzo szybko strzela przy dodatkowych częściach robi sito, wystarczy raz nacisnąć spust i już strzela jeden za drugim bo już ma "wbudowane" strzelanie seriami).


Fabuła kampanii może być za pierwszym razem, klimat dobry tylko ta serialowość psuła wiele.
I z ROZCZAROWAŃ to: początek już na statku, bardzo dobry, jest strasznie, akcja z szybem a później jednak mimo wszystko trochę komedia :P Raymond to już w ogóle persona odjechana ;) ciekawe jak się potoczyły losy dwójki bohaterów z filmiku na końcu w restauracji i tym co mieli bo nigdzie to nie zostało wyjaśnione później.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ankieta] Czy jest coś co Was rozczarowało?

Post autor: PSKING »

Ja jestem fanem japońszczyzny, więc mi postaci z ReV w ogóle nie przeszkadzały. Raymond w ogóle wygląda jak jakiś potencjalny boss z MGSa.

Ja gram z jedną osobą więc różnicy mi nie robi ile gra, ale wiem że statystyk eventów w Re. Net że te liczby oscylują około dwustu.

Jak wymieniać się częściami?
49 lvl, z medalami się pogubiłem już, mam większość rzeczy zaliczonych i tak naprawdę nie wiem ile jeszcze mam zamiar grać, bo kończy mi się kontent z gry.

Gra na bardzo dziwną desynchronizacje której nie pamiętam z PS3, choć pewnie była. Nie psuje to gry, aczkolwiek uznaje to za minus.
Jeśli naprawdę mam pisać w tym temacie co jeszcze rozczarowuje w RAIDzie, to właśnie końcowy build. Jesteś zmuszony używać broń z pełną serią, i częścią która pobiera amunicję z innych broni. Najlepiej żeby to był Magnum. O broniach się nie wypowiem, bo na końcu i tak się rozumie że wszystko opiera się na największych obrażeniach.
Znowu, marudzę bo to temat w którym mamy o tym pisać, ale sama gra jest super, a w tym trybie mam prawie 40h.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: [Ankieta] Czy jest coś co Was rozczarowało?

Post autor: Arc »

Zauważyłem dzisiaj bardzo dziwną rzecz jeśli chodzi o całkowity rozmiar wersji cyfrowych Revelations 1 i 2 na dysku między 7 a 8 generacją. PSKING, Ty ostatnio grasz dużo w pierwsze Revelations na PS4 a i na PS3 oddawałeś się tej przyjemności, dodasz coś od siebie?

REREV /PS3 - 12 GB / XONE - 12.0 GB/ ?!?!?!?! WHAT ?!?!
REREV 2 /PS3 - 8467 MB / XONE - 8.5 GB/

Jak to wytłumaczyć? W jedynkę jeszcze nie grałem ale dwójka ładniej wygląda zdecydowanie, no i płynniej ;) Więc skąd ta zbliżona czy wręcz identyczna jak w jedynce waga?

Spójrzcie na kilka innych porównań Resów gdzie różnice są co wydaje się logiczne:

RE 0 /PS3 - 3998 MB / XONE - 10.7 GB/
RE Remake /PS3 - 7562 MB / XONE - 14.8 GB/
RE 4 /PS3 - 3335 MB / XONE - 10.6 GB/
RE 5 Gold Edition i odpowiednik/PS3 - 7540 MB / XONE - 15.9 GB/
RE 6 /PS3 - 10 GB / XONE - 17.8 GB/

Tutaj już poza RE 6 wszędzie waga plików zalicza co najmniej 100% przyrost.
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [Ankieta] Czy jest coś co Was rozczarowało?

Post autor: Recoil »

Mhm, czyli co cię rozczarowało? :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ankieta] Czy jest coś co Was rozczarowało?

Post autor: PSKING »

Rozmiar go rozczarował😹.
.
.
.
Re Origins zajmuje mi 26.9gb(gry z tego zo wiem zajmują zbliżoną ilość danych), Re4 8.99gb, ReV 18.3gb, do reszty narazie dostępu nie mam, ale masz porównanie.
Żeby nie było, przenieś lepiej tą dyskusje do bardziej pasującego tematu. Np. tego?
viewtopic.php?f=113&t=4082
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations”