Demo - pierwsze wrażenia

Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Demo - pierwsze wrażenia

Post autor: Nemesis US »

Necraria: Temat wydzielony z ogólnego. Dla spójności dodałam cytat w wypowiedzi Maestra

Nie wiem kiedy zdecyduję się na zakup edycji HD. Z jednej strony wychodzi oczekiwane przeze mnie The Last of Us. No chyba, że łyknąć obie...
Ostatnio zmieniony sob 18 maja, 2013 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Dzisiaj miałem okazje zagrać w demo na PC. Musze przyznać że klimat świetny a tryb Inferno... No jest grubo! Na dodatek gra się jedną z moich ulubionych postaci (Jill). :D Nie maiłem okazji zagrać w wersje na 3dsa ale na pewno kupię PC'tową. No i ten cały tryb Raid zapowiada się lepiej niż Merc. :)
Jakim cudem ta gra jest droższa niż RE6?
160zł to trochę dużo jak na PC-tową grę. Szczególnie, gdy jest to konwersja rocznej gry z konsoli przenośnej.

Wie ktoś, czy grę kupioną gdzieś indziej (Cenega pewnie będzie sprzedawać ją taniej) będzie można aktywować na Steamie? Jak to było z RE6?
Wersja pudełkowa 99zł i będzie aktywowana przez Steam a wersja cyfrowa na Steamie drożej ale z bonusami.
Ostatnio zmieniony śr 15 maja, 2013 przez D4rk_Roxas, łącznie zmieniany 4 razy.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Właśnie, dzięki za info o demie, miałem okazję przetestować i.....nie podoba mi się. Jest za krótkie! :) Tak na serio to bardzo mi się spodobało, jest klimat w który szybko się wczułem no i gameplay jest bliższy RE4 niż RE6 - a więc wygodniejszy i to znacznie. Testując Revelations a RE6 to po prostu jak niebo i ziemia, satysfakcja z tak krótkiej rozgrywki była o wiele większa i tylko zachęciła mnie do sprawdzenia pełnej wersji :) Całość prezentuje się świetnie również pod względem audio-video, muzyka od razu wpadła mi w ucho, kojarząc się nieco z RE: Zero. Słowem, przynajmniej częściowo, poczułem się jak za starych dobrych czasów :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Mi demko przypomina RE5, które z początku krytykowałem, a później przekonałem się i zagrywałem się godzinami. Spodobało mi się. Bolą mnie trochę elementy wzięte z ORCa (mi się tak kojarzą - HUD, poruszanie się postaci, automatyczny bieg postaci bez wciśnięcia X czy [] <choć to jest też bolączka RE6>). Może okazać się całkiem grywalne i klimatyczne. Może kupię ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Aha właśnie, testowałem oba tryby sterowania klasyczne i to drugie - i już wiem że klasyczne jest lepsze ;) jak grać w RE to po bożemu a więc stojąc w miejscu podczas strzelania xD Poza tym praca kamery w tym trybie odpowiada mi o wiele bardziej ;)
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Właśnie ukończyłem demko i nasuwa mi się tylko jedno słowo. TRAGEDIA !
Pewnie zostanę skrytykowany, no ale trudno.
Po 1 co mnie zabolało to animacja postaci. Jest tak drewniana, sztywna, niepłynna i nienaturalna że aż się płakać chce. Jill obraca się z kamera po linii prostej jak pal. Animacja oraz dźwięk strzelania są strasznie słabe. Podobała mi się jedynie animacja potworów (ale to potem)
Kolejna rzecz która boli to grafika... od razu widać że jest to gra przeniesiona z innej konsoli a sama Jill ? Jest OBRZYDLIWAAA !! Co oni zrobili z piękna Julią Voth ? Jill V. zafundowała sobie rekonstrukcje twarzy ?? o_O
Co do potworów to według mnie jest to totalne zapożyczenie z SH, jedyne co mi się w nich podobało to Animacja. W ogóle jakoś niewygodnie i nieporęcznie bardzo mi się grało... powinni usprawnić sterowanie i klawiszologie....

3/6 jak na razie
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Rownież obczaiłem demko. Cóż mogę powiedzieć... było bardzo dobrze :rad1:. Klimat świetny, grafa co najmniej dobra, a sama Jill, no cóż wygląd to kwestia subiektywna :rad11:
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Demo nawet spoko. Kamera lekko zbyt blisko ale większej tragedii nie ma. Fajny klimat itd. Jedyny minus to sztywni przeciwnicy. Widać że to Regenerator z inną skórą.
One man forced to seek REVENGE
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Nemesis US pisze:Jak na PC to cena nie powinna ulec zmianie. Na konsolach wychodzi oczywiście drożej. Trochę za dużo jak na tytuł sprzed prawie półtora roku z 3DS, bez efektu 3D choćby na PS3.
Tego nigdzie nie było, ale pewności nie masz, czy w grze nie będzie efektu 3D, dla posiadaczy odpowiednich telewizorów, jak choćby w grach Gran Turismo czy Mortal Kombat. Szansa minimalna, ale zawsze może być zaskoczenie.

Wracając do demka- mnie rozczarowało. Na plus, klimat, chodząc po tych pomieszczeniach czuć atmosferę niepokoju, i oczekiwania na potwory. Muzyka tylko potęguje te doznania, aczkolwiek ogólnie z dźwiękami mogłoby być lepiej.

Teraz minusy:
- za krótkie! Wprawny gracz, nie walcząc z przeciwnikami, przebiegnie te demo w 3 minuty, porównując demo RE6, gdzie były fragmenty trzech kampanii, wypada naprawde blado.
- sterowanie- o ile tryb strzelanki w ogólnie nie był brany pod uwagę, całkowicie nieintuicyjne jak na RE, tak klasyczny tryb sterowania, owszem, nawet dawał radę, ale te obracanie sie postaci jest straszne :/
- bieganie... czy to, co postać robi, można nazwać bieganiem? Nieco szybsze poruszanie nogami, ale jednak wciąż za wolno, do samego pomysłu zaczerpniętego z RE ORC i 6 nie ma co sie przywalić, bo bądźmy szczerzy, to troche archaiczne, wciskać przycisk by zmusić do biegu, lepiej po prostu wychylić gałkę do przodu...
- te ustrojstwo, do skanowania pomieszczen itp. Moim zdaniem całkowicie nietrafiony pomysł, bo za każym razem, jak tylko wchodzimy do pomieszczenia, zabijemy kogoś itp. powinno się skanować, co zajmuje w cholerę czasu.

Ogólnie przeciwnicy tacy bardziej z SH niż z RE, no ale cóż, trzeba coś zmienić, nie można ciągle jechać na jednym schemacie, zresztą nie odstają jakoś od tego, do czego jesteśmy przyzyczajeni. Sama grafika też nie wypada źle, ale ogólnie, demko oceniam dosyć nisko, mam tylko nadzieję, że rozgrywka (w sensie wydarzenia w grze, nie samo chodzenie i strzelanie) oraz fabuła zrekompensują mi kasę wydaną na tę grę.
Ostatnio zmieniony sob 18 maja, 2013 przez Maestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Pograłem w demko(PC) gra się dziwnie łatwo, gra się nie bardzo rożni od tej z 3ds grafika lekko dopieszczona, ale wciąż widać że to konwersja 3ds. Ikony wyglądają brzydko, mapka paskuda nadal taka pozostaje, łapki w tych samych miejscach jednym słowem będzie można pograć na dużym ekranie. szkoda że nie dali kasyna tam można naprawdę się wystraszyć pił Scagdeada, matko jak to ucieka się przed tym jego ostrzem, mała chwila nie uwagi i już oglądamy akcje aka odpiłowywanie głowy Leona z RE 4. Uwielbiam ten klimacik kiedy pierwszy raz słyszymy nawoływanie w radiu mi na pewno szkoda by kupić tę grę i na PC
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Widm0
Posty: 6
Rejestracja: pt 13 wrz, 2013
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Widm0 »

Gralem w demko na pc a pozniej sciagnolem na xboxa. Wrazenia w sumie pozytywne, zawiedziony jestem potworami, przypominaly mi monstra z silent hill 2-3 (a wlasnie stworki byly jak dla mnie najslabszym ogniwem tej gry). Jednak napewno skusze sie na pelna wersje ale na xboxa.
Resident Evil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations”