RE: Revelations 2

PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE: Revelations 2

Post autor: PSKING »

Uważam że ReV2 to dobra gra. Jednakowoż jeśliby zrobić listę wszystkich Re które są dobre(bez Survival, ORC, Umbrella Corps), to ReV2 byłoby gdzieś na dole. Szóstka to inna historia.
Zrobiłeś błąd grając na Vicie, po screenie widziałem że to jakaś straszna wersja. Ta gra nawet na PS4 Pro nie prezentowała się za dobrze, gra graficznie zestarzała się gorzej niż Re5(wystarczy porównać z remasterami lub wersją PC). Jeśli chodzi o rozgrywkę, to niczym Re0, jest inna. Re6 miało BARDZO dużo problemów, ale sterowanie i walka jednak wypadają lepiej. To jest poprawnie zrobiona gra i choć nie jestem fanem ocen liczbowych, to jednak te 7+ dla tej odsłony są dosyć trafne. Wielki plus za co-opa, bez niego nie wiem jakbym podszedł do tej gry.
Morricorne
Posty: 19
Rejestracja: śr 17 kwie, 2019
Lokalizacja: Łódź

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Morricorne »

PSKING pisze: śr 18 lis, 2020 Uważam że ReV2 to dobra gra. Jednakowoż jeśliby zrobić listę wszystkich Re które są dobre(bez Survival, ORC, Umbrella Corps), to ReV2 byłoby gdzieś na dole. Szóstka to inna historia.
Zrobiłeś błąd grając na Vicie, po screenie widziałem że to jakaś straszna wersja. Ta gra nawet na PS4 Pro nie prezentowała się za dobrze, gra graficznie zestarzała się gorzej niż Re5(wystarczy porównać z remasterami lub wersją PC). Jeśli chodzi o rozgrywkę, to niczym Re0, jest inna. Re6 miało BARDZO dużo problemów, ale sterowanie i walka jednak wypadają lepiej. To jest poprawnie zrobiona gra i choć nie jestem fanem ocen liczbowych, to jednak te 7+ dla tej odsłony są dosyć trafne. Wielki plus za co-opa, bez niego nie wiem jakbym podszedł do tej gry.
Nie mam innego sprzętu niż vita na który wyszła ta część żeby ograć. Także zostaje mi grać na vicie póki co.
Doszedłem do tego samego momentu co w 2018 i zaciąłem się. Mianowicie czekanie na windę w 4 chapterze i walka z potworami. Ten cały Dhurlga to jest masakra jakaś przy tych spadkach FPS na vicie.
Ale nie odpuszczę. Muszę skończyć tą część. Bo wszystkie części z Nintendo Wii już ukończyłem.
A co Resident Evil 6. Grałem w to ma ps3. No w porównaniu do Revelations 2 to bardzo dobrze wykonana gra. Zero spadków FPS itp. Przyjemnie się w to grało.
Trzeba będzie jakoś zęby zacisnąć i to Revelations 2 ukończyć.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE: Revelations 2

Post autor: PSKING »

Ja pierwotnie w Re6 grałem na 360,potem na PS4 Pro.
Wiesz, ja jestem jednym z tych ludzi co uważają że płynność ma znaczenie. Co tam 30 a 60, skaczące FPSy to najgorsze co może być. Złapałem się ostatnio na tym że jak przejrzałem ogrywa e przeze mnie gry na PS4 to najwięcej frajdy podświadomie sprawiają mi te płynne. Komfort potrafi upiększyć wrażenia z grą.
Uważam ReV2 za dobry tytuł, ale bieda wersja z taką oprawa i optymalizacją musi ten tytuł zwyczajnie pogarszać. Prawie wszystkie tytuły Re mogły się pochwalić optynalizacją, więc gdy zagrasz w jakiś co tak działa, to wrażenia mogą być troszeczke gorsze. ReV2 nie broni się też jakimś wybitnym gameplayem jak druga trylogia, ani nie ma na tyle powolnej rozgrywki jak klasyki aby tego nie odczuć.
Nie wiem też na jakim etapie gry jesteś, nie chce nic spoilerować, ale jeśli ktoś jest fanem Claire to tą część może łatwo przekreślić. Postać Moiry jest napisana bardzo dobrze, relacja Barrego z dziewczynką jest ok. Claire za to...zniszczono jej charakter z części poprzednich i zrobiono z niej totalną idiotke.
Rozumiem że ta część może się komuś nie podobać, w takiej wersji szczególnie.
Rada na przyszłość, czasem warto poczekać, nawet bardzo długo, niż grać w gorszą edycję.
Morricorne
Posty: 19
Rejestracja: śr 17 kwie, 2019
Lokalizacja: Łódź

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Morricorne »

Gra skończona. Mam mieszane uczucia co do tej części. Gdyby nie te spadki FPS, które skutecznie uniemożliwiają normalne komfortowe granie. To gra byłaby dobra. Obecnie oceniam ją na tylko dostatecznie. Tego kto dopuścił do sprzedaży tak niedorobiony produkt Capcom powinien wywalić na zbity pysk. Momentami odechciewało się grać i żałowałem że w ogóle ta część wyszła na PS VITA. W takim stanie mogli sobie darować wypuszczenie tej gry w ogóle.
Nawet głupie Borderlands 2 z vity. Które również przycina chodzi znacznie szybciej i stabilniej.
Wczoraj grałem chwilę w tryb raid. Też zauważalne są spowolnienia. A szczytem wszystkiego był krytyczny błąd który wyskoczył podczas ostrej akcji grając Hunkiem. Wywaliło mnie z gry po prostu. Ręce mi opadły. Zakończyłem dalsze granie w tą część.
Sama gra i pomysł było by ok. Tylko to niechlujne wykonanie.
Dobra to tyle z mojej strony. Żeby więcej offtopu nie robić.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE: Revelations 2

Post autor: PSKING »

W trybie Raid można spędzić wiele dobrych godzin z partnerem do gry. Radził bym pograć na...no nie wiem, jakiejkolwiek innej platformie(oczywiście z wykluczeniem słabego PC)? Po tych koszmarnych przeżyciach teraz gra będzie ci się wydawać lepsza niż jest. No i zawsze jest drugie zakończenie.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Szakal »

Nadrabiania zaległości ciąg dalszy. Byłem dość sceptycznie nastawiony do tej odsłony serii, ze względu na nielubiany przeze mnie tryb kooperacji, dlatego jest to moje pierwsze podejście do tej gry. Aktualnie przechodzę drugi epizod Barrym. I jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Klimat, wygląd przeciwników, crafting, ataki z zaskoczenia. To wszystko sprawia, że gra się świetnie. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to właśnie do grania jednocześnie dwoma postaciami na jeden scenariusz. Ale przynajmniej Moira i Natalia to nie Ashley z RE4. Ta pierwsza potrafi przywalić łomem i dobić powalonego przeciwnika, ta druga potrafi wykrywać wrogów przez ściany, przez co łatwiej jest zajść ich od tyłu i wykończyć z zaskoczenia. Jednak nie rozumiem co Capcomowi strzeliło do głowy, żeby tylko słabsza z postaci mogła wykrywać ukryte przedmioty? Nie ma to żadnego sensu i ciągłe przeskakiwanie między postaciami irytuje. Choć już trochę się nauczyłem i teraz eksploracje terenu robię tylko Moirą/Natalią, a kiedy wykrywam niebezpieczeństwo szybko przełączam się na Claire/Barrego.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Arc »

Kilka dni temu po przeczytaniu postów szakala też zacząłem na luźno przechodzić tą odsłone kolejny już raz, teraz dużo smaczków widzę, np. na początku drugiego epizodu jest filmik jak uciekają Gabe i Pedro do tej chatki i ten pierwszy krzyczy do drugiego "zupełnie jak w Kijuju!" - a to miejsce z RE5 :D
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE: Revelations 2

Post autor: PSKING »

Dla mnie ReV2 jest okropne solo. Irytujące, nie gra się dwiema postaciami tak dobrze jak w Re0. Mimo wszystko doceniam jak ta gra jest napisana. Jest ona brakującym elementem przed bardzo filmowymi Re7 czy Re2. Też uważasz iż Claire w tej części jest głupią dzidą której postać została zrujnowana? Bardziej ją obchodziła zawartość krocza Neila niż cokolwiek, W TYM DZIEWCZYNKA! W coopie gra się super, jako Moira i dziewczynka to zupełnie inny rodzaj zabawy. W coopie jest super.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Szakal »

Też uważasz iż Claire w tej części jest głupią dzidą
Nie. Wcale tak nie uważam i nie wiem czemu masz takie zdanie. Owszem głupio zaufała niewłaściwemu facetowi, ale nie zauważyłem aby miała wyj... na wszystko.
Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE: Revelations 2

Post autor: PSKING »

A więc tłumaczę.
Mam o niej niesamowicie złe zdanie w tej części. Gra była napisana...no dość dobrze, zwłaszcza w porównaniu do poprzedniej gry, czyli Resident Evil 6.
Claire za to...była intencjonalnie napisana jako ktoś, kto bezmyślnie podąża za facetem. Cały czas, niezależnie od kłopotów, wypytywała tylko o Neila. Mimo że było widać iż coś jest nie tak z jego opaską, ona to totalnie zlała, mimo że Moira dawała jej celne argumenty. Chyba nawet ją to irytowało. Gry zniknęła dziewczynka, ona mówiła o tym żeby tylko Neil był ok. Przy czym znowu, Moira zapytała, a co z dziewczynką?
Cały charakter Claire, nie ważne w jakich sytuacjach, nie pasował mi tu do niej. Głupie komentarze w trakcie gry, czy to że nie miała podejścia do dziecka, mimo że w grach było jasno powiedziane, że nie tylko znała Shery w Re2, ale przez następne lata była jak jej opiekun, przy czym chciała zostać nim prawnie. Tu zaczęła się drzeć na Natalie bo miała pytania...
Dla mnie totalnie spartaczono postać Claire, zniszczono to jak się na nią patrzyło po poprzednich częściach(a nawet filmie). Gdy na samym końcu, pojawiła się w helikopterze jako sniper, to przez to jak irytującą i durna była przez całą grę, czułem tylko zażenowanie i to że na siłę chce się uczynić jej postać cool.
Wspominana już Moira, Natalia, Barry i nawet Eugeny w dodatku są napisani lepiej. Nie ma tu dla mnie usprawiedliwienia dla jej postaci. Wraz ze zmianą głosu, zmieniono ją samą.
Dobrym porównaniem jest Re2, gdzie mimo iż uważam ją za nijaką, wypada o niebo lepiej od swojej wersji z Revelations 2. Zobaczymy co z nią zrobią w Infinite Darkness.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Szakal »

Czy aż tak bardzo zmieniono jej charakter? Dla mnie zachowywała się jak typowy dorosły. Dało się napisać jej postać lepiej, ale też nie było tragedii.
Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE: Revelations 2

Post autor: PSKING »

Dla mnie było ją znieść trudniej niż kogokolwiek. Byłoby to w porządku, gdyby to była inna postać. Nie widzieliśmy kiedy się zmieniła w kogoś takiego, dla mnie to inna osoba i wypada to słabo.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Szakal »

Hmm, Claire nie jest już tą samą uroczą dziewczyną co w RE2, czy RE CV X. Jest dojrzalsza i poważniejsza, a co za tym idzie bardziej...drętwa :P . Ale takie jest dorastanie :P .
Ps. Za chwilę zrobi się z niej fajny milf :D .
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Recoil »

Rzeczywiście Claire ma fioła na punkcie tego całego Nila, czy jak mu tam. Jak pisałem w innym temacie, grę mam rozciągniętą na blisko 6 lat więc nawet nie wiem kim on jest. Ot, gram sobie w Residenta niby, a tu mi Claire płacze za jakimś randomowym kolesiem i stęka o nim co drugi dialog... Dziwne to to.

Swoją drogą od RE6 postacie strasznie się skaszaniły (5 tu nie liczę bo mało kto tam jest, a ci co są to ich zachowanie jest całkiem nieźle umotywowane). Już w CV :/ Claire była jakaś dziwna, ale to co zrobili z nią w filmach animowanych i Revelations 2 to porażka. To samo Leon. Nagle wszystkie postacie w uniwersum są mega kozakami należącymi do elitarnej półamatorskiej organizacji ratującej świat na pełny etat. Ewolucja Leona z RE2 do RE4 była, dla mnie przynajmniej, nazwijmy to "urocza". Mam słabość do kiczowatych, przerysowanych postaci rodem z kina akcji lat 80., i w RE4 sprawdziło się to wyśmienicie. Potem Leon usiadł na kiju od szczotki i od tej pory nie da się go słuchać/oglądać/grać... Konwencja tych absurdalnych scen akcji z jednoczesnym brakiem dystansu (wszystko tam takie poważne) jest mega słabe.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: RE: Revelations 2

Post autor: Szakal »

Ehm, z fabuły odniosłem wrażenie, że znała się z Neilem już dość długo i to poprzez niego zaangażowała się w Terrasave. Dlatego jej zachowanie mnie tak nie raziło.
Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: RE: Revelations 2

Post autor: PSKING »

Nie zgodzę się że wszystkim z Recoilem, ale przynajmniej ktoś widzi wady u niej nawet bardziej niż ja. Irytują mnie takie postaci. To nie jest kwestia są jej gry, bo biorąc pod uwagę choćby Barrego jako druga stronę medalu(druga główna postać) to wypada on świetnie w roli tatuśka w dojrzałym wieku. Revelations 2 nawet pozwala lepiej spojrzeć na jego motywację z Re1(Remake), które przecież pod względem dialogów i postaci było okropnie napisane. Co najwyżej można było polubić Barrego bo był zabawny. Tak, mowa tu o Re1 Remake.

Claire to po prostu wku... postać. Zepsuta w stosunku do innych iteracji. Choć przez ogrywanie Re7 przyznaje, zajmuje drugie miejsce.
Mia to najbardziej irytującą postać w serii, której szczerze nie znoszę gdy jest na ekranie.

Recoil: Serio? Bardziej niż Steve? :smiech3:

Nawiązując jeszcze do postu Recoila. Wiem że seria Re od zawsze stoi kobiecymi bohaterkami równie mocno co męskimi. Wiem że praktycznie każdy fan ma jakąś ulubioną kobiecą postać. Problem w tym, że o ile ja lubię kilka bohaterek z gier, tak nie mogę powiedzieć że jakoś specjalnie lubię którakolwiek z tych z Re. Lubiłem gry i wydarzenia w których były, ale nie same bohaterki. Jeśli o mężczyznach mowa to tutaj problemu brak. Lubię Barrego, Chrisa, Leona, Weskera, Carlosa i tak jeszcze z dziesięć przykładów, choć nie były by to wszystkie. A u kobiet? Sheva była ok. Fajnie jakby wróciła bo może rozwinięto by jej charakter. Jakieś przykłady z tych lepiej napisanych części? W Re7 Mii nienawidzę, Zoe jest tam epizodycznie, w Re2 Ada nie istnieje bez połączenia z postacią Leona, Claire była maksymalnie nijaka(ok, tu się zgodzę, jedyną jej cechą miało być to że jest badassem...jakże interesujące). W Re3 Jill niby była ok, ale to Carlos skradł calutkie show. Chyba tylko naprawdę Moira była naprawdę dobrze napisana i to o niej mam najlepsze zdanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations 2”