RE: Revelations 2

Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

I wszystko wiadomo.
http://www.push-start.co.uk/all/platfor ... rton-more/

- główna postać: Claire Redfield; postać pomocnicza: Moira Burton - jedna z córek Barry'ego;
- single-player bądź co-op
- styl gry Claire jest bardziej skupiony na walce, podczas gdy Moira głównie skupia się na dostarczaniu Claire ziółek, pomagania latarką i ogólny support
- śmierć Claire kończy grę; zadaniem Moiry jest utrzymać Claire przy życiu
- gra ma miejsce na opuszczonej wyspie, która służy za więzenie
- gra zaczyna się w chwili, gdy Claire i Moira budzą się po tym, jak zostają uprowadzone
- rozgrywka ma miejsce pomiędzy wydarzeniami z RE5 a RE6
- rozgrywka skupiona bardziej na "survivor-horror" (czyli bardziej RE Rev, niż RE5/6)
- uwagi fanów miały wielki wpływ na proces tworzenia Rev2; gra ma jednak też zaskakiwać;
- nowy typ przeciwnika: "Afflicted" ("cierpiący") - wygląda jak zombie, ale jest czymś innym;
- "Afflicted" są szybkie i mogą zadać postaciom olbrzymie obrażenia; sprawi to, że gracz będzie musiał decydować czy chce się z nimi walczyć wprost, zakraść się do nich i powalić z zaskoczenia czy też uciec, oszczędzając tym samym amunicję
- na PS4/XOne oraz PC gra ma chodzić w 1080p@60fps
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Mr_Zombie pisze:I wszystko wiadomo.


- styl gry Claire jest bardziej skupiony na walce, podczas gdy Moira głównie skupia się na dostarczaniu Claire ziółek, pomagania latarką i ogólny support
- śmierć Claire kończy grę; zadaniem Moiry jest utrzymać Claire przy życiu
W sumie to po co taka postać, której zadaniem będzie dostarczanie ziółek ? To jest trochę śmieszne, już by lepiej dowcipy opowiadała :smut8:
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

I takie newsy rozumiem :) jest na co czekac na ps4 :) jest jeszcze druga córk barrego (epilog z re3) , ciekawe czynsie pojawi o niej wzmianka
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Wszystko ładnie pięknie, cieszę sie iż wraca typowy sh ale odstrasza mnie design postaci. Claire jest straszna jak noc listopadowa bez gwiazd :szok6:
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Finka pisze: W sumie to po co taka postać, której zadaniem będzie dostarczanie ziółek ? To jest trochę śmieszne, już by lepiej dowcipy opowiadała :smut8:
Przypuszczam, że w praktyce wyjdzie to lepiej, niż w teorii. Capcom kiedyś mówił, że tworząc kolejnego RE zwraca uwagę na wówczas popularne gry: Tomb Raider oraz The Last Of Us. Claire i Moira to chyba właśnie odpowiedź na Joela i Ellie z TLoU.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Kiedy tylko zobaczyłem Moirę pomyślałem: "O cholera, Capcom chce mieć swoją wersję Ellie z Last of Us" :P ale szczerze? to i tak lepsze rozwiązanie niż dawanie nam do pomocy uzbrojonego po zęby pomagiera jak to się zaczęło od RE5 i w przód, wstęp do fabuły, zalatuje Code Veronica'ą co jak dla mnie jest plusem - kurde dawno nie grałem...w każdym razie newsy są....miłe dla ucha co wyjdzie z tych obietnic zobaczymy, oby tylko Capcom nie zaspoilował całej gry trailerach jak to ma w zwyczaju ;)

Zapomniałem też wspomnieć że miło usłyszeć że wreszcie to paniom przyjdzie grać pierwsze skrzypce i że w choć jednej grze odsunęli Chrisa i Leona ;) wiem, wiem w pierwszym Revelations centralną postacią była Jill....ale Chris też tam był :P
Ostatnio zmieniony ndz 07 wrz, 2014 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

A to czasem nie było mówione, że akcja R2 ma się rozgrywać również poza wyspą? Nie zdziwiłbym się, gdyby Leon też dostał swoje 5 minut, tak jak Chris w poprzedniej części. Claire będzie zasuwać po wyspie niczym Jill na Zenobii (i to będzie główne miejsce akcji), a pozostałe postacie dostaną osobne sekcje w innych miejscach.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Jeśli chodzi o trailer.
Nie jestem pewna czy ktoś zwrócił uwagę na końcówkę filmiku, w której mała dziewczynka wskazywała palcem na jednego z mężczyzn.
Coś podejrzewam, że to może być osoba odpowiedzialna za to co się stało na przyjęciu.
https://www.youtube.com/watch?v=BMko669sBW0
1:37
Ostatnio zmieniony ndz 07 wrz, 2014 przez Sas, łącznie zmieniany 1 raz.
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Zombiak? :P Ja tam węszę grubszą aferę, a główny mąciciel zapewne zmutuje się na końcu w coś większego :rad6:
Awatar użytkownika
DeeAy
Posty: 69
Rejestracja: sob 25 sie, 2012
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: DeeAy »

Mnie osobiście nowy wygląd Claire się podoba ale znając Capcom i fakt że tytuł jest wciaż w fazie produkcji to może to ulec zmianie. Wydaje mi się też że w pewnym etapie gry spotkamy Barry'ego.
Ostatnio zmieniony pn 08 wrz, 2014 przez DeeAy, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Świetne wieści! Claire nie było tak długo... A wykorzystanie córeczki Burtona, ciekawe, oby i on sam się pojawił. Co do nowego wyglądu Claire, to jest ok. Takowe zmiany są raczej oczywiste i ogólnie ważne, aby miało się wrażenie grania nią, a nie nową postacią.
Awatar użytkownika
Przem723
Posty: 39
Rejestracja: wt 07 sie, 2012
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Przem723 »

Fajnie brzmią zapowiedzi Capcom'u.

Ze screen'ów odrobinę zalatuje mi Silent Hill'em , ale to z pewnością pójdzie na plus.
Z Moirą to , jak dla mnie trochę na siłę , ale mam nadzieję , że chociaż jej wątek będzie przedstawiony w miarę sensownie
(np. Chris po ucieczce z Antarktydy zostawia Claire pod opieką swojego starego kompana - Barry'ego , a ona z kolei później zajmuje się Moirą itd.).

Żyję w wierze , iż dostaniemy w grze jakieś tradycyjne pukawki , a nie takie szturmowce z RE5 , przydałaby się także w końcu klimatyczna , zapadającą w pamięć oprawa muzyczna
i lokacje , których połowy nie zapomnę po kilkukrotnym przejściu gry , jak to miałem z RE4 (pewnie ze względu na jednorazową wizytę w nich).

Szczerze trzymam kciuki za twórców nowej część Resident Evil , aby nie schrzanili sprawy , a dali coś przebijającego Revelations 1 i dorównującego starym Resom (takie marzenie , ot co).
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Mr Zombie ma nosa do nowinek residentowych Obrazek , z ciekawości zajrzałem jak zrelacjonowano sprawe w innych witrynach, ale chyba tylko na tym Push Starcie jest rzeczony artykuł z Gamesmastera zrelacjonowany w najbardziej detaliczny i konkretny sposób.

Trochę szkoda, że (mniemając po umiejscowieniu akcji pomiędzy piątką a szóstką) raczej nie ma co liczyć na nawiązanie do jakichś otwartych wątków z pierwszego Revelations.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

kal3jdoskop pisze:Mr Zombie ma nosa do nowinek residentowych
Mam dobre źródła :P

Trochę dodatkowych informacji odnośnie co-op'a:
- grając w single-player można w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy Claire a Moirą
- Moira jest zawsze nietykalna, niezależnie od tego, czy jest sterowana przez gracza, czy przez AI
- twórcy nazywają to "assistive co-op" - głównym bohaterem jest Claire zaś Moira pełni tylko i wyłącznie rolę pomocniczą
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Zauważyliście że Claire zawsze towarzyszy jakieś dziecko ?? Czy to w RE2 czy w filmie, teraz tu... Zrobili z niej niańkę wszystkich potrzebujących :D

Po zobaczeniu tego screena się przeżegnałem
SCREEN
Zastanawia mnie kiedy to ludzie odpowiedzialny za design stracili umiejętność tworzenia postaci kobiet. Najpierw z Jill zrobili potwora, który wygląda jak nadmuchana mamuśka z Beverly Hills, teraz Claire wygląda jakby miała pomiędzy nogami to co Konczita Kiełbasa...

" Claire looks like tobey maguire." buhahahaha :D
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Moira nie jest dzieckiem ;)
Od 1996, gdzie już miała jakieś 6-7 lat, minęło 18 lat. Oznacza to, że teraz ma coś koło 25 lat. To już raczej nie podchodzi pod "dziecko" :P

Odnośnie samej gry, z profilu RE na Facebooku:
Evolving the episodic chapter set-up of the original Resident Evil Revelations, Resident Evil Revelations 2 will initially release as a weekly series of episodic downloads. Each of the four episodes features hours of terrifying gameplay ending with dramatic cliff-hangers that leave players fully engrossed and anticipating the next twist in the gripping horror story. A digital download option of the Complete Season will also be available to ensure fans can get each episode as it rolls out, and a retail disc version will arrive following the final episode. Both the disc version and Complete Season will include additional game content, which will be detailed in the coming weeks and months. With the variety of options available, Resident Evil fans will have more choices available to them than ever before.

Resident Evil Revelations 2 will be available in 4 downloadable episodes priced at €5.99/$5.99 per episode. A digital download of the Complete Season will be made available for €24.99/$24.99 and a retail boxed version will follow (pricing dependent to the specific retailer).
Tłum: gra zostanie podzielona na 4 epizody, €5.99/$5.99 każdy (to dobry moment na to, by się wkurzać na przelicznik 1$ = 1€) bądź €24.99/$24.99 za cały "sezon". Epizody będą wydawane co tydzień. Każdy z epizodów zawiera "godziny" rozgrywki i kończy się clif-hangerem. Gdy wyjdą już wszystkie epizody, zostanie wypuszczona wersja pudełkowa.

Cały sezon oraz wersja pudełkowa gry będzie zawierała "dodatkową zawartość", która zostanie określona w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 309&type=1

EDIT: Obrazek
Wersja pudełkowa będzie kosztować $39.99.


Screenshoty (jakby ktoś nie miał FB):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

EDIT2:
Trochę więcej informacji.
http://www.capcom-unity.com/brelston/bl ... elations-2

EDIT3:
Plus jeszcze okładka z artworkiem:
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 10 wrz, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jednocześnie korci aby być na bieżąco ale z drugiej strony zawsze nowego residenta chciałem mieć na półce więc może się wstrzymam :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Gra wydawana epizodycznie...hurra....
Capcom, Capcom, Capcom...oczywiście że musiała się pojawić jakaś łyżka dziegciu. Nigdy nie byłem i chyba nie będę fanem idei wydawania gier w epizodach. To nie komiksy czy seriale które mogą się ciągnąć w nieskończoność i najczęściej (poza paroma wyjątkami) nie posiadają z góry założonego końca. Ale trudno, jeśli gra okaże się dobra poczekam na wersję fizyczną w rozsądnej do tego cenie. Nie pali się.

Co do screenów, mi się podobają, nie wiem dlaczego na okładce tego czasopisma są tam widoczne pazury Wolverine'a próbujące poszatkować Claire i nie do końca wiem czemu Moira ubiera się jak, ahem, prostytutka, ale poza tym spoko, bardzo podoba mi się otoczenie w którym rozgrywa się gra, czekam tylko na screeny z obowiązkowego etapu w "sekretnym" laboratorium ;)
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Niezły zwiastun :rad10: Jest klimat, jest moc :rad11: Co do wyglądu Claire, to nie uważam, że jest jakoś mocno źle, co prawda na zdjęciu wyżej nie jest zbyt zachęcająca, to już na trailerze jest fajnie i widać, że to ona. Co do podziału na epizody, to z jednej strony fajnie, ale z drugiej strony płytka musowo musi być.

PS: Wczoraj na ps3 zakupiłem za 63 zł trylogię RE i wiecie co... warto było :rad6:
Ostatnio zmieniony czw 11 wrz, 2014 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations 2”