RE: Revelations 2

Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

RE: Revelations 2

Post autor: Jedu Alomar »

Nie wiem czy ktoś o tym pisał czy nie ;)
KLIK
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Myślę, że Revelations ponownie pójdzie bardziej w klimaty RE i tym samym dostaniemy coś lepszego od RE7. Więc jestem na tak.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Na początku każdy sądził, że to fake, ale chyba niektóre osoby zmieniły zdanie. Jeśli Capcom zaserwuje jakieś informacje, screeny, trailer, to szykuje się nowa rozwałka w Raid Mode! :D
Ostatnio zmieniony czw 21 sie, 2014 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AmOn
Posty: 92
Rejestracja: ndz 13 paź, 2013
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: AmOn »

Też myślę, że R2 pójdzie w klimat RE i będzie lepszą produkcją o RE7 chyba, że jednak coś się zmieni w kwestii tworzenia serii przez Capcom, ale w to wątpię.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Sądzę, że kontynuowanie wątku z RE:R to najrozsądniejsza decyzja jaką
CAPCOM może podjąć. Jakby nie patrzeć, RE to jednak gra w której ciągle
przewija się motyw broni biologicznej, która musi mieć swoich nabywców.
Strasznie mi się podobało, że w końcu wykorzystali motyw terroryzmu,
w przypadku ataku Veltro na Terragrigie.
Oby tak dalej.
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nowa zajawka :

http://m.ppe.pl/news-30672-nowy_residen ... sony_.html. Gra na razie jest zapowiedziana na ps4
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
AmOn
Posty: 92
Rejestracja: ndz 13 paź, 2013
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: AmOn »

A tutaj już piszą, że gra ukaże się na wszystkich wiodących platformach. http://www.gram.pl/news/2014/09/01/resi ... roku.shtml
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Na pewno na wszystkie platformy się ukarze bo na tej stronce piszą że na wszystkie, niestety niewiele informacji na razie podają. Szkoda ze nie chcą kontynuować wątków z revelations odcinając się od jill i chrisa mogli by polecieć po tych dwóch pajacach Raymondzie i Jess...
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na zwiastunie widać kilka smaczków ukrytych:

1. Na obrazie statek queen zenobia
2. Na koszulce białej napis "terra save"

Czyli jakieś nawiązania do pierwszej części są :okulary3:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

teaser jak na razie hmm...całkiem kreatywny. Dawno już nie użyłem tego słowa o czymkolwiek związanego z Capcomem. Mam tylko nadzieję że nie będzie on wprowadzał w błąd względem samej gry :P mam też nadzieję że muzyka będzie w podobnej tonacji co w teaser'rze, dobrze buduje nastrój, w tą stronę powinni iść. Co do nawiązań do innych części? nie bardzo mnie obchodzą biorąc pod uwagę jak bardzo rozwinęło się uniwersum RE, wolałbym by fabuła miała zgrabny zamknięty charakter aniżeli niepotrzebnie nawiązywała do różnych postaci czy motywów wspomnianych gdzieś, kiedyś tam. Najważniejsze aspekty to przede wszystkim udany gameplay i horrorowy klimat.
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Ale skoro będziemy mieli nowych bohaterów, to będzie tak jakby Outbreak 3 :rad10:
molte volte
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Oficjalna strona: http://www.capcom.co.jp/rev2/en/index.html
Potwierdzone platformy: PS4, PS3, X360, XOne, PC
W tle wyspa, morze...

Teaser z aforyzmem z Franza Kafki:
https://www.youtube.com/watch?v=v29UxMF6bzU

Znalazłem w necie wersję oryginalną oraz dwa inne tłumaczenia (http://zurauaphorisms.blogspot.com/2011 ... y-six.html), ale nie mogę znaleźć wersji polskiej. :/

Ze smaczków z teasera:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwa pierwsze z czarno-białego teasera: wnętrze statku; trzeci obrazek z teasera z Kafką: statek pasażerski stacjonujący niedaleko wyspy.

Obrazek
Cień w tle: Claire?

Obrazek
Barry?

Obrazek
Rachel?

Plus to, co już napisał Wesker: TerraSave - czyli organizacja, do której należy Claire w Degeneration;

Postaci "Rachel" oraz "Barry'ego" nie mają na ręku kolorowych bransoletek, które mają wszyscy inni pasażerowie (zamienieni później w zombie).
kamil12697 pisze:Ale skoro będziemy mieli nowych bohaterów, to będzie tak jakby Outbreak 3 :rad10:
Jeżeli potwierdzą się informacje od News Bota (jeszcze sprzed E3), to mają być trzy postaci: dwie stare, które występowały już we wcześniejszych grach (ale miały długą przerwę), oraz jedną, której nie spotkaliśmy w grze osobiście (przewinęła się gdzieś w tle). Na chwilę obecną ludzie spekulują, że ma to być Claire i Barry (patrz wyżej).
Ostatnio zmieniony pn 01 wrz, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Hmm, wydają Revelations 2 i Remaster Remake mniej więcej w tym samym czasie, może właśnie dlatego że jakaś z postaci z Re1 ma się pojawić właśnie w fabule Revelations 2.
Awatar użytkownika
DeeAy
Posty: 69
Rejestracja: sob 25 sie, 2012
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: DeeAy »

A kiedy jest TGS ? Bo ponoć mają tam ujawnić więcej informacji.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

18-21 września.

Dodatkowo w tym (albo w przyszłym) tygodniu w Famitsu ma się pojawić artykuł dotyczący Rev2:

Obrazek
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Znów będą zombie!! Piękna wiadomość :rad1:. Ciekawe kim nam pójdzie pokierować???

PS: Można by tym newsem walnąć na główną stronę. Jej ostanie info jest sprzed ponad pół roku...!!

W nowej odsłonie RE zawitamy na wyspę: http://www.ppe.pl/news-30756-w_resident ... tions.html
Ostatnio zmieniony czw 04 wrz, 2014 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Info z Famitsu: http://www.siliconera.com/2014/09/03/re ... irst-game/

Nie ma szału, jeżeli chodzi o informacje.

W skrócie:
- grę tworzą ludzie odpowiedzialni za Revelations
- producent: Machisaka Kawata
- reżyser: Yasuhiro Anba
- bransoletki widoczne na teaserze są "najistotniejszym kluczowym elementem"; pełnią również kluczową rolę w fabule; Anba podkreśla, że pokazanie ich w teaserze może być potraktowane wręcz jako spoiler;
- teaser prócz informacji dot. Revelations 2 zawiera również sporo smaczków z serii (czyt: trudno stwierdzić, co dotyczy Rev2, a co po prostu zostało umieszczone dla fanów do wyłapania)
- akcja Revelations 2 będzie miała miejsce na wyspie widocznej na artworku; będzie to samotna wyspa położona gdzieś daleko na morzu; "Resident Evil Island"
- nowa lokacja jest dużo większa, niż statek z Rev (wcześniej Anba stwierdził, że RE1 rozgrywa się w posiadłości, Rev na statku - w obu grach miejsce składa się więc z szeregu zamkniętych pomieszczeń), daje więc dużo większe pole do popisu;
- na drugim artworku widać więzienie; Kawata stwierdza jednak, że nie jest to jedynie więzienna wyspa (a'la Alcatraz), że jest tam dużo innych budynków;
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Ciekawe czy pójdą trochę z duchem czasu i wyspa będzie jedną, wielką i otwartą lokacją (jak w Tomb Raiderze) czy znowu będziemy mieć do czynienia z korytarzykami. Marzy mi się ta pierwsza opcja. Wyobrażacie to sobie? Od razu dostępny spory kawał terenu do eksploracji i szwędające się wszędzie zombiaki? Tym razem gra nie jest przygotowywana z myślą o ofeującej małe możliwości kieszonsolce, a o potężnych currentach, tak więc...
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Kazuo pisze:Tym razem gra nie jest przygotowywana z myślą o ofeującej małe możliwości kieszonsolce, a o potężnych currentach, tak więc...
Gra wychodzi również na mniej potężne PS3 i X360 :P
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Ale wciąż silniejszych niż leciwy 3DS :P Niech gra będzie krótsza niż RE6, ale za to bardziej dopakowana i nieliniowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations 2”