RE: Revelations 2

minus_R
Posty: 15
Rejestracja: wt 11 sie, 2015
Lokalizacja: cz-dz

Post autor: minus_R »

Szybkie pytanie i prosba o szybka odpowiedz: czy istnieje w revelations2 mozliwosc zmiany ustawien tak aby kierowac postacia krzyzakiem a nie galka analoga? Takie sterowanie poprostu mi nie lezy. To samo pytanie jesli chodzi o czesc pierwsza oraz gry: the evil within, siren blood curse, i am legend oraz last of us. Zauwazylem, ze w tych nowszych grach tworcy uczepili sie tej tendencji sterowania analogiem:/ ale zeby chociaz dali graczowi mozliwosc wyboru... W re4 mozna bylo poruszac postacia krzyzakiem...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Nie, i tp niedokońca jest tak że się twórcy uczepili,ale dlatego że krzyżak jest przeznaczony do innych czynności, a kiedyś gry tego nie wymagały bo wszystko mieściło się na padzie. I to nie twórcy czepiają się analogów , tylko gracze na przestrzeni lat sami się do nich przyzwyczaili. Chcesz pograć krzyżakiem to zainwestuj w Tekkena,Mortal Kombat albo Street Fighter.Lub jak ja,odpal psx a i zdziw się jak ja że kiedyś wszędzie działał krzyżak :smiech1:
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

minus_R pisze:Szybkie pytanie i prosba o szybka odpowiedz: czy istnieje w revelations2 mozliwosc zmiany ustawien tak aby kierowac postacia krzyzakiem a nie galka analoga? Takie sterowanie poprostu mi nie lezy. To samo pytanie jesli chodzi o czesc pierwsza oraz gry: the evil within, siren blood curse, i am legend oraz last of us. Zauwazylem, ze w tych nowszych grach tworcy uczepili sie tej tendencji sterowania analogiem:/ ale zeby chociaz dali graczowi mozliwosc wyboru... W re4 mozna bylo poruszac postacia krzyzakiem...

Ja z kolei nie wyobrażam sobie opcji sterowania d-padem w takim choćby The Last of Us. Przecież krzyżak tylko ogranicza nam ruch i jest użyteczny jedynie do bijatyk.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Za friko można pierwszą część ściągnąć z PSN i tego czegoś co ma xbox.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Pierwszy epizod dla sprostowania,nie pierwszą część.Na czterech platformach poza pc,można zq darmo ściągnąć pierwszy odcinek na wzór Telltale.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Omijać z daleka wersję na vitę, jak Kocham ten sprzęt to wersja Revelations to pomyłka, ostrzegam ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Lubię zaliczać(hehe) wszystkie sprzęty Sony i sądziłem że ReV2 mnie przekona do zakupu...ale...Gdy zobaczyłem tylko zdjęcia w psx extreme to byłem załamany; swoją drogą polecam przeczytać recenzje w psx extreme,ale jedno zdjęcie wyraża więcej niż 1000 słów(serio,to wygląda gorzej niż pierwsza na 3DS).
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No właśnie to wygląda gorzej niż jedynka i Merce, można też porównanie luknąć na YT, też widać przepaść.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Dlatego już lepiej jak grać na Vicie w Rev2 to tylko jako Remote Play (gra zdalna, gdyby ktoś nie wiedział).

BTW. Na PlayStation Store i Xbox Live Capcom udostępnił całkowicie za darmo pierwszy epizod gry. To spokojnie ok. 3h grania + sekrety i przejście na wyższym poziomie trudności. Do tego można grać w tryb Szturmu. Nie wiem tylko czy podobna oferta obejmuje PS3/X360.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Sprawdzałem remote play, gra wygląda bosko, a Żona patrzy w tv na co chce :D lepsza ta opcja niżeli wydawać kasę na wersję Vitową. A tak na marginesie, konsola ps vita jest mocna ale widać Capcomowi się nie chciało optymalizować tej części :/
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Nemesis US pisze:Dlatego już lepiej jak grać na Vicie w Rev2 to tylko jako Remote Play (gra zdalna, gdyby ktoś nie wiedział).

BTW. Na PlayStation Store i Xbox Live Capcom udostępnił całkowicie za darmo pierwszy epizod gry. To spokojnie ok. 3h grania + sekrety i przejście na wyższym poziomie trudności. Do tego można grać w tryb Szturmu. Nie wiem tylko czy podobna oferta obejmuje PS3/X360.
Na x360 też za friko jest, w sumie dobrze, nie muszę kupywać oryginału jak już mam na PC, chociaz konsolowe wersje zawsze lepiej mieć na płytkach niż te PC:P
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

To zależy czy komuś zależy na kolekcji no i to tylko jeden epizod, według mnie najsłabszy w sumie z wszystkich nie licząc dodatkowych.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Łodzianin
Posty: 33
Rejestracja: śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Łodzianin »

Przyznam że dość późno zasiadam do tego tytułu. Mnogość konsol i napoczętych tytułów dała się we znaki z premierą tego tytułu w moim domu. Czy ktoś z was posiada wersję pudełkową na Xboxa 360? Czy wy też nie możecie zainstalować tej gry na dysku? Wybierając opcję w Xbox dostępne jest tylko zagraj. Nie ma opcji "zainstaluj". Przyznam szczerze że momentami muli mi ta gra.

btw. Jest to bardzo ciekawy tytuł jeśli chodzi o klimat survival horror. Po jesiennej 4 i słonecznej 5, nieudanej 6 ten tytuł naprawdę daje radę. Jestem fanem klimatu z pierwszych części RE lecz tutaj nie mogę powiedzieć złego słowa. Podziwiam kolegę który wszystko ogarnął na S i do tego jeszcze platyna. Skąd wy na to macie wszystko czas? :rad10: Przy 3 konsolach, żonie, pracy, treningach ledwo mam czas by przejść każdy tytuł na jakimkolwiek poziomie :okulary3:
XboxOne & Switch & Wii & GameCube

Śledź moją kolekcję gier na instagramie: nintendo.games.collector
XBL: peerki
PSN :s_perczynski
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Posiadam REvelations 2 na X360 i niestety w tym przypadku nie da się zainstalować gry na HDD nawet po ściągnięciu patcha. Sam byłem zaskoczony tym faktem :-/
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Może jestem nie w temacie co do tytułu, ale o braku możliwości instalacji słyszę poraz pierwszy(a x360 miałem przez trzy lata).
To musi być zwykły głupi błąd który mieli w d(nie bój się deus, nie użyję słowa z rynsztoka :smiech6: ).
Najpewniej skupili się na wersji z nowej generacji, a z tego co wiem to xbox nie jest wspierany już całkiem długo.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Wstyd przyznać ale dopiero usiadłem do tej gry tyle czasu po premierze. Mimo wszystko klimacik jest i do tego naprawdę fajnie sklejony gameplay. Jest trochę elementów z The Last of Us, itd. Jestem wprawdzie po dwóch pierwszych epizodach ale całość dla mnie zdaje egzamin. Ktoś chętny na co-opa? Gram przez cały tydzień zawsze po 22.00.

PSN id: NemesisUS
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Mam wersje na x360, ni da się jej zainstalować tak jak innych gier z live arcade, całość czyta z płyty co nie jest zbyt szybkie... czy wersja na ps3 cierpi na to samo? mam na mysli pudelko, czy moze da sie zainstalowac?
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W grach na płycie instalacja opiera się tylko na zarezerwowania wolnego miejsca na hdd w celu gamę daty czyli danych gry. Nie da się zainstalować gry z napędu jak na PC. Chyba że kupisz wersje cyfrowa z Xbox Live.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Mam małe pytanie.
Otóż zamierzam kupić znajomemu na urodziny RE Revelations 2 na PS4 w wersji pudełkowej, lecz sęk tkwi w tym, że boję się o to, że gra może mieć te same problemy, co RE Revelations 2 w wydaniu pudełkowym na Xbox 360, tzn. długie ładowanie, zacinanie się w pewnych lokacjach, itp. Czy warto kupić?
Resident Evil rządzi!!!
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Wersja na poprzednią generacje zawsze jest gorsza. Wersja na PS4 nie powinna mieć specjalnych problemów, przynajmniej ja o tym nie słyszałem. Tylko przed grą powinien ściągnąć łatkę.
Swoją drogą, fajna koleżanka :smiech6: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations 2”