No w końcu

dexter05
Posty: 3
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Szczecin

No w końcu

Post autor: dexter05 »

Tak jak w temacie.
Czy wy też tak macie że w końcu (od re1,2,3 i X) to najlepszy resident?
Może zagadki nie są trudne (jeżeli można to nazwać zagadkami) ale klimacik SUPER- przypominają sie stare dobre czasy.
Grałem w 4,5,6 (totalna beznadzieja) - 6 to nawet nie dokończyłem bo nudny jak flaki z olejem (zwykłe strzelanki)- już lepsze od tych częsci to Gear Of War.
Mam nadzieję że siudemka nie bedzie kolejną strzelanką tylko horrorem tak jak zapowiadają.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: No w końcu

Post autor: RON!N »

dexter05 pisze:Tak jak w temacie.
Czy wy też tak macie że w końcu (od re1,2,3 i X) to najlepszy resident?
Tutaj bym się kłucił...
Może zagadki nie są trudne (jeżeli można to nazwać zagadkami) ale klimacik SUPER- przypominają sie stare dobre czasy.
Tutaj bym się kłucił ;)
dexter05 pisze: Grałem w 4,5,6 (totalna beznadzieja) - 6 to nawet nie dokończyłem bo nudny jak flaki z olejem (zwykłe strzelanki)- już lepsze od tych częsci to Gear Of War.
Mam nadzieję że siudemka nie bedzie kolejną strzelanką tylko horrorem tak jak zapowiadają.
Pozdrawiam
A tutaj się częściowo zgodzę. RE4 był 'nowy' dlatego był ciekawy. RE5 jeszcze trzymał klimat. RE6 mocno skopali i uważam że gniota najwyższej wersji.

RER2 jest OK, ciekawy, ale i chyba tylko tyle. Ale fajnie że Ci się podoba...
Ostatnio zmieniony śr 17 sie, 2016 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
dexter05
Posty: 3
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: dexter05 »

Zapomniałem dodać że to dzielenie ekranu od re6 (nie wiem i nie grałem w rer1 ale patrzac na filmiki tez jest fajny) to jakaś makabra. W re5 wszystko było OK to czemu potem robili małe okienka ? mój telewizor 49cali to w grach na 2 osoby jest za mały.

Kolego RONIN może za mocnych słów użyłem ale chodzi mi o to że te późniejsze części coraz bardziej odbiegały od horrorów. Nie wspomnę o przedmiotach i łamigłówkach których już praktycznie nie ma.
Np re5 przechodziłem może z 10 razy (nawet fajnie się gra na 2 pl) bardziej przypomina mi takie gry jak dead island i inne shootery z zombiakami w tle.
A tu rer2 poczułem ten klimat tą nutkę strachu której tak mi brakowało.
Pocieszam się tym że robią remake re2 hd oraz ta 7 ma być w klimacie horror.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Prawda jest taka że gdyby im się chciało to mogli by zrobić megaklimatyczną grę z mechaniką ostatnich części(jak ReV). W siódemce idą na totalną łatwiznę, zrobili kolejny symulator chodzenia(i dyszenia) w żaden sposób nie przypominający Re.
Szczerze mówiąc to zacząłem się martwić o to co zrobią z REmake 2.
Co do coop-a, to czy w piątce też tak nie było? Pamiętam że na X360 nie miałem ekranów w całości.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

dexter05 pisze:Zapomniałem dodać że to dzielenie ekranu od re6 (nie wiem i nie grałem w rer1 ale patrzac na filmiki tez jest fajny) to jakaś makabra. W re5 wszystko było OK to czemu potem robili małe okienka ? mój telewizor 49cali to w grach na 2 osoby jest za mały.
Z tego co się orientuję, to podział ekranu w co-op w RE6 wygląda tak samo, co w RE5 i RER2: każdy gracz dostaje ekran o identycznych proporcjach, co pełny ekran w single-player, czyli 16:9. A że ekranu 16:9 nie da się podzielić równo na dwa mniejsze ekrany 16:9, to okno każdego z graczy jest odpowiednio zmniejszone.
dexter05 pisze:Czy wy też tak macie że w końcu (od re1,2,3 i X) to najlepszy resident?
Nie. RER2 ma sporo fajnych pomysłów i momentów, ale czuć od niej, że to gra klasy B, z niższym budżetem. Widać to po oprawie audio-wizualnej (gra wygląda gorzej, niż RE5), po animacjach (przeciwnicy są bardzo sztywni) oraz ogólnie po samym gameplay'u (walka, które stanowi przecież 90% rozgrywki, nie jest tak satysfakcjonująca co w poprzednich RE).
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Tak samo jak Revelations 1 tak samo jak dwójka to esencja, kto nie grał to stracił duuużo, w odróżnieniu od Re4,5,6 powrót w stare klimaty, masy dialogów, zagadek i tego specyficznego klimatu. Połączyli to w fantastyczny sposób.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Wybacz, ale chyba grałem w inne Revelations. Gdzie w jedynce były zagadki? Gra była stonowana bo pochodziła z 3DSa. Co mie zmienia faktu że nawet tam były rozdziały oparte na akcje.
To jest najzabawniejsze, że w tej części nie było akcji rodem z Hollywood tylko dla tego że sprzęt na to nie pozwalał. Przyjęło się to w dwójce to kontynuowano.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Mylące w tych grach jest to, że mamy tu syndrom RE1/RE2 polegający na chodzeniu od drzwi do drzwi i szukania czegoś, co otwiera kolejne drzwi i tak bez końca. Czasy Resów z które je kochamy nie wrócą*, ale Capcom sprytnie próbuje wkleić gdzieś trochę mechaniki z poprzednich części by właśnie wpływać również na tych starszych graczy.

Ale dla kolegi i tak szacun, że bardziej mu się podoba RER2 niż taki RE6 którego zbesztali z błotem a potem spalili publicznie...
Spoiler!
Ostatnio zmieniony czw 18 sie, 2016 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations 2”