Pierwsze wrażenia, recenzje [Premiera]

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Pierwsze wrażenia, recenzje [Premiera]

Post autor: WESKER-DL »

Dziś premiera Umbrella Corps, zaraz po ściągnięciu pre ordera około 4 sprawdziłem na krótko tytuł. Recenzję machnę po ograniu minimum 4h a tymczasem pierwsze wrażenia opiszę w tym temacie i zachęcam wszystkich do wyrażenia swoich opinii (o ile ktoś się skusi na ten tytuł ;)).

Kupiłem wersję Deluxe z motywem na Ps4 (fajna muzyczka przygrywa a i motyw ciekawie się prezentuje), skórkami bohaterów oraz jakimiś pierdołami w stylu dodatkowych kolorów do customizacji postaci (+ broń matilda). Zaraz po odpaleniu przeszedłem dwie krótkie sekwencje samouczka a następnie przystąpiłem do trybów online. Matchmaking działa sprawnie, wyszukuje elegancko a i z dostępnością nie ma problemów. Początkowo do wyboru mamy dwa tryby i standardowo w tego typu grach głosowanie na mapy. Wydają się w niektórych trybach dosyć małe, zresztą 6 graczy na mapie. Menu oraz tworzenie postaci spoko, jest tego trochę nawet z początku, levele postaci i postęp (wyzwania U) pną się dość powoli. Moim zdaniem trochę przekombinowany jest brainer (broń melee), niektórzy gracze tylko z nim naładowanym biegają i załatwiają sprawę w sekundę, ciężko podnieść broń nawet aby jakoś się obronić. Zombie i inne potworki czasami potrafią napsuć krwi, zwłaszcza jak mamy uszkodzony plecak :)

Grafika dosyć przeciętna jeżeli chodzi o plansze, natomiast postaci wyglądają świetnie. Aspekt soundtracku świetny, typowy Mercenaries i podczas walki i w menusach. Z pierwszych wrażen to na razie tyle. Jeszcze przeszedłem jeden level z kampanii dla pojedyńczego gracza i spoko, jest fajnie ale to początek więc nie wypowiem się za bardzo.

Ps. Mamy dostęp do rozbudowanych statystyk na re.net i dobrze bo ostatnio (re0 / re6) o tej usłudze zapomniano

Zdjęcia share (ogrywane na bravii 55cali 4K)
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 21 cze, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 5 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

To to ma SP? ma fabułę? Czy jest jak myslałam? Fabuła bez fabuły?ORC2?:P
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

ORC MIAŁO FABUŁĘ!!
A UC ma jakieś tam misję treningowe...
WESKER! Jak jest??
Edit.
Pierwsze oceny są gorsze niż sądziłem, jeśli dalej tak pójdzie to oceny będą gorsze niż w ORC.
Ostatnio zmieniony śr 22 cze, 2016 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

PSKING pisze:Pierwsze oceny są gorsze niż sądziłem, jeśli dalej tak pójdzie to oceny będą gorsze niż w ORC.
To było wiadome od pierwszej zapowiedzi gry :P. Co jak co, ale UNITY prezentuje się naprawdę dobrze w grach na smartfony, a nie w grach na obecną generację konsol. Już tytuł prezentował by się lepiej na MT Framework. ORC prezentuje się nawet lepiej niż Umbrella Corps i przynajmniej miało na siebie pomysł. To będzie pierwszy Resident którego sobie odpuszczę ;).
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

W ORC zagrałem bo miałem okazję kupić w lombardzie za dwie dychy. I cholera, dobrze się bawiłem, choć tytuł miał wiele ułomności. Szczerze mówiąc to nawet polecam za maks. 20 zł dla fanów. Ale trzeba podejść do tego z dystansem. To coś jak oglądanie ostatniego filmu Andersona. Wracając do UC, to tak jak ten tam powyżej, chyba pierwszy raz sobie odpuszczę. Po co mam grać w crapa i to jeszcze w multi. Może zrobią z tego kiedyś f2p to zagram. Jedyna szansa w tym że oceny okażą się lepsze niż ORC. Choć i takwątpię czy bym dotrwał dłużej niż godzinę.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Noo ja niestety ORC kupiłam pół roku po premierze za 79 zł, i nawet mi się podobało, zwłaszcza te późniejsze misje z DLC były fajne. Wróciłam do gry jakoś miesiąc temu, fabułę z podstawki skończyłam w 4 godziny i już wcale mi się nie podobało xD Znaczy misje Spec Ops dalej ok, ale podstawka śmierdzi xD

Wracajac do tematu, kolega mowi ze gorsze niz ORC wiec chyba nie ma co kupywac, na wyprzedazy Steamowej kupie se chyba wiec Killing Floor 2 :P
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Chris93 pisze:ORC prezentuje się nawet lepiej niż Umbrella Corps i przynajmniej miało na siebie pomysł. To będzie pierwszy Resident którego sobie odpuszczę ;).
Że co? orc prezentuje się lepiej? Ty chyba żartujesz :D to, że gra chodzi na silniku Unity to nie oznacza, że prezentuje się gorzej niż gra z poprzedniej generacji, trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć albo znać się na oprawie av co pani z warzywniaka. Dobrze, że odpuścisz sobie tego Residenta :)

PSKING - tak, są to misje oparte o strukturę zadaniową z trybów Multi. Początkowe plansze to zbieranie próbek wirusa z ciał pokonanych wrogów, następnie zbieranie walizek porozrzucanych po lokacjach, przejmowanie terenu (obrona, dosyć ciężka w późniejszych etapach gry), walki z mini bosami i zapewne coś jeszcze ale na razie doszedłem do połowy. Zestawy broni szykowane są na każdą rozgrywkę według gry co czasem wymusza od nas taktyką lub umiejętne skradanie się i wykańczanie przeciwników.

Już dobiłem do 10 levelu postaci, odkryłem sporo broni jak i dodatków do nich oraz do stroju (maska bio kozak), zapoznałem się mocno z wszystkimi planszami a licznik pucharków to 23%. Coś czuję, że sporo czasu zejdzie na wymasterowanie do poziomu platynowego U-prób (niektóre wyzwania będą czasochłonne).

Dziś rozegrałem kilka meczy w ciekawym zespole w trybie jednego życia, wiadomo, że bardziej trzeba pilnować swojego tyłka ale również kompanów bo życie mamy tylko jedno. Na wiosce z RE4 spędziliśmy dobrą godzinkę z zestawem broni - Warhog, Grey Fox (broń krótka) oraz granaty dymne. Później tryby mieszane w laboratoriach i skończyłem na komisariacie znów w trybie jednego życia. Muzyka w tej grze jest świetna a sama rozgrywka choć nie ustrzega się błędów jest świetnym przerywnikiem pomiędzy innymi grami. Sporo rzeczy jeszcze do poprawy ale liczę na porządne patche i darmowe już zapowiedziane dodatki (levele z RE6, Remake itd.)

Co do ocen to nie sądze o jakiś zawrotnych notach, zapewne wiele osób nie trawi stylu CODa lub po prostu widzi inaczej serię Resident Evil. Ja od samego początku wiedziałem co Capcom ma do zaoferowania i po prostu (przynajmniej na razie) bawię się dobrze.
Ostatnio zmieniony śr 22 cze, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Widziałam te "Skiny" klasycznych postaci z Resków, a właściwie to nie skiny a maski.... Tiaaaa Koleś z głową Barryego szczuplejszy niż Leon :P
Takie z nich lenie że nawet kobiecych modeli nie zrobili by wcisnąc w kolejnym DLC maski Jill, Claire, Ady itd.
A co do map, wszyscy gadają że słabo się prezentują, może też poszli na łatwizne i portowali je z DSC, UC, RE4, RE5, RE6? pewnie ta, byle kasiorka się zgadzała.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nie są to porty ;) zdecydowanie, levele są czasami nie równe. Kijuju wygląda średnio ale już Raccon City w deszczu jak najbardziej spoko. Co do masek, szczerze? Mam je w wersji Deluxe ale i tak wolę grać i modyfikować wszelkie "umbrellowskie" maski a trzeba przyznać, że trochę można pobawić się w customizacji. Sporo odkrywa się levelując postać jak i samą broń. Im więcej danej broni używamy tym jej level również rośnie dając nam różne typy kolimatorów lub tłumików z modyfikacjami celowników laserowych.
Ostatnio zmieniony śr 22 cze, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Pewnie Raccoon z ORC wyciagnęli, co jak co tam levele wyglądały ok.
Taaa ale mogli przeciez jak juz zrobic jakis dodatkowy tryb z herosami jak w wyzej wspomnianym ORC a nie jakies gowniane maski z twarzami bohaterow dodali :P
Np w Metal Gear Solid V, mamy mozliwosc w meczach online zagrac jako jakis heros, w Solid team jest Snake, w Liquid Ocelot lub Quiet. Tu mozna by zrobic cos podobnego z bohaterami Umbrellowskimi jak Hunk i spółka.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No nie zrobili tak jak w MGS, tak samo jak i innych rzeczy ;) a co do leveli z ORC, odpaliłem niedawno i ziarnistość i alliasing kuł w oczy mocno. Na tej generacji o takich rzeczach nie powinno być mowy, porównując - jest lepiej chociaż to inna struktura map, trybów. Postaci prezentują się jak już wcześniej wspomniałem świetnie, widać nawet strukturę naszywek na strojach. Ściany średnio ale też nie wszystkie, smaczki typu deszcz uderzający po ramieniu też się znajdzie. Fakt, w tej generacji konsol do takiego Uncharted 4 to nie ma porównywać ale pod multi można z dobrą ekipą pograć zwłaszcza, że jeszcze ani razu nie wywaliło mnie z meczu a ponoć na pc są duże problemy.

Premierowy zwiastun na którym możemy między innymi ujrzeć przyszłe darmowe dlc:

https://youtu.be/XKO7w7z8Kjc
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

WESKER-DL pisze:Że co? orc prezentuje się lepiej? Ty chyba żartujesz to, że gra chodzi na silniku Unity to nie oznacza, że prezentuje się gorzej niż gra z poprzedniej generacji, trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć albo znać się na oprawie av co pani z warzywniaka. Dobrze, że odpuścisz sobie tego Residenta
Prezentuje się w całej okazałości, a nie tylko graficznie (co jest na plus nawet dla ORC jeśli chodzi o animacje bohaterów, które w UC wyglądają tragicznie - ALE TO OBECNA GENERACJA I PS4...). UC to pusty shooter, który nie wyróżnia się dosłownie niczym na tle jakiejkolwiek konkurencji. Ale już koniec porównań tych dwóch "egzotycznych" RE. Jeśli Tobie się Wesker podoba to dobrze - ŻYCZĘ CI DOBREJ ZABAWY, ja nie zamierzam dokładać się do niszczenia serii, którą niegdyś pokochałem za co innego. Po za tym nie lubię gier nastawionych na multi. Zaznaczam jednak, że gra nie zbiera zbyt pozytywnych opinii zarówno w mediach jak i graczy. Ludzie skarżą się błędy w animacjach, prześwitywaniu przez siebie postaci, błędów w połączeniach z serwerami, "puste bronie" (strzelanie jak z plastikowych zabawek, z każdej broni strzela się tak samo). Jak się do tego odniesiesz? Ludzie wyolbrzymiają czy mają jakąś rację w tym co piszą?

http://www.metacritic.com/game/playstat ... ella-corps
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W pewnych aspektach mają rację, to nie jest mega hit, zresztą Capcom zdecydował o niższej cenie produktu jak i o wyłączności cyfrowej. Pewnie, że się odniosę, jeżeli chodzi o puste wyszukiwanie to taka przypadłość może na pc występuje, osobiście na kilkanaście meczy zawsze wyszukiwało mi drużyny w każdym trybie, może po prostu nie miałem jeszcze z tym problemów. Strzelanie nie jest takie jak w Battlefieldach, czuć bronie, zwłaszcza jak walimy z pistoletu, karabinu lub shotguna, ich różne rodzaje w tych kategoriach nie odstają od siebie to fakt (no może poza ciągłym ogniem a seriami). Błedy w animacji potwierdzam, wymaga to poprawek.

Ps. Odnośnie ORC, ilu z was kupiło ten tytuł premierowo? ;) ja osobiście czekałem na otwarcie sklepu w dzień premiery i za 189zł kupiłem ten tytuł i bawiłem się z nim świetnie i podobnie jak ma to miejsce w tym temacie broniłem go przed komentarzami w stulu crap, gó.wno itd. :) i chociaż nie był hitem to nieco czasu z nim spędziłem i całkiem miło wspominam. A nawet wspomnę RE4 na GCN, ile tam wrzutów było jeszcze za czasów forum RCS :) a później? Każdy grał i teraz wspomina ;) czasami nie ma co skreślać tytułu a warto samemu sprawdzić i ocenić, nie podoba się? Spoko może innym podejdzie, ważne żeby cieszyć się z gry tak jak wyżej napisałeś. Nie wiem ile pogram czasu w UC, na razie jest spoko więc nie odstawiam :)
Ostatnio zmieniony czw 23 cze, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

WESKER...widzę że lubisz grać w kiepskie gry...

Jak mogłeś przy takich grach dać Re4 za przykład...
ORC, czy UC nie obrywa za to że jest kiepskim Re, nie pasujwdo serii, a nawet za bycie klonem CoDa jak to określiłeś (w trzeciej osobie?). To jest zwyczajnie zła gra. I mógłbym być hipokrytą bo w to nie grałem, ale to już na zwiastunach prezentowało się strasznie słabo(a wręcz biednie). Tak samo było z ORC. Tp że pisałem że dobrze się bawiłem to dlatego że byłem w Raccoon, gonił mnie Birkin, spotkałem HUNKa itp.
Ale gra była tragiczna i widziałem to dobrze(choć nie musiała być, ale nie chciało im się tego dopracować, w UC pewnie tak nie jest). Ludzie często bronią gry przed złymi ocenami, ale nie w tych przypadkach. Recenzenci mimo wszystko nie bez powodu dają aż tak niskie oceny, te gry muszą na to zasłużyć.
Edit.
Na Metacritic doszła recenzja, i już jest 47.Nawet nie bedę dalej śledził ocen. Ja na 100% w takim razie podziękuję tej grze.
Ostatnio zmieniony czw 23 cze, 2016 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arktyczny
Posty: 12
Rejestracja: czw 23 cze, 2016
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arktyczny »

Śledzę to forum już kawał czasu, ale ta gra skłoniła mnie do założenia konta, i wypowiedzenia się.
Już po pierwszych trailerach ta strzelanka wyglądała tragicznie, jedynie co mnie zaintrygowało do dalszego śledzenia tej odsłony, to fakt, że ma ''coś'' wspólnego z moją ulubioną serią.
Obok prawdziwego Residenta - wiadomo - ta gra nie stała nawet.
Po obejrzeniu gotowej gry nie miałem już wątpliwości. Po prostu kiepska, niskobudżetowa produkcja, mam wrażenie, że kupując tą grę skrzywdziłbym inne, które na serio zasługują na kupno i ogranie.
Przy ORC bawiłem się dobrze, ale ORC miało na siebie jakiś pomysł, a tu go... po prostu nie ma...
Obawiam się, że moja ulubiona seria upadła, zważając nawet na wychodzące RE7 w FPP...
Jedyny promyk nadziei to Re2 Remake, lub Re Revelations 3, pożyjemy zobaczymy.
A po Tobie Wesker_DL widać że jesteś ogromnym fanem, chyba na tym forum nie widziałem większego, ale obawiam się trochę, że kupiłbyś nawet kupę zawiniętą w papierek z logiem Residenta, lub samym logiem Umbrelli i byłbyś zachwycony... mam nadzieje, że to mylne wrażenie, ale sam przyznaj, z Residentem jest źle, i coraz gorzej.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

LimaXa pisze:To to ma SP? ma fabułę? Czy jest jak myslałam? Fabuła bez fabuły?ORC2?:P
Fabuły jako takiej chyba nie ma (raczej luźne misje), ale wiele wskazuje na to, że gra wciąż rozwija szeroko rozumiane uniwersum RE. Ponoć (nie mam gry, więc piszę tylko na podstawie tego, co czytałem) w opcjach kustomizacji postaci przewijają się następujące nazwy korporacji zatrudniających najemników:

- Medvedev
- Tenenti Inc.
- Suntech Ninja Co.
- Suntech Samurai Co.
- Saurian Corporation
- Aeolus Edge West
- Aeolus Edge East
- Akembe Chemical
- Rashid Sahir Industries
- Shéng-Yā Pharmaceutical

Ta ostatnia korporacja, Shéng-Yā Pharmaceutical, przewija się w oficjalnej mandze: BIOHAZARD Heavenly Island.

EDIT: Z drugiej strony, Aeolus Edge to jeden z ciosów Poison (Street Fighter), zaś Rashid to jeden z zawodników ze Street Fighter V. Możliwe więc, że to po prostu zwykły Easter Egg.
Ostatnio zmieniony czw 23 cze, 2016 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ktoś znowu usunął post z informacją o nazwie broni kojarzącej się z MGS a więc:

W grze występuje trochę smaczków, nazwa broni krótkiej Grey Fox tez daje do myślenia ale co lepsze, w trybie SP czyli eksperyment pojawia się wzmianka o....Weskerze (po jego śmierci), czyżby sugerowanie iż przeżył?
Ostatnio zmieniony sob 25 cze, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Odnośnie ORC, ilu z was kupiło ten tytuł premierowo? ;) ja osobiście czekałem na otwarcie sklepu w dzień premiery i za 189zł kupiłem ten tytuł i bawiłem się
Ja kupiłem w dniu premiery, może dzień później i jest to jedyny Resident w jakie grałem i nie dałem rady tej frajdy ukończyć. Dałem 249 zł!!!! Dalej jestem w szoku... Parę dni później wymieniłem się z kumplem na Infamous 2. A temu cudeńku dziękuję, ani jednej mojej złotówki!! Zagrać mogę, ale tylko jak jakiś kumpel zakupi i porzyczy, a wątpię żeby ktoś z nich się skusił

by Deus Ex: Kolejny post nie na temat zakończy się ostrzeżeniem dla autora.
Ostatnio zmieniony ndz 26 cze, 2016 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 3 razy.
ladydemolatron9
Posty: 18
Rejestracja: wt 26 sty, 2016
Lokalizacja: Chełm

Post autor: ladydemolatron9 »

Akurat kupiłam tą gre w dniu premiery na steamie (posiadanie funduszy z pracy w UK daje bonusy ) , jakoś nie narzekam na razie że gra jest słaba czy zła może tylko dlatego że często spotkałam spoko ludzi w MP z którymi ma się radość z gry.

[img]http://%20https://66.media.tumblr.com/44673ca3e1e6191777f97d8af1a501df/tumblr_o9hsx0k9Lc1rtit9so1_1280.jpg[/img]

Co do obrazka to tylko potwierdzonko że gram też :)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No to może spotkamy się na serwerach :), faktem jest, że wyszukuje dosyć szybko zespół, z tym problemów jeszcze nie miałem. Który masz level? Jaki zestaw broni lubisz używać?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Umbrella Corps”