Weak Spot's i inne - jak łatwo zabijać przeciwników

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Weak Spot's i inne - jak łatwo zabijać przeciwników

Post autor: WESKER-DL »

Ciężko się nieraz domyśleć gdzie dany przeciwnik ma swój słaby punkt, a przydaje się to cholernie podczas gry, szczególnie na Hard lub kiedy chcemy uzyskać Rangę S przy Critical Hint's, oto taka skromna lista jaką sporządziłem:

Zombiak - głowa (między oczy lub czoło)
Crimson - głowa (między oczy lub czoło)
Eliminator - głowa
Kruki - głowa
Cerberus - głowa
Roślinki (Ivy) - najpierw w banie, a kiedy otworzy usta, cel proty 8)
Hunter - głowa
Rekin - trochę wyżej niz usta, tak okolice nosa
Nietoperz - głowa
Chimerasy - oczy
Licker - głowa

Jeżeli coś jeszcze odkryjecie dawajcie w tym temacie
Ostatnio zmieniony pn 02 maja, 2011 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 4 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

No więc co do słabych punktów, zauważyłem, że wszystkie bez wyjątku to głowa, niektóre sprecyzowane np. między oczy, czy koło nosa. To było Twoje spostrzeżenie, że trafienie w te akurat punkty zabiera więcej energii, czy jest to jakoś oznaczone (wiem z trailerów, że przy namierzaniu głowy celownik zmienia kolor na czerwony).
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

NIe zabiera więcej energi tylko eliminuje od razu, strzelanie w głowę nic ci nie da (napisałem tylko gdzie trzeba kierować pociski), trzeba wyczaić odpowiednie miejsce na niej a gdy już celownik na ułamek sekundy zmieni kolor na czerwony strzelać, jeden strzał = headshot
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

A ile razy udało się Wam strzelić w głowę Tyrant'owi na lotnisku, ale bez sekwencji kiedy potwór nas złapei, tylko gdy jest w biegu?Mi udało się chyba kilka razy, ale zupełnie przypadkowo. :rad10:

Witam Cię na forum, jawox. :smiech6:
Ostatnio zmieniony wt 01 sty, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jawox
Posty: 48
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jawox »

Ogólnie bardzo ciężko stwierdzić kiedy trafiamy bossów w weak spoot. Jeśli się nie mylę to nie doliczają się one do końcowej oceny.

P.S. Dziękuje za powitanie :rad13:
Ostatnio zmieniony wt 01 sty, 2008 przez jawox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Ciężko jest także z Chimer'ami, są szybkie, rzadko trafiłem którąś centralnie w głowę, ale sprawa ma się o wiele łatwiej z Dobermanami, same podbiegają z otwartym pyskiem pod lufę.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

A jak daliście sobie radę ze słabymi punktami u Węża? Ciężko jest perekcyjnie wycentrować i oddać strzał.
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jawox
Posty: 48
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jawox »

NEMESIS US pisze:A jak daliście sobie radę ze słabymi punktami u Węża? Ciężko jest perekcyjnie wycentrować i oddać strzał.
A gdzie znajduje sie u niego to miejsce? srodek gardzieli gdy otwiera pyszczek?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jak otwortzy japę to cała praktycznie, a co do Zombiaków to pisałem lub czoło ;) ja również celuje w to miejsce ale jako że na innym forum ktoś opisywał tą taktykę zawarłem ją, z Tyrantem kiedy podnosi nas używam shotgun'a ewentualnie jak już nie mam to noża
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
jawox
Posty: 48
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jawox »

A od kiedy nozyk w UC jest lepszy od handgun'a ? Ja rozumiem w RE4 ale nie w UC :P
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W RE UC jest bardzo skuteczny w walce z wronami i pijawkami, lepiej mi sie walczy z nimi za pomocą własnie noża.
Awatar użytkownika
jawox
Posty: 48
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jawox »

NEMESIS US pisze:W RE UC jest bardzo skuteczny w walce z wronami i pijawkami, lepiej mi sie walczy z nimi za pomocą własnie noża.
Zgadzam się w 100%, tylko ze moje pytanko odnosiło się do posta Weskera DL i walki z tyrantem na lądowisku.

Ale jedna sprawa mnie zadziwia, czemu critical jest zaliczany TYLKO i wyłacznie wtedy gdy będzie to pierwszy strzał?! Wystarczy 1 raz choćby drasnąć przeciwnika i po zawodach. Mimo, że drugi strzał rozwali łeb, nie będzie to już zaliczone :placz1:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

To, że huntera łatwo zabić nawet jednym strzałem, podczas skoku to pewnie większość wie...

Ale jest też sposób na upierdliwego leechmana - gdy pijawki zaczynają się formować w jego postać można do nich strzelić z shota, pijawki się rozprysną i leechman się nie pojawi :). Chyba nikt o tym nie pisał jak dotąd.
Ostatnio zmieniony pn 02 maja, 2011 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Umbrella Chronicles”