Co zobaczymy w Umbrella Chronicles?

Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 34
Rejestracja: wt 28 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Alfred »

Ciężko jest mi uznać czy to będzie gra dobra czy nie... Pomysł ,,Kilka części w jednej" brzmi niezle,nawet świetnie,o ile Capcom się przyłoży,a już napewno można być spokojnym że będzie to pierwszy naprawdę dobry FPP z serii RE...
Awatar użytkownika
squallaz
Posty: 122
Rejestracja: wt 21 sie, 2007
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz »

Nemesis pisze:Squallaz zapomniałeś chyba jeszcze o akcji RE:0 i Billy'm
Możliwe. Info gdzie to znalazłem nie zawierało danych o RE:0. Tak więc będzie 5 rozdziałów. Jeszcze lepiej.
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Czyli jednak nie będzie Spencera (przynajmniej jego postaci) w RE:UC. Z jednej strony trochę szkoda, a z drugiej co odwlecze to nie uciecze ;)
Tak więc pojawi się Sergei Vladimir... Pewnie twórca UBCS i kumpel Nicholaia. No ciekaw jestem co ta postać wprowadzi nowego w fabułę. Może zobaczymy też w takim razie Nicholaia i Carlosa w grze. W sumie fajnie :)
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Ciekawi fakt, żę wg tego, co pokazano w Famitsu, cały scenariusz RE0 można przejść na normal w 40minut (pomijając fakt, że nierzadko japońskie "normal" to u nas "easy"). Jak to się ma w takim razie do obiecywanych 15-20 godzin, które padły kiedyś w którymś wywiadzie?
Pol
Posty: 34
Rejestracja: sob 21 lip, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: Pol »

uuu...cos mi sie wydaje ze capcom lubi zmienac historie...z tego co wiem to akcja uc ma sie dziac takze w mansion z re1 tak? tak! i z tego co pamietam dalej to nie przypominam sobie momentu, oprocz koncowki re, zeby jill i chris biegali razem po mansion...raczej jedno szukalo drugie...chyba ze wiecie...cos mi sie rypie ;] ogolnie gra zapowaida sie fajnym, pelnym akcji, dostepnym od zaraz oderwaniem od stresow - to jest plus...ale to ze kurde ni cholery, w wiekszosci nie tylko w re ale takze w re3 bo carlos i jill tez nie byli nierozloczkami, nie trzyma sie ze brzydko to okresle- kupy :/ ...jakby nagle se stwierdzili...ej cofnijmy se czas i trzymajmy sie kupy- gowna nikt nie ruszy...

zaraz sie okaze ze re5 bedzie o pra pradziaku chrisa ktory mial tak samo na imie, a wesker to jego stary z rodziny birkina co mial romans z jedno zombi-prostytuka i calosc sprowadza sie do tego ze...pierdziele glupoty :D sory nie ta godzina :D
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Pol pisze:uuu...cos mi sie wydaje ze capcom lubi zmienac historie...z tego co wiem to akcja uc ma sie dziac takze w mansion z re1 tak? tak! i z tego co pamietam dalej to nie przypominam sobie momentu, oprocz koncowki re, zeby jill i chris biegali razem po mansion...raczej jedno szukalo drugie...chyba ze wiecie...cos mi sie rypie ;] ogolnie gra zapowaida sie fajnym, pelnym akcji, dostepnym od zaraz oderwaniem od stresow - to jest plus...ale to ze kurde ni cholery, w wiekszosci nie tylko w re ale takze w re3 bo carlos i jill tez nie byli nierozloczkami
Jak ktoś już powiedział kiedyś: "Bo to ma być strzelanka", a 2 osoby to znacznie więcej strzelanki w strzelance niż one pearson i to zapewne dlatego... :|
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Pol
Posty: 34
Rejestracja: sob 21 lip, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: Pol »

w sumie troche w tym racji...fakt...no ale troszke dziwnie tak...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Pewne wątki i tak musza być pozmieniane w stosunku do Rebirtha chociażby ale głównie kosmetyczne pod Rail Shootera, główna oś będzie się pokrywała i rozwiewała więcej wątków serii
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Być może twórcy pominą nam wątki, które juz namy i skupią się tylko na nowościach, więc nie zobaczymy kilku znanych ujęć, ale o to właśnie chodzi w Kronikach Umbrella'i.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Właśnie żeby odpowiednio dopowiadać historię która nam w pewnych momentach w serii umkneła
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Myślę, że to nie będzie najlepszy pomysł. Nas by to urządzało, ale gra nie będzie skierowana tylko do fanów serii ale również do nowych odbiorców, którzy z takich strzępków informacji (dla nas jasnych) nic nie zrozumieją.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ale dla nich czyli dla nowicjuszy bardziej bedzie chodziło o naparzanie, a klimat i fabuła będzie tak opowiedziana aby dodać nowe watki ale równiez przypominac stare więc napewno każdy się odnajdzie ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Wiesz, to by była dobra strategia, gdyby ludzie sięgali po to jak po zwykłą strzelankę, a kończyli ją z przeświadczeniem, że tam jednak jest coś więcej niż tylko naparzanie. To by ich skłoniło do drążenia tematu, poszukiwań a co za tym idzie - kupowania innych części. Dlatego właśnie jestem za pełnym zestawem informacji w grze. Dla dobra gry, dla zachowania dynamiki niech nagną nieco fakty, ok, (takie jak np. spotkanie Jill i Carlosa w innym miejscu niż w RE3), da się to zrozumieć i przecierpieć, ale uważam, że info fabularne powinno być pełne.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

No raczej nie w przypadku UC, jeśli idzie o pełne info ze starymi wątkami fabularnymi, to mają być nowości, które odsałonią nam sprawy na które będziemy patyrzeć pod nowym kątem, ja prefeuję właśnie coś takiego w Kronikach Umbrella'i, nowe wątki, dzięki którym dawne sprawy zyskają nowe znaczenie.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Recoil pisze:Myślę, że to nie będzie najlepszy pomysł. Nas by to urządzało, ale gra nie będzie skierowana tylko do fanów serii ale również do nowych odbiorców, którzy z takich strzępków informacji (dla nas jasnych) nic nie zrozumieją.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dlatego robią idealne posunięcie, dają stare wątki aby każdy świezy gracz/Fan załapał strzępy aczkolwiek najbardziej wartościowe jeżeli chodzi o Fabułę (a jeżeli chca bardziej drążyć temat kupią poprzednie) oraz wyjaśniają dla starszych Fanów wątki oraz gdzieniegdzie dodając nowe aby nas (chociaż podejrzewam że i tak by nie przynudziło) zbytnio nie przynudzić
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Ciekawa dyskusja się wywiązała... Fabuła w strzelance :) Skoro Capcom mówi, że będzie rozwinięta fabuła, to pewnie będzie, mam tylko nadzieję, że to będzie wartościowa fabuła, a nie taka jak w RE4.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Fabuła będzie znana, tylko kwestia w jaki sposób przedstawiona. Właściwie "spór" polega na tym, czy ukazać całość, czy tylko rozwinąć znane wątki (przez co "nowi" Resowcy nie będą mieli pojęcia o co chodzi. Ja jestem - jak już pisałem - za całością (oczywiście okrojoną na potrzeby dynamiki gry).
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

RE UC stanowi zatem istny powrót do korzeni, ale według mnie powinni pominąć niektóre znane wątki, zresztą nie znam dokładnej intencji Capcom'u cy robią to głównie dla fanów, czy też dla wszystkich, ale ja jestem raczej za pierwszą opcją, że głównie chcą odsłonić wszystko to, czego fani zawsze się domyślali. Doskonałe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

http://www.gametrailers.com/player/25136.html

Trailer najlepszy jaki do tej pory widziałem, na TGS dostali ;) Świetnie zmontowany, wyjasnienie mnóstwa wątków między innymi "śmierć" Weskera. Wiadomo już że acja dzieje się gdzieś w Rosji hmm, Nemesis wygląda naprawdę porządnie, właśnie tak sobie go wyobrażałem Next Gen. Przedstawienie postaci wyszło monterom niepowiem, daje klimat. wogóle cały trailer mnie pozytywnie (poraz kolejny)zaszokował, i jeszcze Carlosa mogliśmy ujrzeć. Szykuje sie naprawę poteżna dawka grania z niebagatelną mocarną Fabułą, ehh tylko czekać do premiery 8)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil: Umbrella Chronicles”